Şimdi Ara

OTOYOLDA SİGARA İZMARİTİNİ CAMDAN ATANLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün akşam eşim ve küçük kızımla birlikte İstanbuldan Bolu'ya taraf seyahat ediyorduk.Yolda gece vakti iyi trafik vardı fakat akıcıydı.Bende pür dikkat arabayı sürüyordum ki önümdeki arabanın camından bir küçük ateş parçası hoopp dedi benim cama.Hemen cam suyu bastım.Öndeki adam arabada sigarasını içiyor fakat izmaritini camdan atıyor.
    Bir süre sonra aynı hareket tekrarlandı ve ben bu sefer ateşin üstünden geçtim doğal olarak sinirlendim ve selektör yaptım kornaya bastım.Orta şeritten sol şeride geçerek adamanın yanına geldim bir süre ne geçtim nede arkasına geçtim.Dedim suçunu anladı.Gerek yok böyle yapmaya falan deyip normal seyrime döndüm.

Yolun ilerleyen kısmında istisnasız en az 5 6 araç daha tır ve kamyonlar dahil izmaritlerini yola attılar.İnanamadım ve bu olayın yaygın olduğu kanısına iyice kapıldım.
    İnsanlar nasıl bu kadar başkalarını riske edecek hareketler yapar mazallah arkadaki arabada en ufak bir yakıt kaçağı olsa facia olur.

Arabamda araç içi kamera olsaydı kesin bu izmarit atanları gerekli yerlere şikayet ederdim.

30 km/s hızla insanlar gidiyor diye ceza kesileceğine bence bu tür davranışta bulunanlarla daha fazla ilgilenilmeli.Hatta bence bununla ilgili kamu spotu kampanya bile yapılmalı

Arabada sigara içilmedi küllük tertemiz diye satan adamlardan bazıları eminim izmaritleri yola atıyordur.

Sizler bu şekilde olan durumlarda neler yapıyorsunuz arkadaşlar?Ateş üstünüze geliyorken ne yapmak lazım? Nasıl tepki vermek lazım?Nasıl önlenir sizce?

• O izmaritler özellikle Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'da çatır çatır yangına sebep oluyor. Geçen benim evin önündeki şehirlerarası kara yolunun kenarı yandı. Birde ağaç dikmişler yeni. Büyük ihtimal izmaritten dolayı. İtfaiyeyi aradım geldiler söndürdüler. Ege'de özellikle yol kenarıda bakarsanız otların hepsinin kurumuş olduğunu görürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

O izmaritler özellikle Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'da çatır çatır yangına sebep oluyor. Geçen benim evin önündeki şehirlerarası kara yolunun kenarı yandı. Birde ağaç dikmişler yeni. Büyük ihtimal izmaritten dolayı. İtfaiyeyi aradım geldiler söndürdüler. Ege'de özellikle yol kenarıda bakarsanız otların hepsinin kurumuş olduğunu görürsünüz.
    Ben de sıkça karşılaşıyorum bu durumla. Alınacak önlem "eğitim" ama bu insan görünümlü canlı organizmalar için çok geç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profurio

Ben de sıkça karşılaşıyorum bu durumla. Alınacak önlem "eğitim" ama bu insan görünümlü canlı organizmalar için çok geç.

Alıntıları Göster
    Sigara içmek zaten akıllı adam işi değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: iade

Sigara içmek zaten akıllı adam işi değil

Alıntıları Göster
    Kameraya çekseniz bile yaptırımı yok yani o sigara içenler ceza almaz.

Polise ihbar etmeniz lazımdı belki onlar çevirip ceza yazabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profurio

Alıntıları Göster
    Sigarayı geçtim,kabuklu kuruyemiş dökeni bile var
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Alıntıları Göster
    hocam bu tür pislik elemanların sokakların çöp kutusu olmadığını anlaması zor... oturup bu pis insanların neslinin tükenmesini beklemek lazım... ya da tim kuracaksın eli sopalı 5 kişi bi araçta devriye gezecekler ellerinde haydarlarla... bunu yapanı araçtan indirip suratında söndüreceksin sigarasını .... sonrası malum... benim düşündüğüm vandallık ama bundan anlıyorlar sanırım... başka türlü bi cacık olmaz bu tiplerden

• Arabada sigara mi icilir ya bu kadar mi duramiyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerim336

Arabada sigara mi icilir ya bu kadar mi duramiyorsunuz
    eğitimsiz insan dünyanın en tehlikeli ve en zararlı yaratığıdır.
    bu arabasından poşet, izmarit atanlara davaroğlu davar desem,
    babasının ne suçu var diyeceksiniz,
    kesinlikle anasının ve babasının suçu vardır,
    suçlu olmasa bu davarı büyütmezlerdi.
    davar büyümüş eşşek olmuş, dövsen faydası olmaz ama iyi ceza ile adam olur bunlar.
    onu ugulayacak irade yok, devlet yok maalesef, bekleyeceğiz.
    bu davarın da kendi çocuğunu davar yetişmemesi için dua edeceğiz.
    belki çocuğu okuldan, arkadaştan güzel birşey görürde kendini geliştirir.
    davarlar yaa!! resmen davar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derememo

eğitimsiz insan dünyanın en tehlikeli ve en zararlı yaratığıdır.
    bu arabasından poşet, izmarit atanlara davaroğlu davar desem,
    babasının ne suçu var diyeceksiniz,
    kesinlikle anasının ve babasının suçu vardır,
    suçlu olmasa bu davarı büyütmezlerdi.
    davar büyümüş eşşek olmuş, dövsen faydası olmaz ama iyi ceza ile adam olur bunlar.
    onu ugulayacak irade yok, devlet yok maalesef, bekleyeceğiz.
    bu davarın da kendi çocuğunu davar yetişmemesi için dua edeceğiz.
    belki çocuğu okuldan, arkadaştan güzel birşey görürde kendini geliştirir.
    davarlar yaa!! resmen davar.

Alıntıları Göster
    Bu konudaki lider olanlar; cocuğunu pet şişeye işetip yol kenarına atanlardır.
    Bazen yol kenarlarında durakladığımda görüyorum.
    O pet şişenin içindeki kadar akılları yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: bbrsgn

Bu konudaki lider olanlar; cocuğunu pet şişeye işetip yol kenarına atanlardır.
    Bazen yol kenarlarında durakladığımda görüyorum.
    O pet şişenin içindeki kadar akılları yok.

Alıntıları Göster
    camdan dışarı afedersiniz ama boğazını temizleyip tüküren var cama yapıştı yeşil renkli kurban olayım izmarite
  • cama su vurmakla iyi etmişsiniz yoksa alev alıp tutuşabilirdi ...
  • quote:

ne diyorsun ben küllüğü camdan boşaltanı gördüm, ciddiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şebboy

quote:

ne diyorsun ben küllüğü camdan boşaltanı gördüm, ciddiyim

Alıntıları Göster
    İnsan değil onlar. Burda da yapan varsa bir an önce vazgeçsinler. Dağdan inmişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

İnsan değil onlar. Burda da yapan varsa bir an önce vazgeçsinler. Dağdan inmişler.

Alıntıları Göster
    Son günlerde çok sık görmeye başladım, başlık bu açıdan tesadüf oldu diyebilirim.

İzmaritin herhangi araca gelmesi belki düşük bir ihtimal ama ne olursa olsun, yola birşeyler atmak kesinlikel terbiyesizliktir, aracımda birşeyler yiyip içersem mutlaka biryerde çöpü biriktirir, inince de götürür çöpe atarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Son günlerde çok sık görmeye başladım, başlık bu açıdan tesadüf oldu diyebilirim.

İzmaritin herhangi araca gelmesi belki düşük bir ihtimal ama ne olursa olsun, yola birşeyler atmak kesinlikel terbiyesizliktir, aracımda birşeyler yiyip içersem mutlaka biryerde çöpü biriktirir, inince de götürür çöpe atarım.

Alıntıları Göster
    Abartı da abartı hahahahah ülke yanacak nerdeyse bi izmaritten hahahahha
  • quote:

Orijinalden alıntı: the best or nothing

Abartı da abartı hahahahah ülke yanacak nerdeyse bi izmaritten hahahahha

Alıntıları Göster
    evinde halının üstüne, sağa sola, yediği tabağın, bardağın içine atıyorlar, yola atmış çok mu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

evinde halının üstüne, sağa sola, yediği tabağın, bardağın içine atıyorlar, yola atmış çok mu.

Alıntıları Göster
    Hele arkadaki motosiklet kullananı düşünün adam vizörü açık geziyor öndeki hayvan bu kendine yakışan seviyesiz hareketi yaptı,izmarit adamın gözüne girdi ne olacak ? Kör olmasına bile neden olabilir sonra iki tarafta uğraşır ne gerek var... Arabada içme şu zıkkımı zaten içerek ne kadar zeka seviyesine sahip olduğunu gösteriyorsun bari yola atma bas küllüğüne cehennem ol git.....

Bu haltı yiyenler dökülmeye başladı abartı diyenler o izmarit yüzünden neler neler oluyor,insan olan anlar suçlu olduğu halde zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışmaz utanmadan hala abartı diyorsunuz yazık size uğraşmaya bile değmessiniz...

Ama şu var trafikte bir motorcudan dayak yeyince gelip buraya konu açmayın...

Edit:Ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extrem_015 -- 3 Haziran 2014; 10:30:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: extrem_015

Hele arkadaki motosiklet kullananı düşünün adam vizörü açık geziyor öndeki hayvan bu kendine yakışan seviyesiz hareketi yaptı,izmarit adamın gözüne girdi ne olacak ? Kör olmasına bile neden olabilir sonra iki tarafta uğraşır ne gerek var... Arabada içme şu zıkkımı zaten içerek ne kadar zeka seviyesine sahip olduğunu gösteriyorsun bari yola atma bas küllüğüne cehennem ol git.....

Bu haltı yiyenler dökülmeye başladı abartı diyenler o izmarit yüzünden neler neler oluyor,insan olan anlar suçlu olduğu halde zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışmaz utanmadan hala abartı diyorsunuz yazık size uğraşmaya bile değmessiniz...

Ama şu var trafikte bir motorcudan dayak yeyince gelip buraya konu açmayın...

Edit:Ekleme.

Alıntıları Göster
    abartma. Bir izmaritten söylediğin şeylerin şeylerin hiçbirisi olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F31FE8CB4

abartma. Bir izmaritten söylediğin şeylerin şeylerin hiçbirisi olmaz

Alıntıları Göster
    Şaşılacak bir durum değil. Bu direkt olarak eğitim seviyesi kültür seviyesi ile alakalı, kesinlikle ülkemiz çok ama çok geride bu konularda.

Keşek böyle olaylar yaşanmasa çevreye ve insanlara daha saygılı olabilsek.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.