Şimdi Ara

P4 D 805 -> 2,66 @ 2,67 ISI = 70 °C

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Alet idlede 58-62 arası yük altında 70 in altına nadiren düşüyo ve çoğu zaman kilitleniyor, stok fanla da Zalman CNPS 7700Cu ile de denedim sonuç aynı, korkumdan 1 MHz bile o/c yapmadım bu değerler default ayarlarda.

Süper Pi testinde ikinciyi çalıştırdığımda hata veriyor..... Tek SüperPi 4 M aldım ve ısı hesaplama boyunca 70 derecenin altına düşmedi.

Ben bu işlemciyi Athlon64 3200+ Venice ten vazgeçip o/c yapmak için aldıydım....

• quote:

Orjinalden alıntı: real_kuru

Kafayı yemek üzereyim...

Alet idlede 58-62 arası yük altında 70 in altına nadiren düşüyo ve çoğu zaman kilitleniyor, stok fanla da Zalman CNPS 7700Cu ile de denedim sonuç aynı, korkumdan 1 MHz bile o/c yapmadım bu değerler default ayarlarda.

Süper Pi testinde ikinciyi çalıştırdığımda hata veriyor..... Tek SüperPi 4 M aldım ve ısı hesaplama boyunca 70 derecenin altına düşmedi.

Ben bu işlemciyi Athlon64 3200+ Venice ten vazgeçip o/c yapmak için aldıydım....

yanlış yapmışın amd almalıydın çünkü onların ısı sorunu yok ve daha iyidir şimdikinden
  • quote:

Orjinalden alıntı: real_kuru

Kafayı yemek üzereyim...

millet load 55 ten yukarısını görmüyorken snnki sistemde bir sorun olduğuna işaret

ilk önce macun varmı işlemcinin üzerinde?

kasa havalandırması nasıl? kasa n ne? kaç fan var?
  • evet inteller ısınıyor ama o kadar da değil.muhtemelen soğutucu montajını yanlış yapmışsın ve soğutucu ile işlemci tam temas etmiyor.anakartı bir de dışarıda monte edip çalıştır.
  • aynı işlemci şuan 3.3 ful stabil boşta 40 load 61 orjinal fanıyla

bencede tam otumamıştır soğutucu bi daha kontrol et
  • evet o stok fanı oturtmak çok kıl.hiç becerememişler.amd ye kıyaslarsak amd ninki çocuk oyuncağı.ama seninkinde kesin oturmama yada macun dandikliğinden kaynaklanan bi problem var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.