Şimdi Ara

Oz (1997-2003) (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.905
Cevap
26
Favori
79.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İte kaka bugün bitirmiş oldum. Dizi mükemmel olabilcekken akla mantığa uymayan çokça şey var dizide. Özelliklede birini öldürmek kişilerce oldukça zor olduğu belirtilsede bir bakıyorsun takır takır kesiyorlar adamı.

Mesele Oreily birine gidip bak şu senin arkandan şöyle konuşuyor diğerine gidip bak bu da senin arkandan böyle konuşuyor deyip milleti çok kısa bir sürede hiç sorgulanmadan birbirine düşürüp istediği herkesi sorunsuz bir şekilde öldürtebiliyor. Hiçkimse de demiyor ki ya sen yalan söylüyorsan. Oreily ne derse inanıyorlar.
    Diğer yandan ufacık EmCity'de uyuşturucu satışı yapıyorlar ve hiçbir gardiyon göremiyor. Ya 98'de kamera mı yoktu anlamış değilim.
    Diğer yandan bir kişi ufacık bir kargaşa yarattığında EmCity'den kovulurken Mcmanus koskoca uyuşturucu satıcısı belli olan babalara dokunmuyor. Alvarez'i tecritten çıkarırken Omar'ı hiç yoktan tecrite gönderiyor. Eğer harcanabilir bir karakter cinayet işlerse müdür sonuna kadar gidiyor. Babalar işlerse dosyayı kapatıyorlar.
    Uyuşturucu satışını engellemek istiyorlar ama posta servisini nazilerin eline vermişler hiçbir gardiyan başlarında değil. Mutfağı vermişler diğer satıcılara onlarda gıdadan sokuyor içeri. İstedikleri koridarda rahatça gezemezlerken bir bakıyorsun ıssız bir koridorda adam doğramışlar. Asansör boşluğuna adam atıyorlar.

Böyle böyle bir ton saçmalık daha yazılır. Sırf bu sebeple beğenmedim diziyi. Bunlarsız eksik kalıyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7ADF8CF23 -- 10 Mayıs 2020; 1:31:43 >

• Gerçekten enfes diziydi bittiği zaman çok boşluk yarattı. Bazı sahneler duygulandırdı, bazı sahneler kahkaha attırdı, bazı sahneler dehşete düşürdü.

Daha iyisi gelir mi? imkansız bence böyle bir kadro gibisi bulunmaz nimet.

Selamun aleyküm brother diyen said reisi özleyeceğim.

Favorilerim; Said, Adebisi, Vern, Ryan, Tobias, Augustus

ana tema müziğini koymadan da olmaz şimdi fena gaza getiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7ADF8CF23

İte kaka bugün bitirmiş oldum. Dizi mükemmel olabilcekken akla mantığa uymayan çokça şey var dizide. Özelliklede birini öldürmek kişilerce oldukça zor olduğu belirtilsede bir bakıyorsun takır takır kesiyorlar adamı.

Mesele Oreily birine gidip bak şu senin arkandan şöyle konuşuyor diğerine gidip bak bu da senin arkandan böyle konuşuyor deyip milleti çok kısa bir sürede hiç sorgulanmadan birbirine düşürüp istediği herkesi sorunsuz bir şekilde öldürtebiliyor. Hiçkimse de demiyor ki ya sen yalan söylüyorsan. Oreily ne derse inanıyorlar.
    Diğer yandan ufacık EmCity'de uyuşturucu satışı yapıyorlar ve hiçbir gardiyon göremiyor. Ya 98'de kamera mı yoktu anlamış değilim.
    Diğer yandan bir kişi ufacık bir kargaşa yarattığında EmCity'den kovulurken Mcmanus koskoca uyuşturucu satıcısı belli olan babalara dokunmuyor. Alvarez'i tecritten çıkarırken Omar'ı hiç yoktan tecrite gönderiyor. Eğer harcanabilir bir karakter cinayet işlerse müdür sonuna kadar gidiyor. Babalar işlerse dosyayı kapatıyorlar.
    Uyuşturucu satışını engellemek istiyorlar ama posta servisini nazilerin eline vermişler hiçbir gardiyan başlarında değil. Mutfağı vermişler diğer satıcılara onlarda gıdadan sokuyor içeri. İstedikleri koridarda rahatça gezemezlerken bir bakıyorsun ıssız bir koridorda adam doğramışlar. Asansör boşluğuna adam atıyorlar.

Böyle böyle bir ton saçmalık daha yazılır. Sırf bu sebeple beğenmedim diziyi. Bunlarsız eksik kalıyor çünkü.
    Şimdi bu diziden bahsedilirken genelde Sopranos, The Wire, Breaking Bad, Killing gibi dizilerle birlikte sayılır.

Böyle olunca ben de mesela çok daha gerçekçi bir dizi bekliyordum. Evet birçok açıdan vurucu, neyse onun gösterildiği etkili sahneleri var. Akıcı bir dizi de aynı zamanda.

Ama sizin bahsettiğiniz noktalarda ben de takıldım açıkçası. Özellikle birbirlerini yaraladıkları öldürdükleri sahneler basite kaçılıp çok oldu bittiye getirilmiş.

Bir de birçok insan Augustus Hill'in metafor sahnelerini çok sevmişken ben ise hiç sevmedim, hatta o bölümleri direkt geçesim geliyordu, tam diziye konsantre oluyorsun gerçekçi havasına falan, bu adam çıkınca bütün albenisi gidiyordu bende.

Ama sevdim diziyi. Fakat The Wire ile gerçekçilik anlamında aynı cümlede dahi geçmez. The Wire mesela evet çok sürükleyici olmayabilir birçok insan için ama sanki gerçek caddelere kameralar koymuşlar ve biz de izliyoruz hissiyatı veren belki de tek diziydi. Zaten OZ'dan birçok oyuncu The Wire'da yer aldı.

• OxBlue kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi The Wire BB ile birlikte anıldığı için bende izledim. Fakat The Wire bundan fersah fersah ileridedir. Yine de diziye tam bir dizi muamelesi yapmak yerine bir eleştirel seri dersek daha doğru olur. Çünkü dizi de saymıyorum ben tamamen amerikan toplum-iktidar eleştirisi.

Diğer yandan Prison Break izlerken çoğu Oz izlemiş kişi altına 'Bu izlenir mi? Gerçek hapishane dizisi Oz'dur.' falan yazdıkları için hep aklımda yer edinmişti de. Ancak bunun Prison Break'le bile uzaktan yakından alakası yok, tamamen farklılar.
  • Bu diziye laf atan net reklam yapmaya çalışıyordur içinden 10 tane prison break çıkar ha wire dersen o başka konu ikisi arasında hem seneryo hem işleniş hem konu farkı var kulvarları farklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. kez izlemeye niyetlendim ama gözlerim kör olmak üzere. Ben bu diziyi bu rezalet ötesi görüntü kalitesi ile nasıl bitirebilmişim gerçekten hayret ediyorum. Bu kadar berbat olduğunu hatırlamıyorum üstelik. Karakterlerin yüzleri seçilmiyor, seslerinden ayırt ediyorum, o kadar berbat. 720'yi öper başıma koyarım, var mı 720p'si?
  • 3x2 (Tekrar)

Tobias Beecher hakkında,

Nerdeeenn nereyeee,

demek isyorum...

• 4x4 (Tekrar)

Shirley'in çocuğunun babası kimdi biliyor musunuz?
  • Kemal sunal HD'si var bunum yok,HBO max ne işe yarıyor ?

Edit:Adamlar beni duymuş sonunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ContEmpor4ry -- 28 Ağustos 2020; 22:39:12 >
  • 4x10

Harika bir yapım olduğundan dizideki akıl almaz mantık hatalarının hiçbiri umurumda olmadı. Ama arkadaş, Çin'den gelen 36 mülteciyi hapishanede barındırabileceklerine ciddi ciddi inanmamız mı gerekiyor? Koca Amerikan devleti 2 tane çadır kurmaktan da mı aciz? HBO yönetimden bu sezon 16 bölüm olacak diye emir geldi de senaristlerin aklına gele gele bu mu geldi? Hayatımda bundan daha saçma bir senaryo tercihi görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lifeless.

4x4 (Tekrar)

Shirley'in çocuğunun babası kimdi biliyor musunuz?
    Timothy Kirk

• Arkadaşlar selam
    Duyduğuma göre ilk iki sezon 1080p düşmüş malum ortamlara. Gerçekliği var mı bunun indirip bakan oldu mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeg Elsker Norge kullanıcısına yanıt
    İndirmedim ama evet düşmüş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu daha dün arkadaşla muhabbeti geçti muhtemelen kullanılan kameralar ve çekim tekniği yüzünden bluray versiyonu çıkmaz, çıkacak olsa zaten Hbo ne yapar eder bunca zaman çıkarırdı diyordum ki sabah ekşiye bir girdim Oz başlığı açmışlar ortalık yıkılıyor.

İyi oldu iyi. İlk iki sezon eklenmiş. Diğerleri de eklenir muhtemelen. Ben dizinin tamamını açıp da tekrar izlemem, bence zaten 7-7.5 bandında bir diziydi. Ama ilk sezonu efsanedir. O 8 bölümü tekrar 1080p olarak izlemek güzel olacak.
  • Ulan daha dün bitirdim diziyi 2. kez ve 1080p versiyonu çıkmış... Böyle şansın ben...

Diziyi ilk izleyişimde beğendiğim kadar beğenmedim bu arada. Ha güzel dizi mi evet güzel dizi, ama eleştirilebilecek pek çok noktası var. Genel puanım 7.9/10

Özellikle 3. sezon sonrası dizi don lastiği gibi uzatılmış diye düşünüyorum. Sağmak istemişler, ki sağmışlar da. 4 sezon olmalıymış bu dizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 28 Ağustos 2020; 12:42:39 >
  • Beyler çözünürlük yanıltmasın gene sinemaskop ve kumlu bir görüntü var 1080p demeye bin şahit ister. İlk kez izleyecekler bu şekilde izlesin kötünün iyisi olmuş ama ikinci kez izlemeye değecek bir fark yok kesinlikle. Bir de her bölüm 4.5 gb kesinlikle değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lifeless.

Ulan daha dün bitirdim diziyi 2. kez ve 1080p versiyonu çıkmış... Böyle şansın ben...

Diziyi ilk izleyişimde beğendiğim kadar beğenmedim bu arada. Ha güzel dizi mi evet güzel dizi, ama eleştirilebilecek pek çok noktası var. Genel puanım 7.9/10

Özellikle 3. sezon sonrası dizi don lastiği gibi uzatılmış diye düşünüyorum. Sağmak istemişler, ki sağmışlar da. 4 sezon olmalıymış bu dizi.
    0.1 puanı nerden kırdınız hocam ya da neden 7.8 vermediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

0.1 puanı nerden kırdınız hocam ya da neden 7.8 vermediniz?

Alıntıları Göster
    Tam olarak 8'lik olmadığını düşündüğümü belirtebilmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 30 Ağustos 2020; 16:48:28 >
  • Özelden yeni 1080p nin linkini alabilir miyim?

• Ulan birde 1080 mi izlesem
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.