Şimdi Ara

Palio speedgear CVT otomatik vites sanzuman arızası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
4
Favori
38.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ankara otomatik palıo ustası tanıdık birisi varmı yardım ederseniz sevinirim
  • Can Verip Nam Alırız kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de aynı araç var. Arkadaşların da bahsettiği gibi D ye geçtiğinde bekleyip sonra vurarak kavrıyordu. Kaç ay yattı araç usta bulunamadı. Aynı şekilde D de kavramıyor. Bu problem daha önce de olmuştu ustaya götürdüğümde şanzıman yağı değişti düzeldi kendiliğinden. Bu arada galiba artık tutela satılmıyormuş.
    Bu değişimden sonra tekrar aynı sorun oldu. Şu an şanzıman arıza lambası yakmaya başladı. 2 gün önce bir tanıdık vasıtasıyla bir şanzımancıya çektirdim. Henüz indirmedi şanzımanı tasın değişmesi gerekiyor büyük ihtimalle dedi şu an parça arıyor bulunca indirilip değiştirilecek. Birebir aynı sorunlar mevcut araçta. Sizde bir sorun var mı şimdilik. Tas değişti galiba sizinde. Bizim ustaya daha parça gelmemiş ama temin ettiğiniz yerin numarası varsa pylaşabilir misiniz? Tasın dışında başka bir sorun varsa geç kavrama ile ilgili aydınlatırsanız sevinirim.

Bu arada çöp atan arkadaşlar için söyleyim benim aracım 210 bin kmde şu an. Yağ bakımları düzenli yapılmadığı için böyle bir sorunla karşılaştık. Buna rağmen 210 bin kilometre sorunsuz gelmesi bana göre çok iyi. Bakımları düzenli olarak yapıldığında hiç bir sorun çıkaracağını sanmıyorum. Bu biraz benim hatamdan kaynaklandı. Bu kadar sorunsuz bir dsg varsa bizde geçelim.

• Arkadaşlar bende 2002 Albea speedgear var. Benim sorunum araç triptoniğe geçmiyor. Servise sordum şanzıman kulesi yani vites topuzu un olduğu yer komple değişecek dedi. Ve 2500 TL masraf çıkardı. Ankara'da bu işten anlayan bir usta var mı. Ve böyle bir sorunla karşılaşan var mı.
  • İlyas1606 İ kullanıcısına yanıt
    gecmıs olsun....malesef o kule takımı tum araclarda pahalı aynı sorun peugeot 206 otomatıkte basımıza geldı 2 sene onde 2000tl maloldu....istanbulda cıkmacılarda bulabılırsenız kargo gıbı konularda yardımcı olabılmeye calısırım
  • Teşekkürler hocam. Kulenin içerisinde bir sensör varmış dedi aracı aldığım kişi. Mıknatıs a benzer. O değişecek diye söylemişti fakat o parça tek satılmıyor dedi servis. Bir kaç yere daha baktirmayi düşünüyorum.
  • cvt li araç alıyorsan yağını 2 yılda bir değiştireceksin
    300 lirayı bayılacaksın
    yoksa hüsran
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

Hemen dsg ciler gelmiş cvt ye çamur atmışlar. Aynı gün arıza yapmamış ve arıza sebebi durduk yere değil zamanında bakım yapmadıkları için. Cvt, eat6, ZF vb gibi tork konvektorlu sanzimanlarda yağ değişiminin zamanında yapılması zorunlu. Kiminde 45.000 de kiminde 80.000 de oluyor. Bunu kacirirsan şanzımanı eline alma ihtimali ile gezersin.

Sorunsuz sanzimanlardir, Dsg gibi sebepsiz yere sorun yaratmaz tork konvektorlu ler

Klasik tork konvertör için sanzıman yağı kaç yılda bir değişmeli peki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightbringer -- 19 Ocak 2018; 19:28:42 >
  • 40.000 km de 1

4 litre yağ + işçilik 200 ₺
  • nightbringer kullanıcısına yanıt
    normal şartlarda kullanımda palıo cvt ıcın kıtapcıkta yazan 40.000km veya 2 yılda bır arada yag kalıtesını kontrol edın kırmızıdan sıyah gorunume donduyse krıterlerı beklemeden degısım yapın...araclarımızda tork konvertoru oldugundan degısımlerde tork konvertoru ıcınde bır mıktar kırlı yag kaldıgından tam degısım ıstenıyorsa yag degıstıkden bır sure sonra tekrar degısım yaparak kırlı yag oranını mınımıze edebılırız arkadaslar
    Arızayı oto elektrikçi si cözdü. 180tl ye sorun çözüldü. Bu tarz arızalarda kesinlikle bir kaç yere sorun derim.
    ucuz hallettıgınıze sevındım sorun tam olarak nasıl cozuldu sorunun kaynagı neydı
    hocam aynı arızadan bende de var kime yaptırdın sorun neymiş bana bilgi verirsen sevinirim
  • Merhaba arkadaslar benim aracım 2005 model palio otomatik 1.2 Soeedgear ve resimdeki arıza ışıgı yanıyor iciniz de bu ısıgın anlamını bilen yardımcı olabilrse cok sevinirim
    Palio speedgear CVT otomatik vites sanzuman arızası
  • bluestones B kullanıcısına yanıt
    Bagaj kapağı açık kalmış arıza değil büyük ihtimal sivici bozuk yada kablosu çıkmıştır
  • babapars B kullanıcısına yanıt
    Bagaj kapağı açık kalmış değil...sanzıman arıza ısıgıdır o uyarı yagınızı kontrol ettırın
  • scada kullanıcısına yanıt
    Dikkat etmeden yazmışım haklısın
  • Merhaba sizinle irtibat kurmak istiyorum
  • benımlemı...konu nedır
  • Palio otm.aracim da sizin başınıza olay basima geldi.vites normal seyir halinde bosa cikti veri hareket var fakat ileri hareket yok.tas kirilmis ve hidrolik beyine zarar vermis su an tamir yapiliyor.benim size sorum siz aracinizi tamir ettirince kullandinizmi sattinizmi.tamir randiman veriyormu diye tecrubenizden faydalanmak istedim..
  • ileri vites dişlisi degısecek sonrasında randıman alırsınız
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.