Şimdi Ara

OYUNLARDAKi DİNİ İNANÇLARLA İLGİLİ SAHNELER (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
122
Cevap
0
Favori
8.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Shadow of the Beast ve büyücülükle ilgili simon the sorceror

+ GODS...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 21 Mayıs 2013; 0:18:59 >
  • oyunlarda geçen TROLL kelimesi dini bir kelimemidir?
    tam karşılığı nedir TROLL kelimesinin oyunlarda ??
  • Re 4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LED ZEPPELIN

Re 4

1. sıraya aldım hemen teşekkürler
  • ASURA'S WRATH -- Hint inançları ve hint tanrıları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 21 Mayıs 2013; 4:24:16 >
  • God of War ile paganlığın bir ilgisi yok, God of War Yunan mitolojisini konu alır. Paganizm Putperestliktir putlara tapılır oysaki Yunan Mitolojisinde Tanrılar vardır. Sonuç olarak God of War'daki Kratos puttan bir heykel değil, Ares'e yemin etmiş bir insanken daha sonradan Savaş Tanrısına dönüşmüştür.

Eğer Paganlık putperestlikten başka anlama geliyorsa bilemiyorum. Ancak Paganizm benim bildiğim Putperestlik yani Put(heykelcik)lara tapmaktır.
  • saf paganlık mısır firavunlarından evrilerek yunanistana geçince , yunan kralları ,yarı insan yarı tanrısal güçlere kavuşmuştur.yunan mitolojisi olarak bende bilirdim ama eski yunan ve avrupanın hristiyanlık öncesindeki dönemine pagan dönemi bu yüzden deniyormuş
  • Ben tezin konusunu ve konuya nasıl yaklaşacağınızı merak ediyorum aslını isterseniz. tam olarak amacınız ne? Hangi bölüm?
  • görsel olsaydı birazda keşke hepsini oynamış insanlar değiliz sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: french press

quote:

Orijinalden alıntı: ZgodaN

%99 müslüman olan bir ülkede oyunlara böyle sahneler koyarak çocukların kafalarını karıştırıyorlar ya yasaklanması ya da oyunlardan bu sahneler çıkarılarak piyasaya sürülmeli. Devletin bu konuya el atması lazım. Ağaç yaşken eğilir.

ibretlik ...
    oyun oynamak günahtır falan da dersiniz şimdi

• biri de çıkıp dememiş ki "silent hill"
  • quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

biri de çıkıp dememiş ki "silent hill"

silent hill mi? hangi versiyonu dostum
    din inançla ilgili hangi sahneleri var dı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: birmezun

quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

biri de çıkıp dememiş ki "silent hill"

silent hill mi? hangi versiyonu dostum
    din inançla ilgili hangi sahneleri var dı ?

1,3,origins

silent hill başlı başında dinle alakalı zaten.

http://forum.donanimhaber.com/m_1035300/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostliving

God of War ile paganlığın bir ilgisi yok, God of War Yunan mitolojisini konu alır. Paganizm Putperestliktir putlara tapılır oysaki Yunan Mitolojisinde Tanrılar vardır. Sonuç olarak God of War'daki Kratos puttan bir heykel değil, Ares'e yemin etmiş bir insanken daha sonradan Savaş Tanrısına dönüşmüştür.

Eğer Paganlık putperestlikten başka anlama geliyorsa bilemiyorum. Ancak Paganizm benim bildiğim Putperestlik yani Put(heykelcik)lara tapmaktır.

şimdi şöyle biliyorum :
    yunan mitosu şu andaki hindistandaki hinduizm gibi çok tanrılı bir din. pagan demek puta tapar demek doğru ancak islamiyet öncesindeki gibi putu ortaya dikip ona tapınma olayı zamanla o inandıkları tanrıların güçlerini yolculukta hastalıkta günlük ticaretlerinde vs vs gibi amaçlarla yanında hissetmelerinden kaynaklanıyor
    aslında puta tapıcılığın ilerleyen zamanlardaki hali böyle...
    gelelim yunan mitosuna .. ordada aynı şey var tanrıların heykelleri dikiliyor ve bunlara tapınılıyor.
    ama sonraki dönemde yani hristiyanlık avrupaya yayılmadan önceki dönemde krallar zeus athena vs vs gibi tanrıların güçlerini alarak yarı insan yarı tanrı anlayışına geçiliyor.yani aslında tam bilmesemde god of war oyununda kratosun tanrıları pataklamasının arkasında -bence- bu olay yatıyor. yani kratos aslında hristiyanlık gelmeden önceki yunan ve avrupalı yarı insan yarı tanrı güçlerdeki kralları temsil ediyor.-bence-
    daha kısa şu şekilde açıklayayım:
    önceden 5 duyu organıyla evrendeki olayları bakarak yorumlayarak kendinden daha güçlü olan varlığı farkeden insanoğlu, onlar için heykel yapıp onlara tapıyor.. o heykellerdeki gücü yanında hissetmek için küçültüp islamiyetin geldiği dönemdeki araplardaki gibi yanında taşıyacak biçimde günlük hayatına uyarlıyor ... paganizmin bittiği döneme yakın zamanlarda , heykellerdeki o güç ,krallara geçiyor.Artık krallar yarı tanrı yarı insan biçiminde inançlaştırılıyor.(şimdi nerden icap ettide krallar gücü heykellerden aldı hangi olayın sonucunda bu böyle oldu diye sorarsan onu bilmiorum:( )
    zaten ilerleyen dönemi biliyorsundur. sonraki dönem vahye dayalı yani TEK TANRILI dinler dönemi olarak biliniyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 22 Mayıs 2013; 1:14:03 >

• Şaka mısınız arkadaşım? Oyunu yapan istediğini yapar yani ne bu sansürcülük merakı? Merak edip araştırırsınız bir şeyler öğrenirsiniz.
  • Akuma şeytan demektir mesela japoncada satanizmin önderidir

• quote:

Orijinalden alıntı: Daxteroy

Şaka mısınız arkadaşım? Oyunu yapan istediğini yapar yani ne bu sansürcülük merakı? Merak edip araştırırsınız bir şeyler öğrenirsiniz.

anlayamadım neyi kastettin dostum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimson Fury

Akuma şeytan demektir mesela japoncada satanizmin önderidir

satanizm yasak dostum.. cısss..
    Akumanın öyle oldugunu bilmiyordum ...şintoizmde bu naruto da falan pek çok kötülerden bahsediyorlar bu kötülerin babasımı oluyor şimdi akuma? eğer öyleyse sfae4teki akumanın ultra kombosunda eski karate kungfu filmlerindeki sahnelere benzeyen haraketler var..örneğin: tek eliyle rakibin vucuduna vuruyor ve rakip tek hareketle hareketsiz kalıyor...sonra akuma bişiler söylüyor vs vs.. sihir felanmı yapıyor o ultrada yani ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 21 Mayıs 2013; 20:19:29 >

• haha yok dostum o yasaklanan bir teknik shin goku satsu, içinde birazcık bi kötülük veya zayıflık varsa ölüyorsun akuma normal bi insandan acımasız bi katile dönüşüyor ryu da onum oğlu

• quote:

Orijinalden alıntı: Crimson Fury

haha yok dostum o yasaklanan bir teknik shin goku satsu, içinde birazcık bi kötülük veya zayıflık varsa ölüyorsun akuma normal bi insandan acımasız bi katile dönüşüyor ryu da onum oğlu

ryunun evilryu şeklinde ilk ortaya çıkış 8-10 sene önceydi sanırım... nasıl oluyorda evil haline geçiyor ryu ?
    bu japonların hangi inancıyla ilgili bu durum ? şintoizmin mitolojisindeki bir durummu ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.