Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (484. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.126
Cevap
83
Favori
413.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serseri sirin

Azıcık da pilin orginalinin 159tl ye satılmasını tepki verin.

50 lira değil 150 lira

Arkadaşım konuyu saptırmaya gerek yok. Tepki verilecekse verilir o ayrı konu. Keşke gönderilmiş öğeler klasöründeki maillerimi görseniz tanımadığınız insanlarla ilgili ahkam kesmeden önce. Ayrıca Olympus Türkiyeye defalarca tepki verdim mail attım fiyatlandırması mevzusunda özellikle Türkiyede. Faydası oldu olmadı bilemem bak şu an em10ii fiyatlandırması bir nebze düzgün. em5 ii fiyatlandırmasıyla maşallah resmen milleti kazıklıyorlar. Ben de şöyle sorayım o zaman size Pilin orjinal alınmasına karşı olduğunuz kadar ona verdiniz mi tepki? Sen bir gövdeye 2000 tl üstü verirken o 100 lira fark ile mi fayda sağlanacak. Ben burada fayda elde etmiyorum orjinal alındığında. Siz pilin fiyatına yoğunlaşmışsınız 59 lira olması lazım neden 159 lira deyip işin içinden çıkıyor ve insanları etkiliyorsunuz. Ben uzatmadan yazayım neden 159 lira olduğunu.

1- Yan sanayi pillerin omurleri ve sarj tutma becerileri ayni kalitede degildir.

2- Amper farkliliklari uzun surede makinenize zarar verebilir. Mesela profesyonel olarak flash kullananlar yuksek amperajli bataryalar yerine ya daha dusuk amperli batarya uniteleri kullanirlar. Bunun sebebi yuksek amperin uzun vadede flash unitesine zarar vermesi ve patlama gucunde kararsizliga yol acmasidir. (Bu konuda çin malları Allah'a emanet)

3- Genel olarak yan sanayi piller Çoğu firmanın kendi sarj cihazlarinda sarj edilmez. Madem bu kadar orjinaline yakin neden sarj edilemez? İçlerinde çip yok çünkü ama o çip aşırı ısınmayı, aşırı şarjı vs önleyen bir çip ayni zamanda.

* Arizalanma, Sisme, makineyi bozma, yangin cikartma risklerini küçümsüyorsanız gider alırsınız bu kadar basit. Ben burası genel bir başlık olduğundan bu risklerden habersiz olupta yönlendirmelerle gidip yan sanayi pil alanlar için yazdım. fotoğraf kalitesine etki etmeyen bir kısım ama makinenin kalbi ve o kadar basit bir teknoloji değil merak etmeyin. Neden 159 tl sorusunu soracağınız yer de ne olympus ne de başka firmalar. Bu pilin fiyatı bu aksini biliyorsanız paylaşın biz de öğrenmiş oluruz. Canon Nikon Fuji Olympus Panasonic hepsinde fiyat 150 tl civarı. Siz burada 3rd party pilleri tavsiye ederken bu pillerin aynı kalite kontrollerden geçip bu saydığım risklerin orjinalinden daha fazla risk taşımadığına da kefil oluyorsunuz o zaman değil mi?

Ama siz haklısınız ben de kabahat burada değer verip yazdım insanlara. Çakma almayak da napak yanıtlarına bakıp kimi uyarıyorsun ki. Özür diliyorum arkadaşlar çakma pil alarak mutlu mesut yaşayalım hepimiz.

• theory of a dead man kullanıcısına yanıt
    Merhabalar öncelikle emek verip bir ton bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.

Ben tartışma yaratmayı ve tartışmayı bıraktım.

Aynı şekilde bende defalarca mail attım. Özellikle emii nin fiyatı için.

Bahsettiğiniz artılara rağmen fiyatını yinede yüksek buluyorum. Nitekim @ubeyd hocam kendi deneyimi ile kararsızlığını anlatmış pilin. Q

Ben traş bıçağı firmalarına benzetiyorum.

Makine alırken ucuz bıçakları aşırı pahalı.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler tekrardan. Merak etmeyin okunup anlaşılıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel anlamda fiyat olarak malesef fotoğraf sektörü haketmiyor fiyatını demeliyiz o kadar. Mesela filtrelerden örnek verelim. Bazı filtreler neredeyse lenslerden pahalı. Bunların maliyetlerine bakılsa bu kadar pahalı olmasına anlam verilebilir mi? Size çoğu konuda hak veriyorum ben de. Ama bu benim görüşüm elbette ben pil konusunda alınan risklerin (fiyatına göre) fazla olduğunu düşünüyorum. Şarj aletinden yangın, pil yangın çıkardı gibi bir arama yaptırsak yüzlerce sonuç çıkacaktır. Ha olmuyor mu orjinallerinde o da oluyor elbette ama diğer denetimsiz ürünlerin yanında çok az olduğu aşikar. Bu ürünler yurtdışından getiriliyor ama hiçbir kontrol mercinden geçmiyor. Bugün bu ürünleri ticari olarak getirtmeye çalışın prosedürden bıkıp ürünleri gümrükte bırakır kaçarsınız. Bu TSE tarafından istenen testler ya da standartlar tüketiciyi korumak adına isteniyor. Alana da saygı duyarım elbette zaten ne denebilir ki. Önceden verdiğim örnek gibi şimdi biri çıksa ben iyi şoförüm kasko gereksiz deyip yaptırmasa ve hiçbir sorun yaşamasa dese ki kasko gereksiz bak şu kadar param cebimde kaldı dese kendince haklıdır. Ama tersi bir durumda geldi teröristin biri arabanı yaktı. İç üstüne suyu. Tamamen risk almakla alakalı bir hatırlatmaydı benimki. İsteyen istediğini yapar elbette kimse de karışamaz.

İlk mesajınızı biraz sert tondan algılamıştım. Açıkçası sanırım gerildim biraz ondan siz de kusura bakmayın iyi forumlar.

Edit: Ben mesajı attıktan 10 dk kadar sonra ankarada yine bomba patladığını öğrendim. Ülkeyi bu hale getirenlerin Allah bin belasını versin. Tabii bu ortamda şu konuştuklarımız boş bomboş mevzular oluyor malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theory of a dead man -- 13 Mart 2016; 19:51:59 >

•  Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    P3130404 by Kemal Tahir, on Flickr

Evet herşey gereksiz hale geliyor, şehid olan kardeşlerimize rahmet ve yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz... İnşaallah bir tekrarı daha olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet durum çok kötü, üzüldüm üzücü. :(
    Allah rahmet eylesin. Yapanları kahretsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri sirin -- 13 Mart 2016; 22:03:22 >
  • Elimde boşta muadil iyi durumda BLS5 vardır.
    BLN1 ile takaslıktır :)
  • OM-D E-M1 + Leica 42,5mm

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..

OM-D E-M1 + Leica 42,5mm

OM-D E-M1 + Leica 42,5mm

• *Ubeyd* kullanıcısına yanıt
    Abdulkadir bunlar yeni aldığın lensin fotoları olmalı.
    Kalite kendini gösteriyor.
    Asıl portre marifetlerini görmek isteriz.
    Hayırlı olsun.
    (Sen bunu nasıl olsa satarsın. Bana sormayı unutma)
  • haritaci41 kullanıcısına yanıt
    Çakma piller konusunu theory of a dead man nicli arkadaş gayet güzel açıklamış.
    Bu piller kontrolsüz üretimler olduğu için, üzerinde yazılı volt ve amper değerlerini de çok kere tam karşılamıyorlar. Düşük amperde elektrik verebildikleri gibi, fazla vermeleri de söz konusu.
    Tıpkı evlerimizdeki hassa cihazlarımızın dalgalı, iyi regüle olmayan elektrikten etkilenmeleri gibi, çok daha hassas olan ftoğraf makineleri de bu pillerden etkilenebiliyorlar.
    Gövde yazılımları nihayet cihazın ana kartındaki bellekte muhafaza ediliyor. Dengesiz elektrik akımından etkilenmemeleri düşünülemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reis52 -- 14 Mart 2016; 23:17:24 >
  • Em10ii+14-42mm ez

Bu mesaja eklenen görseller:

•  Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    EM150185 by M.A.G, on Flickr

EM160158a240 by M.A.G, on Flickr

EM170022a163 by M.A.G, on Flickr

EM150086 by M.A.G, on Flickr

EM180164a185 by M.A.G, on Flickr

EM110036a205 by M.A.G, on Flickr

• Su raynox dcr 250. Ler nasıl acaba kullananınız var mi? Oly yle kullanmayı dusunuyorum da 14-42 ile. Acaba baya iş yapar mi?
    Mesela bunu alsam gümrük falan girer mi işin içine fiyat baya iyi gibi kargo da beleş?
    http://www.amazon.com/Raynox-DCR-250-Super-Macro-Snap-On/dp/B000A1SZ2Y

• quote:

Orijinalden alıntı: haritaci41

Su raynox dcr 250. Ler nasıl acaba kullananınız var mi? Oly yle kullanmayı dusunuyorum da 14-42 ile. Acaba baya iş yapar mi?
    Mesela bunu alsam gümrük falan girer mi işin içine fiyat baya iyi gibi kargo da beleş?

Raynox DCR 250 yi ben 12-40 ve 75mm üzerinde denedim. Gayet güzel macrolar alınıyor.
    Yurt dışından siparişe gerek yok bence ikinci el temizleri burada da bulunuyor.
    Daha bugün sahibinden.com set ilanlarını karıştırırken birisinin 220 TL den satabileceğini yazdığını gördüm ki, rahat 200 TL den alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: reis52

Sıfır gibi PEN EPL6....575 TL
    Garantili sıfırdan farksız olympus 9-18mm...1350 TL

E-PL6 gövde satıldı.
    Sıfır aldığım faturalı garantili Olympus M.Zuiko digital 9-18mm lens...1300 TL den güncel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reis52 -- 15 Mart 2016; 23:40:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: reis52

quote:

Su raynox dcr 250. Ler nasıl acaba kullananınız var mi? Oly yle kullanmayı dusunuyorum da 14-42 ile. Acaba baya iş yapar mi?

Raynox DCR 250 yi ben 12-40 ve 75mm üzerinde denedim. Gayet güzel macrolar alınıyor.
    Yurt dışından siparişe gerek yok bence ikinci el temizleri burada da bulunuyor.
    Daha bugün sahibinden.com set ilanlarını karıştırırken birisinin 220 TL den satabileceğini yazdığını gördüm ki, rahat 200 TL den alabilirsiniz.

Ben de kullanmıştım 1 ay önce 200TL den sattım. Ben pek randıman alamadım. Daha doğrusu kullanmayı beceremedim desek daha doğru olur . Netleme yapılan alan çok dar. Çok hassas ayar gerekiyor. Öyle çok aman aman bir sonuç çıkaramadım doğrusu :)

• quote:

Merhaba,

Raynox DCR 250 benim demirbaş makro merceklerimden. Çünkü her sisteme uyuyor. Mercek ciddi bir büyütme sağlıyor. Daha çok uzun odaklarda netice veriyor.
    Kullandığınız lens ne kadar kaliteli ise o kadar kaliteli sonuç alıyorsunuz. Alan netliği çok dar bir bölgede gerçekleşiyor. Focus Stacking yaparsanız harika sonuçlar çıkıyor.
    Elimde fazla var. Kullanım izi yok. Kutusu, kitapçığı tam. 200 TLye verebilirim.

Bu fotoğrafı Fujinin macro lensi + Raynox 250 ikilisi ile çektim :

Daisy2016 by mmutlutr, on Flickr

Bunu ise Sony A6000 ve 50mm sabit lensle çektim
    fly09_p19-001 by mmutlutr, on Flickr

Bu ise Olympus 60mm + Raynox ile çekildi.
    ari06_13p-Edit by mmutlutr, on Flickr

• Hacıbayram -Ankara
    P3170128 by Kemal Tahir, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 16 Mart 2016; 15:06:43 >

• 35MMUTLU35 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. İyi fiyat aslında ana şimdilik vazgeçtim gibi birşey nedeni ise sadece çiçek falan çekeceğim için öyle börtu böcek işine girecek biri değilim. Dediğim gibi sadece yakından çiçek macrosu falan cekerim diye alacaktım

• 
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.