Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (473. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

– Her 2 ekran aynı anda açık kalırsa, çözünürlüğü düşük olanın çözünürlüğünde çalışır diğeri de. Ama sadece haricen taktığını kullanırsan, kendi çözünürlüğünde kullanabilirsin.
    – Ek gecikme olmaz.
    – Aynı FPS'yi, sadece aynı çözünürlükte alırsın. Eğer laptop ile haricen bağlayacağın monitörün çözünürlüğü farklı ise, çözünürlük farkı nisbetinde FPS düşüşü olur.

Dell U2414H'yi tavsiye ederim mesela.

Sadece alıcam monitörü açık şekilde kullanacam sıkıntı olmaz yani
    Laptobun ekranı küçük gelmeye başladıgı için böyle birşey düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• opsladio kullanıcısına yanıt
    Hiç bir sorun yaşamazsın. Laptopun ekranını kapatıp kullanmalısın sadece. Görüntü seçeneklerinden yapılıyor o.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    hocam önerdiğiniz dell pahalı biraz 22 ila 24 inç arasında ekranı yormayan mat ekran 80 hz civarında var mı bildiniz 600 700 liralık ?
    Asus VX238H olabilir. Lakin fabrika çıkışı 80 hz monitör yok. Manuel olarak 70-75'e çıkartabilirsin ama kendin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    laptoptan hdmi la bağladığım için 75 hz ye çıkarma olasılığım var mı ben yok diye biliyordum ?

http://www.amazon.com/gp/product/B00EZSUVHK?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=ATVPDKIKX0DER

bu nası sizce
    75 olabilir de, olmayabilir de. Denemeden anlaşılmaz. Çünkü her monitörün kapasitesi farklıdır.

Ben de öyle biliyorum ama kendi sabit ekranı için o.

• Böcekgrafik hocam forumu iki gündür okuyorum sayfalarca okudum yaklaşık 15 20 saat araştırma yaptım son olarak senin yardımına ihtiyacım var.

Ips Panel bakıyorum oyun amaçlı , offline oyunları genelde oynuyorum(gta farcry mad max.. kalan vakitte online btf3 cs:go ) , görüntü kalitesi renkleri üstün bir model bakıyorum. Normal bilgisayar masasında oturmaktayım 24'' ya da en kötü 23'' büyüklükte istiyorum. Bütçe 600-900TL arasında , dolar yükselmeden almak için hızlı şekilde sipariş etmeye çalışıyorum bu gün yanıt verirseniz sipariş edeceğim. 2.El düşünmüyorum.

ARASINDA KALDIĞIM MODELLER:

DELL U2414 ( 8ms olmasının önemi olmadığını söylemiştin üstad o yüzden aldım listeye)

SAMSUNG S24E390HL ( 4Ms ve birçok özelliği olduğu yazıyor FlickerFlee Göz yormama..)

ASUS MX239H ( 969TL civarları buldum bütçemi biraz aşıyor borçlanmaya değer mi bilemiyorum ve 23'' 24'' olaydı iyiydi )

ASUS VX239H ( Fiyatı uygun gibi geldi. pcdepo 622TL )

• merttszgn kullanıcısına yanıt
    S24E390H'yi alabilirsin. Diğerleri gereksiz pahalı.
  • Çok teşekkürler hocam o zaman hiç diğer monitörlere takılmadan siparişi veriyorum.

( Bu arada forumda saatlerce cevapları okudum bu alanda uzmanlığınız bariz ortaya çıkıyor siz olmasanız birçok insan mağdur olabilirdi buna rağmen Dh yönetiminden ban yediğiniz zamanlar olmuş , bırakın banlamayı size adminlik verseler az bile gelir , aynı istikrarla devam edin )
  • Öncelikle bu güzel çalışma için elinize sağlık tekrardan.Takip ettiğim nadir topiclerden birisi.

Sorum şu;
    Ben fps oyunlarsan ziyade Dota 2 gibi MOBA tarzı oyunlar oynamak ve film izlemek için fiyati 2. Elde 200 250 bandında olan led monitörleri araştırdım.

Finale kalan adaylarım
    HP 2211x (1080p 5ms DVI)

Philips 223v5lsb2 (1080p 5ms VGA)

Sizce bu ikisinden hangisini tercih etmeliyim? Fps tarzındaki gibi olmayan bu tip oyunlarda cok hassas özelliklerin farkını hisseder miyim ?

Bir de monitörü sizin de dediğiniz gibi deneme yanılma yoluyla 75hz e overclock etmeyi düşünüyorum. Diyelim 75hz de sorunsuz çalıştı reset atmadı falan. Bunun monitöre kısa ya da uzun vadede bi zararı olur mu? Teknik özelliklerinde 50~76hz yazıyor ama 60hz de calisiyor native olarak.

Şimdiden teşekkürler cevabınız için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbuckethead -- 23 Ekim 2015; 10:19:01 >
  • Merhaba öncelikle böylesine yararlı bir konunun açılıp bizleri bilgilendirmesi harikülade, sırf bu konu için üyelik açtım ve başka forumlarda artık canım çıkmıştı monitör seçmekte ve bilgi almakta ama aması var ki sizin konunuzu görene kadar. Ustad diyorum gayet yakışır bir pozisyon bence, benim sorunum 1ms 144 hz monitör alacağım ve AMD R9 390x ekran kartım mevcut CS:GO oyunu için kullanacağım. Yaklaşık 4 aydır araştırıyorum. Bulduklarım aşağıda veya sizin önerebileceğiniz monitörler var mıdır? Fiyat aralığı 1000- 1350 (100 daha ekle şunu alırsan daha iyi gibi yorumlar bekliyorum)

BenQ. xl2420z FİYAT:1413
    BenQ 24" XL2420T FİYAT: 1400 (Vatan fiyatı yüksek)
    ASUS VG248QE FİYAT:1300-1500
    AOC G2460Pqu FİYAT:1200-1300
    BENQ 2430T FİYAT:1500-1600
    AOC G2460PG FİYAT: (Amazon 400$)
    ACER GN246HLBbid FİYAT:1150
    BENQ 24'' XL2411Z FİYAT:1450

DİPNOT: AMD ekran kartım olduğu için 3D gibi özelliklerden mahrumum herhalde? Renk doygunluğu, input vs. özelliklerden aralarından hangisi tercih edilmeli? Ya da sizin alternatifiniz nedir? Kafamda deli sorular

• acer-k222hqlbd , lg-215-22m37a , asus-21-5-vs228de . Hocam bu üç monitörden hangisini almalıyım sizce?Bütçe 350 civarı.Özellikle oyun için hangisi iyidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Requiescat in pace. -- 23 Ekim 2015; 14:40:46 >
  • mrbuckethead M kullanıcısına yanıt
    Tabii ki 22xi.

hz aşırtmanın bir zararı gözlemlenmedi bugüne kadar. Ama yakalayacağın stabil değer kaçsa, onun birkaç hz altında kullanmanı tavsiye ederim. 74'te stabil ise 70'te kullanmak gibi...

• whocanstopm3 W kullanıcısına yanıt
    quote:

böylesine yararlı bir konunun açılıp bizleri bilgilendirmesi harikülade, sırf bu konu için üyelik açtım ve başka forumlarda artık canım çıkmıştı monitör seçmekte ve bilgi almakta ama aması var ki sizin konunuzu görene kadar. Ustad diyorum gayet yakışır bir pozisyon bence.

Sağolasın.

Kartın AMD olduğu için, G-Sync'li monitör almamalısın bir kere.

Bunlardan hangisini alsan işini görür ama F/P oranı daha yüksek olduğu için bence GN246hlb.

• Requiescat in pace. kullanıcısına yanıt
    Oyun içinse LG veya Acer. Genel kullanım için Asus.

Teşekkür ederim cevabınız için:)

Peki o aşırtma olayini sizce yapmanın pratikte bi faydası olur mu?

Diyelim 60tan 75e sorunsuzca yukselttim. Aradaki farkı anlar mıyım sizce ya da yapmaya değer mi?

• mrbuckethead M kullanıcısına yanıt
    Evet. Akıcılık çok artıyor...

• 2008den beri Samsung 22" kullanıyorum. Aslında bir sıkıntım yokta biraz sıkıldım monitörden. ips ekranlı bir monitor almak istiyorum. İlk sayfada önerdiğiniz viewsonic VX2363Smhl-W modelini alabilirim. Bu modelde bildiğiniz bir sıkıntı var mı? Amacım oyun oynamak. Şu anki monitorümden viewsonic'e geçince pek bir fark olmayacak gibi. Biraz daha para biriktirip 120-144hz bir monitör de alabilirim. 3D olmasada olur. Aradığım bir özellik değil. Ekran kartım AMD. 144 hz olarak BenQ XL2420Z modelini buldum. Galiba Freesync yok ayrıca ips'de değil. Parlak ekran istemiyorum.

Hem ips hem freesync hemde 144hz olan monitorler baya pahalı sanırım.

Asus VG248QE veya BenQ XL2420Z için para biriktirebilirim. 1500tl üstünden satın almam biraz zor.
  • eğer ips alacaksanız , samsung 24d590p modeline de bakmanızı tavsiye ederim. PLS bir monitör, ben 75 hz 'de kullanıyorum.
  • Evet. 60 hz monitör almanın bir anlamı yok. Bence de para biriktirip 120-144 hz monitör almalısın. İstersen, 2. ele de bakabilirsin. Nerdeyse yarı yarıya fiyat farkı oluyor arada...

• 
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.