Şimdi Ara

Oyun için i7 8700K mı, Ryzen 7 2700X mi tercih edilmeli? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En güzel cevap sizin tarafınızdan verilmiş. Dileyen fps değerlerini görüp istediği fiyat analizini de yapıp tercih edebilir. Oyun için istemeyen diğer testlere bakabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Paran varsa i7 derim
    Ryzen 7 2700x de çok iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MichaelTownley -- 10 Aralık 2018; 19:55:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler hep söylüyorum yine söylüyorum video'yu gördüm intel rahat şekilde geçmiş doğrudur oyunların hepsi intel için çıktığından dolayı oyunlarda 1'ci oluyor Ryzen için oyun çıksa bu sefer Ryzen 1'ci olur. Piyasayada ne kadar oyun varsa şuan ki oyunlar Ryzen için uyumsuz. Birde intel OC'yi işlemcilere dayamış 5 GHZ'le Ryzen'leri geçiyor görüyorsunuz Ryzen düşük saat hızıyla intel'in 1 adımda gerisinde kalıyor bu bence çok iyi FP canavarına yakışır birşey intel 4 FPS önde geçiyor diye gidipte intel almaya gerek kalmıyor 4 FPS takıntısı için bu kadar para verilmez intel o parayı hak etmiyor. i9 9900 K sonradan çıktı ve R7 2700X serisi intel'in 8'ci nesil işlemcilerine denk geliyor bu demek oluyor ki Ryzen 2000 serisi ondan pekte farkı yok gördüğünüz gibi intel para kazanmak için üst üste aynı işlemcileri ıstıp ısıtıp duruyor kendi elleriyle AMD'ye koz veriyor intel ne yaptığının farkında değil kendisini köşeye sıkıştırıyor. bakın R7 1800X ile i7 7700 K aynı ayda çıktılar intel bunu yediremeyince bir kaç ay sonra i7 8700 K çıkardı al işte insanları kazıklamak için aynı işlemciyi çıkartıp birde soket ile çipset değiştiriyor. Hiç kimse şunun farkında değil intel 8'ci nesil ile 9'cu nesil işlemcide mimari değiştirmedi ki IPC ve önbelleklerde iyileştirme yok sadece Boost ile saat hızlarını yükseltiler o kadar. AMD intel'in sahtekarlıklarını bozmak için Zen 2 çıkarmaya hazırlanıyor bol sayıda çekirdek dolduruyor IPC ile önbelleklerde ciddi iyileştirmeler var 7 Nm'ye geçer daha az ısı daha az Watt kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDost9999 -- 10 Aralık 2018; 23:18:46 >

• Bütçe sıkıntınız yoksa 8700K alın derim. Ben 6700K dan itibaren 7700k 8700K şimdi de 9700K kullanıyorum. Oyun için en iyi performansı bu işlemciler verir size, evet biraz daha fazla ısınabilir belki ama kullanıcağınız sıvı soğutucuyla zaten sorun olmayacaktır. Soğutucu konusunda kesin konuşmuşsunuz biraz ben yine de fikrimi dile getireyim. İlk çıktığında Cooler Master Masterliquid Pro 280 aldım çok hoşuma gitmişti. Performansı ve sesi hiç beklediğim gibi çıkmadı birazcık hayal kırıklığı oldu benim için ama belki bu sorunları gidermişlerdir.
  • Bence ryzen seç ileriye dönük daha avantajlı olur.
    1intel alıp delid yapacaksın
    2 oyunlarda çoklu çekirdek kullanımı artmaya başlıyor
    3 10-20 fps için okadar para verilmez.

Eğer monitörün 60hz ise zaten kesinlikle ryzen seç

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kemal81 K kullanıcısına yanıt
    Hocam oyun konusunda 2700x te terddütlerim var hangi oyunları oynuyorsunuz kasıyor mu ayarları neler ve pubg mobile emülatör oynuyorsanız yüksek grafik ayarlarıyla kasıyor mu lütfen bilgilendirirmisiniz
  • benbirdehayallerim_46 B kullanıcısına yanıt

Ryzen 2700 biraz eski, tek çekirdeği zayıf bir işlemci değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: BoşnakAğa

Bu mesaj silindi.

2018 de 8700k alanlar ne kadar güzel iş yapmış. hala gideri var. 2700ün yüzüne bakan kalmadı aynı sürede  

• quote:

Orijinalden alıntı: Vartolu Saadettin

amd fakirin f/p 'si öveni çok. intel zenginin ürünü bok atanı çok.

bu daha çok ferrariye ne gerek var fiat ilede gezebiliyoruz demek gibi.

amd artık f/p değil son ürünleriyle   yer değiştirdi iki firma  

• Alex5 kullanıcısına yanıt

2021'de 8700ün gideri var 2700ün yok öylemi

Knk fiyatı güzel ve 3.70-4.35 arası çalışabiliyor
  • Mxsr kullanıcısına yanıt

Oyun için çok düşük seviye ekran kartları hariç aynen öyle

• benbirdehayallerim_46 B kullanıcısına yanıt

Fiyatı güzel ama onun da bir sebebi var. Hız pek önemli değil. Esas önemli olan mimari. 2700 deki mimari hiçbir zaman çok iyi olmadı bugünün standartlarıyla bakarsak

''Oyun için yüksek seviye ekran kartları ile aynen öyle'' deseydiniz bir ihtimal belki katılırdım

• 8700K oyun anlamında çok çok daha iyi bir işlemci.

Benzer cümleleri 1700X için de diyorlardı durumu işler acısı şuanda. Yine benzer şekilde 2700X de üst seviye kartlarla adam akıllı bir test ortamında 8700K dan çok ciddi farklar yer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mxsr

''Oyun için yüksek seviye ekran kartları ile aynen öyle'' deseydiniz bir ihtimal belki katılırdım

İki cümle de aynı anlama geldiği için hangisini tercih ederseniz onu söylemişim gibi kabul edebilirsiniz

• 2700x’in ve 1700’ün yüzüne bakmıyor daha millet 8700 ile kıyaslanamaz bile 3.nesilde anca güzel bir mimari çıktı ortaya.Render yapmayacaksanız 8700 çok büyük fark atar oyunda 2700x’i istediğiniz kadar overclocklayın.Aynı şey zamanında 7700k alanlar içinde geçerli gayet doğru bir tercihti senelerdir çatır çatır gidiyor 4 sene oldu hala gayet iyi bir işlemci 4.8-5 ghz yaptığın zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 9 Şubat 2021; 17:9:40 >

Tamam madem öyle açıklayalım, sizin cümle 2700x sadece rx 560 yada gtx 1060 vb düşük ekran kartlarında iş görür demek. Benim yazdığım ise orta seviye ekran kartlarını da dahil ediyor. Sizin için ikisi de aynı şey ise mesajınızı silebilirsiniz. Bir ihtimal katılma ihtimalim olurdu kısmının sebebi ise değerlendirme yapılırken daha işin içine monitör hz olayının girmemesi. 4k 60 hz monitör ile 3090 düşünün mesela iki işlemcinin neredeyse farkı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mxsr -- 9 Şubat 2021; 20:25:14 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.