Şimdi Ara

Otomobilde ÖTV oranları belli oldu! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
3
Favori
5.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2-3 aya u zamcığın acısı geçer, unutulur, yine satış rekorları kırılır.
  • Vardır bi bildikleri :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şangay 5lisine girelim çinden ucuz ucuz tenekeler gelir artık anca onlara bineriz %45 ÖTV ile. Ama çaktırmayın ekonomimiz çok iyi dünya bizi kıskanıyor.

Eğitim şart eğitim. Vatandaş bu kadar cahil olunca başımızdakilerin böyle olması doğal.
    Ne diplomasi var ne de diploması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Arkadaşlar bu bir soygun olabilir mi

Hayır anlamadığım madem ekonomimiz çoh eyi,neden bu kadar zam,vergi?

daha da iyi olması için
  • Çoğu marka fiyatları güncelliyor.Yaşasın istikrar

• quote:

Orijinalden alıntı: bhdr84

Evet Mercedes yeni ÖTV zammı ile birlikte fiyat listelerini yayınladı..

Benim ilgilendiğim C200d ;

ÖTV zammı öncesi liste fiyatı (dün) : 192.500 TL
    ÖTV zammı sonrası (bugün) : 212.000 TL

TAM OLARAK %10 zam olmuş!!! (ÖTV %60 gözükmekte...)

Geçmiş olsun...

192,500 ü verip araç alabilen 212 yide verip alabilecek güçtedir. Onlara koyarmı be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepiniz burda vır vır yaparsınız her zam haberinden sonra, ardından yine aynı adamlara verirsiniz, oyunuzu :)
    Dünyada verginin vergisini ödeyen tek keriz biziz, bi araba alır kendimize, 2-3 araba parası öderiz. Sonra depoyu dolduran %200 vergi de benzine öder. Dolar olmuş 3buçuk 3buçuk Daha da gelmem Davos'a!

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

quote:

Motor değiştirmek /farklı tip ve güçte) yasak.

Hadi yaa! Deme!? Nasıl anlayacaklar, nasıl tespit edecekler, onu da bir söylersen çok sevinirim.

Devlet suç işliyor. Bizim örnek almamız gereken yöneticilerimiz suç işliyor. İmam yellenirse, cemaat taharetlenir. Bu noktadan sonra araba konusunda şu yasakmış, bu ayıpmış hiç takmam.

Artık otomobil konusunda mantığım şudur:
    Suç mu? Değil. O zaman yapıştır, yap.

Suç mu? Evet. Yakalanır mıyım? Hayır. O zaman yapıştır, yap.

Suç mu? Evet. Yakalanır mıyım? Belki. Cezası ne? Çok değil. O zaman gene yapıştır, yap.

---------------------------------

Bu noktadan sonra tek bir şartla katakulli yapmam:

Suç mu? Evet. Yakalanır mıyım? Belki. Cezası ne? Çok.

---------------------------------

Üretimden motor blok numarası okunamayan, muayeneden hafif kusurla geçen araçlar var. Bu araçlardan bazılarında 1.6 motor ile 2.0 motor neredeyse birebir aynı. Özetle, bazı arabalarda yaptığın işlemi TÜV bile anlamaz.

Muayene diye bişey var kardeş biliyon demi? Farklı motoru gayet de anlayabilirler. Ayrıca anlanırsa aracın belki bağlanacak, dolandırıcılıktan vs. dava açılacak. Bilerek kanuna aykırı hareket etmek nasıl bir mantık?

Bilerek kanuna aykırı hareket etmek... Yapan birilerini biliyorum galiba... Başta emirle çalışan mahkemelerimiz mesela? anayasaya aykırı karar veren mahkeme var oğlum bu ülkede... Yok yok, dur biraz. Yürütmeyi durdurmaya uymayıp inşaatı bitiren müteahhitlerimiz var. 301 kişinin (o da resmiyette) ölümüne sebep olup gerine gerine gezebilen iş adamlarımız var. Gene, müteahhite yürütmeyi durdurmaya uymamasını emredebilen bir Cumhurbaşkanımız var. Örnek çok yani. Bir şeyin suç olduğunu bile bile yapmak bu ülkenin normali. Hepimiz de gördüğüm kadarı ile bunu normal karşılıyoruz. Ben yapınca mı sorun oluyor? Ben bir can, arabada büyük motorla gezince mi büyük olay oluyor?

Bir arkadaşın başına geldi en son, evine hırsız girmiş. Hırsızı evde yakalayıp etkisiz hale getirip polise teslim etmiş. Şikayetçi de olmuş. Hırsız ertesi gün serbest... Evin önüne motoru ile gelen hırsızın motoru evin altında kalmış. Ertesi gün gelip motorunu alıp gitmiş...

Ülkede yargıya güven %30 seviyelerinde. Bu bile durumu özetlemeye yetiyor.

------------------------

Motoru lifte almak ve geri monte etmek 500TL sanayide. Muayeneden geçemeyecek bir değişiklik yapılsa bile, orjinal motoru tutacağınız için orjinaline dönmek mümkün. 2 yılda bir muayene ek olarak 1000TL masraf açar. 2.0 MTV'si ile 1.6MTV'si arasındaki fark neydi? Sanırım oradan çıkardık bile fazlası ile...

Ek olarak, 1.6 ile 2.0 motorların çoğunda blok büyüklüğü fark etmiyor. Çoğu 2.0 motor, aynı grubun 1.6 motoru ile aynı bloğun bir varyasyonunu paylaşıyor. Gözle bakınca, çoğu motorda, 1.6 motor ile 2.0 motoru ayırt etmek mümkün değil. Farkı üstteki süs kapağındaki yazılar oluyor genelde. Hurdalıkta kapaklar kaç para? Veya bir motorda üstteki süs kapağını kullanmak zorunluluk mu? Değil.

Ek olarak, motor numarası okunamayan araçlar var. Bunlar da TÜV'den hafif kusurla geçiyor (örnek: Bendeki 2.0 Subaru Legacy, motor numarasının olduğu yer motor boxer olduğu için çamurluğa bakıyor. 2.5 Subaru motoru ile, 2.0 Subaru motoru dışarıdan aynı. 2.5 motor takıp TÜV'den geçebilirsin . Kimse aradaki farkı anlayamaz. Ben de anlayamam. Sanayideki Subaru ustası da bakarak anlayamaz. Sesinden anlar.)

------------------------

TÜV'ün araç bağlama yetkisi yok. Seni muayeneden çaktırabilir. Evrak hatası hep oluyor. Benim başıma geldi daha önce. Yıllarca bindiğim Volvo'nun motor numarası ilk alınırken hatalı yazılmış. Yıllar sonra çıktı ortaya. Emniyete gidip düzelttirdim. TÜV aracımı bağladı mı? Dalga mı geçiyorsun? Türkiye burası. Emniyet verdiği 10 ruhsattan birinde hata yapıyor. Buna dikkat etmeyip teslim alan biri TÜV'e yıllar sonra muayeneye gelmiş olamaz mı?

------------------------

Motor değişikliği yaptığın aracı, kayıtsız motor ile başkasına satmaz isen, başına bela açılmaz. Araç orijinal motoru ile satılmalı. O kesin. Pert durumunda ise, aracı firma oluyor hep. Aracı firma sizi arıyor. Oradakilere durumu anlatıp orijinal motoru da teslim etmek gerekir.

------------------------

En kötü ihtimale gelelim: Araçta evrak sahteciliği yapmadınız. Motor numarası basmadınız, şase numarası basmadınız. Aracı başkasına da satmadınız. Bu durumda başınıza gelebilecek bela hiç de sandığınız kadar fena olmayacaktır. Dolandırıcılık veya vergi kaçırma falan gibi bir bela ile karşılaşmazsınız... Aracınız bağlanır, çekici ile çıkarır, en kötü orjinal motoruna geri dönersiniz. Riskiniz de bu olur. Size bu riskin maliyeti de de ki 3000TL olur. Bence girilebilir bir risk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 25 Kasım 2016; 14:28:53 >

• hükümet medyası sabah/atv yayınlarını dinleyip

otomobillerde indirim olduğunu düşünen salaklara selam olsun,

dünya üzerinde başka millet yoktur ki yağlı kazık bu kadar tatlı gelsin,

adamlar folloş olmuş gireni çıkanı alkışlıyorlar, nerdesiniz lan akahpeler...

dur az kalsın unutuyordum, hamdolsun iyi çaktınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 25 Kasım 2016; 14:37:19 >
  • o değil de, şu n11'den gerçekten golf alanlar var ise, şu an baya bi kârdalar
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    hocam ikide bir yürütmeyi durdurma deyip duruyorsun durdurulduğu falan yok yürüten gayet güzel yürütüyor

• Sıkıntı yok, şemsiye açılmıyo zaten
  • Sosyalist ulkelerin sonu iste daya vergiyi nereye kadar.... Resmen sınırlı yasamaya zorluyorlar biraz luks birsey aldin mi hemen ustune cullanip ne var ne yok aliyorlar .... Sovyetler bosuna dagilmadi

• Otomobilde ÖTV oranları belli oldu!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Like a Sir -- 25 Kasım 2016; 15:19:22 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

Ben hep 50 liralık alıyorum benim icin sorun yok

Hep 50binlik araba demek istediniz galiba.

Rakamın en önemi varki zihniyet bu olduktan sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: eric13

Sosyalist ulkelerin sonu iste daya vergiyi nereye kadar.... Resmen sınırlı yasamaya zorluyorlar biraz luks birsey aldin mi hemen ustune cullanip ne var ne yok aliyorlar .... Sovyetler bosuna dagilmadi

Sosyalist değil liberalligin sonu bu sosyalizm bu isin neresinde
  • SmuraY S kullanıcısına yanıt
    Olayı lütfen oradan kaçanlara çevirmeyin. Hiç birimiz Allah korusun bir iç savaş yaşamadık. İnsanlar sınırları için savaşmıyor orada.
    Bu arada bizim turnusol kağıdımız ekonomi. İnsan hakları , demokrasi , yolsuzluk ile ilgili eksiklikler geniş bir kitlede belli bir yere kadar tolere edilebiliyor. Kalitemiz bu işte kabul edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Bu millete Aspava motoru çok. Beter olun.

Kurtar beni Hüseyin abi batıyor bu gemi. Biraz para olsada yurt dışına gitsek desem tüm sülaleyi nasıl götüreceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 25 Kasım 2016; 16:12:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

Orijinalden alıntı: eric13

Sosyalist ulkelerin sonu iste daya vergiyi nereye kadar.... Resmen sınırlı yasamaya zorluyorlar biraz luks birsey aldin mi hemen ustune cullanip ne var ne yok aliyorlar .... Sovyetler bosuna dagilmadi

Sosyalist değil liberalligin sonu bu sosyalizm bu isin neresinde

Liberalizmde bu kadar vergi olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maliye Bakanı Otv zammını yalanlamıştı buyrunhttp://aa.com.tr/tr/ekonomi/maliye-bakani-agbaldan-otv-zammi-aciklamasi/676496

Ülke basindakiler her şeyin sonuna gelindiğinin farkında dolar firliyor euro uçuyor adımı bir kenara yazın fazla değil 3 ay sonra ekmek 1.50 Türk Lirası Şeker Kg Fiyat 7,25 Türk Lirası. 5 Litre Yağ 37.99 Türk Lirası şeklinde olacaktır.

Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.