Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Redstone var ekran kartı bölümünde takılan. Sanırım onun açtığı bir konu vardı bununla ilgili. Mobil olduğum için şu sn bakamıyorum ona.

60-120 hz arasındaki en büyük fark, oyunun akıcılığı.

Ikinci elde dediğin durumlar yok değil ama az. Muteber kişilerden alış yaparsan, sorun yaşamazsın. Sorun olsa bile halletmesi zor olmaz. Bir de her ikinci el ürün garantisiz değil ki. Garantisi devam eden monitör bakarsın sen de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Redstone var ekran kartı bölümünde takılan. Sanırım onun açtığı bir konu vardı bununla ilgili. Mobil olduğum için şu sn bakamıyorum ona.

60-120 hz arasındaki en büyük fark, oyunun akıcılığı.

Ikinci elde dediğin durumlar yok değil ama az. Muteber kişilerden alış yaparsan, sorun yaşamazsın. Sorun olsa bile halletmesi zor olmaz. Bir de her ikinci el ürün garantisiz değil ki. Garantisi devam eden monitör bakarsın sen de.

nerden bakıcam hiç bir fikrim yok bide nasıl bilicem itibarını guvenırliliğini? hiç anlamadım bişey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radef -- 3 Aralık 2014; 19:55:31 >
  • Hocam ben oyun ağırlıklı alıcam monitörü yazdığın Dell monitörler tepki süresi 8 MS... Birde aoc e2461fwh tavsiye listesinde var 24'' tepki süresi en iyi monitörler den diye yazmışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surfing with the Alien

Merhaba arkadaşlar.

Uzun araştırmalarım neticesinde kendi tespit edebildiğim tepki süreleri oyunlar için uygun ve pahalı olmayan monitörlerin listesini aşağıda listeledim. Uygun fiyatlı ürünler olduğu için 3D monitörleri listeye almadım. İçlerinde tepkime ve input lag süresi daha iyi olanlar vardır, ancak bunların hepsi de hızlı hareket gerektiren ve zamanlamanın önemli olduğu oyunlar için uygundur. Aynı şekilde içlerinde eski model de vardır. Ben eski-yeni veya LCD-LED ayrımı yapmadım. Seçimleri yaparken renk doğruluk oranları kötü olmayanları seçtim. Yani işlevselliği öncelik olarak ele aldım. Buna bağlı olarak seçimlerimi, FPS oyunları için uygun olması bakımından ağırlıklı olarak TN panel monitörler arasından yaptım. Nasıl ki monitörler arasındaki gecikme süreleri muhtelifse, aynı şekilde genellikle fiyatıyla orantılı olacak şekilde renk değerleri de muhteliftir. Şüphesiz hem renk doğruluk değerleri yüksek, hem de input lag ve tepkime süreleri düşük olan IPS monitörler de var ancak onların fiyatları ±1000 TL civarlarında olduğu için onları listeye almadım.

Konu "bocekgrafik" üstadımın onayıyla ve Powerstorm yöneticimizin teklifiyle bana aktarılmıştır. Bundan sonra elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım arkadaşlar. Kesinlikle benden bocekgrafik bilgisi, tavsiyesi ve tecrübesi beklemeyin.

•240HZ, Profesyonel Monitör önerisi yapacağım.

240HZ monitör için;

Panel tipinin güncel olması ve 0,5ms değerini yansıttığı için XL2546K (yeni çıktı) XL2546S BENQ tarafında önerdiğim monitörlerdir. BenQ renklerini sevmeyen ve nefret edenleriniz varsa Gigabyte KD25F modelini öneriyorum. KD25F'in muadili XL2546 olsada hem panel tipinin 1. nesil olması hemde 1ms değerini taşıması aradaki rekabeti sorgulatıyor. Yeni çıkan S ve K modellerinde durum farklı olduğundan ötürü KD25F'i direkt olarak o ürünlerin muadili gösteriyorum. Asus cephesinde sıfır fiyatını hakettiğini düşünmediğim ama ikinci elde bulabiliyorsanız almanızı tavsiye ettiğim PG258Q monitörü var. Onun dışında Aoc markasının AOC251FZ modelini şiddetle tavsiye ederim. Dell AW serisini hiç beğenmediğimden öneri listeme koymuyorum. 144HZ için yine tavsiye verebilirim. XL2411K modeli şu an 144Hz için zirvedir arkadaşlar ve muadili olsa bile yoktur durumu vardır haberiniz olsun.

Profesyonel Monitör için önerim;

Tasarımcı monitörü
    Eizo ile kapışan model
    Birebir Eizo muadili

Not
    Monitör seçiminde şunları bilseniz yeter;

1- Oyun için alıyorsanız IPS öneren insanlara sadece gülüp geçin. Çünkü TN panel oyun için yapılmış, üretilmiş bir panel.
    2- Oyun dışındaki ihtiyaçlarınızı karşılıyorsanız VA veya IPS panel ihtiyacınızı görür.
    3- 240HZ monitör falan alırken IPS diyorlarsa oradan kaçarak uzaklaşın. Bunu iyice araştırdıktan sonra farkına varırsınız.
    4- IPS ve VA panelde hardcore oyun oynanmaz! Kimse kendini kandırmasın. Ne olduğu belirsiz markalar almayın.
    5- Asus TUF serisini kesinlikle önermem.
    6 ve SON! Oyun için TN PANEL ŞART! OYUN İÇİN TN PANEL ŞART! OYUN İÇİN TN PANEL HARİCİ ALDIĞINIZ BUTUN PANELLER ÇÖPTÜR, BOŞUNA PARA VERIRSINIZ! IPS PANEL ILE OYUN OYNAYAMAZSINIZ!(BKNZ: Rekabetçi oyunlar) Lütfen oyun oynamak istiyorum, 144hz aşağısı olmasın, iyi kalite de olsun dediğinizde size TN panel harici öneren insanlara gülüp geçin! Curved, IPS-VA bu şekilde öneri yapanlar (32", 27" vs.) önerenlerden uzak durun!

Not2

Gaming için istiyorsanız TN panelden başka bir şey alamazsınız. Burada IPS öneren arkadaşlar muhtemelen hardcore rekabetçi oyun oynamadığı için renk muhabbetini yeterince iyi çözememişlerdir. Faceit, Esea vs. kasıyorsan dostum TN panel. Eğer yok ben öylesine oyun oynuyorum daha çok Film, desktop diyorsan IPS falan alabilirsin. Oyun oynayan birine IPS önerenler oyun oynamıyordur bu kadar net ve açık.

60 HZ MONİTÖRLER:
    Acer:
    H243HX, H243H, H233H, S235HL,

AOC:
    E2795VH, D2357Ph

Asus:
    MS238H, ML238H, ML239H, LS246, ML228H, VK278Q

BenQ:
    RL2450H, RL2240H

Eizo:
    FS2332, FS2333

Iiyama:
    Prolite E2473HDS, ProLite B2008HDS-B1, ProLite E2273HDS-B1, ProLite G2773HS-GB1

Samsung:
    P2470H, P2450H, PX2370, XL2370, P2370, LS24B350HS, S24B350H, S23B550V, S23A550HS, S22A350H, C23A750X, P2270, P2250

ViewSonic:
    VX2260wm,

120-144 HZ MONİTÖRLER:
    Acer:
    GD245HQ, GN245HQ

AOC:
    G2460Pqu, G2770Pqu

Asus:
    VG236H, VG248QE, VG278H, VG278HE

BenQ:
    XL2410T, XL2420T, XL2720T

Eizo:
    Foris FG2421,

Samsung:
    2233RZ, T27A950, S27A950D, T27A750, S23A700D

ViewSonic:
    V3D245, VX2268wm

240 HZ MONİTÖRLER:
    BENQ:
    XL2546, XL2546S, XL2546K

Gigabyte:
    KD25F

Asus:
    XG2458, XG258, PG258Q

Monitör alırken istifade edilebilecek bazı Türkçe kaynaklar:
    PCLabs
    SDN

Diğer kaynaklar:
    pcmag
    computers.toptenreviews
    shoryuken
    cnet
    trustedreviews
    pclab.pl

Bocekgrafik hatırası.
    slm.. abicim ben samsung S22D300By monitör aldım ama memnun kalmadım sizce nasıl iyimi :D
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• benq rl2455 hakkinda olumlu olimsuz gorusletiniz nelerdir

• radef kullanıcısına yanıt
    İmzamdaki Dolandırıcılığa Karşı Tedbir Tavsiyeleri konusuna bakabilirsin bunun için.
  • yanlızkurt007 kullanıcısına yanıt
    Ben fabrika verilerine değil, test sonuçlarına bakıyorum çünkü ve Dell monitörlerin tepki süreleri, testlerde daha düşük çıkıyor. Diğer bir çoğununsa tam tersi.
  • fuckther7 F kullanıcısına yanıt
    Tavsiye etmediğim bir model. Merak edilen diğer modeller için, ilk sayfadaki Tavsiye listesinde olmayan bir monitörü araştırmak başlığına bakılabilir.
  • TAbutcuREis kullanıcısına yanıt
    1 satırlık mesaj yazmak için koca konuyu alıntılamana ne gerek vardı? Diğer açtığım konuları da katsaydın içine...
    Alıntı butonunu değil, yanındaki cevap butonunu kullanırsın mesaj yazarken.

Alınmış monitör için ne yorum yapmamı bekliyorsun ki? Bu konu, monitör aldıktan sonra değil, almadan önce bakılması gereken bir konu. Ayrıca, merak ettiğin modeller için ilk sayfadaki Tavsiye listesinde olmayan bir monitörü araştırmak başlığına bakılabilirsin.
  • ASUS VS239HV kullanan var mı? Büyük ihtimal bunu alacağım oyun+iş için
    Diğer seçenekler AOC 23" i2369v ve AOC 23.6" i2476Vw. Aşağı yukarı fiyatları aynı. Görüntü hemen hemen hepsinden aynıdır diye tahmin ediyorum, oyun için daha uygun olanı alırım herhalde

Edit: Evet IPS şart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SS10 -- 4 Aralık 2014; 10:49:35 >
  • SS10 kullanıcısına yanıt
    i2369v veya Dell P2314H alabilirsin.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Şu konuyu görünce bir monitör tavsiyesi de ben isteyeyim dedim.Madem böyle konu açılmış, faydalanalım bizde..
    Max 1200 lira gibi bir bütçe ayıracağım monitör için. Güzel bir surround ve tek monitör tavsiyesi bekliyorum,açıkçası surrond ile 120-144hz tek monitör arasında kaldım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Almayı düşündüğüm VS239HV'yi direkt geçtin
    Dell biraz bütçeyi aşıyor, i2369v diyorsan sana güveniyoruz
  • merhabalar. 3 gündür gece gündüz monitör araştıran biri olarak sonunda 3-4 seçenek arasında karar kıldım. son bir kezde buraya danışmak isitiyorum. hangisini önerirsiniz.

1) Samsung S24D390H / S24D590P monitör/Tv PLS ekran

2) AOC İ2367FM/FH IPS ekran

3) AOC İ2369 VM IPS ekran

4) Viewsonic VX2365 mhl IPS ekran(beyaz kasa) yeni çıkan bir ürün

%70 film, geri kalan zamanlarda oyun ve diğer amaçlar için kullanılacak. benim için en önemli kriter keskin renkler, canlı görüntü diyebilirim :) aklımda bir model var tabi
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldiniz efendim.
    3'lü düzenek için Dell S2340L, 144 hz olarak da BenQ XL2420Z veya Viewsonic VG2401MH.
  • SS10 kullanıcısına yanıt
    VS239HV'yi yazmama sebebim, testi olmaması. i2369v bence ideal değil. Ben olsam P2314H'yi alırdım. Veya fiyatı daha düşük ama performansı daha yüksek olan S2340L'yi. Bunun tek eksi yönü, ekranının parlak olması ama kimisi seviyor parlak olmasını.
    Peki bu önerdiklerinizden hangisini almalıyım?

Surround mu yapmalıyım yoksa önerdiğiniz 144hz monitörlerden hangisini almalıyım?
  • freshwind F kullanıcısına yanıt
    4. seçenek için VX2363Smhl-W demek istedin sanırım. Satış sitelerinde ve kendi sayfasında 2 ms olduğu yazsa da, başka bir yerde 14 ms olduğunu okuyunca çekimser kaldım. Çünkü, bildiğim kadarıyla henüz 2 ms tepki süreli panel üretilmedi. Kimi kullanıcı incelemesinde 2 ms olduğu yazılmış "Âdetâ oyun için yapılmış" bile dense de, bir diğerinde 14 ms olmasını eksi yönü olarak yazmış. Lag testi de olmadığı için, istemeyerekte olsa onu tavsiye edemiyorum bu sebeple. Yoksa iyi bir monitör bence.

Diğer seçenekler arasında 2 ve 3'ü es geçebilirsin mevcut seçenekler arasından.

S24D390H veya S24D590P iyidir.
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Surround bi tercih ve zevk meselesi. Buna senin karar vermen lazım bu sebeple. Malum ki Surround sistemdeki görüş açısını tek monitörle elde etmek mümkün değil. Veya tersi olarak, 60 hz monitörle de 144 hz monitörün akıcılığını elde etmek mümkün değil. Her üçü de 144 hz olsa, fiyat aşırı artıyor. Bir de şu var: Kullanılan sistem, 5760x1080 çözünürlükte akıcılık verebilecek kadar güçlü mü? Tüm bunların cevaplarını net olarak vermek lazım bence evvela.

Diyelim ki sistem, 5760x1080 çözünürlükte akıcılığı verebilecek güçtü. 144 hz'in akıcılığından vazgeçip geniş bi dünyaya merhaba demekte tercih, "Yok arkadaş, benim için akıcılık daha önemli" diyen kişi için de 144 hz tek monitör daha iyi bir tercih.
    Surround dan sıkılırmıyım onu düşünüyorum.Önerdiğiniz monitör tam surround lık gerçekten.Pc başında çok zaman geçirdiğim günler oluyor,surround beni rahatsız edermi?

Genellikle internet için kullanıyorum bilgisayarı,oyun oynadığımda da eksik istemiyorum.Monitör veya monitörler pc başında iken beni yormamalı.
  • 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.