Şimdi Ara

Oyun için i7 8700K mı, Ryzen 7 2700X mi tercih edilmeli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi sistemi alırsam alayım Cooler Master Masterliquid ML240R modelini alacağım için lütfen yorumlarda işlemciler arasındaki soğutucu farkını söylemeyin. Oyun için kullanılacak sistem. Önceki başlıklarımda kararlaştırdığım gibi Cooler Master H500M model kasasını tercih ettim. Power supply olarak Da Seasonic 750W Focus 80+gold modelini aldım.

Kararsız kaldığım nokta ülkemizde Intel i7 8700K fiyatları oldukça yüksek. O yüzden Ryzen 2700X'e yönelmiştim. Fakat Newegg ve Amazon gibi sitelerde şu an i7 8700K fiyatları oldukça düştü hatta Ryzen 7 2700X ile neredeyse aynı.

AMD Sistem:
    Ryzen 7 2700x = 2.062 TL
    Asus Rog strix x470-F anakart = 1.171 TL

Intel Sistem:
    i7 8700K = 2.141 TL
    Asus Rog Maximus X code anakart = 1.873 TL

Anakart fiyat farkı bulunmakta farkındayım. Fakat anakartta isteğim ön panelde USB 3.1 gen 2 bağlantısı olmasıdır. Kasamın ön tarafında bu bağlantı noktası bulunmakta. Anladığım kadarıyla Intel tarafının anakartları AMD'ye oranla fiyat olarak yüksek sanırım.

Bunlar dışında Samsung 860 Evo , RGB sevdiğim için G.Skill 2x8 GB RAM seçtim. Ekran kartını şu an almayacağım. 250 GB M.2 önerilerine de açığım. Yine Samsung mu tercih edilmeli? Son olarak sistemi uzun süre upgrade etmeyeceğim. Hangi sistem tercih edilmeli oyun bilgisayarı olarak sizce? 2K monitörüm yok, 144 Hz monitörüm bulunmakta. Yani çok yüksek çözünürlüklerde oyun oynamayacağım. Sanırım Ryzen çoklu çekirdek işlemlerinde başarılı. Ekran kartı da maalesef 2070-2080 değil 1070-1080'lerde kalacak. Her türlü bilgiyi vermek istedim. İşlemci konusunda yardımcı olmanızı bekliyorum.

• 1070 1080 için b450 anakart üzerine 2600 alıp oc yapsan çünkü su soğutma da olacakmış kurtarır aslında.hatta dediğin parçalara vereceğin paraya dediğim parçaları alsan ekran kartını kesin iyi bir şey alabilirsin.
  • Wilson nickli arkadaşın dediğini yapabilirsin. İki sistemin de anakartlarına o kadar para vermene gerek yok. 750tl gibi bir fiyata giriş seviye z370 mobo işlemci olarak i5 8400 alıp gpu tarafında 2.el temiz bir gtx1080ti 3500tlye bulabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Fakat amacım şu an için ekran kartı almak değil. İlerki zamanlarda alacağım ekran kartını. Yani amacım işlemci yada anakarttan nasıl kısarımda ekran kartını yükseltirim değil :) sorum burada aynı fiyat ise ryzen 2700x mi yoksa i7 8700k mı alınmalı. Oyun için kullanılacak. lütfen bu konuda yardım edin.
  • kemal81 K kullanıcısına yanıt
    Ryzenda dahili gpu yok, onu bir hesaba katın.

2019 başı yeni ryzenlar geliyor, onları bekleyebilirsiniz.

İşlemci farklarına gelince:

r7 2700x 4.2ghz sabit çalışacaktır o soğutucuyla, ama 8700k cayır cayır yanacaktır 4.7 üstünde delid yapmadığın sürece. Oyunlarda hangisi daha yüksek fps alıyor dersen cevap 8700k, ama arada böylesine devasa bir fiyat farkı varken (anakart seçiminizden dolayı olsa da) ekran kartı yükseltmek yerine 8700k almak pek mantıklı değil.
  • Hiçbiri değil, benim önerim 9700K'dır.

Gerçek 8 çekirdek

Soldered IHS

IGPU var Ryzenden görüntü alamazsın.

9900K'dan sonra en üstün oyun performansı.

Daha ne olsun
  • Hocam intel icin bu fiyatlari nerden aldiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: hotlevel

Hocam intel icin bu fiyatlari nerden aldiniz?
    Amazon ve newegg de fiyatlar bu şekilde şu an.
    Amazon tr degil diymi? Yurt disindan almak sikintili olur diye dusunuyorum gumruk muhabbetinden

• quote:

Orijinalden alıntı: kingocd

Ryzenda dahili gpu yok, onu bir hesaba katın.

2019 başı yeni ryzenlar geliyor, onları bekleyebilirsiniz.

İşlemci farklarına gelince:

r7 2700x 4.2ghz sabit çalışacaktır o soğutucuyla, ama 8700k cayır cayır yanacaktır 4.7 üstünde delid yapmadığın sürece. Oyunlarda hangisi daha yüksek fps alıyor dersen cevap 8700k, ama arada böylesine devasa bir fiyat farkı varken (anakart seçiminizden dolayı olsa da) ekran kartı yükseltmek yerine 8700k almak pek mantıklı değil.
    tşkler öncelikle.

Şu an için ekran kartım var bir kaç ay idare edecek şekilde. dahili gpu (ekran kartı bildiğim kadarıyla) ihtiyacım yok yani. OC yaparım ilerde fakat 8700k delid yapılmadan OC yapılamıyor mu demek istiyorsunuz ? bu konuda pek bilgim yok malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotlevel

Amazon tr degil diymi? Yurt disindan almak sikintili olur diye dusunuyorum gumruk muhabbetinden
    gümrük vergisini direk ödüyorsunuz zaten ödeme ekranındayken. Eskisi gibi bir sıkıntı olmuyor özellikle Amazon dan alırsanız. O işleri çözdüler artık.
  • Peki bu diyatlar gumruk dahil fiyatlari mi link verebilir misiniz hocam?

• hotlevel kullanıcısına yanıt
    https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16819117827

buna kargo ücreti eklenecek. çok ürün alırsanız kargo ücreti normal fiyatlara geliyor. tek ürün alırsanız kargo beceli yüksek olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal81 -- 23 Kasım 2018; 0:41:49 >
    8700k alırsanız tabii ki oc yapacaksınız, ama işlemci ile işlemcinin üzerindeki ısı yayıcı arasındaki macun diş macunu kırması olduğu için sıcaklıklar çok yüksek olacaktır küçük bir ocde bile.
  • Ryzen de dahili bir gpu yok ama ryzen öneririm çünkü fiyat performansa göre çok iyi ekran kartından kısmazsın bu yüzden ve m.2 almalısın sata 3 lere göre kat kat farkı var 970 evo 250 gb alabilirsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keymert

Ryzen de dahili bir gpu yok ama ryzen öneririm çünkü fiyat performansa göre çok iyi ekran kartından kısmazsın bu yüzden ve m.2 almalısın sata 3 lere göre kat kat farkı var 970 evo 250 gb alabilirsin
    Vatan bilgisayar güzel indirimler yaptığı için yurtdışından alacağıma 150-200 lira fazla verip aldım parçaları. Ryzen 2700x - Asus rog strix x470-f - samsung 970 evo 500 gb m.2 - G.skill tridentz 3200 2x8 ram - cooler master ml240R.

6.000 tl civarı tuttu.

güzel alışveriş oldu. her ne kadar beğenmesekte gerçek indirimleri vatan bilgisayarda gördüm.
    Hayirli olsun hocam bende sunlari aldim,

Monitor: Asus VZ249HE 23.8" 5ms (D-SUB+HDMI) - 777,51 TL

Ssd : Samsung 860 Evo SATA 3 - 500 GB - 494,10 TL

Ekran Karti: Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit GDDR5X (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (TURBO-GTX1080-8G) - 2.694,53 TL

İslemci: AMD Ryzen 5 2600X Socket AM4 4.2GHz 19MB Önbellek 95W İşlemci - 1.313,74 TL

Psu: Thermaltake Toughpower Grand 750W Full Modular 80+ Gold 14 cm RGB led Fanlı PSU PS-TPG-0750FPCGEU-R - 721,49 TL

Anakart olarak , MSI X470 GAMING PRO CARBON AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3466MHz (OC) USB3.1 Anakart almayi dusunuyorum.

İslemci de vatani yakalayabilseydim seninkindennalabilirdim. Sence islemciyi iptal mi edeyim biri 6 diger 8 core , sanallastirma da yapicam onemli olur diye dusunuyorum

Hayırlı olsun.
  • hotlevel kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 4-5 sene upgrade etmeyi düşünmediğim için yüksek aldım işlemciyi ve anakartı. Özellikle anakart çok istedigimdi takintiliyim bu konuda. Uzun süre üstüne ekleme yapmam diyorsan o ryzen 7 alabilirsin fakat aldığınız işlemcide uzun süre götürür.

Ekran kartınızın fiyatı çok uygun gözüktü gözüme. İyi mıdır ?

Ekleme: şimdi inceledim ama 1080 modellerinin fiyatları 3000 tl nin altında yok. Nereden aldınız acaba ? ya da 1070 mi yazacaktınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal81 -- 23 Kasım 2018; 18:37:5 >
    Hocam hepsiburada dün indirim yaptı o ara denk geldi aldım. 1080 modeli
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.