Şimdi Ara

Otomobil Lastiği Sıcak Fırsatlar (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.376
Cevap
460
Favori
670.873
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babam az önce aradı haberlerde kış lastiği zorunlu demiş ? Kanal d haber öyle vermiş? Yanlış bilgi sanırım.
  • "Polis, aşınmış lastiklerle de trafiğe çıkılmasına müsaade etmeyecek. Denetimlerde lastiklerin diş derinliğini ölçecek trafik polisleri, lastiğinin diş derinliği 3 milimetrenin altına düşün sürücüleri uyaracak. Lastiğin diş derinliği 1.6 milimetrenin altına düşerse sürücüye 77 lira para cezası uygulanacak, araç da lastikler yenilenene kadar trafikten men edilecek."

lastik diş derinliği 1,6 mm.nin altındaki araçların trafiğe çıkması doğru değil, zaten bu araçlar muayeneden de geçemez bu lastiklerle.. işte bu şekilde kabak lastikleri olanlara ceza kesilebilir.
    haberin özeti bu, başlığa bakınca kış lastiği olmayana ceza yazılacak gibi anlaşılıyor ancak bu haberi yapan ne tarafından uydurmuş bu haberi bilemiyorum. insanları durduk yere masrafa sokuyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 9 Aralık 2013; 22:04:03 >

• Arkadaşlar olayın özü şu. Sen karda trafiği engelleecek biçimde yolda kalırsan trafik ekibi gelirse cezayı yersin. ikincisi , kazaya karıştın maddi hasarlı diyelim , aracın kaydı vurdu kış lastiğin yoksa yine cezayı yersin. Diş derinliğine bakmaz mevsim şartlarına hazırlamadığın için cezayı yersin. Üçüncü yola çıktın yaz lastiklerin var kaymadan etmeden kazasız belasız evine geldin ceza yemezsin.

Lastik hem diğerlerine göre uygun hem de daha uzun ömürlü olduğu için good year ug8. Kış lastiği için konuşuyorum. Michelin alpine alacak paranız varsa o daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bldshd -- 9 Aralık 2013; 22:12:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar petlas snowmaster nasıldır, tavsiye eder misiniz... tavsiyelere göre almayı düşünüyorum...
  • 215 50 r17 kışlık için takipteyim. maksimum 1000 tl verebilirim 4 lastik için. marshall kullanmıstım ıkı sene once cok memnumdum.
  • Ben syron everest 205 +55 +16 yı 157den enpara indirimi 25 tl 33 tl de kupon herbiri için toplam 99 a aldım tanesini yani 4 tane 396 kuponlarin sahibine 14 tl attım cebimden çıkan para 413 tl oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kis lastigi ihtiyaci olanlar benden fiyat alsınlar piyasaya gore uygun temin edebiliyorum. Evinize teslim. Kargo ucreti dahil. İstediğiniz marka ve modeli pm atabilirsiniz.

2005 ten beri forumdayim. Referanslarim vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zzubizaretta -- 10 Aralık 2013; 7:50:31 >
  • liste yapsana hocam pm ile yurumez is
    birde civili lastikler varmi hala piyasada
  • Arkadaşlar araç 2008 honda city üzerinde 185/55/15 lastikler var,ben bu araca 195/60/15 takmak istiyorum bu mümkünmüdür? arka çamurluk davlumpazına sürtermi?
  • 185 65 R15 aramaktayım..

n11'de dün petlas vardı 109,86 TL'den satıştaydı fakat tükenmiş..

Yine aynı şekilde n11'de bugün lassa vardı oda 124 TL felandı fakat tükenmiş..

Şimdi şunlar var sizce nasıllar ? Yada önerebileceğiniz birşeyler var mı ?

http://www.n11.com/kenda-winter-kr19-18565-r15-88t-kis-lastigi-P16991782

http://www.n11.com/syron-185-65-r15-88t-everest1-kis-lastigi-P15346479

http://www.n11.com/sava-18565-r15-88t-eskimo-s3-2013-yili-goodyear-uretimidir-P16506697

http://www.n11.com/lassa-snoways-era-18565r15-91h-kis-lastigi-P17251851

• Degerli arkadaslar, www.n11.com adresinden Lastiğinizi secin. Secmis oldugunuz urunu n11 fiyatinin % 15 aşağısına aliyorum.. n11 de cogu urun en uygun fiyat garantisi ile satıldığı icin cok cazip hale geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: engin576

quote:

Orijinalden alıntı: digital90

quote:

Orijinalden alıntı: denizkent

quote:

Hepsiburada'dan Nokian aldım. Montajı ücretsiz gibi bir fırsat yok sanırım. Nerde taktırabilirim uygun fiyata Ankara 100. Yılda yaşıyorum

normal lastikçiye gidip taktırabilirsiniz. balans ayarı ile tahmini 30-40 tl gibi ücret sözkonusu.

teşekkür ederim. her değişim esnasında bana bir de sibop değişmeli diye 5er lira daha alıp sibop değiştiriyorlar acaba üçkağıtçılık mı yapıyorlar yoksa senede eskiyor mu bu siboplar gerçekten?

Değişmesi tavsiye ediliyor, genelde 40 tl her şey dahil( 5 er tl ekstra alıyorlarsa kazık atıyorlar demektir)

n11'de lastik montaj hizmeti 30 TL'ye satılıyor. (4 lastik için). Türkiye assist hizmetiymiş. Bulunduğum yerde 40 TL civarı fiyat veriyorlar. Ayrıca sibop değişimi için de ücret istiyorlar. Benden 4 sibop için 10 TL istediler, Ankarada 20 TL verdiğimi de hatırlıyorum, kaliteli sibop demişlerdi. Bunların maliyeti 1 lira civarı olsa gerek, nerelerde satılır acaba?

• digital90 kullanıcısına yanıt
    çukurambar beğendiğin çaprazında car-rizma oto yıkama'da 40 tlye değiştirebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih06

quote:

Orijinalden alıntı: engin576

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denizkent

quote:

Hepsiburada'dan Nokian aldım. Montajı ücretsiz gibi bir fırsat yok sanırım. Nerde taktırabilirim uygun fiyata Ankara 100. Yılda yaşıyorum

normal lastikçiye gidip taktırabilirsiniz. balans ayarı ile tahmini 30-40 tl gibi ücret sözkonusu.

teşekkür ederim. her değişim esnasında bana bir de sibop değişmeli diye 5er lira daha alıp sibop değiştiriyorlar acaba üçkağıtçılık mı yapıyorlar yoksa senede eskiyor mu bu siboplar gerçekten?

Değişmesi tavsiye ediliyor, genelde 40 tl her şey dahil( 5 er tl ekstra alıyorlarsa kazık atıyorlar demektir)

n11'de lastik montaj hizmeti 30 TL'ye satılıyor. (4 lastik için). Türkiye assist hizmetiymiş. Bulunduğum yerde 40 TL civarı fiyat veriyorlar. Ayrıca sibop değişimi için de ücret istiyorlar. Benden 4 sibop için 10 TL istediler, Ankarada 20 TL verdiğimi de hatırlıyorum, kaliteli sibop demişlerdi. Bunların maliyeti 1 lira civarı olsa gerek, nerelerde satılır acaba?

n11 deki lastik başı 7.5 tl ama sibop değişimi ile ilgili bir bilgi yok.

• n11'den 185 65 R15 lastik alayım dedim KOLAY OTO'nun satışa sunmuş olduğu PETLAS ve LASSA markaları tam alacakken TÜKENDİ..

Ve KOLAY OTO'nun 185 65 R15 kategorisinde hiçbir ilanı bulunmamakta.. Umarım tekrardan satışa koyarlar..

Ne güzel PETLAS olanlar 110 liraydı, LASSA olanlarda 120 lira off off

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A N K A R A -- 11 Aralık 2013; 8:34:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A N K A R A

n11'den 185 65 R15 lastik alayım dedim KOLAY OTO'nun satışa sunmuş olduğu PETLAS ve LASSA markaları tam alacakken TÜKENDİ..

Ve KOLAY OTO'nun 185 65 R15 kategorisinde hiçbir ilanı bulunmamakta.. Umarım tekrardan satışa koyarlar..

Ne güzel PETLAS olanlar 110 liraydı, LASSA olanlarda 120 lira off off

hususilerde de zorunlu olacak diye haber cikar cikmaz aldim petlaslari. tarihleri 2013 31.hafta. Dun de taktirdim. Kenda vardi 106 liraya yoksa ondan al. petlas da çok öyle iyi değil bizim bir petlas patlamisti. diğeri de soldu bembeyaz oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • n11 den kazandığım çeklerle ben de kış lastiği aldım. 225/45/r17 michelin alpin a4

hesaplama şu şekilde oldu bende:

2 adet 100 ve bir adet 97 tl kuponum vardı. 1 adet 100 tl kuponu 30 tl'ye forumdan satın aldım.

lastiğin tane fiyatı 407 TL idi. michelin de 4 lastik alana 100 tl benzin hediyesi de vardı.

407 * 4 = 1628 TL - 297 TL bendeki çek - 70 TL'lik satın aldığım çek - 4 TL şipşak indirimi - 15 tl bkm indirimi - 100 tl benzin kuponu = 1142 TL / 4 = 285 TL

enparası olanlar daha da avantajlı alabilir. satıcının bostancı sanayide anlaşmalı servisi vardı. orada bedelsiz olarak sökme, takma ve balans ayarı yapılıdı. çıkan lastikleri de 50 tl'ye saklıyorlar.

lasitkleri bugün deneme fırsatım oldu :)

çok memnun kaldım. keşke geçen senelerde de taktırsaymışım.
  • 1 kar yağdı diye ülke sanki izlandaymış gibi lastikler havada uçuyor :)
  • Arkadaşlar kıs lastiği ekonomik durumu olanlar elbette taktırsın. Fakat her derde deva olmadığını bilelim. Özellikle buz ve gizli buzlanma durumlarına her daim dikkat etmemiz lazım sürücüler olarak. Hem kendimiz, hem de trafikteki diğer insanların can ve mal güvenliği için.

Kış lastiği takınca, arabayı normal asfaltta sürer gibi aşırı bir özgüven içerisinde sürenler görüyorum. Hızlananlar, ani manevralar yapanlar. Buz hiçbirini affetmez.

Sorunsuz, sıkıntısız bir kış geçirmeniz dileğiyle.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.