Şimdi Ara

Oyundayken Mavi-Pembe Renklenme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 yıl önce aldığım sistem oyun oynarken bir süre sonra pembe yada mavi renk kaplıyor ve aşırı kasmaya başlıyor

amd ryzen 5

gtx 1050 ti

8gb ram

Oyunla alakalı değil PES'de de nadiren de olsa yapıyor orda mavi renk oluyordu bannerlord da pembeleşiyor.

format attım güncellemelerini yaptım.

Ekran kartı yada işlemci (termal macun?) gibi ama fikri olan yardımcı olabilir mi ?

Oyundayken Mavi-Pembe Renklenme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megi21 -- 11 Nisan 2021; 19:15:9 >

• Ekran kartı driverini doğru şekilde kurduğunuzdan emin olun yazılım kaynaklı gibi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Büyük ihtimalle ekran kartı ile ilgili bir durum. Sadece yazılımsal bir sıkıntı olsa aşırı kasma olmaz diye düşünüyorum ama kesin emin olamayız tabi. İmkanınız varsa farklı bir ekran kartı ile deneme yapın ya da ekran kartınızı farklı bir masaüstü sistemde çalıştırıp deneme yapın.

Bu gibi durumlarda parçaları deneme yanılma yoluyla test edip kontrol etmek en iyi yöntem.

Bunların dışında ekran kartınızı zorlayacak programlar ile test ederek ekran kartınızın test sırasında davranışını gözlemleyebilirsiniz. Misal msi kumbostor ya da steam üzeriden 3DMark Demo sürümünü indirip test edebilirsiniz.

Daha eski ekran kartı sürücüleri yükleyerek de sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Aşağıdaki linkten ekran kartı modelinizi seçin ve eski sürücüleri bulup deneme yapın.

https://www.nvidia.com.tr/drivers/beta

Kolay gelsin.

• @Mert Ali C evet driver güncel. format attım sırf bu yüzden yazılımsal olduğunu pek sanmıyorum

@Maxpayne53 bana da öyle geliyor ekran kartı gibi ama emin olamadım işte.

Oyun açıldıktan hemen değil bir süre sonra yaptığı için ısınmayla alakalı bir sorun sandım ama sıcaklıklar (cpu ve gpu) hep aynı. 50-60 arasında değişiyor. Isınmayla alakalı değil gibi. Farklı bir sistemde deneme imkanım yok şuan ama imkan bulursam deneyeceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.