Şimdi Ara

OYUNLARDAKi DİNİ İNANÇLARLA İLGİLİ SAHNELER (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
8.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok yahu adamın babasından geçen ve belli bir dövüş becerisine erişince ortaya çıkan şeytani güç karate nin dini imanı olmaz kodumu oturtuyolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimson Fury

yok yahu adamın babasından geçen ve belli bir dövüş becerisine erişince ortaya çıkan şeytani güç karate nin dini imanı olmaz kodumu oturtuyolar

tekken de ki jin kazamadaki durum da ryu gibimi?
    birde zafina diye bir mısırlı büyücü eklendi.. o ne ayak?
  • tekken farklı onlar bilimsel araştırmalar yapıyorlar. Zafina o tapınağın koruyucusu , az alt yazıları çevirip okumanı tavsiye ederim dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: Crimson Fury

tekken farklı onlar bilimsel araştırmalar yapıyorlar. Zafina o tapınağın koruyucusu , az alt yazıları çevirip okumanı tavsiye ederim dostum

kuma panda küçük ejderhadamı bilimsel araştırmacılar asya mitolojilerindeki hayvan figürleri gibi duruyorlarda...

• yav onlar eğlence tarafı kuma bildiğin kahverengi ayı biraz dövüş tekniği biliyor mitolojik kahraman olsa büyük saygı duyardım

• Age of Mythology görmedim listenizde. Yunan, Mısır ve İskandinav mitolojileri vardır bildiğin gibi. Onun dışında strateji oyunları aklıma geliyor. Europa Universalis serileri, Civilization serileri vs. gibi oyunlarda dini öğeler içerirler. Aklıma şimdi Persona serisi geldi mesela. Orada da tarot vs. mitolojik canavarlar var oyun kahramanlarında. Konunu hatırladıkça ve aklıma oyun geldikçe yazarım.

Persona hiç duymadıysan link vereyim :http://megamitensei.wikia.com/wiki/Persona_(series)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ottoman_PoweR

Age of Mythology görmedim listenizde. Yunan, Mısır ve İskandinav mitolojileri vardır bildiğin gibi. Onun dışında strateji oyunları aklıma geliyor. Europa Universalis serileri, Civilization serileri vs. gibi oyunlarda dini öğeler içerirler. Aklıma şimdi Persona serisi geldi mesela. Orada da tarot vs. mitolojik canavarlar var oyun kahramanlarında. Konunu hatırladıkça ve aklıma oyun geldikçe yazarım.

Persona hiç duymadıysan link vereyim :http://megamitensei.wikia.com/wiki/Persona_(series)

ekliyorum
    şimdi o oyunu ben daha önce duymuştum ama inançlar olarak neler var oyunda, yani içerikten anımsadığınız olursa yazarsanız sevinirim dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: birmezun

quote:

Age of Mythology görmedim listenizde. Yunan, Mısır ve İskandinav mitolojileri vardır bildiğin gibi. Onun dışında strateji oyunları aklıma geliyor. Europa Universalis serileri, Civilization serileri vs. gibi oyunlarda dini öğeler içerirler. Aklıma şimdi Persona serisi geldi mesela. Orada da tarot vs. mitolojik canavarlar var oyun kahramanlarında. Konunu hatırladıkça ve aklıma oyun geldikçe yazarım.

ekliyorum
    şimdi o oyunu ben daha önce duymuştum ama inançlar olarak neler var oyunda, yani içerikten anımsadığınız olursa yazarsanız sevinirim dostum

Hangi oyun dostum?

• quote:

quote:

quote:

ekliyorum

Hangi oyun dostum?

en kolayını ben alayım diğeri senin olsun
    persona 4döğüş oyunu olarak var en son çıkan oyun ama öncesinde rpgymiş adını duydum sadece içeriğinden haberim yok
    age of mytologye ben bakayım persona sana kalsın

• bu arada persona 4 ARENA döğüş oyununda persona gücleri olarak yunan tanrıları asya tanrıları falan var. ciddi ciddi mitolojik birsürü şey eklenmiş döğüş oyunu altında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 21 Mayıs 2013; 22:36:04 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ekliyorum

Hangi oyun dostum?

en kolayını ben alayım diğeri senin olsun
    persona 4döğüş oyunu olarak var en son çıkan oyun ama öncesinde rpgymiş adını duydum sadece içeriğinden haberim yok
    age of mytologye ben bakayım persona sana kalsın

Usta doğru rpg oyun. Bir takım cinayetler filan araştırıyorsun. Ben oynayıp anladığım kadarıyla söyleyeyim işte rival olan kişiler kötüler ve şeytanla filan bağlantıları vardı öyle şeylerdi. Biz iyileriz ve seçilmişleriz. Hem bizde olan güçle kötülerle kapışıyoruz hemde cinayetleri aydınlatıyoruz filan. RPG olarak baya iyi bir seri. İşte tarot kartlarındaki mitolojik hayvanlar filan var.

• enteresanmışşş...
    bunca şeyleri oyunları oynayan insanlar biliyormu acaba ??
    yoksa video tanıtımları falan varda ordanmı dinleyip öğreniyorlar ?* ya da gaza gelip netteki sitelerimi araştırıyorlar ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZgodaN

%99 müslüman olan bir ülkede oyunlara böyle sahneler koyarak çocukların kafalarını karıştırıyorlar ya yasaklanması ya da oyunlardan bu sahneler çıkarılarak piyasaya sürülmeli. Devletin bu konuya el atması lazım. Ağaç yaşken eğilir.

• WORLD OF WARCRAFT tamamen dinsel hristiyanlık ateizm hepsi içiçe
    DİABLO tamamen dinsel melekler şeytanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 24 Mayıs 2013; 4:17:29 >
  • Bende dini mesaj veren sanmıştım , bunlar tamamen kurgu ve bazılarıda olması gereken , bazısı ise olaya gerçeklik katmak için yapılmıştır

• quote:

Orijinalden alıntı: metokam

Bende dini mesaj veren sanmıştım , bunlar tamamen kurgu ve bazılarıda olması gereken , bazısı ise olaya gerçeklik katmak için yapılmıştır

bence dini mesaj veriyorlar hemde bilerek veriliyor onca oyun var ilk sayfada hepside birbirinden hit!! ama mesajlar paldır küldür değil hemencecik deil.. renkli gösterilerek vede bilinçaltına veriliyor.. oyun önce öğretiliyor sonrada anlayamadığı şeylerde tıkanıp kalındıgında haa bak orası aslında şundanmış bunla ilgiliymiş falan denilerek bir ipucu yada bir bilgi aktarımıyla oyuncunun o bölümü geçmesi sağlanıyor... ya da tam tersi önce bir şok.. sonra ağırdan ağırdan konu bilinçaltına giriyor..
    değişik yöntemler çok... hele oyun tutmuşsa zaten dışarda gezemeyen çocuk napsın evin bir köşesinde bilmem hangi marka teknolojik aletlerle yalnız başına kalıyor... hele birde ailesi çalışıyorsa.. kurbanlık koyun gibi oyun eğlence yada bilgi amaçlı oyunlara sarınca kendini kaybedip gidiyor... vs vs..:((

zaten bir insanın beynine abuk subuk yanlış bişiler girmişse , ders kitaplarından , ailesinden gelmemiştir.
    geldiği yerin kaynağı 100de 90 eğlence ortamlarıdır.:((

her neyse konuya dönelim..

• "Tanrı simülasyonu" adı altında From Dust diye bir oyun var.

Oyun elimde ama henüz tam oynamadım.
    Oyun ilk çağlarda
    geçiyor. Oyunun dünyasını şekillendirebiliyoruz
    ve insanlar bize dua ediyor. (Tövbe tövbe)

• quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

"Tanrı simülasyonu" adı altında From Dust diye bir oyun var.

Oyun elimde ama henüz tam oynamadım.
    />
    Oyun ilk çağlarda
    />
    />
    geçiyor. Oyunun dünyasını şekillendirebiliyoruz
    />
    ve insanlar bize dua ediyor. (Tövbe tövbe)

evet evet bende var o oyun ilkel kabile döneminden başlıyorlar güya... bir yerde darwin teorisinin uyarlaması gibi..
    sel tsunami rüzgar hortum gibi elementleri kullanılmadan tapınak inşa etmeye çalışıyorsun... galiba konusu böyleydi..
    ekledim listeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 24 Mayıs 2013; 4:15:54 >

• quote:

evet evet bende var o oyun ilkel kabile döneminden başlıyorlar güya... bir yerde darwin teorisinin uyarlaması gibi..
    sel tsunami rüzgar hortum gibi elementleri kullanılmadan tapınak inşa etmeye çalışıyorsun... galiba konusu böyleydi..
    ekledim listeye

Aynen öyle ama köyler inşa ediyoruz, onların içinde de tapınak vardı galiba.

Bu arada
    Shadow of the Colossus adlı efsane oyunda hatunumuz ölüyor ve uçsuz bucaksız bir arazide tapınak gibi bir kaleye giriyoruz. Orada bir ses bize 16 dev yaratığı öldürdüğümüz taktirde hatunumuza can vereceğini söylüyor.

Birde ICO adlı öbür efsane oyunda ise karakterimiz boynuzlu doğan bir çocuktur.Köylüler bu çocuğun lanetli olduğunu düşünüp (Köyü lanet sarıyormuş), 12 yaşına geldiğinde ıssız bir tapınağa açlıktan-soğuktan ölmesi için bırakırlar.
    Çocuk bu nedenlerden ölmese bile köylüler orada kötü ruhların var olduğuna inanırlar
    ve bu yüzden öleceğini düşünürler.

Aklıma gelenler bunlar.
    />

• neydi babel 3d var tanrı olup kuleyi inşaa etmeye çalışanlara meteor, şimşek, yada sel gibi felâketler yolluyorduk.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.