Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (486. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: baygünay Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
12.126
Cevap
83
Favori
413.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    Horoz Güneşi by mav1li, on Flickr

• Hocam EM5 ler bu kartları destekliyor mu bilginiz varmı. EyeFi destekliyordu sanki ama Türkiyede 16gb 200 liraya satılıyor.

http://www.ebay.com/itm/New-Toshiba-16GB-Wi-Fi-Wireless-LAN-FlashAir-SDHC-SD-Class-10-Camera-Memory-Card-/251400047099

Burda 16 gb 60TL ye geliyor gayet uygun.
    Akrobat by mav1li, on Flickr

Akrobat by mav1li, on Flickr

• tlserkan kullanıcısına yanıt
    Ezshare kullanıyorum. Toshiba denemedim. Alttaki anahtar sayesinde sinyali açıp kapatmak çok basit.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=ez+share&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xez+share+16gb.TRS0&_nkw=ez+share+16gb&_sacat=0
  • Net değil ama olsun.

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    Şekercik by mav1li, on Flickr

• mav1li kullanıcısına yanıt
    Oluyor yani dimi bu tarz kartlar. Bazen lazım olabiliyor wifi ile aktarma. Ama birazda ekonomik olsun istedim türkiyeden alsak baya tuzlu olacak. Bende EyeFi yazması ile Wifi yazması farkı varmı acaba demiştim siz kullanıyorsanız o zaman bu üründen alaiblirim.
    Horse Love by Serkan Tümbaş, on Flickr

Dua by mav1li, on Flickr

• tlserkan kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal Toshiba'da çalışır. Toshiba'yı başka makinada denedim. Daha hızlı aktarıyor fakat ayarları karışık. Ayrıca sinyali açma kapatma anahtarı yok. Anahtar açıkken batarya daha hızlı bittiği için Ezshare 'i tercih ettim.
  • Arkadaşımız çekmiş... 14-42 R II kit lens ile M10 , Mark II değil.
    Trailing by garip kutlutürk, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 18 Mart 2016; 20:14:39 >

• Niğde Yol.
    P3180402 by Kemal Tahir, on Flickr

• eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    4-5 sn pozlama yapaydınız iyi olaydı

Sabahın erken saatlerinde fotoğraf fikirleri

Varsa ND filtre ve uzaktan kumandalı denklaşör ile daha da iyi sonuçlar alınır

Uzun Pozlama

Gece çekimlerini sevdiğiniz belli.
    Evvelki paylaşımlarını da dikkate alarak bir iki şey söylemek isterim:
    Fotoğraflarda data alınamayan karanlık bölgeleri, fotoğrafın geneline oranla en az olacak şekilde tutun. Yukarıdaki fotoğraf ta oranlar yeterli ise de, fotoğrafın genelinde ışık yetersiz.
    Mutlaka tripod kullanın. ISO yu en alt seviyede tutun. Zaten kendiliğinden uzun pozlanır. Gece için ayrıca ND filtre gerekmez.
    Pozlama telafisini ortam ışıklarını dikkate alarak, -03-0.7 aralığında tutun ışıklar patlamasın.
    Fazla parlak ışık olmayan yerlerde, karanlıkta beyaz ayarını gün ışığına getirin. Size biraz ters geldi, değil mi? Bir deneyin bakalım nasıl bir fotoğraf çıkacak.
    M4/3 sistem lenslerinin F değerleri 11-12 den sonra sensörün küçük olması dolayısıyla yeterince ayrıntı veremiyorlar. Buna da dikkat edin.
    Kolay gelsin.
  • Şentepe- Ankara
    P3190410 by Kemal Tahir, on Flickr

• reis52 kullanıcısına yanıt
    Bu aydınlatıcı bilgiler için sağolun hocam. Tripod'u taşımak problem olduğu için her zaman yanımda da getiremiyorum o yüzden de elde çekiyorum , bunun için de perde hızını olabildiğince düşük tutuyorum. Titreşim önlemenin faydasını görüyorum genelde. En sonki fotoyu mini tripod yardımı ile çektim. Tripodla daha güzel.
    İşin teknik kısmından başka bir de birşeyler ifade eden, bakınca bir his veren fotoğraflar bekliyoruz, fotoğrafta konu kısmına daha çok emek sarfetmeniz gerekiyor bence, son fotoğrafınız dahil fotoğraflarınızın %90 ı sıradan, ışık yok, konu yok, herhangi birşey ifade etmiyor

Eleştiri kabul ettiğinizi bildiğim için yazdım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • *Ubeyd* kullanıcısına yanıt
    Eleştiriniz için sağolun hocam. Evet konuya daha fazla dikkat etmem gerekiyor. İşte daha çok, genelde gece fotoğraf çekmek istediğim için normal bir konu bile benim için fotoğraflanabilir oluyor. Bir de sokak fotoğrafçılığını pek sevmiyorum sanırım ondan da kaynaklı. Ama şimdi tekrardan baktım benim için birşey ifade etmeyen 3-4 fotoğraf buldum. Diğerleri az ya da çok his uyandırıyor yani.
  • 
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.