Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (560. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.126
Cevap
83
Favori
413.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 558559560561562
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avrupa'dan vergisiz alsan bu kadara gelmez. Fırsatı olan kaçırmasın. Mükemmel bir alet.
  • bir sorum olacak, em10m2 14-42 kit ile kullanıyorum, ve body olarak cok memnunum maşallah daha onceden de yazmıstım amacım genıs planda keskinliği ve netliği yüksek videolar ve fotolar cekmek, portre yada macro acıkcası cok fazla calısmuyorum, bu anlamda

14mm f2.5
    20mm f1.7

olympus 25mm f1.8
    olympus 17mm f1.7

bu lenslerın 2.ellerini dusunuyorum, yanlız istediğim lenslerde aynı zamanda büyük olmaması tercih sebebim, sizlerin düşüncesi nedir, panasonic lenslerde birtakım sorunlar oldugu soylenıyor, amacım bu lenslerden birisini uygun bir fiyata bulup geniş açıda çok net videolar ve fotolar çekmek..

Son olarak da em10m2 de cektıgınız video formatının ozellıklerı nedir, zira baya detaylı bir menüsü var, ben genelde full hd 60 kare çekiyorum ama goruntu tam istediğim şekilde net olmuyor..

yazan elleriniz derst gormesın

• ozturert kullanıcısına yanıt
    Ertan hocam Pentax kp ve Sony a7 II den daha iyi diyorsunuz kafam iyice karisti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acordis

Ertan hocam Pentax kp ve Sony a7 II den daha iyi diyorsunuz kafam iyice karisti

Evet, hem de birçok açıdan. KP teknik olarak çok daha ileride. Algılayıcılar arasında bile dev gibi fark yok. A7 II biraz eski kaldı aslında, haksızlık da etmeyelim. Arada neredeyse 3 yıl var.
  • gecen sene barcelonda iken em10 mark2 (kit lens) ile cektıgım bır fotograf, lightroom da biraz duzenleme yaptım, aslında hiç de fena değil bakılınca kit lens bile güzel işler çıkarabiliyor, örneğin bu fotografı 14mm f2.5 ile çekmiş olsam sanırım keskinlik daha net olacaktı.

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackhammer -- 26 Ocak 2018; 11:27:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackhammer

gecen sene barcelonda iken em10 mark2 (kit lens) ile cektıgım bır fotograf, lightroom da biraz duzenleme yaptım, aslında hiç de fena değil bakılınca kit lens bile güzel işler çıkarabiliyor, örneğin bu fotografı 14mm f2.5 ile çekmiş olsam sanırım keskinlik daha net olacaktı.

Raw işine de girmenizi öneririm bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

gecen sene barcelonda iken em10 mark2 (kit lens) ile cektıgım bır fotograf, lightroom da biraz duzenleme yaptım, aslında hiç de fena değil bakılınca kit lens bile güzel işler çıkarabiliyor, örneğin bu fotografı 14mm f2.5 ile çekmiş olsam sanırım keskinlik daha net olacaktı.

lightroom 5 kullanıyorum maalesef olympus un çektiği rawların formatı biraz farklı ve ligtroom 6 versiyondan oncesi açmıyor yanı program desteklemiyor, tabi artık raw+jpeg yüksek kalite çekeceğim hafıza kartı da takvitesi yaptım bakalım :)

• quote:

quote:

quote:

lightroom 5 kullanıyorum maalesef olympus un çektiği rawların formatı biraz farklı ve ligtroom 6 versiyondan oncesi açmıyor yanı program desteklemiyor, tabi artık raw+jpeg yüksek kalite çekeceğim hafıza kartı da takvitesi yaptım bakalım :)

telefona adobe photoshop u yükleyin. Mükemmel raw işliyor.

• Porst 135mm f2.8 ile Deneme Çekimlerim

P1250182 by Serkan Tümbaş, on Flickr

P1250162 by Serkan Tümbaş, on Flickr

P1250175 by Serkan Tümbaş, on Flickr

P1250170 by Serkan Tümbaş, on Flickr

• quote:

quote:

quote:

quote:

telefona adobe photoshop u yükleyin. Mükemmel raw işliyor.

Güzel bir detay hocam. Ben de bunu deneyeceğim. Tabi öncesinde M10 Mark 2 almam lazım.

• biuu kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun 12-40. oly 12-50 'ye göre fark ne kadar biraz anlatır mısınız ? Kaç tl ye ve nereden aldınız. Ben de bu lense birkaç kez niyetlendim ama fiyatından dolayı almadım.
    12-50'den muhakkak üstündür ama kaç gömlek üstün. 12-50 600 ise bu da normalde 1800 e falan satılsa arada 3 katı fiyat farkı var bu farkı vermeye değecek lens mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Hocam hayırlı olsun 12-40. oly 12-50 'ye göre fark ne kadar biraz anlatır mısınız ? Kaç tl ye ve nereden aldınız. Ben de bu lense birkaç kez niyetlendim ama fiyatından dolayı almadım.
    12-50'den muhakkak üstündür ama kaç gömlek üstün. 12-50 600 ise bu da normalde 1800 e falan satılsa arada 3 katı fiyat farkı var bu farkı vermeye değecek lens mi?

Çok teşekkürler. Henüz bir hafta bile olmadı alalı.

BW uv filtre, hoya 9stopluk nd filtre 1 yıldan fazla garanti ile m43turkiye kullanıcısı bir arkadaştan 2300e aldım.

Çektiğim fotoğrafları bilgisayara atıp inceleme şansım olmadı.

12-50 yi çok severek kullanıyordum. Sattığımda özleyeceğime eminim.

12-40 fiyat bakımından 3e katladığı gibi ağırlık bakımındanda 3e katladı.

Buna alışmam zor olacak. Günlük çantama attığımda farkı rahat hissediyorum.

Parası olan 12-40 alsın tabi ancak fotoğraf kalitesini 3 e katlayacağını pek düşünmüyorum.

Su toz yalıtımı, metal gövde bayoneti ile 12-50, 12-40tan aşağı kalır değil. Zaten boşuna yurtdışıda 500$ satmıyorlar.

12-40 sürekli f2.8 diyafram ve dillere destan keskinliği bakalım bana neler katacak yakında göreceğiz.

Bu arada yukarıdaki fotoğrafınız gayet güzel ama en kısa sürede raw işlemeyi çözmeniz lazım.

Genel olarak fotoğraflarınız jpeg çıktı haliyle etkisini kaybediyor.

Affınıza sığınarak cep telefonu ile üzerinde biraz oynadım.

Siz raw üzerinde oynasanız o beyaz alandaki gökyüzü ve sanırım deniz detayı var onu bize gösterebilirdirdiniz.
     Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 27 Ocak 2018; 23:54:32 >

•  Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    Aladağ manzarası-Niğde by Kemal Tahir, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 28 Ocak 2018; 0:29:58 >

• biuu kullanıcısına yanıt
    Güle güle ve güzel fotoğraflar çekin hocam. Eminim aldığınıza fazlasıyla değecektir. Evet raw işlemeyi öğrenmem lazım işin biraz tembelliğine kaçıyorum . Bende de pana 14-45 oly 12-50 ve oly 60 makro var ve genelde hep 12-50 takılı oluyor ne oly 60 makroya ne de 14-45 'e gerek bırakmıyor bu lens. Her ne kadar çoğu kişi beğenmese de bin beğeniyoruz. Başka sistemde böyle özellikli lens yok sanırım.
  • @eyozgurluk af etme bence @biuu 'yu Makkemeye ver tamzinat iste Şaka bir yana güzel yol fotosu olmuş.
    Bu 12-50'yi de feci alasım geliyor ihtiyacım yok ma nedense asla ele geçiremedim diye belki de feth etmek ister gibi bir açlık içindeyim bu lense dair.
    @biuu @eyozgurluk

Bu da 14-42 II R ile
    Tatra mountains peak by Ciddi iyi1i, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 28 Ocak 2018; 1:9:30 >

• Bende 12-50 hiç kullanmadım ama 14-42 den 12-40 a geçiş yaptım. Bana çağ atlatmış tı 12-40

Flickr üzerinden galerilere göz atın derim 12-50 14-42 12-40 ile çekilen fotoğrafları. Hatta fotoğraflara tıklayıp diyafram vs ayarlarına bakın. Biraz daha yardımcı olacaktır size

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panasonic gx80 ve 14-42mm kit lens

p4 by Enver Yildirim, auf Flickr

p1 by Enver Yildirim, auf Flickr

p2 by Enver Yildirim, auf Flickr

• M10 Mark2 / 12-40 f2.8

Kordon by Bi Ünlü, on Flickr

Saat Kulesi by Bi Ünlü, on Flickr

İnciraltı by Bi Ünlü, on Flickr

•  Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    P8290972 by Kemal Tahir, on Flickr

• 
Sayfa: önceki 558559560561562
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.