Şimdi Ara

Palio speedgear CVT otomatik vites sanzuman arızası (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
4
Favori
38.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merhaba scada arkadaşım sana bir kaç sorum olacak
    -benimde palio speedgear var yukarıdaki ışık yanıp sönmeye başladı şanzıman yağı değiştirdim halen yanıp sönüyor çekicilikteki gidişde sıkıntı yok ama d. De girerken ekranda r gösteriyor d gösteriyor
    -birde değiştiren usta 1000-2000 km yap tekrar değiştirsen iyi olur dedi aslı var mı
    Teşekkür eder yardımlarını beklerim
    Metin 05379866091

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genelde cvt vitesler sorun cikarmiyorlar
    Sorun cikaranlar da toyota honda dışında cvt kullanan diger markalar oluyor
    Tabiki kul yapisi sonucta ama ulkemizde gozlemledigim soyle bir durum var aracin yetkili bayi calisani bile kitapcikta 5 yil yada 80 bin km de şanzıman yağı şu yağ ile değişmeli yazsa bile gerek yok bu yag ömürlüktur sorun cikarana kadar bin deniyor olabilir mi boyle birsey CAHİLLİK en büyük sorunumuz...

• SLM USTA AYNI SORUNU BENDE YAŞADIM BEN GEÇEN SENE ALDIM ARABAMI YAĞ SU BAKIMI YAPAYIM KM YAZAYIM KENDİM BİLEYİM DEDİM
    BURDUR DA YAPAN USTA YOK ISPARTA YADA ANTALYAYA GİDECEKSİN DEDİLER. ANTALYALI BİRİNE ARADIM NETTEN BULDUM DA DEDİKİ VİTESLERDE SIKINTI YOKSA ARABADA DÜZGÜN YÜRÜYORSA NİYE DEĞİŞTİRCEN PARAN ÇOK GALİBA DEDİ VİTESLER ZOR GEÇERSE ÖYLE GEL DEDİ... BAŞKA BİRİ 40BİN DE DEDİ....BAŞKA USTA 70BİN-80BİN ARASI DEDİ...
    BENDE Nİ TEKİM ISPARTADA 2 GÜN ÖNCE DEĞİŞTİRDİ. O USTADA BUNLARDA KAZAN BİLMEM NE VAR DEDİ DEĞİŞTİRDİK ORADA KALABİLİYOR ONU BOŞALTAMIYOZ DEDİ, SEN 1-2 BİN KM YAP TEKRAR DEĞİŞTİRİRİZ GÜZELCE OLUR DEDİ. BENDE ŞAŞIRDIM HATTA ARABAYI BİLE SATASIM VAR.
    GÖSTERGEDE VİTES ARIZA IŞIK YANIP SÖNÜYOR BUNU ŞANZUMAN SÖKMEK GEREK DEDİ... BUGÜN 2 SAAT ÖNCE ARADIM SÖNMEDİ VE D DE GİDERKEN BAZEN R DİYOR GÖSTERGE DEDİM VİTES TOPUZU ARIZALIDIR DEDİ HATTA BAŞINDADA DURMADIM ŞİMDİ MERAK KONUSU OLDU BANA YAĞIDA NE MARKA KULLANDI.

• quote:

Orijinalden alıntı: MetinReis15

SLM USTA AYNI SORUNU BENDE YAŞADIM BEN GEÇEN SENE ALDIM ARABAMI YAĞ SU BAKIMI YAPAYIM KM YAZAYIM KENDİM BİLEYİM DEDİM
    BURDUR DA YAPAN USTA YOK ISPARTA YADA ANTALYAYA GİDECEKSİN DEDİLER. ANTALYALI BİRİNE ARADIM NETTEN BULDUM DA DEDİKİ VİTESLERDE SIKINTI YOKSA ARABADA DÜZGÜN YÜRÜYORSA NİYE DEĞİŞTİRCEN PARAN ÇOK GALİBA DEDİ VİTESLER ZOR GEÇERSE ÖYLE GEL DEDİ... BAŞKA BİRİ 40BİN DE DEDİ....BAŞKA USTA 70BİN-80BİN ARASI DEDİ...
    BENDE Nİ TEKİM ISPARTADA 2 GÜN ÖNCE DEĞİŞTİRDİ. O USTADA BUNLARDA KAZAN BİLMEM NE VAR DEDİ DEĞİŞTİRDİK ORADA KALABİLİYOR ONU BOŞALTAMIYOZ DEDİ, SEN 1-2 BİN KM YAP TEKRAR DEĞİŞTİRİRİZ GÜZELCE OLUR DEDİ. BENDE ŞAŞIRDIM HATTA ARABAYI BİLE SATASIM VAR.
    GÖSTERGEDE VİTES ARIZA IŞIK YANIP SÖNÜYOR BUNU ŞANZUMAN SÖKMEK GEREK DEDİ... BUGÜN 2 SAAT ÖNCE ARADIM SÖNMEDİ VE D DE GİDERKEN BAZEN R DİYOR GÖSTERGE DEDİM VİTES TOPUZU ARIZALIDIR DEDİ HATTA BAŞINDADA DURMADIM ŞİMDİ MERAK KONUSU OLDU BANA YAĞIDA NE MARKA KULLANDI.
    Sanziman yağı konusu cok hassas bir konu her markanin sanziman yağ kodu var oyle piyasadan alinan koyulan yag araci daha beter ediyor yapilmasi gereken araci kendi yetkili servisine goturup yagini orda zamanında degistirmek ve faturali garantili is yaptirmak olmali bu konuda gercekten cok bilincsiz tuketicileriz malesef...

• çoğu usta bılmedıgı ıcın cvt sanzıman yagı yerıne normal otomatıklerde kullanılan AF yagı koyuyor bunun sonucu konık tas denılen parca ve celık kayısın bozulması demek malıyet 5-6 bın tl....
    araclarımızda baskı balata olmadıgından yag gucu ıle calısan tork konvertoru var ve sanzıman yagı ıle calısıyor sız yag degısırken sanzıman ve sanzıman yag karterı ıcınde kalan kısmı degısebılıyorsunuz am degısım ıcın konvertor sokulerek turbın ıcındekı yagı bosaltmak gerek cok ustalık ısteyen bır iş...bu nedenle yag degısdıkten sonra 2-3 bın km yapıp tekrar yag degısmeyı onerırım...sızın gostergedekı arıza ya vıtes kolu yada kulesı dedıgımız parcadan yada sanzıman konum secıcı salterden ...bır ıhtımal fren musuru yada fren lamba tesısatında kacak var ondan ...arıza frene basınca oluyorsa son ıkı maddde
  • SAOLASIN USTA BÜYÜK İHTİMAL FREN SİSTEMİNDE ÇÜNKÜ HER ZAMAN YANIP SÖNMÜYOR YANİ FAZLA FREN KULLANMADIĞIM DA PEK BU ARIZA YADA SAYDIĞIN ARIZALAR BASİT ŞEKİLDE YAPILACAK BİR ŞEY Mİ? YANİ YANIP SÖNERKEN ÇOK HASAR AÇACAK BİŞEY Mİ?
  • arka fren lamba duylarını kontrol et erıme sase alma varmı...vıtes kolu pahalı ve kolay bulunmuyor sanzıman konum salterı genelde temızlemebılıyor aku altında sanzıman ustunde
  • TAMAM USTA BURDUR DAYIM BENDE BURADA BU ŞANZUMANI ANLAYAN YOK BENDE BAZEN ARASIRA IŞIK YANIP SÖNÜNCE ŞANZUMANDA SIKINTI VAR GALİBA DEDİM YAĞ DEĞİŞTİRDİM KORKTUM DA...OTO
    ELEKTRİKÇİ ENİŞTE VAR ONA BİLGİSAYARA BAKITAYIM BAKALIM NE ÇIKACAK.
    BÖYLE YANIP SÖNERKEN BİNMEK SIKINTI VERİR Mİ ŞANZUMANA FALAN
  • L moduna al 20-30 km yap belkı duzelır
    arıza ne bılmıyorum ısık yanıp sonuyorsa gecıcı olabılır genelde arıza oldugunda sabıt yanar
  • TAMAM USTA L DE Bİ DENEYEYİM MESELA GEÇEN 18 KM YAPTIM YANIP SÖNMEDİ. FAKAT ERTESİ GÜN 5 KM YOL YAPEM DEDİM 3 KM SONRA YANIP SÖNDÜ..
    IŞIK DEVAMLI VE HER ZAMAN YANMIYOR........... ARA ARA BAZEN YANIP SÖNÜYOR...
    YANIP SÖNÜYOR MESELA IŞIKDA DURUNCA VİTES N YADA L YE ALDIĞIM DA GEÇİYOR SONRA BAZEN YANIP SÖNDÜĞÜDE OLUYOR BAZEN YANIP SÖNMEDİĞİDE
    KISACA HER ZAMAN YANIP SÖNMÜYOR
    ben kendi kanatimce kasislerde yada bozuk yollarda şase alan bi yer galiba ondan mı kaynaklanıyor demiştim
  • scada kullanıcısına yanıt
    Palio speedgear CVT otomatik vites sanzuman arızası
    Palio speedgear CVT otomatik vites sanzuman arızası
    Bilgisayara bağlanınca bu hatayı verdi

• semihicoglu S kullanıcısına yanıt

kardeşim aractaki sorun neymiş .benimkindede şuan aynı problem var.ayrıca vuruntuda yapıyor.yeni revizyon yapıldı yağı değişti şimdide böyle bir problem ortaya çıktı.senin araç düzeldimi.

• whatsaap grubu duruyormu

• Maalesef bu forumun fikir sahibi olduğu tek şanzıman DSG sorun yaşarsanız neden aldın DSG çöp VAG çöp vs. yardımcı olurlardı ;)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.