Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (562. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Q1r aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Patren kullanıcısına yanıt

Bende asus u aldim. Memnun musunuz? Kronik sorun falan var midir?

• LG 27GN880-B Amazon'dan aldım ama kullanmaktan vazgeçtim. Kutusu açılmamış sıfır şekilde aldığım fiyata satıyorum. İade hakkım 5 Nisan'a kadar devam ediyor, alıcı çıkmazsa bu süre dolmadan iade edeceğim, maksat forumdan birileri faydalansın. İlgilenen arkadaşlar için linki bırakıyorum:

https://forum.donanimhaber.com/satildi--148406698

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

Samsung 24CFG73'üm artık kullanılmayacak durumda olduğu için yeni bir monitör arayışına girdim. Görüntü olarak daha aşağıda bir monitör düşünmüyorum. 250Nit parlaklıkta monitörler var ama bu parlaklık cidden çok düşük, 250 nit ve 350 nit monitör yan yana koyunca anlayabiliyorsunuz. %100 sRgb veya %100'e yakın olunca güzel diyorlar ama kullandığım monitörde %125 sRgb renk gamutu olduğu için %100 civarında olursa pek tatmin etmeyecekmiş gibi geliyor. Yan monitörlerim çok itici geliyordu Samsung'a kıyasla. Bir diğer en önemli unsur ise ghosting olmaması lazım ve input lagı düşük olmalı. Bunların hepsini içeren 24 inç 1080p 144 hz yok sanırım, direkt 240-280hz lere gidiyor. Ya da 2k 144Hz'de de bunlara yakın özelliklerin fiyatları almış başını gitmiş. Kendi harici monitör kollarım olduğu için stand çok önemli değil, ama aradığım gibi monitör yok.

Cok fazla rekabetçi oyun oynayan biri değilim 144 yerine 280 olmasının benim için bir atısı yok. Daha çok 3A oyunlar oynadığım için ve oynadığım oyundan zevk almak istediğim için görüntü önemli. Ama 144Hz'den aşağı da bir monitör kullanmam. Kağıt üstünde iyi gözüken ve fiyatı ucuz olan Monster'a baktığımda ise herkesin ghostinden şikayet ettiğini ve inputlagın yüksek olduğunu öğrendim onu da eledim.

Bütçe olarak 2500-3000 düşünüyorum, zaten bu bütçeye az daha eklediğimde dediğim özelliklerde 240-280hzler dolaşıyor. Böyle bir monitör gören duyan var mı ?

3,500'e 27" 280 HZ TUF monitorler var fakat 240hz overclocklanmis.

240hz olarak Gigabyte, BenQ tercih edebilirsin. Asus'un iyi modelleri var 360 falan onlar biraz tuzlu ama guzel.

• Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam, ama önceliğim 2500 civarı 144 bulmak. Onu bulamazsam 3000 civarına 240ları düşünücem. 1600-1800 liraya da 144hz 1080p monitörler var ama görüntü olarak tatmin etmedikten sonra kıymeti yok benim için. Ama sanırım 144hz 1080p de aradığım gibi monitör bulmam zor olacak gibi. 2k 144 veya 1080p 240lara bakmam gerekecek.

Artık öyle bir yapmışlar ki ya zorla 1080p 240hz e dayatıyorlar. Ya da 2k 144hz e. Çok az 24 inç 1080p 144hz monitöre güzel özellikler koymuşlar. İnsanı zorla daha üst segment almaya, daha çok para harcamaya itiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

Teşekkürler hocam, ama önceliğim 2500 civarı 144 bulmak. Onu bulamazsam 3000 civarına 240ları düşünücem. 1600-1800 liraya da 144hz 1080p monitörler var ama görüntü olarak tatmin etmedikten sonra kıymeti yok benim için. Ama sanırım 144hz 1080p de aradığım gibi monitör bulmam zor olacak gibi. 2k 144 veya 1080p 240lara bakmam gerekecek.

Artık öyle bir yapmışlar ki ya zorla 1080p 240hz e dayatıyorlar. Ya da 2k 144hz e. Çok az 24 inç 1080p 144hz monitöre güzel özellikler koymuşlar. İnsanı zorla daha üst segment almaya, daha çok para harcamaya itiyorlar.

XL2411K 144hz olarak cok basarili hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Surfing with the Alien

XL2411K 144hz olarak cok basarili hocam

Alıntıları Göster

Teşekkürler hocam, onun incelemelerine bakayım.

• umtcnakt U kullanıcısına yanıt

Kargoda

Kargo şimdi geldi ama çalıştığım için kutuyu açamıyorum.

0 kutu geldi, Amazon.com.tr

• Yazının güncel oldugunu düşünmüyorum, 2020 ile özellikle fast İPS ile 240hz 1ms monitörleri gördük 2021 itibari ile ces fuarında gördük ki İPS monitörler geliyor öyle böyle değil 240 hz 0.3 0.1 ms tepki süreleri ile.

TN panel rekabetçi oyun için şarttır günümüz için geçerliligini yitiren birşey.

hiç bir sorunu yok ama parlaklığı hayal kırıklığı çıktı

250 nit harbi azmış ipsde.

• Patren kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam, benimkide amazon.com.tr den, yarin teslim edilecek. Cok parlak sevmiyorum zaten, gozumu alıyor. Normal parlaklik işimi gorucektir muhtemelen. Daha onceki monitorum aoc c24g1 idi.

Edit: İlgilenenler için ilk izlenimimi paylaşayım, amazon.com.tr üzerinden Asus Tuf Gaming Vg249Q1R aldım. Eski Aoc c24g1'e göre renk doygunluğu tatmin edici geldi. Hafif bir pusluluk vardı, yeni monitörle çok net geliyor gözüme, herhangi bir ölü pixel, ghosting yada ışık sızmasıyla karşılaşmadım. @Patren de dediği gibi yüksek parlaklık seviyesi isteyenler için düşük kalabilir. Benim gibi çok parlaktan rahatsız olanlar için %100 parlaklık seviyesinde tam bana hitap ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtcnakt -- 26 Mart 2021; 14:59:56 >
  • 1200tl bir bütçem var oyun, dizi film ve özellikle beyaz ve siyah ekran üzerinde okuma yapıyorum. Hangi monitörü önerirsiniz ?

Samsung LC24RG50FQMXUF 24 144Hz 4ms

Asus VA24EHE 23.8" 75Hz 5ms​

Acer NITRO VG240Ybmiix 75Hz 1ms İPS​

Aklımda bunlar var samsung için çok fazla ghosting var deniliyor bu durum beni ne kadar rahtsız eder bilmiyorum. Bu fiyatın üstüne çok az bi miktar çıkabilirim

• 1300₺ e Xbox Series S’de kullanmak için bu monitörü aldım. Dikkatimi çeken özelliklerden biri ışık sızması neredeyse yok ekranda. 1ms olayı ise VRB özelliği aktif iken oluyor ve açıldığı an Freesync özelliği pasif moda geçiyor. 1ms iken görüntü bozuluyor ve ghosting sorunu yaşanıyor diyorlar fakat ben o özelliği kullanmaya düşünmüyordum zaten. Dizi, film için önerilir ayrıca. Hoparlör içinde dahil fakat sesi yeterince güçlü değil.

https://www.gaming.gen.tr/urun/5999/acer-nitro-vg270bmiix-27-75hz-1ms-hdmianalog-freesync-fhd-ips-monitor/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Empty Words. -- 27 Mart 2021; 20:40:10 >

• Arkadaşlar merhaba, aldığım LG 32GN600 Monitörümde ölü piksel olması ve bana büyük gelmesinden dolayı iade edeceğim.

Masaüstü sistemine yeni geçiş yapıyorum o yüzden giriş seviyesi monitör almaya karar verdim. Şu üç monitör arasında kaldım, sizce hangisini tercih etmeliyim ?

1 - Acer XV270p 27'' : Acer Nitro XV270P Monitör (UM.HX0EE.P04) En Ucuz Fiyat ve Özellikleri - Epey

2 - AOC 24G2U/BK 24'' : AOC 24G2U/BK Monitör En Ucuz Fiyat ve Özellikleri - Epey

3 - LG 24GN650-B 24'' : LG UltraGear 24GN650-B Monitör En Ucuz Fiyat ve Özellikleri - Epey

• Aoc 27g2u daha iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2k 144 hz bir monitör lazım gündelik kullanım ve oyun için ne önerirsiniz? bütçe 2500ü aşmasa iyi ama sanırım 3000e çıkmak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayıp oluyor beyler

2k 144 hz bir monitör lazım gündelik kullanım ve oyun için ne önerirsiniz? bütçe 2500ü aşmasa iyi ama sanırım 3000e çıkmak gerekiyor.

acer vg272up ya da vx2758-2kp-mhd. Son ürün bazı sorunları yazılıyor ama çıkmaz ise o sorunlar baya iyi monitör

• 1080p 144hz monitör ne önerirsiniz?
    Bütçe 2k civarı

• quote:

Orijinalden alıntı: Tommy Shelby

1080p 144hz monitör ne önerirsiniz?
    Bütçe 2k civarı
  • 
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.