K

Çavuş
19 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bilgisayarı ilk aldığımda özellikleri şunlardı
amd phenom IIx6 2.8ghz
gigabyte MA785GT-UD3H rev 1.1
Sapphire 5870 1gb rev 2
A-data 2x2gb 1600 mhz ram
high power 650w güç kaynağı
1 tb cavier green hdd
bu bilgisayarda şöyle bir problem çıkıyordu= oyun oynarken yada bazen video felan izlerken görüntü gidip geliyor.daha çok oyun oynarken oluyor.yani monitörden görüntü gidip geliyor ve sağ alt köşede 'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu.'
diye yazıyordu.İlk olarak dedim acaba güç kaynağı mı yetmiyor?1200 w yeni güç kaynağı aldım ama sorun düzelmedi.sonra hdd mi sorunlu dedim? ve cavier black 1tb hdd aldım.sorun gene düzelmedi.Bende servise yolladım yeni ekran kartı takıp yolladılar.ekran kartı msi 6870 frozen II.ama sorun gene düzelmedi.bu arada mavi ekran hatalarıda almaya başladım.daha sonra anakartı ve ramleri değiştirdim. yeni anakartım M4A88TD-M EVO/USB3 yeni ramler Kingston 2x2gb 1600 mhz kısa bir süre sorun yaşamadım 1 hafta felan.sonra oyun oynarken tekrar aynı sorun çıkmaya başladı 'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu.'.Ve mavi ekran çok çok sık çıkmaya başlamıştı.Memtest86 programı ile test ettim bir sürü arıza vermişti ramleri o yüzden değiştirmiştim.ama değiştirdikten sonrada memtest86 aynı hatayı veriyordu.en son internette yazdığımda dediler işlemcinin bellek komut sistemi bozuk olmalı dediler bende kalan son parça olan işlemciyide değiştirdim.3-4 ay kadar bir sorun olmadı ama şimdi tekrar aynı sorun çıkmaya başladı yavaş yavaş!!!'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu.' ve geçenlerde mavi ekran çıktı gene!!! Ama bu sefer memtest86 yaptımğımda hata vermedi.

bir anlam veremedim bilgisayardaki bütün parçaları değiştirdim yeni bir bilgisayar oldu.Bütün parçaların driverleri felan güncel.bu sorunu çözebilecek ve bu durumu açıklayabilecek birisi var mı?
Kasa
1 x Dark Racer Üç Fanlı Full Siyah ATX Kasa (Pencereli) 107,52 TL
Güç Kaynağı
1 x High Power Absolute 650W 80+ Plus Modüler Güç Kaynağı 166,32 TL
İşlemci
MD Phenom II X4 965 Black Edition AM3 8MB 3.4GHz Dört Çekirdekli İşlemci
İşlemci Soğutucu
1 x Cooler Master Hyper 101 Intel / AMD PWM Fanlı İşlemci Soğutucusu (LGA1155) 31,75 TL
Anakart
1 x MSI 870-C45 AMD 770 AM3 DDR3 ATX Anakart 127,76 TL
Bellek
1 x Team Elite 4GB DDR3 1333MHz CL9 Ultra Low Voltage Dual Kit (2x2GB) 60,48 TL
Ekran Kartı
1 x Sapphire ATI HD5830 Xtreme 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı 243,60 TL
HDD
1 x SAMSUNG 500 GB 7200 RPM 16 MB Ön Bellek 3,5" SATA II DISK (HD502HJ) 75,68 TL
Optik Sürücü
1 x SAMSUNG SH-S223C SATA Siyah DVD-RW (Oem / Kutusuz) 43,06 TL
Monitör
1 x BenQ G2220HDA 21.5" 5ms Full HD Wide Screen Lcd Monitör 237,48 TL
Hoparlör
1 x Creative SBS A520 37W 5+1 Hoparlör 122,98 TL
Ses Kartı
1 x Creative Sound Blaster EAX 5.1 24 BIT PCI Ses Kartı

Arkadaşlar kısa süre içinde alacağım bir uyum sorunu olur mu? Birde ekran kartı seçiminde kararsızım. 5830 mu 5770 alsam? Max bütçem 1700 tl sizinde sistem tavsiyeniz varsa söylerseniz memnun olurum. Teşekkürler
Arkadaşlar benim 2 tane bilgisayarım var.Özelliklerini yazıyım.

1
-amd phenom II x6 1055t 2.8 ghz
-MA785GT-UD3H rev 1.1
-Sapphire 5870 1gb rev 2
-A-data 2x2gb 1600 mhz ram
-1200w güç kaynağı

2
-amd phenom II x4 965 3.4 ghz
-M4A88TD-M EVO/USB3
-Sapphire 6950 1gb
-Kingston 2x2gb 1600 mhz
-750w güç kaynağı

1. bilgisayarda bir senedir şöyle bir problem var: Oyun oynarken (bazen video izlerkende oluyor) monitör kararıp geri geliyor yani görüntü gidip geri geliyor ve 'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu' diyor.Bazen görüntü gittiğinde 'Video sinyali yok...Uyku moduna geçiyor'diyip monitör kararıyor yani görüntü gidiyor ve reset atmadan açılmıyor.Bazende tam oyun oynarken ses takılıyor görüntü kayıyor ve mavi ekran çıkıp bilgisayar reset atıyor.Bilgisayarı garantiye yolladım ekran kartını değiştirip yolladılar.Yeni ekran kartım= MSI 6870 Twin Frozr II OC 1gb. Ama hiç bir şey düzelmedi.Önceki problemler yine çıkıyor.Memtest86 ile ramleri test ettim arızalı çıktı.Yeni ram ve yeni anakart aldım 2.bilgisayarımdakilerden.Bir süre sorun çıkmadı ama bir süre sonra aynı problemler çıkmaya başladı.Memtest86 ile ramleri test ettim ve yine arızalı çıktı!Yeni ramlerinde bozuk olduğunu hiç zannetmiyorum.Sonra 2. bilgisayarımdaki ramleri Memtest86 ile test ettim problem çıkmadı.Sonra o problemsiz ramları 1. bilgisayara takıp Memtest86 ile test ettiğimde o ramlerdede arıza buldu!Sonra o ramleri geri 2.bilgisayara taktım yanık kokusu geldi ve o bilgisayar açılmıyor!Ramler takılı olduğu halde ram ışığı yanıyor ramler takılı değil diyor sanırım.Dııt dıt dıt diye ses geliyor.Anakart yandı galiba.Eski anakartı takıp anakart mı yandı diye denedim eski anakartla bilgisayar açıldı.Demek ki anakart yandı.Bu sırada ben işlemcinin soğutucusunu takmamıştım işlemci aşırı ısındı bilgisayar kapandı ve sanırım işlemciyide yaktım.Ramleri çıkarıyorum ram takılı değil uyarısı vermesi gerekirken vermiyor.Neyse 2.bilgisayara yeni anakart ve işlemci siparişi verdim.Öncekilerin aynısı.Ama benim anlamadığım 1.bilgisayar ramleri bozuyor mu acaba ne oluyor anlamadım.Lütfen bana yardımcı olup bu durumu açıklar mısınız?
Arkadaşlar herhangi bir oyun esnasındayken (nadiren video izlerkende oluyor) ekran kısa süreliğine kapanıp açılıyor, yani görüntü siyah oluyor sonra geri düzeliyor.Düzelincede 'görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu' yazıyor ve sağ altta ünlem işareti çıkıyor.Bazen oyun esnasında ekran kapandığında 'Video sinyali yok...Uyku moduna geçiyor' yazıyor ve reset atmadan açılmıyor.Format attım düzelmedi.Servise gönderdim ekran kartını değiştirdiler gene düzelmedi.Yeni güç kaynağı aldım 1200w gene düzelmedi.Yeni harddisk aldım yine düzelmedi.Bilgisayarı komple yeniden dizicem bu gidişle :D.Ve son zamanlarda mavi ekran hatası çıkmaya başladı.Şöyle;

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

If this is the first time you've seen this stop error screen restart your computer.If thşs screen appears again follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows uptades you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software.Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.If you need to use Safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup options, and then select Safe Mode

Technical information:

*** STOP: 0x0000000 (0x00000000,0x00000018,0x00000001,0x81AA95DA)

Collecting data for crash dump...

Initializing disk for crash dump...

Beginning dump of physical memory.

Dumping physical memory to disk: 100

Sistemim=
AMD Phenom II X6 1055T 2.8 GHz, 9 MB, AM3 BOX İşlemci

GIGABYTE MA785GT-UD3H,AMD 785G, DDR3

A-DATA 4 GB /2X2GB) DDR3 1600MHZ RAM CL8

MSI HD6870 R6870 Twin Frozr II 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 256 bit, 900/4200

Mavi ekran yazılımla ilgili olabilir onu formatla çözerim belki ama asıl problem öbürü.Anakarttan olabileceğini düşünüyorum.Arkadaşlar 1 senedir uğraşıyorum bulamadım ne olur ilgilenin yardım edin neden kaynaklanıyor acaba hangi parçadansa değiştiricem.

Yeni anakart ve Ram almayı düşünüyorum şunları;

Asus M4A88TD-M EVO/USB3 AMD 880G AM3 DDR3 Micro ATX Anakart

Kingston HyperX 4GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit (2x2GB) (KHX1600C9D3K2/4G)

sizce bunlar sorununu çözer mi?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 41
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 6.881 (Bu ay: 11)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Teknik Yardım
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.