Şimdi Ara

Overclock Yapma Resimli ve Videolu Anlatım - Termal Macun Sürmek - Güncel - 2014 - (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
722
Cevap
34
Favori
170.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fahrios -- 9 Ocak 2015; 19:41:32 >
  • Overclock yapmayı denedim işlemcim intel core 2 duo e7400 2,95 yaptım ısı normal fakat cpu-z de 1,600 mhz gösteriyo ve aida64 de overclock yerinde %5 yazıyo yardımcı olurmusunuz
  • Core2dou e7500'e stock fan ile hız aşırtma yapsam ne olur acaba...?
  • Rasız ettiğim için kusura bakmayın GA-M61PME-S2P REV1.0 anakartım var üstünde AMD Phenom II X3 720 işlemcim var O.c yapmak istiyorum ama Anakartın Bıos ayarında Voltaj veya işlemci ile ilgili hiç birşey bulamadım açtığınız konuyuda okudum Ama ne yazıkki bulamadım Acaba anakartta bu ozellik kilitlimi veya bios guncelleyip deniyeyim mi yardımcı olursanız çok sevinirim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende asus p5b e6300 var simdi ben sadece cpu ya ovc yapsam yeter mi ram ler dokunmasam?
    konu acmistim nasil kolay yaparım diye kimse bisey yazmadi

• amd a4 5000 overclock

bu işlemciye nasıl overclock yapabilirim?
  • Merhaba hocam a10 7850K asus a58m-a/usb3.0 kullanıyorum voltajsız overclock yaptım şöyle bir sıkıntım var (test programıyla test yaparken fark ettim) işlemci 60 dereceye geldiği zaman kendiliğinden işlemciler 800mhz ye düşürüyor ve voltajı'da düşürüyor, bu da oyunlarda ani donmalara sebep oluyor hatta normalde 50 fps veren bf4 de oynatmıyor desem yeridir. işlemci sıcaklığı 40 derece ye inidiği zaman tekrar 2000mhz ye çıkartıyor ve voltak eski haline dönüyor . Bunu engellemek için unpark işlemleri yaptım programla ve regedit ile ,ama fayda etmedi sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bios:

http://i.hizliresim.com/b2lDJ0.jpg

http://i.hizliresim.com/7bogga.jpg

CPU Load Line Calibration : Extreme

Cpu/NB Load .... Extreme

Cpu current ve Cpu/nb current %130

http://i.hizliresim.com/oZAkPk.jpg

AMd povernow func Enabled
    SVM- Disabled
    Core C6 State - Disabled
    APM Master - Disabled

Bir çözüm biliyormusunuz? yoksa voltaj mı vermeliyim?

•  Overclock Yapma Resimli ve Videolu Anlatım - Termal Macun Sürmek - Güncel - 2014 - Overclock Yapma Resimli ve Videolu Anlatım - Termal Macun Sürmek - Güncel - 2014 - Overclock Yapma Resimli ve Videolu Anlatım - Termal Macun Sürmek - Güncel - 2014 -

Arkadaşlar resimlerde göründüğü gibi biosta overclock için ayarlar yaptım ama bilgisayarı F10 basıp açtığımda bilgisayar açılıyor ama tekrar kapanıyor ve açıldıktan sonra eski ayarlara dönüyor.Neyi eksik veya yanlış yapıyorum burada?
     Overclock Yapma Resimli ve Videolu Anlatım - Termal Macun Sürmek - Güncel - 2014 -
     Overclock Yapma Resimli ve Videolu Anlatım - Termal Macun Sürmek - Güncel - 2014 -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailytk -- 29 Kasım 2015; 13:42:16 >

• Arkadaşlar bende overlock yapıcam şimdi programları indirdim . İşlemci i7 860 2.8 ghz 3.2 filan getircem yalnız core temp te sıcaklıklar
    core 0 max 73
    core 1 max 72
    core 2 max 72
    core 3 max 74
    derecelerde bana baya yüksek gibi geldi niye böyle ki ss lerde 40-50 görünce şimdi oc yapsam dahada artıcak benimki herhalde sıkıntı olur mu
  • Hocam merhaba yazinizi okudum bu konuda bilgi sahibisiniz anlasilan birgun musait oldugunuzds benim kasayada el atalim
    4690k islemci
    g skil 8gb tek modul 1866 ram
    saphire r9 triox oc islemci
    ve benim en sevdigim parca cooler master v8 gts sogutucu
    bu sisteme bakalim neler yapabiliriz...

• Çok güzel bir anlatım olmuş elimdeki i7 6700k satınca Q6600 çok düşük geldi bana mecburen bişekilde O.C. yapmak lazım diye düşündüm rehberiniz harika şu an volt vermeden 3.20ghz de sorunsuz kullanıyorum.
  • Merhabalar, ben acemi biri olarak O.C açısından en azından Acer 5745G modelli ve markalı laptopumun sadece ekran kartı saat - çekirdek frekans hızları ile oynuyorum işlemciyi hiç ellemeden sizce hata mı ediyorum zaten PC pekte üstün özelliklere sahip değil. Nvidia GT 420M - Intel i5 460M - 6 GB 1333 MHZ Ram vs.

• Beyler 4 5 saat oyun oynadıktan sonra max sıcaklık 82 lere çıkıyordu. Bende zalman sgt1 termal macun alıp sürdüm dün akşam ama onu sürmeden bi gün önce bi güncelleme geldi win10.1 e uzun sürdü biraz güncellemeyi yapıp kapattım pc yi dün güncellemeden sonra oyuna filan girmeden termal macunu yeniledim. İnce katman sürdüm kapattım cs go girdim 60 sabit fps iken aniden 10 12 20 lere düşüp 1 2 sn içinde 60 a geri çıkıyor. Şimdi sorum şu

Bu ani fps düşüşleri neden kaynaklanıyor olabilir?

Teşekkürler şimdiden

Edit: ısı max 70 72 ye düştü ısınmada problem büyük ölçüde düştü

Laptop dell 7537 i5 s2065c

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler
  • pcheveslisi kullanıcısına yanıt
    Bende q6600 kullaniyorum overclock yapmayi bir türlü beceremedim gigabyte x48-dq6 anakartim var. Acaba birisi bios ayarlarini yazabilir mi? Hangisi hangi konum ve değerde olmalı?

• voltaj yükseltmesi yapmadım diğer ayarı girdim %33 oc yazmakta 10dkka strees testinde max 65 derece gördüm sizce nasıl ?
  • Selam arkadaşlar bende tek tuş oc yaptm sıstemımın i7 6700k ASUS Z170-a 4530 mgz cıktı kafama takılan su ılk kezde yapıyorum suan kı durummun ne durumda oldugunu bılmek ıstıyıorm yardım lazm core temp te max degerlerde 100 derece gordum dırek prime95 ı kapattım bu konuda yardımlarınızı ıstıyorum tskler
  • kardeş en başta değerli emek ve paylaşımların için teşekkür ederim.
    bence bu emeklerini sık sık güncelleki armalarda çabuk ve kolay ele geçsin. ben uzun zamandır arıyordum tesadüfen karşıma bugün çıktı bu sayfadan haberim oldu. illaki bilgiye ihtiyacı olupta ulaşamayan çoktur. ben mesela gigabyte ga ep45c-ds3r (combo) anakart ve xeon x5460 üzerinde o.c. yapıyorum ama bilgi eksikliğinden dolayı kendimde güvensizlik ve tereddütler yaşıyorum. senin sayfandaki bilgiler kafamdaki bulutların dağılmasına vesile oldu. inşaallah başkalarınada yarar. gerekli yararlı bir hizmet yapmış oluyorsun. insanların sağlıklı bilinçli karar ve uygulama yapmasını veya yapmamasını sağlıyorsun. tekrar teşekkür ederim. senden ricam lütfen bilgileri geliştirerek sayfanı sık sık güncelleki eserin ayakta kalarak hizmet verebilsin. tabiiki imkanların el verdiğince...
    sana başarılar dilerim.
    saygılarımla xAli05-DH üyesi

• 2 kişi ortak girmeyi düşünüyoruz, ikimizinde gtx1060, i7 7700hq'lü msi laptop var. En az 2 kullanımlık hatta mümkünse 4 kullanımlık boyutunda bir termal macun arıyoruz.

Bütçe 90 lira ne önerirsiniz ?

Aklımızda Mastergel maker var ama sadece 1.5 ml olması çok az gibi geldi yetmez diye düşündüm. Öbür seçeneğimiz de Artic MX-4 8gram hem 8 yıl ömrü falan varmış iyi olur baya diye düşünüyoruz. Mastergel maker baya övülüyor öte yanda.
  •  Overclock Yapma Resimli ve Videolu Anlatım - Termal Macun Sürmek - Güncel - 2014 -
    Merhaba konuyu hortlatacağım ama bende bu CPU ayarları çıkmıyor.
    Buna hız aşırtma yapılmaz mı acaba.
    Eski notebook gözden çıkardım, perte çıkabilir sıkıntı yok.
    Eğer yapılma yöntemini bilen arkadaşlar varsa sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.