Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (324. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Uzun süre kullanacaksan FG2421, yüksek fiyatına rağmen iyi bir tercih olur. VG248QE, saf performans olarak iyi bir monitör olsa da, renk kalitesi olarak çoğu kişi memnun değil ondan. Ama "VG248QE'nin cazip fiyatı sebebiyle denemek istiyorum. Beğenmezsem satar, değiştiririm" diyecek olursan, bu fiyata VG248QE de kötü bir tercih olmaz kesinlikle.

Misal olarak Sony Trinitron monitörler, kendi zamanında çok yüksek fiyattan satılıyordu ama kullanıcıları ondan hâlâ memnun. Ben de kullanmıştım zamanında ve ben de çok memnundum.

eyfallah hocam uzun süreli kullanıcam alım satım işleri ile işlerimden dolayı uğraşamam FG2421 satış yerini odakbilgiteknojilerini bulamadım izmirde deyip istanbuldan gelip alamıyorum birde böyle bi sorunum var teşekkürler ilginize

• setheleh S kullanıcısına yanıt
    Az yukarıda black100'e 10:14:07'te yazdığım mesaj, senin için de geçerli ve ekran kartının hakkını vereceğinden emin ol bu monitörler için.

Dalgalanmanın sebebi, monitörü VGA ile kullanman.
    60 hz'e bence de bakma.
    1080P'den 2160P'ye geçiş sancılı olur. Arada 1440P var daha.
  • realision'la bi görüş istersen. "Gerekeni yapacaktır" diye düşünüyorum.
  • Asus vg248qe için renk kalibrasyonu önerileri var internette gayet başarılı olduğu söyleniyor ve durumu bayağı düzeltiyor. Ama zaten direkt oyun için alınıyor bu monitörler IPS performansı beklenemez.

Site şurada:https://pcmonitors.info/reviews/asus-vg248qe/

Kalibrasyon ayarları dosyası aşağılarda.

quote:

When it came to the colour performance of the monitor a bit of a mixed picture emerges. Obviously this is a TN panel and, as such, the usual colour consistency and viewing angle issues apply. Out of the box, though, the image really isn’t very nice to look at ‘even for a TN panel’. Hardened gamer or not this isn’t really something you should have to put up with. The OSD (On Screen Display) and array of Splendid image presets does allow you to tweak this and, in the process, improve things significantly. No matter what you do through the OSD, though, you sort of end up settling for something that looks ‘reasonable’ rather than something you’re truly happy with. To really rub salt into the wounds, ASUS has managed to give the VG248QE much better image performance if it’s running at 60Hz. This is the first monitor we’ve reviewed for a long time that we feel we really need to give users ICC profiles for. Although not a perfect solution it should give users a much more pleasing image on the desktop which is where pleasing colours are often most in demand. Many modern games also use these profiles correctly.

Eğer foto işleme yada video işleme gibi işlerle uğraşıyorsanız oyun için ayrı iş için ayrı monitör almaktan başka çare yok. Ben mecbur bu yola girdim. IPS ile oyun oynanmıyor çünkü. Koyacağım yan yana iki monitörü :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 5 Aralık 2014; 12:52:30 >

• aresmar kullanıcısına yanıt
    Katkı için teşekkürler.
  • 23" LG 23MP55HQ-P IPS
    hocam bu monitörde ilgi alanıma girdi. bunu önerirmisiniz. samsung S24D590P yada LG 23MP55HQ-P den birisini alıcam artık. :)
  • freshwind F kullanıcısına yanıt
    İncelemesi olduğu için S24D590P'yi al bence.
    23MP55HQ-P, kâğıt üzerindeki özellikleri itibariyle iyi bir monitöre benziyor ama testini görmek lazım emin olmak için.

Merak ettiğin başka model varsa, ilk sayfadaki Tavsiye listesinde olmayan bir monitörü araştırmak başlığına bakabilirsin.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=103950&ttype=Reviews#pt

Bu fiyata kaçırmak istemiyorum ama ölü piksel falan olayı korkutuyor kapıda ödeme sırasında deneme şansım olmaz heralde değil mi ? İadeyle falan uğraşmayalım sonra.
    bu yazıyı okudunmu bir nevi teşhir ürünü olucak

Bu Fiyatlar GAMEX 2014'de kullanılan ürünler için geçerlidir.
    Ürünler 11.12.2014 tarihinde stoklarımızda olacaktır.
    Bunu Eksen'e sorman lazım, bana değil.
    Ölü piksel çıksa bile çok sorun olmaz ortaya yakın değilse. Benimkinde de var 1 tane. Ortaya yakın olmasına rağmen, sadece bios ekranında ve çok koyu tonlar oraya denk gelirse, o da bazen fark ediyorum.
  • ürünü dün sipariş ettim ve siparişin öncesinde ürünün teşhir ürünü olduğu şeklinde bir uyarı yoktu.bugün siparişim iptal edilmiş,tekrar sipariş vermem gerektiği ürünün teşhir ürünü olduğu falan filan şeklinde bilgi aldım telefondan 50 dk görüştüm ama nafile.ürünün sadece teşhir halini gönderebileceklerini söylediler,hatta istersen alırsın istemezsen almazsın tarzında laf edip telefonu yüzüme kapatacaktı.bende iptal ettim açıkçası güven sıkıntısı var arkadaşlar.böylelerine prim vermemek gerekiyor

@bocekgrafik hocam senden yeni bir monitör tavsiyesi istiyorum.istediğim özellikleri yukarıda belirtmiştim.bütçe 650 tl tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pharm4vita -- 5 Aralık 2014; 18:35:48 >
  • Hocam ben aoc e2461fwh alıyorum yarın hepsi burada dan alıcam 500 TL nasıl fiyatı ölü piksel çıkmaz inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @bocekgrafik

Merhaba. Yazınızı önceden de tümüyle okumuştum, tekrar yine okudum ve çok faydalı bir konu bilgilerinizi aktardıgınız icin teşekkürler.

Bugun veya Yarın 144hz veya 3D 120hz (BenQ stokta yok) monitöre geciş yapacağım fakat nakit para oldugu için Vatan Bilgisayar dan tercih edeceğim.

GTX 770 ile kullanacağım, daha sonra ekran kartı da upgrade olacak.

G-SYNC teknoloji çok pahalı oldugu için bunu eledim, FreeSync teknolojisi sadece AMD kartları için mi ?

Kullanım amacı tümüyle oyuna yönelik.

ASUS 24" VG248QE GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - 1187 TL
    AOC 24" G2460Pqu GENİŞ EKRAN GAMİNG MONİTÖR - 1142 TL
    VIEWSONIC 24" VG2401MH ERGONOMİK OYUNCU MONİTÖRÜ - 1123 TL
    PHILIPS 24" 242G5DJEB/00 GENİŞ EKRAN MONİTÖR - 1167 TL

Bu 4 model listemde, sizinde bu 4 modelden hangisini sebebi ile birlikte yazarsanız memnun olurum.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hawk-Claw -- 8 Aralık 2014; 14:29:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bladeburak

@bocekgrafik

Merhaba. Yazınızı önceden de tümüyle okumuştum, tekrar yine okudum ve çok faydalı bir konu bilgilerinizi aktardıgınız icin teşekkürler.

Bugun veya Yarın 144hz veya 3D 120hz (BenQ stokta yok) monitöre geciş yapacağım fakat nakit para oldugu için Vatan Bilgisayar dan tercih edeceğim.

GTX 770 ile kullanacağım, daha sonra ekran kartı da upgrade olacak.

G-SYNC teknoloji çok pahalı oldugu için bunu eledim, FreeSync teknolojisi sadece AMD kartları için mi ?

Kullanım amacı tümüyle oyuna yönelik.

ASUS 24" VG248QE GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - 1187 TL
    AOC 24" G2460Pqu GENİŞ EKRAN GAMİNG MONİTÖR - 1142 TL
    VIEWSONIC 24" VG2401MH ERGONOMİK OYUNCU MONİTÖRÜ - 1123 TL
    PHILIPS 24" 242G5DJEB/00 GENİŞ EKRAN MONİTÖR - 1167 TL

Bu 4 model listemde, sizinde bu 4 modelden hangisini sebebi ile birlikte yazarsanız memnun olurum.

Teşekkürler.

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=101803&ttype=Instalments#pt

http://www.hepsiburada.com/liste/asus-vg248qe-24-1ms-dvihdmidisplay-full-hd-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd303205&categoryId=3002879

fiyatlar daha iyi hocam buralardan bakabilirsin.770 iyi bi kart bence bi seri daha bekleyebilirsiniz

• @exclbr

Elimde nakit var. Elden almak zorundayım.
  • ASUS Amazon'da 220 dolara indiğinde sipariş vermedik şimdi çıktı 260 dolara. Yılbaşında da indirmezlerse 1100 TL leri gözden çıkaracağız demektir.
  • u2414h monitör sipariş verdik ancak bendeki ekran kartı(gtx 560 ti) ile giriş-çıkışları alakasız.

monitörde HDMI , Displayport ve mini Displayport var
    ekran kartında mini HDMI ve DVI var

hangisini hangisine dönüştürmek daha verimli veya daha ucuz olur. iyice kafam karıştı. hiçbirinde bi sorun olmazsa en ucuz yöntemi tercih edeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

u2414h monitör sipariş verdik ancak bendeki ekran kartı(gtx 560 ti) ile giriş-çıkışları alakasız.

monitörde HDMI , Displayport ve mini Displayport var
    ekran kartında mini HDMI ve DVI var

hangisini hangisine dönüştürmek daha verimli veya daha ucuz olur. iyice kafam karıştı. hiçbirinde bi sorun olmazsa en ucuz yöntemi tercih edeceğim

dvı hdmı kablo daha uygun olur sanırım belki monitörün içinden çıkar çıkankabloya uygun adaptör de alabilirsin yalnız hdmı 60hz kadar fbs veriyor sanırım
  • monitörden hdmi çıkmıyo maalesef. 60fps sorun değil zaten monitör 60hz. dvi dan hdmi a kablololar var ben onlara bi bakayım ozaman sağolun
  • 
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.