Şimdi Ara

#Oyunlarda Hyper Threading Etkisi Kullanıcı Testleri#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
4
Favori
5.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu incelemede intel işlemcilerde bulunan HT nin oyunlara etkisini test ettim.Oyunlarda açılabilecek herşey açık tüm ayarlar sonda vsync kapalı.

HT KAPALI TESTLERİ

HT AÇIK TESTLERİ

Son olarak şunuda ekleyeyim, HT kapalı iken windows boot hızı gözle görülebilecek kadar hızlanıyor.Yani HT açık iken win logosu tamamlandıkdan sonra 1-2sn lik hoşgeldiniz ekranın ardından açılırken, HT kapalı olduğunda windows logosu tam oluşmadan direkt masaüstü geliyor.

• Uğraşın için teşekkürler, faydalı olacaktır. Ancak resimleri yan yana koyman mümkünmü, karşılaştırma yapabilmeyi kolaylaştırma açısından.
  • oyunlar 2600k gibi bir islemci bulduklarinda daha da ht istemiyordur fark cikmamasi normal.bu testleri 2100 kullanan biri yaparsa ht'nin farkini daha iyi gorebiliriz.
  • Laptop kullanıyorum ht hep açıktı biosta seçenek yok nasıl kapatırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

Uğraşın için teşekkürler, faydalı olacaktır. Ancak resimleri yan yana koyman mümkünmü, karşılaştırma yapabilmeyi kolaylaştırma açısından.

Rica ederim, yanyana olunca biçimsiz durdu yada ben yapamadım o sebeple bu şekilde bıraktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

oyunlar 2600k gibi bir islemci bulduklarinda daha da ht istemiyordur fark cikmamasi normal.bu testleri 2100 kullanan biri yaparsa ht'nin farkini daha iyi gorebiliriz.

Buradan şöyle bir anlam çıkıyor oyunların çoğu 4 çekirdeğe optimize edilmiş i7 8 çekirdekmiş gibi göründüğünde performans kaybı oluşuyor ama ilerleyen zamanda bu işlemci i3 ün durumuna gelecek olursa yani oyunlar 8 çekirdeğe optimizeli yapılırsa ancak o zaman bariz farklar oluşabilir diye düşünüyorum.
  • quote:

oyunlar 2600k gibi bir islemci bulduklarinda daha da ht istemiyordur fark cikmamasi normal.bu testleri 2100 kullanan biri yaparsa ht'nin farkini daha iyi gorebiliriz.

i3 550 sayılırsa yarın birkaç test yapabilirim. gerçi sonuç aşşağı yukarı belli, ht açıkken illaki fark olacak.
  • eline sağlık hocam. ama gtx 570 olmuyor o sisteme hocam. al bi gtx 680
  • quote:

Orijinalden alıntı: iktyas

eline sağlık hocam. ama gtx 570 olmuyor o sisteme hocam. al bi gtx 680

niye hocam?zaten adamın kartı kıral,gtx580 e takla attırıyor resmen

10kara fazla almak için güzelim kartı değiştirmesine gerek yok bence,

ha ortada oyun olsa amenna ama zaten o kartıda zorlayacak doğru dürüst oyun yok piyasada
  • quote:

Özel bir kart bekliyorum yoksa çoktan almıştım 680i
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

quote:

ha ortada oyun olsa amenna ama zaten o kartıda zorlayacak doğru dürüst oyun yok piyasada

Bu kartı satmyacağım zaten kardeşime vereceğim, kendimede 680 almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

quote:

570 kral olmaktan çıktı hocam. yeni kral gtx 680
  • Bir nevi i5 2500k'nın oyunlar için ne derece yeterli olduğunu kanıtlamışsınız. 3D mark 11 testi de eklerseniz fena olmaz. Elinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 17 Nisan 2012; 22:17:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Bir nevi i5 2500k'nın oyunlar için ne derece yeterli olduğunu kanıtlamışsınız. 3D mark 11 testi de eklerseniz fena olmaz. Elinize sağlık.

3D Markları bilerek eklemedim çünkü render programı gibi işlemciyi sonuna kadar kullandığından bariz bir fark oluşuyor ama oyunlar öyle değil.Vantagede 25k alırken ht açılınca 33k alıyor mesela.Birde i7 de ht kapatılsa bile az da olsa i5 den daha fazla performans gösterebilir sebebi ise önbelleği.
  • cuk oturmuş ekran kartı bölümüne bu başlık, tebrikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: War Ensemble

quote:

i3 550 sayılırsa yarın birkaç test yapabilirim. gerçi sonuç aşşağı yukarı belli, ht açıkken illaki fark olacak.

2 cekirdek 2 de sanal mi sayilir sayilir yap 2 test cikar zaten ortaya.senin denemende fark olur ama az mi olacak yoksa cok mu o onemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Bir nevi i5 2500k'nın oyunlar için ne derece yeterli olduğunu kanıtlamışsınız. 3D mark 11 testi de eklerseniz fena olmaz. Elinize sağlık.

3D Markları bilerek eklemedim çünkü render programı gibi işlemciyi sonuna kadar kullandığından bariz bir fark oluşuyor ama oyunlar öyle değil.Vantagede 25k alırken ht açılınca 33k alıyor mesela.Birde i7 de ht kapatılsa bile az da olsa i5 den daha fazla performans gösterebilir sebebi ise önbelleği.

Evet fizik skorundan dolayı 3d mark 11 de, vantage'de olduğu kadar olmasada daha düşük skor alınır. HT kapalıyken fazladan 2mb l3 önbelleğin etkisinin büyük olacağını düşünmüyorum yüksek ayarlardaki oyunlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: poopsy

cuk oturmuş ekran kartı bölümüne bu başlık, tebrikler

Dostum mafianın test sonucu phsyx açık olarak mı alındı? Açıksa hangi ayardaydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marinexx -- 18 Nisan 2012; 1:07:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marinexx

quote:

Orijinalden alıntı: poopsy

cuk oturmuş ekran kartı bölümüne bu başlık, tebrikler

Dostum mafianın test sonucu phsyx açık olarak mı alındı? Açıksa hangi ayardaydı?

evet physx ve aa açık.tüm ayarlar high da
  • İyi ama ben gtx 680'le mafiada tüm ayarlar maximumda ve phsyx high'da 56 FPS alıyorum nasıl oluyorda sen 570'le 50 nin üzeri alıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marinexx -- 18 Nisan 2012; 7:32:20 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.