Şimdi Ara

otomobil satış danışmanı maaşları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
4
Favori
97.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar otomobil satış temsilcilerinin aldığı prim veya maaş konusunda haberdar olan var mı? Yıllık kaç maaş nası kazanıyo bu adamlar yüksek primler aldıkları doğruysa bir muhasebeci olarak bu sektöre yönelmeyi düşünmüyo değilim özellikle borusan hakknda araştrdm fakat net bilgi alamadm google dan bilgi lütfenn..

• 1000 lira alıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

1000 lira alıyorlar
    maaşları çok astronomik değil,ancak 2007 sonunda aldıkları prim b sınıfı araç sattıklarında 70 tl idi,eğer bankadan kredi kullandırlarsa bankadan da 70 tl alıyorlardı.Şimdi oranlar değişmiştir tabi.
  • bu zamanda vasfı olmayan yeni başlayan biri için iyiymş tabi kaç araç satabildiklerinede bağlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heraaa

bu zamanda vasfı olmayan yeni başlayan biri için iyiymş tabi kaç araç satabildiklerinede bağlı

vasfı olmayan yeni başlayanı işe almazlar tecrübe isterler simit satmıyo araba satıyo ayrıca yeni başlayanlarada o parayı vermezler bencee.
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_dmr

quote:

bu zamanda vasfı olmayan yeni başlayan biri için iyiymş tabi kaç araç satabildiklerinede bağlı

vasfı olmayan yeni başlayanı işe almazlar tecrübe isterler simit satmıyo araba satıyo ayrıca yeni başlayanlarada o parayı vermezler bencee.

Alıntıları Göster
    e heralde yeni başlayanlara sabit maaş baglıyorlardır bnm tahminim ama duydugum toyotada 2700civarı ve 3ayda bir çift maaş şekliymiş artı bir çok olanaklarr..

• quote:

e heralde yeni başlayanlara sabit maaş baglıyorlardır bnm tahminim ama duydugum toyotada 2700civarı ve 3ayda bir çift maaş şekliymiş artı bir çok olanaklarr..

Alıntıları Göster
    vw maaş ödeme de 9 ay bekletiyormuş diye duydum

• quote:

Alıntıları Göster
    vw için bende 3ay diye duymuştm ne yiyip ne içeriz arkadaş yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_bulls

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    demek oluyor ki borusan %2 komisyon külliyen yalan
  • quote:

• Yasim 21 suan tanidigim irtibatta oldugum birkac bayi ikinci el danismani olarak ise baslamam halinde 2000tl + arac basi prim teklifinde bulundular ..

Primi sormadim bile calismayi dusunmedigim icin.
  • quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: stochastic34

quote:

Alıntıları Göster
    Devamlı ve geleceği olan bir iş değil. Genellikle çok güzel üniversite öğrencisi part time çalışan bayanlar ve genç, konuşması düzgün delikanlılar seçiliyor. Düşük maaş ve pirimle çalıştığı kadar çalıştırılıp ben gidiyorum deyince hemen yerine yenisi alınıyor.Maaşlar 800 Lira. yarım yamalak ödeniyor ancak pirimler hep kağıt üzerinde kalıyor.Sallanıyor..Ödenmiyor.Daha acısı üzerindeki müdürü şahsiyetsizse elemanın yaptığı satışı kendine alıyor...Firma adı ve adresi yazarım, dava açarlar..Yazdıklarım doğrudur. ÇAYLAK OLARAK İŞE BAŞLARKEN YEDEK PARÇA SORUMLUSU OLARAK GİRMEYE ÇALIŞIN..Yedek parçaları iyi tanıyın.. Hangi parça hangi model arabanın neresinde kullanılıyor ? Çok iyi öğrenin..Bir yerden 50 -100 bin para bulup 20 - 30 çeşit değil.Fiyatı pahalı olan bir tek parçanın ithalatını ve satışını yapsanız bir evi çok rahat geçindirir. Serviste 1350 Lira olan parça piyasada 600 Lira..İthal getirip satıyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 24 Nisan 2012; 23:42:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Devamlı ve geleceği olan bir iş değil. Genellikle çok güzel üniversite öğrencisi part time çalışan bayanlar ve genç, konuşması düzgün delikanlılar seçiliyor. Düşük maaş ve pirimle çalıştığı kadar çalıştırılıp ben gidiyorum deyince hemen yerine yenisi alınıyor.Maaşlar 800 Lira. yarım yamalak ödeniyor ancak pirimler hep kağıt üzerinde kalıyor.Sallanıyor..Ödenmiyor.Daha acısı üzerindeki müdürü şahsiyetsizse elemanın yaptığı satışı kendine alıyor...Firma adı ve adresi yazarım, dava açarlar..Yazdıklarım doğrudur. ÇAYLAK OLARAK İŞE BAŞLARKEN YEDEK PARÇA SORUMLUSU OLARAK GİRMEYE ÇALIŞIN..Yedek parçaları iyi tanıyın.. Hangi parça hangi model arabanın neresinde kullanılıyor ? Çok iyi öğrenin..Bir yerden 50 -100 bin para bulup 20 - 30 çeşit değil.Fiyatı pahalı olan bir tek parçanın ithalatını ve satışını yapsanız bir evi çok rahat geçindirir. Serviste 1350 Lira olan parça piyasada 600 Lira..İthal getirip satıyorlar...

Alıntıları Göster
    özgörkey hakkında bildiklerimi aktarayım, yakın bir arkadaşım çalışıyor sabit maaşları asgari ücret üzerinden ödeniyor. prim sistemi ise araç fiyatı üzerinden 0.7 çarpanla alınıyor. yani 100.000 tl 'ye araç sattınız diyelim 700 tl gibi bir priminiz oluyor. Bunun yanında satışta eklediğiniz jant,hız sabitleyici,sunroof gibi ekstra özellikler üzerinden de prim sistemi mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanover

özgörkey hakkında bildiklerimi aktarayım, yakın bir arkadaşım çalışıyor sabit maaşları asgari ücret üzerinden ödeniyor. prim sistemi ise araç fiyatı üzerinden 0.7 çarpanla alınıyor. yani 100.000 tl 'ye araç sattınız diyelim 700 tl gibi bir priminiz oluyor. Bunun yanında satışta eklediğiniz jant,hız sabitleyici,sunroof gibi ekstra özellikler üzerinden de prim sistemi mevcut.

Alıntıları Göster
    Dün üye olup bugün nickini değiştiren 5 mesajlı enteresan bir üyeyle karşı karşıyayız

• quote:

Orijinalden alıntı: Klise Adam

Dün üye olup bugün nickini değiştiren 5 mesajlı enteresan bir üyeyle karşı karşıyayız

Alıntıları Göster
    google dan ne araştrsam ayrıntılı bilgileri bu siteden öğreniyorum üye oliym dedm haliyle en son araştrdığım konuyla ilgili bir başlık açtm :)
  • quote:

google dan ne araştrsam ayrıntılı bilgileri bu siteden öğreniyorum üye oliym dedm haliyle en son araştrdığım konuyla ilgili bir başlık açtm :)

Alıntıları Göster
    Marka farketmeksizin çoğu bayide otomobillerle ilgili hiçbir şey bilmeyen elemanlar çalışıtırlıyor adama araçla ilgili sorular soruyorum hiçbirisine cevap veremiyor bence eleman alınırken tahsil bir tafa otomobiller konusunda bilgi sahibi olanlar seçilmelidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Performance. -- 24 Nisan 2012; 14:52:40 >
  • quote:

çok komik
    [Troll]
  • quote:

Orijinalden alıntı: WiZeNTe

quote:

çok komik
    [Troll]

Alıntıları Göster
    ortalama bir satışçı 1800 civarı alır. bu tarz satış üzerine düşünüyorsanız büyük spor kulüplerine de başvurmanızı önerebilirim. Her iki işi de yaptım, gelir olarak spor kulübünde üyelik hizmetleri temsilciliği daha eğlenceli ve gelir ortalaması daha yüksek. mesai dışında ücretsiz spor merkezini kullanım hakkı da tanınmakta.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanover

burda yazılanlar tamamen sallamasyon ben fordda çalışıyorum araç başı aldığımız prim her ay değişiyor kimi ay adet kimi ay karlılık ön planda oluyor.kasım ayında araç başı aldığımız prim hedefler tutarsa araç başı 25 tl ve bunun yanında kasko sigorta güvence kredi kullandırma gibi şeylerdende prim alabiliyorsunuz.100000 tl lik araçta 700 tl kar yokki sana 700 versin şu an yıl sonu olduğu için çoğu araç maliyetine yada zararına gidiyor.araç başı ortalama alıcağınız para 70 ile 200 arası değişir.tabi bunlar firmadan firmayada farklılık göstermekte eğer müşteri anketinde bir müşteri sizden memnun değilse 400 tl kesilme ihtimalide var.ama bu işler herkesin harcı değil onu bilip ona göre bu işlere girişin çoğu kişi kısa sürede yılmakta ya işten çıkarılıyor yada kendi beceremeyip bırakıyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.