Şimdi Ara

Oyun oynarken yada bazen video felan izlerken görüntü gidip geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarı ilk aldığımda özellikleri şunlardı
    amd phenom IIx6 2.8ghz
    gigabyte MA785GT-UD3H rev 1.1
    Sapphire 5870 1gb rev 2
    A-data 2x2gb 1600 mhz ram
    high power 650w güç kaynağı
    1 tb cavier green hdd
    bu bilgisayarda şöyle bir problem çıkıyordu= oyun oynarken yada bazen video felan izlerken görüntü gidip geliyor.daha çok oyun oynarken oluyor.yani monitörden görüntü gidip geliyor ve sağ alt köşede 'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu.'
    diye yazıyordu.İlk olarak dedim acaba güç kaynağı mı yetmiyor?1200 w yeni güç kaynağı aldım ama sorun düzelmedi.sonra hdd mi sorunlu dedim? ve cavier black 1tb hdd aldım.sorun gene düzelmedi.Bende servise yolladım yeni ekran kartı takıp yolladılar.ekran kartı msi 6870 frozen II.ama sorun gene düzelmedi.bu arada mavi ekran hatalarıda almaya başladım.daha sonra anakartı ve ramleri değiştirdim. yeni anakartım M4A88TD-M EVO/USB3 yeni ramler Kingston 2x2gb 1600 mhz kısa bir süre sorun yaşamadım 1 hafta felan.sonra oyun oynarken tekrar aynı sorun çıkmaya başladı 'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu.'.Ve mavi ekran çok çok sık çıkmaya başlamıştı.Memtest86 programı ile test ettim bir sürü arıza vermişti ramleri o yüzden değiştirmiştim.ama değiştirdikten sonrada memtest86 aynı hatayı veriyordu.en son internette yazdığımda dediler işlemcinin bellek komut sistemi bozuk olmalı dediler bende kalan son parça olan işlemciyide değiştirdim.3-4 ay kadar bir sorun olmadı ama şimdi tekrar aynı sorun çıkmaya başladı yavaş yavaş!!!'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu.' ve geçenlerde mavi ekran çıktı gene!!! Ama bu sefer memtest86 yaptımğımda hata vermedi.

bir anlam veremedim bilgisayardaki bütün parçaları değiştirdim yeni bir bilgisayar oldu.Bütün parçaların driverleri felan güncel.bu sorunu çözebilecek ve bu durumu açıklayabilecek birisi var mı?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• yok mu çözebilecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral-benim12

Bilgisayarı ilk aldığımda özellikleri şunlardı
    amd phenom IIx6 2.8ghz
    gigabyte MA785GT-UD3H rev 1.1
    Sapphire 5870 1gb rev 2
    A-data 2x2gb 1600 mhz ram
    high power 650w güç kaynağı
    1 tb cavier green hdd
    bu bilgisayarda şöyle bir problem çıkıyordu= oyun oynarken yada bazen video felan izlerken görüntü gidip geliyor.daha çok oyun oynarken oluyor.yani monitörden görüntü gidip geliyor ve sağ alt köşede 'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu.'
    diye yazıyordu.İlk olarak dedim acaba güç kaynağı mı yetmiyor?1200 w yeni güç kaynağı aldım ama sorun düzelmedi.sonra hdd mi sorunlu dedim? ve cavier black 1tb hdd aldım.sorun gene düzelmedi.Bende servise yolladım yeni ekran kartı takıp yolladılar.ekran kartı msi 6870 frozen II.ama sorun gene düzelmedi.bu arada mavi ekran hatalarıda almaya başladım.daha sonra anakartı ve ramleri değiştirdim. yeni anakartım M4A88TD-M EVO/USB3 yeni ramler Kingston 2x2gb 1600 mhz kısa bir süre sorun yaşamadım 1 hafta felan.sonra oyun oynarken tekrar aynı sorun çıkmaya başladı 'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu.'.Ve mavi ekran çok çok sık çıkmaya başlamıştı.Memtest86 programı ile test ettim bir sürü arıza vermişti ramleri o yüzden değiştirmiştim.ama değiştirdikten sonrada memtest86 aynı hatayı veriyordu.en son internette yazdığımda dediler işlemcinin bellek komut sistemi bozuk olmalı dediler bende kalan son parça olan işlemciyide değiştirdim.3-4 ay kadar bir sorun olmadı ama şimdi tekrar aynı sorun çıkmaya başladı yavaş yavaş!!!'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu.' ve geçenlerde mavi ekran çıktı gene!!! Ama bu sefer memtest86 yaptımğımda hata vermedi.

bir anlam veremedim bilgisayardaki bütün parçaları değiştirdim yeni bir bilgisayar oldu.Bütün parçaların driverleri felan güncel.bu sorunu çözebilecek ve bu durumu açıklayabilecek birisi var mı?

1. Kardeşim Bu Sayfayı İncelemen Lazım :http://forum.donanimhaber.com/m_35949583/tm.htm (3.Maddeye Dikkat !)

2.Sorununuz Büyük İhtimal İşlemci ! Birde Bilgisayaranız Isı Değerlerini Gönderme İhtimaliniz Var Mı ? (SpeedFan Programını Kullanınız :) )

• özür dilerim 3.madde için. ama işlemciyide değiştirdim yani.sıcaklığın böyle etkileri var mı?
  • Değişmeyen bir anakart kalmış, onuda değiştirsen tam olacak. Bu arada aynı problem daha nadir olarak bendede var, onun dışında testler ve sistemi zorlayan hiçbir oyunda sorun çıkmıyor, acaba Gigabyte anakartlarından kaynaklanan bir uyumsuzlukmu var?
  • ben parcaların bırbırıyle uyumu konusuna cok takıyorum.uzakdan net bır bılgı vermek guc ama nedense amd yada ıntel tabanlı ekran kartı ıslemcı ana kart vs. secerken sanırım ınce bır cızgı var.. yapılan yanlıs tercıh sankı nedensız gıbı gorunen performasn dusuklugune neden oluyor .. aksıne sorun cıkmayan durumlarda var onları ornek alarakda bu dusuncem degısmıyor .. ama ben bu konuda sorun yasamadıgım ıcınde tabıkı tecrube edemedım durumu ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

Değişmeyen bir anakart kalmış, onuda değiştirsen tam olacak. Bu arada aynı problem daha nadir olarak bendede var, onun dışında testler ve sistemi zorlayan hiçbir oyunda sorun çıkmıyor, acaba Gigabyte anakartlarından kaynaklanan bir uyumsuzlukmu var?

aga tam dikkatli okumadın galiba anakartıda değiştirdim bütün parçaları değiştirdim. yeni anakartım M4A88TD-M EVO/USB3. parçalar arasında bir uyum sorunu olduğunu sanmıyorum ama ne dersiniz? başka fikri olan yok mu?
  • lütfen yardım edin fikri olan yok mu?
  • ??
  • oldu olacak pcyide komple değiştir bak hiçbi sorun kalmıycak.Ne insanlar var ya!
  • quote:

lütfen yardım edin fikri olan yok mu?

Peki Son Bir Soru : Format Atmayı Denediniz Mi ?
  • şu yeni çıkmaya başladığında format atmadım.Ama önceden yaşadığımda bu problemleri defalarca atmıştım.İşlemciyi değiştirmeden önce memtest86 hata veriyordu.Artık vermiyor. bişi anlamadım
  • Formati usbden çak .
  • format mı atıyım? yani bu seferki yazılımsal olabilir mi diyorsunuz?
  • quote:

format mı atıyım? yani bu seferki yazılımsal olabilir mi diyorsunuz?

Bu görüntü sürücüsü yanıtı vermeyi kesti hatası çok gıcık bir hata sorununda yalnız değilsin arkadaşım şu konuya bakarsan anlarsın..

http://forum.donanimhaber.com/m_26546348/tm.htm

Benim sana önerim windows 7 kullanıyorsanki temiz bir kopya kur katılımsız(yani modifiyesiz güncelleme içermeyen window 7 64 bit) kurman..

Büyük ihtimalle sorunun çözülecektir çünkü hata sistem paketinden kaynaklanıyor.. ve microsoft halen bu hataya halen bir çözüm bulabilmiş değil..

• işletim sistemi ile ilgili olduğunu sanmıyorum çünkü öncdeden bu hata çıkarken hem vistada hemde xp de denedim işe yaramadı.
  • fikri olan varsa lütfen paylaşsın
  • lütfen yok mu bi yardım edecek
  • quote:

lütfen yok mu bi yardım edecek

Üst mesajda vermiş olduğum link konuyu incele arkadaşım..

Belirttiğin sorun çok gıcık bir sorun.. şunuda deneyebilirsin http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/gg463009

yalnız bu linkteki debugging aracını son çare olarak düşün öncelikli olarak üst mesajda verdiğim konuyu detaylı oku orda bir kaç arkadaş çeşitli yollardan sorunu çözmeyi başarmışlar belki sende başarabilirsin

olmuyorsa verdiğim linkteki debugging aracını indir kur ve çalıştır geri kalanını o yapacak zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heliosaga -- 19 Şubat 2012; 15:31:05 >

• benim yaşadığım sorun biraz farklı çünkü işlemciyi değiştirdiğimde bir süre sorun çıkmadı tekrar çıkmaya başladı.ekran kartı felanda değiştirdik. linkte verdiğin program ne işe yarıyor? ne yapıyor? biraz anlabilir misin?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.