Şimdi Ara

arabayı stop ettirmemek için nelere dikkat etmek gerekir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
9.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yarin sinava gircem ne tavsiye edersiniz debriaj gaz ilişkisi gibi şeyler stop ettirince direk bırakıyorlar sınav arabası tüplü albea ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bisiklet kullanırken yavaşladığın esnada ayağını yere koyup duruyorsun değil mi, yoksa düşersin. Aynı hesap araba yavaşlayıp durma noktasına gelirken debriyajı bisiklette olduğu gibi ayağın olarak düşün.
  • Arkadaş kaldırırken istoptan bahsetmiş. Yarım debriyajla kalk rahat geçersin sınavı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gaza basmaktan korkma ver gazı yansın.stop etmekten iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • debriyajdan ayağını gıdım gıdım çek zaten kursun araba sıyırırsa sıyırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: predator1993

Gaza basmaktan korkma ver gazı yansın.stop etmekten iyidir.

Abi bende bundan şüpheleniyorum gaza çok bassak debriyajdan az çeksek bağıra bağıra kalksa araba stop etmesinden iyidir dimi?
  • Araca bindiğinizde ayna kontrolü ve koltuk ayarından sonra debriyajı kontrol edin yukarıdamı kavrıyor aşağıdamı diye. Büyük ihtimalle yukarıda kavrar kurs arabaları. Ama bir ayağınız da gazda olsun ki stop etme noktasına gelirse gaza değersiniz. Fakat aynı anda debriyajı da unutmayın yoksa patinajla kalkarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şekilsiniz ya

quote:

Orijinalden alıntı: predator1993

Gaza basmaktan korkma ver gazı yansın.stop etmekten iyidir.

Abi bende bundan şüpheleniyorum gaza çok bassak debriyajdan az çeksek bağıra bağıra kalksa araba stop etmesinden iyidir dimi?

Tabiki iyidir zamanla ayağın alışır debriyaja kademeli olarak kaldırırsın arabayı

• Koltuk ayarınızda doğru pozisyonu ayarlamak için azami hassasiyet göstermenizi öneririm.
  • Bu pahalilikta ne kadar stop etseniz kardir, bu isi sizin yerinize start stoplu araclar yapar ayrica

• Kaldırırken kulağınız motorda olsun hafif bir titreme motor sesinde homurdama başlamışsa debriyaj kavrama noktasına ulaşmış demektir hafiften aragaz vererek rahatça kaldırabilirsiniz sürücü kursları direksiyon eğitimini genelde dizel arabada veriyorlar dizel araçları benzinliye göre kaldırmak daha kolay olduğu için benzinli araç gelirse dikkat edin dizel yarım debriyajla gaz vermeden kalkarken benzinli kalkmaz stop edersiniz aynı olay benim başıma geldi kurs boyunca dizel araç kullandım sınav günü benzinli araç geldi hiç panik yapmadım kulağım motordaydı arkada ki denetmenler sizi konuşturmaya çalışır pek fazla takılmayın onlara araca konsantre olun ben kaldırırken yol çalışması olduğundan yollar çakıllıydı patinajla kalktım sınavdan 100 alarak yolun sonuna gelmiştim heyecan yapmayın

• Burada ne dersek diyelim sen arabayı denemek için 2-3 kere kullansan öğrenirsin .Eskiden forum mu varmış
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.