Şimdi Ara

Oyun ve Yayıncı Odaklı Sistem Toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar yorumalrınızı merak edıyorum

işlemci : intei core i3 10100f

Anakart : Asus Prime H410M-F LGA 1200 Soket Anakart

Ram : 8gb x2 toplamda 16 gb g skill 3000 mhz

Ekran Kartı: Inno3D GeForce GTX 1050 Ti Twin X2 (N105T-3DDV-M5CM)

ssd : Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD 

psu: 500 w

kasa :herhangi 1 kasa

monitor :LG 24GL650-B 23.6" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Freesync Full HD Monitör

Oyunları mediumda oynasın yeter gta 5 olsun assasign olsun raft hayattakalma , mount and blade oyunalrı falan aynı andada yayın yapılacak eksıkler nedır sıze gore fazlalar nedır paylasırsanız sevınırım

• Yayın vs açacaksaniz en az 6 çekirdek mümkünse 8 çekirdek bir işlemci öneririm
    SSD iyi ancak çok pahalı daha ucuz bir model alıp işlemci için bütçe ayirabilirsiniz
    PSU olarak 500w ilerisi için sorun olabilir 650w olsa daha iyi olur ayrıca marka ve model belirtirmisiniz PSU önemli bir konu dandik PSU alirsaniz elektrik kesintisi gibi durumlarda sistem zarar görebilir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ram olarak 3000mhz i kaça alacaksınız bilmiyorum ama 420-430 a 3600mhz var aynı model onu alırsanız daha iyi olabilir ama buda uygun

Kasa önerisi isterseniz MSI forge 100 serisi iyi onu önerebilirim

Harddisk düşünüyor musunuz söylediğiniz oyunları 500gb gibi bir alana sigdirmaniz zor ayrıca SSD ne kadar dolarsa o kadar yavaşlar oyunlar için sata SSD yada harddisk alın derim ve M2 SSD en çok oynadığınız 1-2 oyun yükleyin dolması sistemi yavaşlatır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert Ali C -- 9 Ağustos 2021; 22:27:32 >
  • Mert Ali C M kullanıcısına yanıt

Merhaba desenize core i5 11400 sececegiz psuyu evet 650 yapıcam degerli tqavsiyeleriniz ıcın tşkler bılırsınız her kafadan bir ses cıkıyor kımısı medıumda butun oyunalrı oynaryayında acarsın dıyor kımısı acmaz dıyor ınsanarada kalıyor para durumlarıda malum :(

rami dusuk tuttum ıslemcı olsuna nakart olsun yuksek frekansı desteklemıyor bırde sonu yok dıye dusundum malum butcede dar ama ssd yavaslar demenız kafamı çeldi o zaman bır tane eskı hdd takacagız oyunlarıburaya atacagız umarım yavaslık katmaz ekran kartınıda Palit GTX1050TI Stormx 4gb sımdılık bunla ıdare ederım dıyorum

• desi116 kullanıcısına yanıt
    11400 olabilir Ryzen 5 5600x olabilir yada 3. Nesil ryzen 7 alabilirsiniz 10. Nesil i7 olabilir
    Şahsen kendim test etmedim ki öyle bir sistemim de yok zaten arkadaşım ryzen 5 3600 işlemci 8gb RX 570 ve 8 GB 3000mhz ram kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam birkaç ay önce sistemi test etmek için yayın açtı ve büyük bir sorun olmadı diye hatırlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert Ali C -- 10 Ağustos 2021; 18:57:40 >
    Sinir varsa 3000 de olur
    Aynı arkadasimda 240gb sata SSD var Toshiba marka SSD yi %80 falan doldurunca PC nin açılma süresine kadar yavaşlıyor şu PC
    Bende sistem dizecegim 500gb M2 SSD alacağım Windows için ancak hangi modeli alsam emin olamıyorum 650 TL civarına ya Corsair mp510 alacağım yada cruical P5 ancak yanına birde harddisk alacağım aynı sorunu yaşamamak için

Ekran kartı sıfır alacaksanız tavsiye etmem 2500 kesinlikle haketmiyor 1050 ti 13 ay önce falan RX 570 8gb i 1300 e aldık

İkinci elden 1050ti 1000tl civarı garantili bulabilirsiniz diye düşünüyorum 2500tl ye rahatlıkla 1650 yada belki 1660 bulunabilir

• İkinci el bir sitede 2060 var 2500tl ye 2 yıl garantisi var 3 ay kullanıldı demiş doğruluğunu bilmediğim için atmıyorum link bir tane de 1700 e falan RX580 var 8gb ama o fiyata normalde bozuklar satılıyor o yüzden guvenemedim ben

• Ocak ayına ekran kartlarında duşüş bekleniyormuş bıraz beklemek mi lazım ama dolar kuruda yükseliyor 2arada bir derede kaldık

Bunlar artık çok saçma geliyor temmuzda ucuzlayacak diyorlardı videolar çıktı anlatıldı konuşuldu ama bir şey olmadı bu ucuzlama meselesi çok yanlış biz düşmesini bekliyoruz ama çıkma ihtimali de var ben 7 aydır düşmesini bekliyorum 10 gün sonra 3060 lı sistem alacam daha beklemiyorum artık nereye kadar 😡

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.elede guven olmaz valla parcaparca alsak bir turlu hazır sistem alsak başka turlu kime guveneceğimizi şaşırdık

• nasıl bır butce ayırdın nasıl bır sıstem alamyı dusunuyorsun arkadasım bıraz bahsedermısın

10000 TL monütörlü yayın için kullanacağım yüksek kalitede oyun oynayacağım bir pc toplamak istiyorum 3060 kafamda var ama bu fiyata bulamıyorum varsada stok kalmıyor 2060 da düşmek istemiyorum 😭

Yani o fiyata varsa bende güvenmem

Yayında 4 çekirdek olsada bir şey olmaz eğer cs veya valorant gibi oyunların yayınlarını yapacaksınız sorun olmaz. Ama gta 5 gibi güçlü oyunların yayınını yapamazsınız

• son durum nedır ? alabıldınızmı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.