Şimdi Ara

OYUNLARDAKi DİNİ İNANÇLARLA İLGİLİ SAHNELER (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
8.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet evet ps2 efsaneleri 2 oyunda ben onları henüz listeye eklemedim.. çünkü gerçek hayatta henüz yansımaları yok.. hani konuyla ne kadar ilgili dersen , harry potter serisinden farklı değil... yani uçuk konular hatta mitolojik konular hatta mitolojik bile değil belkide yeni üretilen orjinal konulardır..
    paylaşımın için çok teşekkürler .. inançlarla ilgili oyunlar diye verdiğin oyunları eklicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: birmezun

I-C-O
    evet evet ps2 efsaneleri 2 oyunda ben onları henüz listeye eklemedim.. çünkü gerçek hayatta henüz yansımaları yok.. hani konuyla ne kadar ilgili dersen , harry potter serisinden farklı değil... yani uçuk konular hatta mitolojik konular hatta mitolojik bile değil belkide yeni üretilen orjinal konulardır..
    paylaşımın için çok teşekkürler .. inançlarla ilgili oyunlar diye verdiğin oyunları eklicem

Eyvallah.

Saf mitoloji değildir bencede. Oradan-buradan araklanmış mitoloji-inaçların birleşiminden ortaya çıkmış bir konu ya da dediğin gibi belki de orijinal bir konudur.

• sony nin exc.lerini aşırı ciddiye alırım... öyle böyle değil... şeytana pabucunu bile ters giydiriyor dini mitolojik oyunlarında sony...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimson Fury

neydi babel 3d var tanrı olup kuleyi inşaa etmeye çalışanlara meteor, şimşek, yada sel gibi felâketler yolluyorduk.

tamamda ustaa hadi oyunda güya tanrı numarasını çektik.. iyide kuleye çıkan zavallıların suçu günahı neymiş ki onlara meteorlar yolluyormuşukhemde 3d vayy beee
    onun yerine at bir tane top önlerine sonra bak keyfineee

harbi listeye eklenecek kadar değerlimi bu oyun Crimson Fury?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 22 Mayıs 2013; 0:06:46 >

• quote:

https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=babel%20rising%203d&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDQQFjAB&url=https%3A%2F%2Fplay.google.com%2Fstore%2Fapps%2Fdetails%3Fid%3Dcom.mando.babelrising3d%26hl%3Dtr&ei=KuKbUZq1GsiUO9itgbAD&usg=AFQjCNEr6HB12LIQnKje4gr8uIbNBL96iQ&bvm=bv.46751780,d.ZWU

buradan bakabilirsin, kuleyi yaptırmak istemiyosun işte cezalandırıyorsun insanları:)

[teşekkürler
    bu arada
    28- MORTAL KOMBAT: şirke dayalı bir senaryo.. yok tanrılar, yarı tanrılar.. raiden yarı tanrıymış, konsey bunu mortal kombat turnuvalarına göndermiş, oda insan formuna geçmiş, o yüzden fatality çekilebiliyormuş ta bilmem ne de.. keza fujin'de öyle..(kızarsanız bu yazıyı değiştirebilirim bi fatalitiyde sizden yemeyelim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 24 Mayıs 2013; 4:18:37 >

• biraz mola veriyorum beyler.. yeni xbox one konusu sebebiyle birazda işlerim var..
    mesajlarınıza geç yanıt verebilirim
    mesajsız bırakmayın konuyu
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 24 Mayıs 2013; 4:16:40 >
  • Siz God of War'u çok yanlış anlamışsınız.Ben oyunun yapımcılarını tanıyorum ve oyunun gerçek hikayesini biliyorum.Aslında Kratos Pagan değil müslüman.pagan olsa neden pagan tanrılarını öldürsün ? Kratosun asıl amacı çakma Yunan -ve son oyunda sümer- tanrılarının soyunu kurutup yüce Allah'a hizmet etmektir.Adam tek başına cihad ediyor yaptığınıza bakın...Kratosa inanmıyorsanız bile saygı duyun .s.s.s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk önce bu oyunlarda dinsel icerik hikayeye dayalı , oyunların asıl amacı insanlara o dinleri benimsetmek değildir ki öyle dıyorsanız sizde Müslüman propagandası yapan oyun yapın.Kaldi ki cogu o dinsel icerikleri oyunu veya hikayeyi güzel kılmak için kullanıyor mesela şimdi Age Of Mythology Yunan mitolojisini güzel olduğu için kullanıyor ve seviliyor ve Yunan mitolojisine inanan yok Bleach keza Sintoistligi yansıtıyor demissinizde ölüm melekleri çok hoş kimse onlara Japonya'da dahi inanmıyor.Narutoda çakra var demissinizde çakra bir dini inanış degilki.Mortal Kombatada keza. Öyle demişsiniz fakat kimse yarı tanrılara falan inanmıyor.Son olarak oyunlar yasaklansın demişsiniz oynayan oynar kime ne özgür bir ulkedeyiz ve ülkenin tamamı Müslüman değil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metokam

Bende dini mesaj veren sanmıştım , bunlar tamamen kurgu ve bazılarıda olması gereken , bazısı ise olaya gerçeklik katmak için yapılmıştır

bence dini mesaj veriyorlar hemde bilerek veriliyor onca oyun var ilk sayfada hepside birbirinden hit!! ama mesajlar paldır küldür değil hemencecik deil.. renkli gösterilerek vede bilinçaltına veriliyor.. oyun önce öğretiliyor sonrada anlayamadığı şeylerde tıkanıp kalındıgında haa bak orası aslında şundanmış bunla ilgiliymiş falan denilerek bir ipucu yada bir bilgi aktarımıyla oyuncunun o bölümü geçmesi sağlanıyor... ya da tam tersi önce bir şok.. sonra ağırdan ağırdan konu bilinçaltına giriyor..
    değişik yöntemler çok... hele oyun tutmuşsa zaten dışarda gezemeyen çocuk napsın evin bir köşesinde bilmem hangi marka teknolojik aletlerle yalnız başına kalıyor... hele birde ailesi çalışıyorsa.. kurbanlık koyun gibi oyun eğlence yada bilgi amaçlı oyunlara sarınca kendini kaybedip gidiyor... vs vs..:((

zaten bir insanın beynine abuk subuk yanlış bişiler girmişse , ders kitaplarından , ailesinden gelmemiştir.
    geldiği yerin kaynağı 100de 90 eğlence ortamlarıdır.:((

her neyse konuya dönelim..

Haklısınız insanlara çeşitli ideolojileri, düşünceleri benimsetmek için kullanılan eğlence ortamı bu iş için biçilmiş kaftan Tabiki hepsinde olacak değil fakat bazı yerlerde şeytana tapma, ateistlik, insan öldürme, içki, kumar ve ne kadar pislik varsa görebiliyoruz. Bu oynadığımız oyunlarda o kadar çok gördük ki bunları saymakla bitiremeyiz. Bu tür olayları sürekli gören birisi bir süre sonra bunları normal karşılayacak duruma gelebilir. Filmler, oyunlar, televizyonlar vasıtasıyla beyine yerleştirilen içki,zina gibi şeyler insanın nefsine hoş gelir ve insan kendini bu durumdan soyutlayamaz ise bu olanları normal karşılar ve hatta fırsatı olursa yapar. Hele ki bundan küçük çocuklarımız çok etkilenirler. Eğer ailedende ahlak, edep, din, iyilikleri emretme gibi eğitimlerde verilmez ise çocuk ordan burdan kaptığı şeyleri savunur ve gün geçtikçede onları yaşar. Şimdi burada etkilemez ne alaka falan fişman diyenler yanılmaktalar. İnsan gördüğü herşeyi bilinç altına kaydeder ve fikirleri, yaşantısı bile değişebilir. O yüzden çok dikkatli olunmalı günümüzün en iyi ve bir o kadarda en pislik aletleri olan bunlara taviz verilmemeli ve gerekli önlemlerde alınmalıdır. Unutmayalım ki bizleri doğru yoldan saptıracak herşeyle uğraşmak bizlere haramdır ve kendimizede zarardır. Ufacık şeyler gün olur kocaman olur o yüzden dikkat dikkat dikkat.

• quote:

quote:

Bende dini mesaj veren sanmıştım , bunlar tamamen kurgu ve bazılarıda olması gereken , bazısı ise olaya gerçeklik katmak için yapılmıştır

bence dini mesaj veriyorlar hemde bilerek veriliyor onca oyun var ilk sayfada hepside birbirinden hit!! ama mesajlar paldır küldür değil hemencecik deil.. renkli gösterilerek vede bilinçaltına veriliyor.. oyun önce öğretiliyor sonrada anlayamadığı şeylerde tıkanıp kalındıgında haa bak orası aslında şundanmış bunla ilgiliymiş falan denilerek bir ipucu yada bir bilgi aktarımıyla oyuncunun o bölümü geçmesi sağlanıyor... ya da tam tersi önce bir şok.. sonra ağırdan ağırdan konu bilinçaltına giriyor..
    değişik yöntemler çok... hele oyun tutmuşsa zaten dışarda gezemeyen çocuk napsın evin bir köşesinde bilmem hangi marka teknolojik aletlerle yalnız başına kalıyor... hele birde ailesi çalışıyorsa.. kurbanlık koyun gibi oyun eğlence yada bilgi amaçlı oyunlara sarınca kendini kaybedip gidiyor... vs vs..:((

zaten bir insanın beynine abuk subuk yanlış bişiler girmişse , ders kitaplarından , ailesinden gelmemiştir.

Dediğin doğru ama elindekiler bunu kanıtlamaya yeterli değil , ama bunu başka platfromlarda kanıtlamış olanlar var doğru

• quote:

Orijinalden alıntı: kaankrc

Siz God of War'u çok yanlış anlamışsınız.Ben oyunun yapımcılarını tanıyorum ve oyunun gerçek hikayesini biliyorum.Aslında Kratos Pagan değil müslüman.pagan olsa neden pagan tanrılarını öldürsün ? Kratosun asıl amacı çakma Yunan -ve son oyunda sümer- tanrılarının soyunu kurutup yüce Allah'a hizmet etmektir.Adam tek başına cihad ediyor yaptığınıza bakın...Kratosa inanmıyorsanız bile saygı duyun .s.s.s

kratosun dönemi dinler tarihi içinde ya yunan mitolojik dönemi, ya yarı tanrı yarı insan şeklindeki inanç dönemi ya da hristiyanlığın avrupadaki ilk dönemi.
    yani kratos müslüman değil.. ama icraatlarıyla tek tanrılı bir inanca sahip olabilir.. hani putları yıkmak gibi şeyleri yaptığı için ..
    bu yüzden kratosu hristiyanlık öncesi kralların dönemi olarak yorumlamıştım önceki sayfada.. sadece oyunun konusunu pagan ağırlıklı olarak yorumladım hepsi bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 22 Mayıs 2013; 20:23:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: strato026

quote:

quote:

Haklısınız insanlara çeşitli ideolojileri, düşünceleri benimsetmek için kullanılan eğlence ortamı bu iş için biçilmiş kaftan Tabiki hepsinde olacak değil fakat bazı yerlerde şeytana tapma, ateistlik, insan öldürme, içki, kumar ve ne kadar pislik varsa görebiliyoruz. Bu oynadığımız oyunlarda o kadar çok gördük ki bunları saymakla bitiremeyiz. Bu tür olayları sürekli gören birisi bir süre sonra bunları normal karşılayacak duruma gelebilir. Filmler, oyunlar, televizyonlar vasıtasıyla beyine yerleştirilen içki,zina gibi şeyler insanın nefsine hoş gelir ve insan kendini bu durumdan soyutlayamaz ise bu olanları normal karşılar ve hatta fırsatı olursa yapar. Hele ki bundan küçük çocuklarımız çok etkilenirler. Eğer ailedende ahlak, edep, din, iyilikleri emretme gibi eğitimlerde verilmez ise çocuk ordan burdan kaptığı şeyleri savunur ve gün geçtikçede onları yaşar. Şimdi burada etkilemez ne alaka falan fişman diyenler yanılmaktalar. İnsan gördüğü herşeyi bilinç altına kaydeder ve fikirleri, yaşantısı bile değişebilir. O yüzden çok dikkatli olunmalı günümüzün en iyi ve bir o kadarda en pislik aletleri olan bunlara taviz verilmemeli ve gerekli önlemlerde alınmalıdır. Unutmayalım ki bizleri doğru yoldan saptıracak herşeyle uğraşmak bizlere haramdır ve kendimizede zarardır. Ufacık şeyler gün olur kocaman olur o yüzden dikkat dikkat dikkat.

evet amaçlarımdan biri de bu
    yani ; oyunlarda geçen dini yada inançlarla ilgili sahneleri analiz edip oyun oynatırken bir babanın ya da bir ailenin hangi oyun ? sorusuna bir cevap bulabilmektir
    ama takdir edersiniz ki bu epey zor olan bir şey aslında ekip işi de sayılır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 22 Mayıs 2013; 14:18:14 >

• HARAM diyen arkadaşlara üzüldüm gerçekten

2 Çeşit haram vardır Kati ve Zanni

Kati olanlar Allah ve Resülunun emrettikleridir

Zanni olanlar Peygamber efendimizin Hadislerininden sonuca varılanlardır. (Kesinliği Sabit Olmayan Hadisler)

Bir fiile haram diyebilmek için bunların şartlarına uyması gereklidir.

Harama götüren yol HARAMDIR demek için ne olmak lazım bilemedim şimdi yapmayın arkadaşlar lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenaten34 -- 22 Mayıs 2013; 16:34:25 >
  • oyunlarda + 7 +12 +18 +21 diye derecelendirme var zaten aileler buna göre oyunu alığ çocuğuna oynatabilir. malesef bacak kadar çocuğa cod oynatan gow oynatan ve bunla övünen zavallı ebebeynler var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bellyphax

HARAM diyen arkadaşlara üzüldüm gerçekten

Zanni olanlar Peygamber efendimizin Hadislerininden sonuca varılanlardır. (Kesinliği Sabit Olmayan Hadisler)

Harama götüren yol HARAMDIR demek için ne olmak lazım bilemedim şimdi yapmayın arkadaşlar lütfen

Durduk yere tartışma çıkarmak yerine niyete bakalım efendim. Oyun oynamak haramdır, günahtır demiyoruz. Bazı şeylerin içerikleri pis şeyler olanlarla uğraşmak, onları izlemek haramdır neticesinde de günahdır diyoruz. O yüzden kişiler içeriğe dikkat etmeli bildiği halde devam ederse neticede kendisi sorumludur. Günümüzde de bu tür konularda yorum yapmak zordur fakat mantıken düşünmeli ona göre karar vermeliyiz.

• quote:

oyunlarda + 7 +12 +18 +21 diye derecelendirme var zaten aileler buna göre oyunu alığ çocuğuna oynatabilir. malesef bacak kadar çocuğa cod oynatan gow oynatan ve bunla övünen zavallı ebebeynler var.

ESRB gibi kuruluşların bence dini konuda hassasiyetlerinin olmadığını düşünüyorum - bilmediğim için-
    ama zeka seviyelerine göre +yaş içeren logoları var oyunlarda bu da iyi bir şey
    ama benim için bu yaş aralığı çok çok önemli değil : çünkü: oyun oynayan bir kişi merak edip zaten kendi zeka seviyesine uymayan oyunlarda oynuyor.. gözlemim böyle.. bunun için hani neyi oynadığını veliler bilsin yada bilmese bile çocuklar ya da gençler bilsin istiyorumçok mu şey istiyorun......

• quote:

quote:

quote:

Dediğin doğru ama elindekiler bunu kanıtlamaya yeterli değil , ama bunu başka platfromlarda kanıtlamış olanlar var doğru

bir şeyi kanıtlama ihtiyacı duymadım.. zaten bence olay ortada
    yanlış bilgi varsa bir insanda , ders kitaplarından değil , ailesindenden değil, eğer ailesindeyse ,o da ders kitaplarından değil diyorum..
    arkadaş çevresi ve eğlence sektörüdür diyorum. haa birde internette doğru bilgi alacağı adresler yerine başka sayfalarda dolanmasıdır. ama doğru adresler doğru bilgi insanları bu kaos ortamından kurtarabilir.
    bunun başka nasıl bir izahı olabilirki? ben bilmiyorum bilen varsa buyursun bende öğrenirim.
    benim şu amacım eğer bir şeyi iyi bir şekilde sunarsan en azından bir faydam olur. e bu da iyi bir şeyse ne mutlu bana.

• müslümanlığın proragandası olmaz dostum
    propaganda -bence- bir zayıflıktır.
    haa ne zaman kullanılır dersen -bence- insanlar bir konuda duyarsızlaşmıştır işte o zaman belki kullanılır.
    ama bizim dinimizin şu anda öyle bir durumu yokoyun sektörü bu düşüncemin az dışında.. yutturulan normalmiş gibi gösterilmeye çalışılan iyi niyetli olarak düşünmediğim pek çok yazıya rastladım linklerde.. örneğin call of duty moder warfare 2 deki bir map sırf bu yüzden kaldırılmış... aa biz bilmiyorduk pardooon deyipte görmezden gelmeyi bekleyen insanlar var ..açık açık daha nasıl dalga geçilir.. sence bu oyunmu? bunu yapanlar zeka seviyesi aşmış insanlarmı oluyor?komeid olayı böyle say say bitmiyor.. hele bu yeni gelecek nesilde bence bu olay daha da gün yüzüne çıkacaktır.. ilk zamanları değil ama ilerki zamanlarında olabilir diye tahmin ediyorum.2-3 tane kendini bişey sanan ama ortaya koyduğu değerlerle hiç bişey olmayan insanları bu yeni nesilde grafiklerinde iyileşeceğini varsayarsak kolay hazmedileceğini şahsen düşünmüyorum.. bunun en temel sebebi bence: olay dönüp dolaşıp bir şekilde inançlara kitleniyor yada dinlere.. din olayı ağırlıklı olarak oyunlarda geçmese bile inanç olaylarıyla bu iş bir şekilde kotarılmaya çalışılıyor. bir oyunun bana ne sunduğunu bilmeden oyuna ''sazan gibi'' atlamak ta bence işin ayrı bir komedisi..
    evet çakranın farkındayım .o yazıyı aklımda kalsın diye yazmıştım. ama oynayan en azından merak eder belki çakrayı öğrenir..
    bleeech te genelde şeytan ve benzerleri varmış yorumlardan anladığımı yazdım aslında orochi mitolojisiyle bağlantılı yani asya mitolojileri.ama şintoistliklede baglantısı var demişlerdi.. yinede bakayım. değiştiririm tabiki. istersen senin fikrini ekleyeyim..
    bleech sence nasıl ? mortal nasıl? çakrayıda yaz kısaca onuda eklicem.
    mortal kombat ta bir yorum - bu yorumlarda genelde sadece islam ağırlıklı değil-farketmişin zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 22 Mayıs 2013; 20:47:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: strato026

quote:

Orijinalden alıntı: Bellyphax

HARAM diyen arkadaşlara üzüldüm gerçekten

Durduk yere tartışma çıkarmak yerine niyete bakalım efendim. Oyun oynamak haramdır, günahtır demiyoruz. Bazı şeylerin içerikleri pis şeyler olanlarla uğraşmak, onları izlemek haramdır neticesinde de günahdır diyoruz. O yüzden kişiler içeriğe dikkat etmeli bildiği halde devam ederse neticede kendisi sorumludur. Günümüzde de bu tür konularda yorum yapmak zordur fakat mantıken düşünmeli ona göre karar vermeliyiz.

Tartışma çıkarmak gibi bir niyetim yok, çıkan tartışmadanda bir kazanımım olmaz

Sadece yanlış bilineni düzeltmek adına yazdığım bir açıklamadır.

Herşeye günah veya mekruh diyebilir müslüman bir insanoğlu ama HARAM diyemez

Diyen arkadaşlarada günaha girdikleri için üzüldüm zaten herkes iyi niyetli farkındayım ama din kardeşinin uyarmak diyede bir vazifesi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenaten34 -- 22 Mayıs 2013; 20:51:12 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.