Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (474. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim burdaki sorum mu silinmiş yoksa soruyu yanlış bir konuya mı yazdım :
  • KURSAD. kullanıcısına yanıt
    Başka konuya yazmışsın. Mesajı gördüm. Bana sorduğunu da tahmin ettim ama konu başkasının olunca ve haberdar etmeden yazdığın için emin olamadım tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Başka konuya yazmışsın. Mesajı gördüm. Bana sorduğunu da tahmin ettim ama konu başkasının olunca ve haberdar etmeden yazdığın için emin olamadım tabi.

Sorumu bulamıyorum nereye yazmışım Bu arada bu lcd konusunda referens olarak bir tek seni görüyorum bu forumda. o mesajda da dediğim gibi şuanki monütörümü senin sayende aldım 2 sene evvel ve hayatımda aldığım en güzel monütördür. Hem oyun performansı hem de film performansı açısından

Sorumu buldum :D

Bana oyun monütörü önerebilir misin , İmzamdaki monütörü sen tavsiye etmiştin aslında birkaç monütör tavsiye etmiştin bunda karar kıldım tavsiyelerin arasından o yüzden tekrar sana danışmak istedim çünkü tavsiyelerin arasından seçtiğim monütörden çok memnunum şimdi bir arkadaş da monütör tavsiyesi istedi monütör alacak sana sormak istedim.
    Bütçe 700 - 1500 TL arası. Oyuncu monütörü. (AMD ekran kartı var.)
    Marka : Samsung - Asus - Acer
    Boyut : 22 - 24
    Tepki süresi : 1-2 ms
    HZ : 120 - 144 HZ
    Paneli kaliteli olmalı arada film falanda izlenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 23 Ekim 2015; 23:16:32 >

• KURSAD. kullanıcısına yanıt
    Az yukarıda da benzer soru-cevaplar vardı. Bak istersen...

• Uğur böceği grafik bey :) Öneriniz için çok teşekkür ederim. Fakat bu Acer GN246HL monitörü TR'de bulamadım. Yurt dışından getirme imkanım yok ne yazık ki, başka bir monitör önerebilir misiniz. Sorumda ki monitörler arasından da olabilir. Lütfen engin bilgilerinize dayanarak yorumlayın. Çok zor şartlarda biriktirebildim paramı, duacınız olurum şimdiden teşekkürler. Sizi seviyoruzzzzzzz
  • whocanstopm3 W kullanıcısına yanıt
    quote:

Uğur böceği grafik bey :)

Sevdim bu tabiri. Arı maya gibi hissettim kendimi.

Valla ben olsam, ViewSonic VG2401mh veya Philips'in 144 hz monitörünü alırdım. Model ismi ezberimde değil.

Ama bulursan eğer, ikinci el Eizo FG2421 de alabilirsin. En iyisi bu içlerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 24 Ekim 2015; 12:22:54 >
    http://www.sanalmarketim.com/acer-gn246hlbbid-24-1ms-full-hd-hdmi-dvi-dsub-3d-siyah-led-monitor/p_62150/

Sanalmarketimde ve Hepsiburada'da var. Sanalmarketimde daha uygun.

viewsonic ebrar pcde var .
    http://www.ebrarbilgisayar.com/viewsonic-24-vg2401mh-full-hd-144hz-hdmi-1ms-led-monitor-pmu346349

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-589F5DCF4 -- 24 Ekim 2015; 13:47:21 >

• İyi Günler Hocam Ben Bu 3 monitör arasında kaldım..

Asus Vx238H - BenQ RL2455HM - Asus Vx248H Daha çok FPS ağrılıklı oyunlar oynuyorum ...3 Arasında Hangisini daha uygundur.. (Benim Tasarımı daha güzel geldiği için gönlüm biraz Asusdan yana ve Vx248 den ama input lag süresine ait veri bulamadım ha sen dersen performans da diğer ikisi daha iyi onlardan bir tanesini alırım ) )Ayriyeten Bu kadar zamandır bunca kişiye yardımcı olduğun için teşşekürler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İLkinSAin -- 24 Ekim 2015; 14:27:12 >
  • quote:

quote:

Uğur böceği grafik bey :)

Sevdim bu tabiri. Arı maya gibi hissettim kendimi.

Valla ben olsam, ViewSonic VG2401mh veya Philips'in 144 hz monitörünü alırdım. Model ismi ezberimde değil.

Ama bulursan eğer, ikinci el Eizo FG2421 de alabilirsin. En iyisi bu içlerinde.

Hocam merhabalar. Harika ötesi bir konu açmışsınız elinize yüreğinize sağlık. Fazla zamanım olmadığı için detaylıca okuyamadım. ( DENİZDE ÇALIŞIYORUM )

500 TL civarı FPS oyun oynamak için kullanacağım ve HDMI girişi olan hangi monitörleri tavsiye edersiniz F/P olarak. Minimum 1080p istiyorum.

Sayısız seçenek var, içlerinde kayboluyorum lütfen yardım ediniz.

• İyi günler.

Perf. olarak yakınlar. Ama VX238H'nin görüntü kalitesi daha yüksek. Bence de o yani.

• KenanManisalı K kullanıcısına yanıt
    quote:

Harika ötesi bir konu açmışsınız elinize yüreğinize sağlık

Merhaba.

500 TL için 1080P üzeri seçenek yok. Ekranın parlak olması sorun olmazsa (yansıma yapacak ışık kaynağı yoksa, kapalı alanda kullanılacaksa) Dell S2240L iyi seçenek.

Mat olarak ise AOC i2269vwm olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 24 Ekim 2015; 15:03:48 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam işimi 1080p de görür. Daha düşük olmasın yeter.

Verdiğiniz örnekler için bulduğum fiyatlar şöyle;

Dell S2240L = 591TL
    AOC i2269vwm = 514TL

Benim sorum acaba "Samsung S22D300H 21.5" LED" monitörü ile aralarında çok fark var mıdır ? Samsungunki 380 liralarda bir şey. Bir de birkaç kez okumama rağmen tam anlayamadım parlak ortam konusunu.

PC'min bulunduğu ortam aydınlık bir yer ise DELL mi iyi seçenek ? Doğru mu anladım

Teşekkürler ilginiz için
  • quote:

İyi günler.

Perf. olarak yakınlar. Ama VX238H'nin görüntü kalitesi daha yüksek. Bence de o yani.

input lag süresi olarakta aynılar sanırsam 3 de araştırmalarıma göre ?
  • KenanManisalı K kullanıcısına yanıt
    Mobilm şu an.

İlk sayfada, Tavsiye İstemeden Önce başlığında yazıyor onun detayı.

Mat istersen AOC, parlak istersen Dell alırsın. Parlak ekranın kötü yanı yansıma yapması, avantajı ise film seyretmesi daha zevkli olması.

• Aşağı-yukarı denk saylırlar. Asus'un bir avantajı daha, ayar yapmaya ihtiyaç bırakmaması, BenQ'da ise ayara ihtiyaç var.

• Uğur böceği grafik bey öncelikle kendi çapımda az da olsa monitörleri süzgeçten geçirdim. İyi mi yaptım kötü mü bilemiyorum, ama şöyle bir karara vardım. Yanlışım varsa düzeltin. Teşekkürlerimi sunarım bu arada XSoldier000 kardeşime uğraşmış.

1- GN246hlb monitörün ergonomisini beğenmediğim için eledim.
    2- Eizo FG2421 gerçekten güzel bir monitör 240 hz ile harikalar yaratıyor fakat 2. el güvenemiyorum.
    3- ASUS VG248QE extra masraf eklenilerek g-sync çipi takılabiliyor fakat NVİDİA teknolojisi ile kullanılıyor.
    4- AOC G2460Pqu üzerinde 2.0 usb bulunması ve ses sisteminin diğer markalara göre kalitesiz olması.
    5- AOC G2460PG Fiyat etiketi gerçekten pahalı bunu direk elemek zorunda kaldım.
    6- BENQ 2430T Yine fiyatı yüksek olduğu için eliyorum. Ama alacağın en iyi monitör derseniz yarın sipariş verebilirim.
    7- BenQ xl2420z, BenQ 24 XL2420T, BENQ 24 XL2411Z bunları araştırdım fakat ingilizcem yeterli olmadığı için net bir eleme yapamadım önerileriniz içinde ise değerlendirilebilir. (bu monitörler de g sync kullanılıyor mu anlamış değilim)

Ve de son olarak Philip 144 hz monitör adını hatırlamıyorum demiştiniz. Philips 242G5DJEB şu monitörü buldum sanırım kastettiğin bu olsa gerek. Philips 242G5DJEB ve ViewSonic VG2401mh arasında kalsam hangisini tercih etmem mantıklı onuda açıklarsanız memnun kalırım. Ne kadar doğru araştırmalarım bilmiyorum ama sizden son kez net bir karar istiyorum küçükte olsa sebebi ile birlikte yazın ki neden bunu önerdi ki diye aklımda soru kalmasın. Bu sorularıma yanıt geldiği ve kendimi inandırdığım anda sipariş vereceğim lütfen doğru kararı vermemde yardımcı olun böcekli grafikli bey :) Teşekkürlerimi sunarım şimdiden bilge insan.

1- Acer, en iyi monitör üreticilerinden biri. İlk 120 hz monitör örnekleri Samsung ve Acer'dan gelmişti mesela.

2- Bununla ilgili bir konu linki var imzamda.

6-7- XL2430T, son çıkan versiyon. Bir önceki 2420Z idi. 2411 ise bir alt modeli. Bütçesi kısıtlı olanlar için iyi tercihtir bu.

242G5DJEB/00'da VA panel var. Renkleri Eizo haricindeki diğer monitörlerden daha iyidir.

VG2401mh ise Eizo ile birlikte 8 bit panele sahip tek model. Renkleri 242G5DJEB/00 kadar iyi olmasa da, renk geçişleri daha iyidir. Bu veya VG2401mh'den birini alabilirsin. Detay özellikleri için kendi sayfalarına da bak istersen.

http://www.philips.com.tr/c-p/242G5DJEB_00/brilliance-smartimage-oyunlu-lcd-monitoer

http://www.viewsoniceurope.com/tr/products/lcd/VG2401mh.php

Ama şunu tekrar yazayım. Üstte sıraladığın modellerden hangisini alırsan al, hepsi de yüksek performanslı modellerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 25 Ekim 2015; 1:02:15 >

• Asus vg248qe'de karar kıldım gibi ben. Vatan Bilgisayardan alsam ölü piksel için ilk 7 gün değişim yapıldığını yazmışlar forumda. Bu konuda bilginiz var mı?

Fps oynamak için alacağım monitörü.
  • aoc e2250swdnk

aldım monitörü 2.el olarak

beyazlama var biraz ekranda bu normal bir şey mi? Dinamik kontrast mi düşük kalıyor bi de bu monitörde sadece pc başında iyi görünüyor

bütçeyi 400-500 yaptım

AOC i2269Vw veya
    AOC 23" i2369v

oyuncu olarak almaya değer mi bu monitörlerden birisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HikigayaHachim -- 25 Ekim 2015; 3:23:08 >
  • Böcek nasılsın ben birkaç monütör ayıkladım buraları okuyarak. Ama hala hangisini seçmem gerektiği konusunda beni tercihe iten bir sebep bulamadım.

Asus Vg248Qe (Tam bir bilgim yok)
    Viewconic VG2401mh (Bu beni düşündürüyor input lag süresi cok mu yüksek ?)
    Benq XL2420Z (Tam bir bilgim yok)
    Philips 242G5DJEB (VA Panel olması daha canlı görüntüler sunuyor)
    Ezio 2421 (Fiyatı uçmuş o yüzden listeden çıkardım 2000 tl veremem buna ..)
    Kararsız kalınan monütörlerin hepsi 144 HZ 1ms tepki süresini barındırmakta. Ama philips'in panel kalitesi sanırım VA ve bu da daha performanslı anlamına geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 25 Ekim 2015; 2:36:53 >
  • 
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.