Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
8.113
Cevap
358
Favori
899.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Doğuş Kartal. Ben o bayiden tiguan opsiyonlatmıştım ama girmeyecek büyük ihtimalle. Ya superb yada passat alabilirim. Ben passat için 184400 fiyat aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 5 yılı doldurup araç satan var mı? Akrabaya satılabiliyor mu?

• Ankara'da Skoda bayisi araçların gelmeden satıldığını söyledi. Mayıs için araç görünmüyor dedi. Çip krizi yüzünden piyasada sıfır araç bulunmayacak galiba.

• nvturboforce N kullanıcısına yanıt

Hocam İstanbul da neredeyse tüm bayilerde superb var. Düşünüyorsanız arayın.

• grimer kullanıcısına yanıt

Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.

Son 20 gün içinde ikame araç olarak 10 gün 2021 çıkışlı 3000 km’ de tiguan life, 10 günde 2020 kasım çıkışlı 5000 km’ de 1.5 passat business kullandım. Passat sürerken yalıtım anlamında (yol , motor ve lastik sesi ) ciddi rahatsızlık duydum. Tiguan ile 140 km civarında bile rahatsız edici ses duymadım. Tiguan’ın muaf dışı kalması sizin için iyi olmamış.Bekleyin biraz diyeceğim ama euro’nunda pek ineceği yok gibi.
  • g-dncr kullanıcısına yanıt

Sorma hocam, o kadar hayal kurduk olmadı. Kısmet ne yapsak boş. Ancak o araçlar satılmayacak da nette 9bin indirecekler, öyle verirler. Olmadı 171 e golf veya grandland alacağım. Rapor haftaya elimizde olacak, o zamana kadar Euro inşallah düşer diyeceğim de bu günlerde gerçekten imkansıza yakın.

Superb ve grandland ile ilgili yorum yapamam ama impression passat gerçekten boş bir araç.
    Life golf donanımı fena değil. Hem de en az 6 yıl bu kasa ile devam edecek. Ama onun motor da 1.0.. 1.5 golf çok iyi olurdu aslında bu kasa için
    Troc standart highline’ mı veriyorlar acaba ötv muaf🤔
  • g-dncr kullanıcısına yanıt

Sürüş paketli olarak veriyorlar. Adaptif hız sabitleyici, kör nokta falan var sanırım. Troc ın malzeme kalitesi diğerleri gibi değil. Golf 1.0 style olsaydı hiç düşünmezdim ama life biraz ortada kalıyor. Dediğiniz gibi 6 sene bu kasa devam eder. Bu da ikinci elde avantajlı olur.

• Arkadaşlar oğlumun adına araç alacak oldum, kur artışından biz de gol yedik iptal oldu araç. Nisan 22 de ilk 6 ayı doluyor raporun, rapor da 1 yıllık Ekimde tam süresi doluyor. Mayısta başvurup yenileyemez miyiz bu raporu? Ekime kadar bekleyip yeniden rapor almak istemiyorum, oğlum inşallah iyileşecek o vakte kadar tahmin ediyorum alamam rapor yeniden. Nasıl bir yol izlemek gerekir var mı tecrübe eden acaba?
  • frhtmst kullanıcısına yanıt

Bende yarın rapor için sağlık kuruluna gideceğim. İsterseniz sizin için sorarım. Net olarak bilmiyorum ama normalde tekrar rapor alıp eskisini iptal ettirmeniz mantıklı gibi gözüküyor. Tekrar sağlık kuruluna gireceksiniz yani. Ekimde süresi doluyorsa bu ay son ayınız sanırım alım için.

Sağlık kuruluna girerken ek olarak bir şey söylememe gerek var mı araç alacağım diye ? Oğlumun tanısının karşılığı klavuzda ökgv olarak gösterilmiş.

Teşekkür ederim ilginiz için. Raporu yeniden alabilirim gerekirse, önemli olan 6 aylık süre doldu başvurup yeniden alabiliyor muyum, yoksa süreniz dolunca gelin mi diyorlar. Süreniz dolunca gelin derlerse kötü, çünkü o zamana kadar oğlum iyileşecek Allah’ın izniyle.

Raporu aldığım hastaneye sordum, dilekçe ver alırsın diyip geçiştirdiler. İnternette araştırıyorum, sağlık durumunda değişiklik yoksa olmaz diyorlar. Sıkıştım kaldım, 1-2 hafta içinde bir çözüm bulamazsam ki zor görünüyor şu an, oğlumun geleceği için bir yatırım olacak bu imkandan mahrum kalacağız diye üzülüyorum.
  • Lethe87 L kullanıcısına yanıt
    İstediğine satarsın. Ben sattım zira, kardeşlerim de.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

Ya başta engelli vatandaş engelliye bunu yaparsa biz neyi konuşup tartışıyoruz ki?
    Bakın bu araçlar engelliden engelliye kısmından . 2017-20-20 modelleri.
    Bu vatandaşlar kaça aldı bu araçları? Kanun ortada fiyatlar ortada. Taş çatlasın 200 e almışlardır. Sattıkları fiyatlara bak...

Genelde engelli araç satanlar böyle ki hocam 150 ye aldıkları aracı engelliden engelliye 200 den satıyorlar bayiden fazla istiyorlar genelde

• frhtmst kullanıcısına yanıt

Hocam siz bence 1-2 hafta içinde araç alımını yapın, ben bugün sordum adamın başı o kadar kalabalıktı ki cevap dahi vermedi.

• YuRYTR kullanıcısına yanıt

hocam 200 e satsa inan kimse bir şey demez, 2019-2020 başı gibi almış olsa enflasyon, döviz artışı vs, makul ölçülerde kabul edilir.

150-160 a aldığı arabayı 350-360 a satma derdinde. utanmadan da % 90 ve üzeri diyor. yani satma hakkı yok başkasına, engelli vatandaşı öpmeye çalışıyor terbiyesizler.

istediği fiyat, arabanın ötvisiz fiyatıyla satılanlarla aynı, hatta fazla yazan takozlar bile var.. ulan gerizekalı senden niye alsın aynı fiyata alacaksa..

• İyi akşamlar arkadaşlar. Benim merak ettiğim bir konu var yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    1. Babam %91 raporu var bedensel hiçbir engeli yok. Su an kullandigi ehliyeti ile yeni almak istediğimiz otv muafli aracı tertibstsiz(fiziksel hicbir engeli yok halihazırda araçta kullaniyor)kullanabilir mi?
    2. Üzerine alınmış vergi muaf arac olsa dahi benim aracımı kullandığında mevzuata göre problem oluyor mu? (Sana ait engelli aracı var bunu kullanamazsın gibi bir sorun oluyor mu? )

Son olarak 90 uzeri engeli olan da otv den tamamen muaf mi oluyor? Arac baz fiyatı + KDV mi oluyor. Bi marka engelli fiyatında bu şekilde fiyat yazmıştı.

Otv indirimi 40-90 arasında sanırım doğru mudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gergedan69 -- 11 Nisan 2021; 1:19:6 >
  • Gergedan69 G kullanıcısına yanıt
    1. Babanızın herhangi bir ortopedik engeli yoksa normal ehliyeti ile araba kullanabilir. Eğer ortopedik bir engel varsa araca özel tertibat takılır ve H sınıfı ehliyet alması gerekir.
    2. Babanız istediği aracı kullanabilir.
    3. ÖTV siz araç almanın bir limiti var. Aracın tüm vergiler dahil fiyatı 330 bin tl geçmeyecek. Bu Fiyattan ÖTV düşer KDV ise ödenir. Bazı markalar 330 Binden yüksek fiyatlı araçlarda kampanya yapıp verebiliyor. Bu tamamen markaya keyfine bağlı bir olay.

Son sorunuz engelli oranı ile ilgili galiba. Eğer ortopedik bir engeliniz yoksa engel oranı en az yüzde 90 olmalı. Eğer ortopedik bir engeliniz varsa (Belden aşağısı tutmuyordur, bir bacağı yoktur gibi...) engel oranı yüzde 40 yukarısı olmalı. Ama yukarda anlattığım gibi araca özel tertibat takılır ve H sınıfı ehliyet alınması gerekir.

• Cevabiniz için çok teşekkür ederim. Bedensel engeli yok şu an %83 raporu var. Yeni bir hastalık daha çıktı maalesef ve 60 yaşını doldurdu. 60 yas üzerine %10 daha ekleniyormuş galiba. İlk mesajında yanlış yazmışım bu%10u ekleyerek yazmışım. Yeni hastalığın oranı olurmu, kaç olur bilmiyorum. Ama yaşlılığa bağlı %10 ekleme olayı yapılabilirse 90 i geçiyor o yüzden niyetlendikte.

Birde tekrar rapor için gittiğinde otv indirimi için demesine gerek var mı? Bazı doktorlar otv indirimi için diyince düşük veriyor dedilerde. Yani raporda otv ile ilgili bisey yazmasına gerek oluyor mu sadece rapor yeterli mi? Dediğim gibi fiziksel hicbir engeli, arac için bir tertibata ihtiyacı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gergedan69 -- 11 Nisan 2021; 11:34:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gergedan69

Cevabiniz için çok teşekkür ederim. Bedensel engeli yok şu an %83 raporu var. Yeni bir hastalık daha çıktı maalesef ve 60 yaşını doldurdu. 60 yas üzerine %10 daha ekleniyormuş galiba. İlk mesajında yanlış yazmışım bu%10u ekleyerek yazmışım. Yeni hastalığın oranı olurmu, kaç olur bilmiyorum. Ama yaşlılığa bağlı %10 ekleme olayı yapılabilirse 90 i geçiyor o yüzden niyetlendikte.

Birde tekrar rapor için gittiğinde otv indirimi için demesine gerek var mı? Bazı doktorlar otv indirimi için diyince düşük veriyor dedilerde. Yani raporda otv ile ilgili bisey yazmasına gerek oluyor mu sadece rapor yeterli mi? Dediğim gibi fiziksel hicbir engeli, arac için bir tertibata ihtiyacı yok

Hocam tiguan filan alın güzel araba. Kendi eski aracınıda babana verme sat bence. Dolmuşla gider gelir Bi işi olursa, ki otursun evinde zaten korona var. Hemde sapasağlam adam diyorsun yürüsün gideceği yere spor olur. Yeni aracınız hayırlı olsun kıyak fiyattan çekeceksin arabayı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.