"Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" Ne demek?
437 Cevap128378 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

522 Mesaj
17 Eylül 2008; 18:02:29 

"Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" Uyarısını yeni ekran kartıma geçtikten sonra baya bi almaya başladım. HD 4870 ekran kartı ve Catayst Control Center 8.8 ve sürücülerini kullanıyorum. İşletim sistemi olrak ise Vista home premium 64 bit işletim sistemi kullanıyorum

897 Mesaj
17 Eylül 2008; 18:08:09 

Aynı sorunu ben de yaşıyorum ; Powercolor HD4870 kullanıyorum .
Yaşamış olduğum sorunu da burada dile getirdim : http://forum.donanimhaber.com/m_26488444/tm.htm
Tüm sürücüleri denedim 8.6 8.7 8.8 sonuç hep aynı ; mutlaka her oyunda vpu recover alıyorum .
3dmark06'da da durum aynı ; kartı gigatek'ten almıştım , Ankara'ya gitme durumum şu anda olmadığı için garantiye göndermedim henüz.
Siz bence önce 8.8'i kaldırıp 8.6'yı kurun ; en sorunsuz sürücü 8.6 çünkü.

522 Mesaj
17 Eylül 2008; 19:46:08 

Kartımın markası sapphire eğer kartta bir arıza olduğunu düşünüyorsanız kartı bulunduğum yerde Vatan Bilgisayardan almıştım yani garantiye gönderebilirim. Fakat sürücü problemi gibi geldi. Ve sizde farklı bir marka da aynı problemi yaşıyormuşsunuz bu da donanımsal bir arıza ihtimalini düşürüyor. Kartı alalı 1 hafta oldu şimdi götürsem değişim mi yaparlar yoksa garantiye mi gönderirler? Sanırım garantiye gider ve Kayseriden istanbula git gel falan 1 ayı bulur. (daha önce Hdd ile ilgili garantiye gitmişti istanbula 1 hafta sonra değişim yapın yenisini verin diye haber gelmişti). Acaba aynı kartta benzer sorunu yaşayan var mı?

273 Mesaj
17 Eylül 2008; 19:51:53 

arkadaslar bende bu hatayı alıyodum benim anakartım asus P5Q-PRO bu ekran kartının cdsinde six engine die bi program var bu program enerji tüketimini azaltıyor bende bu programı hep auto modunda tutuyodum ve o hatuyı alıyodum sonra oyuna girmeden once high performance moduna getirim öle oyuna girdim ve atık hata almoyorum umarım bu bilgi işinize yarar

522 Mesaj
17 Eylül 2008; 20:02:36 

Ben de six engine overcloc modunu geri alın diye uyarı veriyor zaten. Asus p5q delux kullanıyorum sistem overclocklu değil şu anda sadece ayarlar manualde kalmış diğer ayarlar otomatikte. Bir de ne zaman yapacağı belli olmuyor ben genelde film seyrederken alıyorum 1 saniye ekran kararıp geri geliyor. Biyos ayarlarını normale alıp tekrar deniycem. Fikirlerinize göre yarın garantiye gidebilir. Direk iade edip yerine başka bişey de alabilirim aslında. ne önerirsiniz yerine?

897 Mesaj
17 Eylül 2008; 20:25:11 

Kartı alalı 1 hafta olduysa doğrudan değiştirme hakkınız var diye biliyorum.
Ben de Asus P5Q Deluxe kullanıyorum ; ama sistemim OC' Lu olduğu için epu six engine ' e hiç bulaşmadım.
Umarım sorununuz bir an önce çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 17 Eylül 2008; 20:26:32 >

81 Mesaj
18 Eylül 2008; 1:32:29 

Ben bu sorunla 2 haftadır ugrasıyorum. Kurmadıgım driver kalmadı ve en sonunda yukle kaldırdan dolayı pc kayafı yedı:) Format atıldı 64 bit yerıne 32 bit vista kuruldu. Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatasını ile tekrar karsılasacagımı tahmın ediyorum. Daha oyuna giriş asamasında göruntu beyazlaştı bende sınırlenıp oynamadan cıktım. Yarın 8.8 yerıne 8.6 kurup tekrar denıcem.
4850 ve 4870 ile ilgili konu http://forum.donanimhaber.com/m_25905484/tm.htm

INTEL E8500 @ 4070 Mhz I ASUS P5Q PRO I OCZ - 2x2 GB 1066 REAPER I SEAGATE 320 GB ISapphire HD4890 Vapor-X 1 GB 256Bit GDDR5 HDMI I SAMSUNG - 2232BW I THERMALTAKE ARMOR+MX I ASUS 2014S1T 20X DVD I CORSAIRTX650W I MAGICOOL Sıvı Soğutma I

28 Mesaj
3 Mart 2009; 0:55:53 

Microsofttan Online destek aldım şu sayfaya yönlendirdi isterseniz bir deneyin

http://support.microsoft.com/kb/938194/tr

Lineage 2

738 Mesaj
3 Mart 2009; 9:20:27 

6 aylık konuyu uyandırmışsın. Bendede aynı problem vardı. Anakartımın en son güncel biosunu update yaptım hiç bir problem kalmadı.

Steam:

143 Mesaj
22 Kasım 2009; 8:28:59 

anladığım kadarıyla herkez Desk Top bilgisayarlarından bahsediyor. bende Toshiba Qusmio laptop var. ve bende vista 64 bit kullanıyorum ve anlayacagınız gibi bende aynı hatayı alıyorum. sanırım bu vista 64 den kaynaklanan bir durum. sorunu çözebilen varmı ?

5777 Mesaj
22 Kasım 2009; 10:44:32 

sorunun cevabını hemen vereyim ama önce kart boştayken kaç derece ısıda çalışıyor?

neyse ihtimalleri vereyim bu sorunun 4 çeşit sebebi vardır 1. normalden yüksek ısıda çalışan grafik işlemci veya aşırı ısınan ekran kartı ram yongaları (çözüm sogutucu bloku kontrol etmek tozdan arındırmak tekrar termal macun sürerek yerine takmak) 2. kalitesiz psu düşük amper sorunları 3. anakart bios problemleri 4. yazılım problemleri (işletim sistemi, driver, çakışmalar v.s)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 22 Kasım 2009; 11:01:25 >

706 Mesaj
22 Kasım 2009; 10:54:18 

Sanırım ;

-Ekran kartınız fazla ısınıyor.fanını bir kontrol edin. oyun oynarkende sıcaklıgı kontrol edin.[Bostaki ısısınada bakın]

-Psunuz kaclık ve hangi marka ?Kısaca modelini yazın belki psunuz yetmiyordur.

-Bir de o.c yaptınız mı karta ?

7597 Mesaj
22 Kasım 2009; 10:56:04 

ya oc yi fazla kaçırdın ya da kart bozuk demek

597 Mesaj
22 Kasım 2009; 12:37:17 

ramlarin çalışma hızını biraz normal hale getir 800mhz ise 1066 yapmışsındır belki onu 800 e geri getir bendede aynı sorun vardı normale getirdim şimdi hata vermiyor sorun zamanlamalardan kaynakli sanırım

Steam ID : ARSENIC

15739 Mesaj
22 Kasım 2009; 12:41:58 

Karta güç kablolarını taktın mı?

143 Mesaj
23 Kasım 2009; 15:37:10 

herkez aynı şeyleri soyleyip duruyor :) kart ısınıyor. ama XP işletim sistemi kullanınca ısnmıyor. nedense ben nezaman Vista 64 geçtim kart ısınmaya başladı. Ayrıca arkadaşlar belirttiğim gibi ben DESKTOP kullanmıyorum. TOSHIBA QOSMİO X-300 kullanıyorum ki bu LABTOP oyun için dizaynedilmiş. ama hadi kırmıyayım sizi ekran kartı sıcaklıgını vereyim. oyun oynamaziken 40-45 derece. oyun oynarken en fazla 65 i gördüm. kaldıki oyun oynarken degil nette dolaşırken bile bu hatayı verebiliyor. sayfa açmayla ekran kartı ne kadar ısınabilirki :)

lütfen ısıdan bahsetmeyelim.alakası yok :)

3309 Mesaj
23 Kasım 2009; 16:36:20 

ben oc yaptığımda oyunlarda oluyordu, sistem kilitleneceğine böyle bir çözüm getirmiş ati. Ama nette dolaşırken olması normal değil.

Gigabyte p55US3L rev2,I5 750,2X2 Kingston DDR3 1333 CL7,Akasa x4,Gigabyte GTX 480,Creative xfi music edition,Xilence 1000w,CoolerMaster haf 932,Philips 8694,PS3

17447 Mesaj
23 Kasım 2009; 16:56:38 

"Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" : Daha önce ATİ kartlarla sık sık yaşadığım, Nvidiada da 9800GT ile (sadece crysis warhead da) yaşadığım, çoğunlukla ekran kartından kaynaklanan, bazen yazılımsal da olabilen, sigaradan sonra kanserin en büyük sebeplerinden olan teknoloji sorunudur.

->Köleler efendilerinden nefret etmektense, özgür ruhlu kölelerden nefret etmeyi tercih ederler. Böylesi daha güvenli ve kolaydır. Kişilik sahibi olmak gibi bir külfete katlanmayı gerektirmediği gibi, efendilerinin gözüne girme fırsatıdır aynı zamanda. Konu bu olduğunda, öyle çabuk birleşirler ki, şaşarsın.
->Ve döğüşebilirim, doğru bulduğum, haklı bulduğum, güzel bulduğum herşey için, herkes için, yaşım başım buna engel değil. Nazım Hikmet RAN
->Aynı evrende yaşamamalı cellatlar ve çocuklar; Ya ölmeli cellatlar ya da hiç doğmamalı çocuklar.. CHE
->"her ne ki seni iyiye yakınlaştırır, bir söz, bir iş yahut bir kişi, işte o MELEKTİR ve her ne ki seni kötüye yakınlaştırır, bir söz, bir iş yahut bir kişi, işte o ŞEYTANDIR."

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

555 Mesaj
24 Kasım 2009; 2:47:51 

quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

"Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" : Daha önce ATİ kartlarla sık sık yaşadığım, Nvidiada da 9800GT ile (sadece crysis warhead da) yaşadığım, çoğunlukla ekran kartından kaynaklanan, bazen yazılımsal da olabilen, sigaradan sonra kanserin en büyük sebeplerinden olan teknoloji sorunudur.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Kasım 2009; 16:11:54 

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#35981146 8800gt-win7 7600 x64'le yaşadığım sorun...

100 Mesaj
25 Kasım 2009; 16:29:29 

quote:

Orijinalden alıntı: alito

sorunun cevabını hemen vereyim ama önce kart boştayken kaç derece ısıda çalışıyor?

neyse ihtimalleri vereyim bu sorunun 4 çeşit sebebi vardır 1. normalden yüksek ısıda çalışan grafik işlemci veya aşırı ısınan ekran kartı ram yongaları (çözüm sogutucu bloku kontrol etmek tozdan arındırmak tekrar termal macun sürerek yerine takmak) 2. kalitesiz psu düşük amper sorunları 3. anakart bios problemleri 4. yazılım problemleri (işletim sistemi, driver, çakışmalar v.s)

Bence en güzel cevap bu. Arkadaşlar yeni aldığım 4830 kartımı taktıktan sonra bu hatayı almaya başladım. Forumda bi konuda güç kaynağımın yetmeyeceğini de uzun süre tartıştık. Güç kaynağım 350 watt peak, AOPEN QF50 kasamın orjinal güç kaynağı. ARkadaşların çoğu bunun yetmeyeceğini söylemişlerdi fakat sorunsuz kullanıyorum şu anda. Tek problem bu hata mesajı.

Bana kalırsa bu hatanın sebebi karttaki donanımsal bir arıza kesinlikle değildir.
Yazılımla ilgili bir problem olabilir.
Ama bana göre de en mantıklı cevap alito arkadaşımızın dediği sebeplerden biri olabileceği. Muhtemelen de güç kaynağındaki düşük amperden falan kaynaklanıyordur.

Çünkü bende vista 32 bit var, bana göre 64bitle alakalı değil.
Isınma problemi olacağını da sanmıyorum çünkü oyun oynarken,vs. değil bilgisayar ilk açıldığında alıyorum bu iletiyi. Yani kartın başlar başlamaz büyük bir sıcaklığa ulaşması çok olası değil. Ayrıca oyun oynarken daha fazla kasılmasına karşın böyle bir hata mesajı almıyorum, sadece en başta veriyor.

dediğim gibi muhtemelen güç kaynağındaki amper sorunları nedeniyle böyle birşey oluyor, ama yine de üstte bi arkadaşımızın verdiği windows vista güncellemesini de bi kuracağım

AMD Athlon II X250 3.0ghz, FOXCONN A7DA-S 3.0 anakart, 2GB 1333mhz DDR3 ram, 512MB SAPPHIRE ATI Radeon HD4830 Ekran kartı, 250GB Seagate SATA2 7200prm 16mb HDD, SAMSUNG SnycMaster 794MB Monitör, AOPEN QF50 350watt Peak Kasa, ASUS DVD Writer

>>>DH BİSİKLET KULÜBÜ <<<

1143 Mesaj
25 Kasım 2009; 17:07:36 

Bu görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti uyarısı bendede çıkıyordu. Windows7 de aeroyu kapatınca bu uyarıdan eser kalmadı Donanımsal bir sorun değil tamamen yazılımsal bir problem. Aero kaynaklı diye düşünüyorum bu sorunu yaşayanlar birde aero özelliğini devre dışı bırakıp denesinler bakalım.

17447 Mesaj
25 Kasım 2009; 17:24:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Cycl0ne

Bu görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti uyarısı bendede çıkıyordu. Windows7 de aeroyu kapatınca bu uyarıdan eser kalmadı Donanımsal bir sorun değil tamamen yazılımsal bir problem. Aero kaynaklı diye düşünüyorum bu sorunu yaşayanlar birde aero özelliğini devre dışı bırakıp denesinler bakalım.

XP kullananlar ne yapsın?

->Köleler efendilerinden nefret etmektense, özgür ruhlu kölelerden nefret etmeyi tercih ederler. Böylesi daha güvenli ve kolaydır. Kişilik sahibi olmak gibi bir külfete katlanmayı gerektirmediği gibi, efendilerinin gözüne girme fırsatıdır aynı zamanda. Konu bu olduğunda, öyle çabuk birleşirler ki, şaşarsın.
->Ve döğüşebilirim, doğru bulduğum, haklı bulduğum, güzel bulduğum herşey için, herkes için, yaşım başım buna engel değil. Nazım Hikmet RAN
->Aynı evrende yaşamamalı cellatlar ve çocuklar; Ya ölmeli cellatlar ya da hiç doğmamalı çocuklar.. CHE
->"her ne ki seni iyiye yakınlaştırır, bir söz, bir iş yahut bir kişi, işte o MELEKTİR ve her ne ki seni kötüye yakınlaştırır, bir söz, bir iş yahut bir kişi, işte o ŞEYTANDIR."

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

4143 Mesaj
7 Aralık 2009; 18:33:47 

Bende win7 rc var 7900gs sonic ve x550 kartlarında aynı hatayı almışlğım var.
mesela dvbdream açıktı google earth ü açtım küt! gitti.
google ı kapadım tekrar açtım gene gitti x550de 7900gs de vermedi googleda mesela..
muhtemelen donanımsal sorundur anakart kaynaklı değilidir umarım.

E7500 R0 vid:1.262 400mhz 3.8ghz 1.375v& Gelid Tranquillo || P35 DS3R r2.1 || 3GB 800 c5 ||WD10EZEX - 3500418AS - HD103SJ - WD Elements 2.5" 1TB - Corsair 32GB Slider || Sapphire 5850 TOXIC ||Seasonic M12II-620
Skystar 2.8a ||XClio Nighthawk ||HP 2310ei || Logitech G500 & Media keyboard 600||40C6000 & Digi HD 9102||Canon Ixus 220HS & Toshiba 16GB C10

117 Mesaj
7 Aralık 2009; 19:04:09 

bu sorun donanımsal degıl diyen arkadas yanılıyor. bu sorun yukarıda kı arkadasın soyledigi gibi 4 ihtimalden biri yuzunden olur.
daha onceki kartımı o.c yaptıgım zaman bu sorunu yasıyordum .
bu kartım da bir oncekı surucum de yasıyordum (yazılımsal sorun .).son surucu duzelttı (195.62)

388 Mesaj
7 Aralık 2009; 23:43:14 

çok doğru bir tespit, bende bu hatayı alıyordum uzun süredir ve kafayı yemek üzereydim. Ramler 1066 mhz de çalışırken en fazla 20 dakika oyun oynayabiliyordum; daha sonra ramleri 900 mhz e çekince hiç bi sıkıntı kalmadı, istersem 3 gün aralıksız oynarım gibi duruyor şu an kart. O derece sağlam yani

quote:

Orijinalden alıntı: elensar

ramlarin çalışma hızını biraz normal hale getir 800mhz ise 1066 yapmışsındır belki onu 800 e geri getir bendede aynı sorun vardı normale getirdim şimdi hata vermiyor sorun zamanlamalardan kaynakli sanırım

intel e8400@4.0 ghz (1.35v) 7/24 cooled by akasa ak-965 | ASUS p5q pro | A-DATA vitesta ee 2x2gb 800 mhz (@900 mhz) (5*5*5*15) | connect3D hd4870 1gb extreme oc edition | COOLERMASTER rc-690( cooled by 6 fans ) | CORSAIR tx750w | SAMSUNG 2232BW | Creative X-fi Xtreme Gamer

3506 Mesaj
8 Aralık 2009; 0:17:35 

bu hata benim de başımdan geçti ve ekran kartını değiştirmek zorunda kaldım. imzamdaki sistemde oyunlara girince hep bu hata verdi. windows, driver vs denedim baktım nafile. elimdeki 4870 i garantiye gönderip 5850 aldım. 4870 olmadığı zaman x1950pro ve şimdi de 5850 kullanıyorum ve çok şükür hiçbir problem yaşamadım.

ayrıca belirteyim 4870 bu hatayı verdiğinde kart üzerindeki d601 led yanıyordu.

Alienware M18x R1 | Nebula Red | I7 2720qm | AMD 6970m CrossFireX | 1920x1080p WLED | Kingston 120GB SSD & 750gb 7200rpm HDD | 8gb HyperX 1866 PnP| DVDRW Combo |

Subaru Impreza 2.0 GT Turbo (GC8)

5617 Mesaj
8 Aralık 2009; 0:27:21 

Selam arkadaşlar,bende aynı sorunu GTX 275 ile yaşadım....
Kartı servise gönderdim(MERSA).
Kartı denediler 1 ay sonra sorun yok diye geri gönderildi...Bu noktada kartınızı gönderirken yanında a4 kağıdına sorunun ne olduğunu tam olarak yazmanızı tavsiye ederim,yoksa anlamıyorlar..
Hatta GTA4 Crysis vs gibi oynadığınız oyunlarıda yazın,kartı kesin oynadığınız hata aldığınız oyunlarda denemelerini not edin,bende nfs carbon ile hata görülmemiş,GTA 4 ile deneyin dediğim zaman arıza bulunmuş ....
Kartımı 2.defa geri gönderdim,15 gün sonra değişim raporu verdiler...

Ram konusu;bence değil,çünkü ben 800 ve 1066 da çalıştırdım ramlerimi,ekran kartı sürücü hatasını yine verdi..

Ben iyi ki böyle bir arıza vermiş diyorum çünkü,GTX 275 kalasının yerine Gigabyte 5850 aldım ve çok memnunum..
Crysis : 1920x1080 Very High+8x tüm ayarlar full..Bana mısın demedi,Crysis ile bir hesabım vardı,eski pc ile 800x600 de oynamıştım da :)) Şimdi üstüne bir çizgi çektimm Crysis'in..... :P

OCZ 2x2 Plat.Edt. 1066 Mhz ramler hala 1066'yı yemiyor,800 Mhz de çalışıyorlar,1066'da açılışta,oyunda donma yapıyor,neden acaba,bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailgokhan -- 8 Aralık 2009; 0:32:39 >

Eski Kullanıcı Adı: ocean mist

143 Mesaj
5 Şubat 2010; 4:16:43 

gördüğüm kadarıyla soruna hala somut bir çözüm bulunamamış. çok enteresan. yabancı kaynaklardan da arattırdım ama bu konuyla ilgili birşey bulamadım. acaba Biz Türklere mahsus bir olay olabilirmi. Yani Türkçe işletim sisteminden kaynaklanan bir olay ?

2922 Mesaj
5 Şubat 2010; 9:48:19 

bendede sapphire hd4870 var..bu hatayı overclock yaptığımda alıyorum voltaj veremediğimden dolayı..bunun dışında canavar gibi çalışıyor kart

143 Mesaj
6 Şubat 2010; 23:25:54 

arkadaşlar bir kere daha yazma ihtiyacı duydum. konunun kesinlikle Overclock la alakası yok. hatta ekran kartı ısınmasıylada bi alakası yok. kesinlikle donanımsal bi olay degil. çünkü daha oncede yazdıgım gibi Tosiba X-300 laptop da alıyorum bu hatayı. ekran kartına hiçbir mudahale etmedim. ayrıca yine yazıyorum; Ben bu hatayı OYUN OYNARKEN DEGİL NETTE DOLAŞIRKEN VE MEDIA PLAYER I çalıştırdığımda alıyorum. makinamda Warfare II farcry 2 gibi oyunlar kurulu.oynarken hiçbir hata vermiyor.gel görki muzik dinliyeyim yada nette gezineyim devamlı bu hatayı alıyorum. Laptop vista 32 iel beraber geldi.1 ay onunla kullandım boyle bir hatayla karşılaşmadım Vista 64 de geçince biseyler bişeyleri tetikledi. lütfen overclock dandır ekran kartındandır demeyelim artık. X-300 gaming laptopu.oyun için dizayn edilmiş.
gerçekten çok sıkıldım bu hatadan.formatlıcam ama yurt dısında oldugum için ve buranın internet baglantısı Türkiye den çok daha kötü oldugu için yapamıyorum :)

47 Mesaj
9 Şubat 2010; 22:05:11 

quote:

Orijinalden alıntı: X-Mas

arkadaşlar bir kere daha yazma ihtiyacı duydum. konunun kesinlikle Overclock la alakası yok. hatta ekran kartı ısınmasıylada bi alakası yok. kesinlikle donanımsal bi olay degil. çünkü daha oncede yazdıgım gibi Tosiba X-300 laptop da alıyorum bu hatayı. ekran kartına hiçbir mudahale etmedim. ayrıca yine yazıyorum; Ben bu hatayı OYUN OYNARKEN DEGİL NETTE DOLAŞIRKEN VE MEDIA PLAYER I çalıştırdığımda alıyorum. makinamda Warfare II farcry 2 gibi oyunlar kurulu.oynarken hiçbir hata vermiyor.gel görki muzik dinliyeyim yada nette gezineyim devamlı bu hatayı alıyorum. Laptop vista 32 iel beraber geldi.1 ay onunla kullandım boyle bir hatayla karşılaşmadım Vista 64 de geçince biseyler bişeyleri tetikledi. lütfen overclock dandır ekran kartındandır demeyelim artık. X-300 gaming laptopu.oyun için dizayn edilmiş.
gerçekten çok sıkıldım bu hatadan.formatlıcam ama yurt dısında oldugum için ve buranın internet baglantısı Türkiye den çok daha kötü oldugu için yapamıyorum :)

Evet aynı sorundan bendede vardı bendeki sorun Windows 7 ye geçiş yapınca başlamıştı ilk başlarda ciddi değildi arada sırada oyunlarda alıyordum hatayı fakat 2 ay sonra sorun arttı hatayı masaüstündede alır oldum inanın iki hafta boyunca denemediğim şey kalmadı Bios güncelledim en güncel driverleri 50 kere yükledim win7 nin tüm patchlerini özenle yaptım elli kere bilgisayara format attım ama üzelmedi taki Vista 32 bit e geri dönüp tüm güncellemeleri alıncaya kadar şuanda ise makina takır takır çalışıyor bilgisayarı neredeyse garantiye yollayacaktım

Win7 maceram burda sonlanmış oldu Win7 32 bit ve orjinaldi ekran kartım Nvidia GeFORCE GT 220M ama budurumun neden kaynaklandığını anlayamadım fakat farkettiğim bir ayrıntı sayesinde bi kaç tane fikir edindim

Sorun Ekran kartı-Ram ilişkisinden kaynaklanıyor olabilir

[IMG]http://www.speedtest.net/result/2201339238.png[/IMG]

1457 Mesaj
9 Şubat 2010; 22:43:18 

Radeon 5870 üzerinde aynı problemi yaşıyordum yabancı forumları dolaşınca sorunu fixledim. Bildiğiniz gibi son model ati kartlarda masaüstü ve performans mhz değerleri farklı oluyor. Mesela radeon 5870 masaüstü 150 mhz çekirdek hızı var oyun açtığınızda otomatik 850 oluyor. Bu da söylediğiniz problemi yaratıyor. Bununla ilgili özellikle vistada sorun yaşanıyormuş fakat asıl sorun anakartın biosuyla alakalı. Bir çok anakart bununla ilgili bios update fix çıkarmış updateler için vistada son updatelerini yaptığında sorunu fixleyebiliyor. Ama bu çözümler işe yaramazsa çözüm şu olabilir. Benim için tek ve kesin çözüm oldu en azından.

Önce crackli editlenebilir kartınıza uygun bir bios buluyorsunuz bunu editleyip çekirdek ve hafıza hızlarını masaüstü durumu için artırıyorsunuz. Yani bios overlock denebilir ama maximum hızlar için değil masaüstü hızları için. Ve sorunu gideriyorsunuz.

Bu hatanın başka sebepleride olabiliyor tabiki yukarıda arkadaşların dediği yönetmler işe yaramazsa deneyebilirsiniz. Benim için kesin çözüm sağladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColdShadow -- 9 Şubat 2010; 22:45:46 >

339 Mesaj
15 Şubat 2010; 23:30:33 

Benim ekran kartı 5850 ve de aynı hatayı bende alıyorum.Vista 32 bit kullanıcısıyım.İlk başlarda sp1i yükleyince vermeye başladı hatayı sonra sp2yi yükledim düzeldi.Aradan 5-6 gün sorunsuz bi şekilde geçti ve şimdi o lanet hata tekrar buldu beni.Şu an Ati Catalyst Control Center 10.1 indiriyorum . Anakartımda Gıgabyte p55-ud3r. Bu kartın görüntü sürücüsü sorununu fixlemek için çıkardığı bir update varmı aceba ?

INTEL i5 750 2.66 (OC ile 3.8) GHz Quad Core Socket 1156 8MB / Thermalright Venomous X CPU Cooler / GIGABYTE P55A-UD3R, P55, DDR3, 2X PCIExp, Socket 1156, USB 3.0 / Team Xtreem 4GB DDR3 1600MHz CL7 Low Voltage / Powercolor HD5850 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı DirectX 11, DDR5, 256 bit / Samsung 500 gb HDD Sata II 16 MB 7200 rpm / LG W2261VP-PF 21.5" 2ms (Analog+DVI+HDMI) Wide Screen LCD Monitör / THERMALTAKE ARMOR+ MX SİYAH VH8000BWS / OCZ 550W Fatal1ty PSU

1 Mesaj
3 Nisan 2010; 10:16:11 

bende de bu sorun oluyor win 7 ye geçmeden önce xp deyken en ufak bi sorun bile olmuyodu ama şimdi en ufak bir oyuna bile girsem sağ altta görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatasını alıyorum ekran kararıp geri geliyor aygıt yöneticisinden ekran kartı driver ı güncelleştirdim ama sonuç daha kötü oldu geri aldım NVIDIA GeForce 7300 SE/ 7200 GS yardım plss!!

<a href='http://www.superteklif.com/SuperUye/SuperUyeFormu.aspx?bid=7752a840-908c-48bc-a410-e37841db9bbb' target='_blank'>TIKLAüyeOLkazan</a>

305 Mesaj
3 Nisan 2010; 11:07:19 

benim 3870 de internet exploerrdayken yapıyor. oyunlarda hiç bir sorun yok. win7 ye geçince oldu bu olay.

3465 Mesaj
3 Nisan 2010; 11:12:50 

Güç yönetimini "dengeli" den "performans" a çevirmeyi deneyin...

ASUS Z9PE-D8 WS ; 2 Adet Xeon E5-2689 ; 64 Gb Samsung Ram ; Xtreem 480 Gb SSD ; Zotac GTX690 ; Creative X-FI Titanium Fatal1ty Pro ; Xilence 1200W Psu

8 Mesaj
9 Nisan 2010; 12:25:22 

Arkadaşlar ben bu sorun nedeniyle biri packard bell olmak üzere üç adet note book değiştirdim.İlk dizüstü bilgisayar packard bell di; hata mesajına ilave olarak ekranında pullamalar oluyordu. Uzun uğraşlar sonunda rapor alarak Toshiba ya geçtim. Aldığım ilk andan beri aynı hata mesajını aldım.Bir hafta sonra makinayı iade ettim.Yeni bir makine verdiler onda da aynı hata mesajı alıyorum .Sadece nette yapıyor.Sorunun donanımsal olmadığını düşünüyorum.Çünkü bu yüzden üç makine değiştirdim. Üçününde donanımsal arızasının bana denk gelme ihtimali oldukça düşük.Şuan makineyi kullanıyorum tüm güncellemeleri yaptığım halde sorun devam ediyor.(win 7 64 bit-Toshiba A500 1F4)

2701 Mesaj
9 Nisan 2010; 13:37:29 

quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Güç yönetimini "dengeli" den "performans" a çevirmeyi deneyin...

Arkadaşın dediği durumda hataya neden olabiliyor, ayrıca bu hatayı çok sık almıyorsanız fazla sorun yapmayın bazen yazılım çakışması olabiliyor.

Satılık donanım ürünleri
I want you to lead me, Take me somewhere
Just dont want to live, In a dream one more day

8581 Mesaj
9 Nisan 2010; 13:45:44 

geçenlerde benimde başıma geldi.. hemen anlatayım..

ben 5970 aldıktan sonra 10.2 driverı yüklü iken oyunda kilitlenme ve 5 -10sn bekledikten sonra masaüstüne atma sorunu ile karşılaşıyordum.. bunuda belirtmiştim bir konuda.. masaüstüne attığında aynen bu uyarıyı veriyordu.. ekran kartı kutusundan çıkan cd'de de 8.6 var sanırım.. onu yükleyince hiçbir sorunum kalmadı.. daha sonra 10.3 geldi.. onu yükledim.. dirt2 ve daha birçok oyunda performans artışı olduğu açıklandı ve denedim gerçekten sorunsuz hale geldiğini gördüm..

geçenlerde otururken, anakartın cdsi ile beraber gelen 3DMark Vantage yükleyip kaç puan alacağımı merak ettim, bi yükleyim dedim.. yükleme sırasında AGELA PhysX diye bir şey yükletti.. hiç üstünde durmadım yükledim.. 3DMark testi yaptım filan falan aradan birkaç gün geçti dirt2'de sorunlar başgöstermeye başladı.. aynı şekilde masaüstüne atıyordu.. ve oyunda startta gaz verdiğim anda etaba başlar başlamaz kilitlenip kalıyordu.. aklıma physx geldi.. dildim ve hiçbir sorunum kalmadı.. bu tip program çakışmalarından da olabiliyor.. ama bulmak ve uygun bir şekilde kurtulmak gerek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechZone -- 9 Nisan 2010; 14:19:05 >

6649 Mesaj
9 Nisan 2010; 14:09:04 

Önceki Driver larda olabiliyordu ama bir süredir Driver güncellemelerinden sonra artık karşılaşmadım.

LG G3

Aynı dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. (Hz. Mevlana)

3465 Mesaj
10 Nisan 2010; 12:20:15 

0

arkadaşlar dx 11 destekli oyunlarda (dırt 2,bc 2,metro 2033)yukarda resimdeki hatayı alıp ya masaüstüne atiyor yada mavi ekran aliyorum.
soyle soyleyim termalright true black imi sattıktan sonra stok sogutucuya kaldım bi muddet.işlemci 70 dereceyi gecdikden sonrasistem affalıyor.kasa bileşenleri cok ısınıyor ve kendini ya kitliyor ,ya resetliyor,yada mavi ekran hatası veriyor.sizce neden olabilir?
ekran kartı sıcaklıgı 55 i gecmiyor bu oyunlarda.sistemimi sıfır formatladım olay gene aynı.bi kac arkadaş VGA RECOVERY ozelligini catalsyt den kapat dedi ama bulamadım nerde oldugunu?

bu olay işlemci sogutucumu cıkarttıktan sonra olmaya başladı .ama oyunlarda bile 65 70 i gecmiyor.(sogutucu varken 50 55 i gecmiyordu)
işin garip tarafı call of duty 6 yı babalar gibi oynıyorum vemde very high da aa sı filan hepsi acık 1920 1080 de ama dx 11 li oyunlarda ekran ya donuyor yada resimdeki hatayı veriyor.ne yapmalıyım arkadaslar .5850 kullanıcısıyım.

driver im 10.3 versiyonu.

3284 Mesaj
10 Nisan 2010; 12:43:28 

70 dereceye geldiği için olmasın call of dutinin kilitlenmeme sebebinin açuıklaması işlemciye fazla yük bindirmemesi

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

17447 Mesaj
10 Nisan 2010; 12:53:28 

quote:

Orijinalden alıntı: eric13

70 dereceye geldiği için olmasın call of dutinin kilitlenmeme sebebinin açuıklaması işlemciye fazla yük bindirmemesi

Aynısını yazacaktım ki, benden önce yazmışınız.

130 Mesaj
10 Nisan 2010; 14:47:02 

quote:

Orijinalden alıntı: RyanCondor

1,5 aydır win7 ultimate kullanıyorum. Hiçbir sorun yoktu, Ekran kartım 8800 GT 1 hafta öncesine kadar 196.21 sürücüsünü kullanıyordum, geçen hafta 197.13 indirdim ve kurdum sonrasında bu kabus benide buldu modern warefare 2, battle field bad company 2, command&conquer 3, wolfistein, bu oyunların hepsini 196.21 ile en yüksek görüntü ayarlarında sorunsuzca oynuyordum. takılma kesilme hiç bir sorun yoktu. 197.13 kurduktan sonra bu takılma problemi basladı aoe3 bile oyuna girince takılıp bir süre (5-10 sn) siyah ekrandan sonra oyuna geri dönüyor sonra tekrar takılıyor tekrar açılıyordu. 196.21 tekrar kurdum ama sorun düzelmedi 186.18 kurdum yine olmadı, kasayı açtım ekran kartını söküp temizledim geri taktım sonuç gene hüsran.

En son yukarıdaki arkadaşın dediği gibi aero yu devre dışı bıraktım. Şu an 197.13 kurulu ve sorun çok çok azaldı yarım saat kadar oyun oynadım 1 yada 2 kez ekran karardı (3-5 sn) geri geldi.

Büyük ihtimalle aero ve ekran kartı driverları uyumsuzluğundan kaynaklanıyor, yurt dışından da bir çok forum sitesinde yazılar okudum onlar ekran kartının fazla ısınmasından ve fazla voltaj çekmesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorlar.

Ben donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum, dediğim gibi 1,5 aydır win7 kullanıyorum sadece 1 haftadır yeni sürücü yüklediğim için bu sorunu yaşadım.

Tamamen ortadan kalkmış değil ama büyük oranda düzeldi diyebilirim.

Detaylı yazmamın sebebi konunun uzmanlarına ipucu olabilecek birşeyler anlatabilmiş olmak.

RyanCondor'a teşekkürler :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

71 Mesaj
18 Nisan 2010; 2:21:51 

Bendede benzer bir durum yaşandı...
NVDIA için güncelleme yap diyip duruyordu bilgisayar..Baya bir sure yapmadım ve sorunsuz çalışıyordu..
NVDIA GT 240M modeli..Ve yeni yuklemeyi yaptıktan sonra ilk baslarda sadece oyunlarda 1-2 kez verirken bu hatayı şimdi..Dakikada 1 verir oldu..
Hatta NVDIA nın markasına bakmak için açtıgımda bile verdi

Kesin bir çözüm bilen varmı??

League Of Legends http://twitch.tv/Shyug
TR - Shyug
EUW- CShy
[

3506 Mesaj
18 Nisan 2010; 3:05:13 

valla arkadaşlar ben kartı 3 kez garantiye yolladım bu hatadan dolayı. dayanamayıp 5850 aldım. şimdi 4870 garantide. 1 yıl kartı düzgün bir şekilde kullandım. sonradan ne olduysa bu gıcık hatayı vermeye başladı. windowsu yeniden kurdum, farklı sürücüler yükledim. bazı yerleri açıp bazı yerleri kapadım ama hepsi nafile idi. şu an 5850 kullanıyorum ve çok şükür bir sorun yok. şimdi bunun yerine 4870 taksam hemen hata verecektir. yani sorun bence driver, windows vs yazılımsal değil donanımsal.

Alienware M18x R1 | Nebula Red | I7 2720qm | AMD 6970m CrossFireX | 1920x1080p WLED | Kingston 120GB SSD & 750gb 7200rpm HDD | 8gb HyperX 1866 PnP| DVDRW Combo |

1308 Mesaj
18 Nisan 2010; 17:52:55 

Ben bu sorundan sağlam olmasına rağmen sistem ramlerini değiştirerek kurtuldum...

2500K, ASUS P8Z68-V PRO/GEN3, 8GB GSkillSniper1600, GTX470 Graphics, 60GB SSD+500GB HDD(SmartResponse), Samsung BX2350 led, Creative X-FI xtreme music, Logitech Z5500 5+1 Digital, Momo Wheel, ThermalTake 650WToughPower, Armor+ Case...

2210 Mesaj
18 Nisan 2010; 21:26:10 

1 hafta önce kadar bende bu hatayı bir kere aldım.. Daha da almadım ekran kartım : 5850 işletim sistemi : W7 64 bit ultimate

sorunun neyden kaynaklandığını tam olarak anlayamadım, inş. tekrarlamaz..

8581 Mesaj
18 Nisan 2010; 23:26:25 

anladigim kadariyla bu olay ati nvidia fln farketmeden yasaniyor.. Bende tekrar basladi kafayi yiyecem.. Bazi arkadasla anakart bios guncellemesi ile kurtuldugunu yasmis.. Bakicaz artik bir caresine.. Bende sadece dirt 2 de yasiyorum bu sorunu onu da belirteyim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

738 Mesaj
18 Nisan 2010; 23:54:38 

HD 4670 kullanıyorum.Hem xp de hemde win 7 ultımate 32 de aynı sorunu çok sık yaşadım.GPU hızını 750 den 730 çektikten sonra düzeldi.Aylar geçti hiç bir sorun yok.

3506 Mesaj
19 Nisan 2010; 0:17:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

valla arkadaşlar ben kartı 3 kez garantiye yolladım bu hatadan dolayı. dayanamayıp 5850 aldım. şimdi 4870 garantide. 1 yıl kartı düzgün bir şekilde kullandım. sonradan ne olduysa bu gıcık hatayı vermeye başladı. windowsu yeniden kurdum, farklı sürücüler yükledim. bazı yerleri açıp bazı yerleri kapadım ama hepsi nafile idi. şu an 5850 kullanıyorum ve çok şükür bir sorun yok. şimdi bunun yerine 4870 taksam hemen hata verecektir. yani sorun bence driver, windows vs yazılımsal değil donanımsal.

bir şey daha belirtmek istiyorum. bu kart başka bilgisayarda da aynı hatayı verdi.

işin ilginç yanı hatanın farklı şekillerde kesin olarak çözülmesi. ram, oc, anakart, driver.

o zaman benim kartta ne var yahu. elimde kalacak lanet kart.

1 Mesaj
22 Nisan 2010; 15:48:08 

Merhaba Arkadaşlar,

sırf cevap yazmak için siteye üye oldum, aynı sıkıntıyı çeken arkadaşlar varsa onlar çekmesinler, yaklaşık 10 gündür yerli yabancı sitelerden bakıp da yapmadığım kalmadı, olmadı, ancak en sonunda halloldu diye düşünüyorum.
Aero'yu "Windows Temel" olarak seçin ve saydamlık'ı devre dışı bırakın (Başlat --> arama kısmı "saydamlık" yazın, gelen sonuçlardan "saydamlık devre dışı" ifadesi olanı seçip açılan sayfadan saydamlık "kutucuğu"nun işaretini kaldırın).
Ben bunu yaptım bir kaç gündür herhangi bir sıkıntı (lanet uyarı yazısı) çıkmadı.
Siz de deneyin sonucu bildirirseniz sevinirim.

Kolaylıklar diliyorum...