Şimdi Ara

otomobil satış danışmanı maaşları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
4
Favori
97.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Konu biraz hortlıycak ama sorum var arkadaşlar bu otomativ satış danışmanlığı nasıl olunuyor ?
    Yani otomobillerle çok ilgilisiniz ve çok bilginiz var bunu çalışmayı düşündüğünüz yerde biliyor ve diksiyonunuz gayet güzel.Üni. menzunu olmak gerekiyormu veya lise menzunu ?
    Bir arkadaşımızı bu işte düşünüyoruz bilgisi olan var mı acaba ?
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    pcx mi ne kadar fiyat aldınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

pcx mi ne kadar fiyat aldınız ?

Hayır cb125e

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forumdaş10

Konu biraz hortlıycak ama sorum var arkadaşlar bu otomativ satış danışmanlığı nasıl olunuyor ?
    Yani otomobillerle çok ilgilisiniz ve çok bilginiz var bunu çalışmayı düşündüğünüz yerde biliyor ve diksiyonunuz gayet güzel.Üni. menzunu olmak gerekiyormu veya lise menzunu ?
    Bir arkadaşımızı bu işte düşünüyoruz bilgisi olan var mı acaba ?

sadece torpil.

• Arkadaşlar birmot bayisi çalışma ortamı şartları nasıldır yükselme şansı nedir bilgi verebilecek olan varmı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel durum hakkında bilgi verebilecek olan var mı ?

Satış Danışmanı ve Servis Danışmanı maaşları ne durumda. Özellikle Doğuş grubu ???

Kuzen çalışmak istiyor ama sektör hakkında bilgimiz yok. Görüşmeye gittiğinde maaş olarak ne çok yukarıdan uçmak , ne de piyasa fiyatının altında kalmak istiyor.

Toyota için bir tanıdıktan bilgi aldık ama net bilgi değil.
    1.200 TL sabit maaş + 80 TL araç başı prim diye bilgi verdi..

Herkes diyor satış danışmanı iyi para kazanır diye de yukarıdaki gibi bir ödeme şekli varsa o iyi para kazanma beklentisi hikaye olur gibi...

Şu ortamda iyi para kazanıyorum diyen Ada'mın +5.000 TL lik bir geliri olduğunu var sayarsak. Toyota da günde 2 tane araç satıp ayda 4 gün izin yaparsan bu gelir bandına yaklaşıyorsun ki ben ger gün 2 araç satılacağını pek ihtimal vermiyorum ...

Sizlerin bildiğiniz Satış Danışmanı ve Servis Danışmanı maaşları ne durumda ?

• Fiat asgari maaşın biraz ustu ve primdi

• 41gokhan41 kullanıcısına yanıt
    Prim tutarı ne kadar oluyor ortalama...

• Merak eden arkadaslarim icin net bir bilgilendirme yapayim ozaman ismini vermiyim
    Ege bolgesi dogus oto yetkili saticisinda vw grubunda ticari arac satis danismaniyim daha once istanbulda maslak dogus otoda servis danismaniydim bu sektordeki maaslar ole yazilanlar gibi yuksek degil
    1- maasımız asgari ucret 1325 tl
    2- tıcarı arac satanlar arac bası 125tl
    3-bınek satanlar 60 tl alıyor
    4- kasko sıgorta trafık vb polıcede 25-45 tl
    5- satıs sonrası seramık boya koruma cam fılmı vs paket satarsan 100-125 tl
    6- dod a ıkıncı el arac alırsan takasa 100 tl prim
    Alıyorsun
    Bu sektorde sag elın aldıgını sol el bilmez pek
    Bu ay 3800 tl bır oncekı ay 2300 tl totalde maas aldım ben misal belli bir standart yok

Ayda totalde 60-80 arası satar bızım bayı bunun 15-20 sı tıcarı olur 2 bınek 2 tıcarı satıs danısmanıyız kim ne kaparsa. Kahpe bir iştir
    Senin sattıgında baskasının gozu olur sen ayda 15 satarsın oburu 5 satar gıybet dedıkodu
    Fesatlık baslar yapıcaksan esas dogus otonun kendı bayısınde yapın orda calısanlar aldıgı prımı soylemezler cunku bızden fazladır aldıgı prımler bız ozel bayı oldugumuz ıcın aldıgımız her prım ve maas dogusun kendı bayısıne gore azdır

Calısma sartlarınıda sonra yazarım :)

• ALBERTO87 A kullanıcısına yanıt
    Peki hocam bu işte çalışabilmek için neye bakıyorlar tam olarak ? Yani otomobil tutkunu birisi diksiyon vs.gauet düzgün ama lise mezunu birisi girebilir mi ? Yoksa illa ki üni menzunu olmasımi gereklidir ya da torpil ?

• slm arkadaşlar konu uzun süredir durağan güncel kazançlar ile ilgili bilgi verebilecek varmı

• mured47 M kullanıcısına yanıt

Aylar geçmiş bir açıklama yok.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.