Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (312. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 310311312313314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle Odak bilgi teknoloji olarak genel dağıtıcı konumunda. Türkiyede satışı mevcut anlayacağın. Fiyat olarak 1150 tl kdv dahil fiyatı hz olarak takıldığın hususa gelicek olursak performans olarak PP aralığı düşük olduğundan hz olarak farklı konumlandırmak gerekir. satır yenilemesi satır aralıklarının mesafesi baz alınarak algoritmatik hesapla yapıldığında 120 ile kıyas dahi edilemez fark yaratır.

Bir örnekle açıklayayım saatte 80 km hızla 10 km yol giden bir araç ile saatde 70 km yapan ve 3 km yol sonra hedefe varacak olan araçlardan hangisi hedefe çabuk ulaşır. Sonuç olarak demekten çekinmiyorum ki. 5 yıl garanti ve japon teknolojisi ile kaliteyi almak emsal kore ürünlerinin bir süre sonra bir tost makinası gibi ısı ve renk tutarsızlığı yaratan ürünlerini satın almaktansa daha mantıklı olacaktır.

Hiç bir ürüne kalitesizdir demiyorum ancak denemek ve farkı görmek isteyenler gamex 2014 de ziyaret edebilirler. Ben orada olacağım.

Fg serisinin fiyatı kdv dahil 1400 Tl şimdi görüştüm bilginize arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realision -- 10 Kasım 2014; 15:06:45 >

• Bahsettiğiniz kavramları biliyorum. İlk sayfaya bakın isterseniz; konuya ne kadar hakim olduğumu anlamanız için.

Monitör için "Diğer 60 hz monitörlerden daha iyidir" demenizi anlarım ama "120 ile kıyas dahi edilemez fark yaratır" demenizi ben de dahil olmak üzere kimsenin anlamasını beklemeyin. Şu anda kaliteli olarak bildiğimiz 27" 60 hz monitörler bile 1000 TL'yi geçmeyen tavan fiyattan satılmakta iken, Dell U2312HM'nin 2. olduğu bir sıralamada, 1. olarak kabul edilebilecek bir monitörün, U2312HM'den veya yeni muadillerinden nerdeyse 2.5 kat daha pahalı olmasını kimseye izah edemezsiniz. Hâkeza benzer fiyata Asus VG248QE, BenQ RL2420Z var ve ikisi de kendini ispatlamış monitörler. AOC G2460Pqu ve Philips 242G5DJEB için de durum çok farklı değil.

FS2434'ün 1150 fiyatını nasıl makul bulmuyorsam, FG2421'in fiyatını da bir o kadar makul bulduğumu da altını çizerek belirtmek isterim.

Yeriniz nerde? Uzak değilse gelebilirim belki bizzat tecrübe etmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 10 Kasım 2014; 15:58:21 >

• Dell P2314H veya daha hızlı olarak Dell S2340L tavsiye ederim. CS:GO hızlı oyun çünkü.
  • herkese selam,

öncelikle bu konudaki yardımlarından ötürü @bocekgrafik' e çok teşekkür ediyorum, cidden tüm sorularımı hiç sıkılmadan detaylı olarak cevapladı.

sonucunda eksen bilgisayardan asus vx239h aldım, aletin sol tarafından baştan aşağı inen bir şerit vardı, ertesi gün aleti kadıköye götürdüm, üretim hatası çok bariz olduğundan, ellerinde bir adet açılmamış ürün kaldığını, istersem hemen verebileceklerini ya da para iadesi yapabileceklerini söylediler. ben de mecidiyeköy şubesinde kalan ürünü akşamüstü elden alabileceğimi söyledim. nasıl olduysa ben ürünü alana kadar, ürün benim için ayırtılmış olmasına rağmen ürünü başkasına satıp teslim etmişler. bu nedenle biraz terör estirdim kadıköye gidip ama onlar da hatanın kendilerinde olması nedeniyle baya bir ilgilenerek ertesi gün başka bir yerden kapalı bir başka kutu getirdiler ve bana teslim ettiler. hemen dükkanda gereken testleri yaptık, sorunsuz olarak eve geldim. evde sakin kafayla bir kez daha test yaptığımda alttaki asus yazısının üzerinde soru işareti şeklinde bir gölge olduğunu farkettim. mavi ve siyahta hiç belli olmuyor ancak diğer renklerde belli oluyordu. fotoğraflarını çekip ertesi gün asus a göstermeye gittiğimde, önceki hatanın bariz üretim hatası olduğu için hemen değiştirdiklerini, ancak bu yeni hata için 10 günden fazla bekleyebileceğimi söylediler. ben de hata ekranın altında olduğu için sineye çekmeye karar verdim, hevesim zaten kaçtı kaçacak daha fazla uzatmak istemedim. gölge nasıl olduysa bir kaç gün sonra kendiliğinden kayboldu. :)

süreci anlatmak adına uzun tuttum kusura bakmayın :)

benim 2 adet sorum var, playstation 4 takılıyken ps4 ün görüntü ayarları nasıl olmalı? IPS monitör olduğu için tam performans göstersin diye "otomatik" olarak önerilen bazı görüntü ayarlarında diğer seçenekleri seçmek lazım demiş bazı kullanıcılar. bu konuda bilgisi olan var mı?

ikinci olarak, hangi kaynakta hangi görüntü modunu seçeceğimizi kaydedebiliyor muyuz? misal her hdmı 1 e gelince direkt olarak oyun moduna, hdmı 2 ye geçince sinema moduna gelmesini ayarlayabiliyor muyuz yoksa her zaman elle mi ayarlamak gerekiyor?

teşekkürler.

• Gölgenin kaybolmasına sevindim. Konsol kullanan bir arkadaşa soralım bakalım sorunu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 10 Kasım 2014; 16:21:30 >
  • Ps4 görüntü ayarları fazla detaylı değil zaten 1080p seçili olacak birde derin renk çıkışı filan diye ayar var bynlar otomatikte kalabilir,burda önemli olan tv yada monitör....
    Kendin deneme yanılma ile en güzel ayarı bulacaksın...ve dediğin gibi yaptığın ayarlar o çıkışta kayıtlı kalır...
    Tv yada monitöründe tavsiyem dinamik kontrast,arka ışık gibi yada vb. Ayarları minumuma çekmen ve netliğide fazla açmaman orta ayar 50-60 arası kalsın...renkler çok güzel oluyor diyede kontrastı fazla yükseltme 80'i geçmesin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 10 Kasım 2014; 20:08:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Gelin isterseniz gamex de sizinle buluşalım ofisimiz içerisinde bir OyunHane (OH) bölümü açıyoruz.
    gamex etkinliği 4-7 aralıkta.
    sizi misafir edersem çok memnun kalırım. Bu arada fs serisi için fiyat yapılandırmasını derhal yapıyorum.

Avrupa Yakası Ofisi

Güneşli Evren Mah.Halkalı Cad.
    No: 89 K 2 34212
    Bağcılar / İSTANBUL
    Tel: 0212 651 50 80
    Fax: 0212 651 50 99
    Merhabalar flim izlerken en çok nefret ettigim olay ekranin çok ufak olmasi.. flim icin bu boşluklar doldurabilecek monitor ne boyutta olmali? Flim dizi çok izleyen biriyimdir:) dizilerde sorun yok iken flimlerde çok ufak ekran hali ile zevk olmuyor ekrani buyutunce adamlar sanki siska ve uzamis gibi oluyor çok can sikici

• Boşluklar yanda mı, alt ve üstte mi?
    Monitör kaç inç ve kaç çözünürlüğü destekliyor en fazla?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Boşluklar yanda mı, alt ve üstte mi?
    Monitör kaç inç ve kaç çözünürlüğü destekliyor en fazla?

Alt ve ust taraf boş 1680x1050 çozunurluk 21.5 inc

• Filmlerin ölçeklerinden kaynaklanıyor o. Yanlarda boşluk kalsaydı, ayarla halledilebilirdi.
  • quote:

Filmlerin ölçeklerinden kaynaklanıyor o. Yanlarda boşluk kalsaydı, ayarla halledilebilirdi.

Her flim böyle iken diziler neden çok az boşlukla izleyebiliyorum? Hepsi 720p aşagisi kesmiyor :))

• Çözünürlükle alakası yok bunun. Filmin ölçeğiyle ilgili bir durum. 16/9 formatında oluyor bir çoğu. Senin monitör ise 16/10 ölçeğinde.
    Yeni monitörler genelde 16/9 (1920x1080) ölçeğinde. Pek azı 16/10 (1920x1200) ölçeğinde.
  • quote:

Çözünürlükle alakası yok bunun. Filmin ölçeğiyle ilgili bir durum. 16/9 formatında oluyor bir çoğu. Senin monitör ise 16/10 ölçeğinde.
    Yeni monitörler genelde 16/9 (1920x1080) ölçeğinde. Pek azı 16/10 (1920x1200) ölçeğinde.

Zamanında samsung monitörü var T260 HD 26" tv özelliğide vardı...
    16:10 1920*1200 çözünürlük ve formatındaydı...
    İyi para vermiştim o monitöre paranın para zamanı

• Lion_Army kullanıcısına yanıt
    Kaça almıştın?
    3000 $'a 21" Sony Trinitron monitör aldığımızı biliyorum. Tek kelimeyle mükemmel bi aletti.
  • quote:

Çözünürlükle alakası yok bunun. Filmin ölçeğiyle ilgili bir durum. 16/9 formatında oluyor bir çoğu. Senin monitör ise 16/10 ölçeğinde.

Peki bunu monitor degistirmekten başka çozumu yokmu:)
  • Tahmin edeceğin üzere yok ama sırf bu siyahlıktan kurtulmak için de monitör değiştirilmez.
    Bu arada, aldığın oyunları niye oynamıyon sen bakiyim? Madem oynamıyon, niye alıyon?
    Oyunlari zevk için aliyorum yada indirim oluyor oyle :) aile paylasimi ile sizede paylasabilirim bazilari hediye olarak gelen oyunlar :) bazilarida ucretsiz gelen oyunlar

• Sağolasın. Hediyeyi anladım da, ücretsiz oyun gelmesi nasıl oluyor? Steam'de 5. yılım dolacak ama hiç hediye oyun gelmedi daha.

Oyanamadıklarını oyna bence. Baktım, güzel oyunların var. Hatta bazıları, mutlaka oynanması gerekenler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 11 Kasım 2014; 15:46:13 >
  • o kadar değil ama 1250-1500 civarı bir şeydi...
    Şunu biliyorum ve hatırlıyorum kasada sıra bana gelip ödeme yaptığımda arkamdan oha bu fiyata pc toplarım diyenleri duyuyordum tabi bundan en az 5-6 sene öncesi o monitörde cod mw oynuyordum daha mw2 bile çıkmamıştı tamda hatırlamıyorum

• 
Sayfa: önceki 310311312313314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.