Şimdi Ara

Paket Servis Elemanıyım (Moto Kurye) soruları alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
6
Favori
27.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • etiler bölgesinde çalışıyorum maximum 10dkda paketi teslim ediyorum trafik farkmaksızın mesafe 30km+ olduğu zaman 15 20 olur merak ettiklerinizi sorabilirsiniz

not :

12 saat çalışıyorum şirket motoruyla 2500tl net aylık bir para kalıyor ek olarakta kendi motorumla sabah 6-8 arası evlere kahvaltı dağıtıyorum 1200tlde ek işten para geliyor 250 tl si kendi motosikletimin aylık masrafı oluyor(benzin, rutin bakımlar vs)

Aylık ortalama gelirim 3500TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luxablis -- 4 Haziran 2016; 2:02:13 >

• Aeronautical Engineering A kullanıcısına yanıt
    A Aeronautical Engineering demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Aeronautical Engineering

Genelde neden motor kuryeler yayaların yürüdüğü yollari tercih ederler? Bunu neden bizlere yapıyorsunuz? Arkadan dat dat diye otturerek geliyorsunuz kendimce ulan saga mi kacsam sola mi kacsam diye dusunmekten sinir krizi gecirecegim artık

tercih etmek zorunda bırakılıyoruz mecbur kalmadıkça kullanmıyorum ben şahsen madde olarak sıralamak gerekirse

1- gereksiz ve bilinçsiz araçlar ve sürücüleri
    2- acemi sürücüler
    3- trafik
    4- kendini diğer tehlikelerden korumak
    5- siparişi soğumadan en kısa sürede ulaştırmak
    6- sipariş geç kalırsa iptaline kadar gidiyor ve işsiz kalma oranın %90 oluyor
    7- iptal olan paket maaşından kesilir
    8- istanbulda motorları hiçe saymaları
    9- motorsiklete ayrılmış alan veya motorsikletin kolayca ulaşım sağlayacağı bir yol olmaması
    10- bu maddelerin hiç biri YAYA YOLUNU TACİZ ETMEK için geçerli sebebler değildir fakat ekmek parası mecbur bırakılıyoruz

ayrıca kaldırıma çıktığım zaman olabildiğince yayayı rahatsız etmeden en kenardan veya kaldırımın yolla birleştiği yerden ip üstünde gidiyorum çalınan kornada sizi önceden uyarmak için aksi takdirde yanından geçerken yaya korkuyor ve bi bayan kafama korkunun verdiği refleksle elindeki çantayı patlatmıştı kafamda kaskta yokmuştu bişey diyemedim sadece baktım oda Allah belanı versin dedi senin bende bu olmadı daha içten dedim daha şevkle söylemesin Allah bin bir türlü belanı versin dedi umarım kendi çocuğu veya bir tanıdığı bu işi yapar :)
  • kapıda gördüğün en değişik tipi/olayı anlatsana
  • Yanlış adres verenler için bir şey yapıyor musunuz, hukuki olarak?
  • Yemek siparişi veren kadınlardan/hatunlardan iş atanlar oluyor mu,yaş kaç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elbiskuha

kapıda gördüğün en değişik tipi/olayı anlatsana

ilk soruya güzellil olarak bonus olarak 2 tane yazıyım buraya

Arnavutköyde bi eve sipariş teslimatını yaptım eleman kapıyı bornozla açtı(erkek) siparişi verdim cart curt ödeme falan kız arkadaşın varmı dedi evet dedim benimde var dedi aradan 1 gün geçti benim numaramı bulmuş whatsappdan kız edasıyla bana yazıyor tam teşkilat teşekkür etmek için yazdığını söyledi daha sonra muhabbet instagram twittera kadar geldi o gece kapıyı açanın sevgilisi olduğunu ve beni gördüğünü tanışmak istediğini söyledi sevgilsiindende gizli almış numarayı sözde. muhabbet üstüne muhabbet her neyse elemanın zaten ılık olduğunu ayıktım ama sosyal medya hesapları inandırıcıydı daha sonra beni aynı eve çağırdı tabi bende gitmedim tekrar sipariş verdi bu sefer başka bi arkadaşımı yolladım beraber ikimiz gittik siparişi veren diğer arkadaşıma beni sormuş sizin çalışan bi kurye vardı diye kapıyı bu sefer kız açmış ama gel zaman git zaman eve çağırdı tabi ben başka bi yere çağırdım kızla lavuk beraber gelmiş gittim muhabbet ettim falan samimi bi şekilde meğerse tipler öteki köydenmiş o kızda ev arkadaşıymış milleti böyle tongaya düşürüp para karşılığı ilişkiye giriyorlarmış kız ve erkek olmak üzere kız gelirse erkek erkek gelirse kız ilişkiye giriyo boşta kalan tarafta onu izliyo anlıycan totoyu zor kurtardık

diğeri ise gene öteki köyden çıktı ılık konuşmalar telefonla konuşuyodu zaten erkek sesi geliyodu aşkım falan diyodu en son siparişi verdim bi bakarmısın şu sağ tarafta bişey var dedi yanağımdan öptü 20 tl bahşiş verdi o an bişey diyemedim eyvallah dedim çektim gittim

• quote:

Orijinalden alıntı: Lopster

Yemek siparişi veren kadınlardan/hatunlardan iş atanlar oluyor mu,yaş kaç ?

yaşım 23

genelde bunu zengin ve yaşını almış(40-50) kadınlar yapıyor ard arda sipariş verip aynı kuryeyi denk getirdiği zaman iş oluyor 2 kere yaşadım. Geldiğiniz zaman cepten ulaşın lütfen diye not yazıyor kapıya gelen kuryeyi beğenirse mesaj veya whatsapp hatta arayarak ilişki kurmaya çalışıyorlar. diğer türlü genç kızlar kesinlikle böyle birşey yapmıyorlar hatta son zamanlar yaşananlardan dolayı çok ürkekler yakın zamanda bir üniversite kampüsünde(ismini vermek istemiyorum) odasına sipariş veren genç bir kıza kurye tacizde bulunup daha sonra gece yangın merdivenlerinden girip kıza tecavüz etmeye çalıştı fakat yurt güvenliği tarafından yakalandı( kızı 15-20 gün takip edip telefonla rahatsız ettikten sonra tabii) bölge kuryelerin çoğu birbirini tanıdığından dolayı ertesi gün eleman görüldüğü yerde diğer motorcular tarafından linç edildi fakat bu meslekte çok nadir olur motorcular düşündüğünüz gibi serseri değildirler yaptıkları iş gereği kibar ve efendi, yardımsever olmak zorundadırlar çünkü kellekoltukta ve allaha emanet oldukları için uzun lafın kısası genellikle orta yaşlı bayanlar iş oluyor

• Genelde neden motor kuryeler yayaların yürüdüğü yollari tercih ederler? Bunu neden bizlere yapıyorsunuz? Arkadan dat dat diye otturerek geliyorsunuz kendimce ulan saga mi kacsam sola mi kacsam diye dusunmekten sinir krizi gecirecegim artık
  • Maaş ne kadar ?
  • quote:

Genelde neden motor kuryeler yayaların yürüdüğü yollari tercih ederler? Bunu neden bizlere yapıyorsunuz? Arkadan dat dat diye otturerek geliyorsunuz kendimce ulan saga mi kacsam sola mi kacsam diye dusunmekten sinir krizi gecirecegim artık

tercih etmek zorunda bırakılıyoruz mecbur kalmadıkça kullanmıyorum ben şahsen madde olarak sıralamak gerekirse

1- gereksiz ve bilinçsiz araçlar ve sürücüleri
    2- acemi sürücüler
    3- trafik
    4- kendini diğer tehlikelerden korumak
    5- siparişi soğumadan en kısa sürede ulaştırmak
    6- sipariş geç kalırsa iptaline kadar gidiyor ve işsiz kalma oranın %90 oluyor
    7- iptal olan paket maaşından kesilir
    8- istanbulda motorları hiçe saymaları
    9- motorsiklete ayrılmış alan veya motorsikletin kolayca ulaşım sağlayacağı bir yol olmaması
    10- bu maddelerin hiç biri YAYA YOLUNU TACİZ ETMEK için geçerli sebebler değildir fakat ekmek parası mecbur bırakılıyoruz

ayrıca kaldırıma çıktığım zaman olabildiğince yayayı rahatsız etmeden en kenardan veya kaldırımın yolla birleştiği yerden ip üstünde gidiyorum çalınan kornada sizi önceden uyarmak için aksi takdirde yanından geçerken yaya korkuyor ve bi bayan kafama korkunun verdiği refleksle elindeki çantayı patlatmıştı kafamda kaskta yokmuştu bişey diyemedim sadece baktım oda Allah belanı versin dedi senin bende bu olmadı daha içten dedim daha şevkle söylemesin Allah bin bir türlü belanı versin dedi umarım kendi çocuğu veya bir tanıdığı bu işi yapar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ChloeGraceMoretz

Yanlış adres verenler için bir şey yapıyor musunuz, hukuki olarak?

malesef bunlar hakkında hiç bir şey yapamıyoruz yapabileceğimiz tek işlem yemeksepetinden üyeliğini iptal ettirmek ve tekrar sipariş vermesini engellettirmek bu durum geçen seneye oranla %90 oranında azaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdagioForStrings

quote:

Orijinalden alıntı: Lopster

Yemek siparişi veren kadınlardan/hatunlardan iş atanlar oluyor mu,yaş kaç ?

yaşım 23

genelde bunu zengin ve yaşını almış(40-50) kadınlar yapıyor ard arda sipariş verip aynı kuryeyi denk getirdiği zaman iş oluyor 2 kere yaşadım. Geldiğiniz zaman cepten ulaşın lütfen diye not yazıyor kapıya gelen kuryeyi beğenirse mesaj veya whatsapp hatta arayarak ilişki kurmaya çalışıyorlar. diğer türlü genç kızlar kesinlikle böyle birşey yapmıyorlar hatta son zamanlar yaşananlardan dolayı çok ürkekler yakın zamanda bir üniversite kampüsünde(ismini vermek istemiyorum) odasına sipariş veren genç bir kıza kurye tacizde bulunup daha sonra gece yangın merdivenlerinden girip kıza tecavüz etmeye çalıştı fakat yurt güvenliği tarafından yakalandı( kızı 15-20 gün takip edip telefonla rahatsız ettikten sonra tabii) bölge kuryelerin çoğu birbirini tanıdığından dolayı ertesi gün eleman görüldüğü yerde diğer motorcular tarafından linç edildi fakat bu meslekte çok nadir olur motorcular düşündüğünüz gibi serseri değildirler yaptıkları iş gereği kibar ve efendi, yardımsever olmak zorundadırlar çünkü kellekoltukta ve allaha emanet oldukları için uzun lafın kısası genellikle orta yaşlı bayanlar iş oluyor

Cevabınız için sağolun

Allah kaza beladan korusun,hayırlı kazançlar hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: asdasdqwertyveyaalxyvance

Maaş ne kadar ?

aylık net firmadan alınan şuan benim 2750 tl bunun tabi ekstra olarakta bahşişi var ve 12 saat çalışma süresi kullandığım motosiklet firmaya ait benzin firmaya ait kendi motorumla çalışırsam 3500tlyi bulur fakat evrak işi ve kahvaltı işi paket işine göre çok çok daha sıkıntılıdır caddede yol yapmak farklı otobanda yol yapmak farklı ölüm riski %70 daha fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luxablis -- 2 Haziran 2016; 2:46:34 >
  • İyi yine sen vefalisin anlaşılan keşke her moto kurye senin gibi düşünse.
  • quote:

quote:

Maaş ne kadar ?

aylık net firmadan alınan şuan benim 2750 tl bunun tabi ekstra olarakta bahşişi var ve 12 saat çalışma süresi kullandığım motosiklet firmaya ait benzin firmaya ait kendi motorumla çalışırsam 3500tlyi bulur fakat evrak işi ve kahvaltı işi paket işine göre çok çok daha sıkıntılıdır caddede yol yapmak farklı otobanda yol yapmak farklı ölüm riski %70 daha fazla

Maas iyiymis valla scooter mi var altinda
  • quote:

quote:

quote:

Maaş ne kadar ?

Maas iyiymis valla scooter mi var altinda

110cc honda spacy scooter rahat evirip çevirirsin diğer kurye motorları gibi ağır değildir yürür gibi motor kullanıyorum

ek olarak kendi motorunla iş yaptığın zaman ne kadar iyi adres bilgin varsa o kadar kazanırsın bu 2000-5000 arası değişir fakat 3000+ net gelir yakalaman için en az 10 yılını vermen gerekir pendikten avcılara 15dk süren bi güzergah gibi ayrıca kendi motorunla çalıştığın için masrafları sana ait tutulur ve benzin motorun bakımları cart curt derken 3500liradan 2000lira sana kalır fakat serbest olarak çalışırsın gün içerisinde sana 20 evrak verilir sana verilen süre 8 saattir 3 saatte bitirip gidip evine yatabilirsin ertesi günün işini beklersin

• quote:

İyi yine sen vefalisin anlaşılan keşke her moto kurye senin gibi düşünse.

çoğu kurye böle düşünüyor zaten en ufak bir olayda araba kazası veya insan yaralanmalarında önce yardıma koşan motorculardır o an elindeki işi veya paketi bırakıp tamamen yardım etmeye uğraşırlar çoğu firma veya şirketler ilk yardım dersi veriyor veya bilinçlendiriyor yolda yaşanacak olaylara karşı güvenli şekilde sürüş yapmayı sağlamaya çalışıyorlar fakat malesef dediğin gibi 10 parmağın 10 u bir değil arada çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: luxablis

quote:

İyi yine sen vefalisin anlaşılan keşke her moto kurye senin gibi düşünse.

çoğu kurye böle düşünüyor zaten en ufak bir olayda araba kazası veya insan yaralanmalarında önce yardıma koşan motorculardır o an elindeki işi veya paketi bırakıp tamamen yardım etmeye uğraşırlar çoğu firma veya şirketler ilk yardım dersi veriyor veya bilinçlendiriyor yolda yaşanacak olaylara karşı güvenli şekilde sürüş yapmayı sağlamaya çalışıyorlar fakat malesef dediğin gibi 10 parmağın 10 u bir değil arada çıkıyor

Alıntıları Göster
    güler yüzlü ol yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: PeerNet*

güler yüzlü ol yeter

yaptığım en iyi iş bu
  • Allah kolaylık versin gerçi sürmeyi seviyorsan eminim senin için çok mutluluk verici bir iştir
  • Hocam 12 saat fazla degil mi ya? Hangi saatler arasi calisiyorsunuz. Bir de cok gec geldiginde geri gonderdim yani iptal ettim diyelim, bu sizin sucunuz mu yoksa dukkanin sucu mu
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.