Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (313. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Humble bundle den gelen oyunlar yada bazi sitelerin verdigi oyunlar isde ;)) genelde arkaş çevremden:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realision

Gelin isterseniz gamex de sizinle buluşalım ofisimiz içerisinde bir OyunHane (OH) bölümü açıyoruz.
    gamex etkinliği 4-7 aralıkta.
    sizi misafir edersem çok memnun kalırım. Bu arada fs serisi için fiyat yapılandırmasını derhal yapıyorum.

Avrupa Yakası Ofisi

Güneşli Evren Mah.Halkalı Cad.
    No: 89 K 2 34212
    Bağcılar / İSTANBUL
    Tel: 0212 651 50 80
    Fax: 0212 651 50 99

Gelmeye çalışacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle merhabalar, iyi forumlar,

Kendi başıma konunuzdan yola çıkarak derin araştırmalar sonucunda bir monitör almaya karar verecektim ki veremedim Sahiden çok detaylı ve profesyonelce bir konu olmuş öncelikle teşekkür ve tebrik ederim.

Belki bu tarz mesajlardan sıkılmışsınızdır ama yardımlarınızı bekliyorum;

HDMI DVI çıkışları olan 1920x1080 çözünürlükte mümkünse 2ms gibi düşük input lagı olan 22-23 inch 400-500 lira civarında bir oyun monitörü arıyorum.

Counter Strike: Global Offensive ve bunun gibi bir çok eSports oyununu iddialı olarak oynuyorum.

Monitör konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var şimdiden, yeniden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berbat88 -- 12 Kasım 2014; 11:29:02 >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Mutlaka Bekliyorum....
  • berbat88 B kullanıcısına yanıt
    Sağolun. Faydalı olmaya çalışıyorum.
    2 ms olmamalarına takılma bence. Bunlar iyi seçenekler.

- Dell S2340L,
    - Dell P2314H,
    - Acer S236HLTMJJ,
    - Samsung S22D390H.

İlla 2 ms olsun istersen, bütçeni biraz daha artırıp, ikinci el 120 hz modellere bakabilirsin. Uygun fiyata BenQ XL2410T ve Samsung S23A700-750D satılıyor mesela ara ara.
    İkinci alma riskine kesinlikle girmeyi düşünmüyorum, sizce 2ms ile 5ms arasında ki fark çok fazla mıdır?

Ayrıca 23 inch ve HDMI çıkışları bulunmasa da olur. 21.5 inch dvi çıkışlı 2ms tepki süresi bulunan daha uygun fiyata monitörlerde olması lazım.

Bu monitör sizce nasıl:http://www.vatanbilgisayar.com/asus-215-vk228h-genis-ekran-webcamli-led-monitor.html#ozellikler

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-236-vn247h-genis-ekran-led-monitor.html#genel-bakis 1ms uygun fiyat fakat DVI çıkışı yok.

Birden fazla öneri sunup biraz da topu bana bırakmak yerine "Ben olsam şunu alırdım" diyebileceğiniz bir monitör var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berbat88 -- 12 Kasım 2014; 16:53:06 >

quote:

2ms ile 5ms arasında ki fark çok fazla mıdır?

Fazla değildir.

Ben olsam, kullanacağım ortam fazla ışık almıyorsa S2340L, alıyorsa P2314H'yi tercih ederdim.
    Prensip olarak, lag testi olmayan monitörleri tavsiye etmiyorum. Belki iyi çıkar, belki kötü. Onun riskini göze alamam.
    DVI ile HDMI arasında kullanış, kalite, performans açısından fark olmadığını duydum sizce de öyle midir? Bu konuda endişe duymak gerekir mi?

Ortamın ışık alıp almaması neyi fark ettirir? Işıktan kasıt güneş ışığı mıdır? Sabahları vs. odama pek güneş ışığı girmez girse bile monitöre direkt olarak yansıyacak açıda olmaz. Akşamları ise lambayı daima açık tutarım hiç bir zaman kapatmam.
    Teorik olarak ikisi, ses aktarımı haricinde aynı olsa da, DVI'ın daha sorunsuz olduğuna dair genel kanaat hakim. Lâkin, hangisini seçersen seç, sorun yaşamazsın. HDMI portlu bi dünya monitörü de sorunsuz kullanan var sonuçta.

Herhangi bir ışık. Sebebi, S2340L'nin panelinin parlak olması. Parlak ekranlı monitörler ışığı yansıttıkları için gözü yorarlar ama yansıma olmazsa renkleri daha iyi gösterir. Onun için sordum.

Mat paneller ise, ışıklı ortamda da kullanılabilir ve yansıma yapmaz.
  • @bocekgrafik

http://forum.donanimhaber.com/m_99414503/f_//tm.htm#99414503

Konuya bakabilirmisiniz hocam
    Oda ışığı çok sıkıntı yaratır mı ışığı yansıttığını söylediğiniz monitörlerde?

Dell S2340L modeli İstanbul içinde hatta Türkiye içinde neredeyse hiç bir mağazanın stoklarında bulunmuyor. Vatan Bilgisayar veya Gold mağazalarından bana İstanbul Eyüp civarına en yakın olanından almak istiyorum. Bir de Dell S2340L 7ms tepki süresine sahip en azından bir 5ms olsa çok daha iyi olurdu 2ms HDMI 1080p için biraz daha kesenin ağzını açabilirim. İstanbul içi stoklarda bulabileceğim bu son kriterlerime göre önerebileceğiniz başka monitörler var mı?

Biraz düşündükten sonra fiyat aralığımı 800 liraya kadar çıkarabileceğime karar verdim.

Örneğin bu monitörü beğendim;http://www.vatanbilgisayar.com/asus-236-vn247h-genis-ekran-led-monitor.html#ozellikler

Monitör için açılmış bir input lag konusunda iyi yorumlar almış(Son yorum);http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1656887/asus-vn247h-monitor-input-lag.html

1ms gecikmesi var boyutu vs. bana göre bir hayli uygun. Bunun input lagini ölçme imkanımız var mıdır, bu civarda biraz daha yüksek fiyata yakın özelliklerle input lagin veya tepki süresinin en düşük seviye de olduğu sizin önerebileceğiniz başka bir monitör var mı?

Fazla konuşup fazla soruyorum galiba zamanınızı çok fazla alıyorum fakat bir hayli kararsız kaldım

NOT:http://displayspecifics.hubpages.com/hub/top-20-gaming-monitors-by-input-lag

Şöyle bir konu buldum burada input laga göre en iyi 20 gaming monitör sıralanmış. Kullanıcı oylarına göre BenQ RL2455HM bir hayli önde ve de fiyatı da uygun gibi gözüküyor neden bu monitör bu kadar çok tercih edilmiş? Türkiye de neden pek fazla BenQ monitörü yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berbat88 -- 13 Kasım 2014; 9:30:09 >

Böyle araştıran kişileri seviyorum.

Illa 2 ms diye kasma bence kendini. Lag süresi daha önemli

Kullanıcı yorumları önemli tabii ki ama bunlar sadece fikir verir. Önemli olan lag testi. VN247 için konu var ama lag testini yapan yok sanırım. Ben de prensip olarak, lag testi olmayan monitörü tavsiye etmiyorum. Ama şu olabilir: Monitörü kullananların kâhir ekseriyeti oyun performansından memnunsa da alınabilir. Herkes birden yanılmaz çünkü.

Linkini verdiğin siteler, fikir için iyi ama ben direk olarak baz almıyorum orayı. Sitede yazan modellerin çoğu tavsiye listemde, inceleme linkleriyle birlikte var zaten. RL2455HM'de gölgelenme sorunu var. Diğer modellere bak bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 13 Kasım 2014; 12:58:26 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
    Teşekkür ederim yardımların için

O halde input lag konusu dışında bir sıkıntı da görmüyorsanız ben ASUS 23.6" VN247H alma konusunda kararımı %99 olarak verdim sayılır. Vatan'da bu fiyata ve kalitede en çok satılan ve derecelendirme alan 1. monitör. Yakındaki mağazalarda da bulunuyormuş. Cumartesi günü Allah'ın izniyle almayı düşünüyorum. Tekrar teşekkürler.

Son olarak hem sayfa için hem de kendim için yararlı olabilecek bir öneri sunmak istiyorum. Maşallah konu forumun en popüler konularından, monitör almak isteyen her bütçeye sisteme sahip kişi bu konudan yardım alarak istediği kendine uygun monitörü alabilir. En güvenilir ikinci al monitör satan sitelerin isimlerini ve yeni monitör alan kullanıcıların eski monitörlerini satabileceği uygun 2. el alım-satım yapan sitelerin ve bu konuda yararlı bilgilerin konu başlığına eklenmesi bir çok kişiye yararlı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berbat88 -- 13 Kasım 2014; 13:02:21 >

Ben VN247 için “Al" veya “Alma" demedim. Kullanıcı yorumlarını da bilmiyorum. Okuyup, ona göre kendin karar yani. Hangi monitörü alırsın bilmiyorum ama, kullanıcı görüşlerini bize ilet bir süre kullandıktan sonra.

Birincisi, sırf monitör satan bi site yok. Ikincisi de, satış site linkini vermek, ekseriyetle yanlış anlamaya sebep oluyor.

Benim başka bi fikrim vardı ama uğraşısı çok fazla diye vazgeçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 13 Kasım 2014; 13:20:31 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
    Merak ettim fikrini. Dediğim gibi konuya zaten yeterince zaman ayırmış, uğraşmışsın bence bu dakikadan sonra biraz daha uğraşmaktan bi zarar gelmez. Yapabileceğimiz bir şey varsa yardım da ederiz.
    Bekâr olsam neyse de, çoluk-çocuk sahibiyken zor oluyor.

Eizo FG2421 fiyat 1400 tl ve Eizo Fs2434 ünde fiyatını 980 tl olarak sabitledik.
  • realision R kullanıcısına yanıt
    Oyun monitörü almak isteyen arkadaşlara duyurulur o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Dell P2314H veya daha hızlı olarak Dell S2340L tavsiye ederim. CS:GO hızlı oyun çünkü.

Hocam Dell S2340L buna kafam yattı ama genelde fps oynuyorum oyunlarda bi sıkıntı çıkarırmı. şimdiki monitörüm kare lcd samsung yani ghosting olayını çıplak gözle görmedim daha , Dell S2340L bu monitör sorun yaratırmı o bakımdan.

Hocam bide i2369v asus vs239h bide Dell U2414H bu var hangisinde en düşük lag ve ghosting yaşarım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joseph4 -- 13 Kasım 2014; 19:34:00 >
  • Sorun olmaz. S2340L, diğer sorduklarından daha performanslı ayrıca.

• 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.