Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.205
Cevap
272
Favori
617.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sènior Farfalla

Arkadaşlar bende bir koltuk almayı planlıyorum 9-36 KG, fakat kafamı karıştıran bazı durumlar.
    @Kıdemli Yarbay, arkadaşımız her fırsatta cybex pallas 2 tavsiye ediyor, adac testlerine bakınca da haklı olduğunu söylemek gerek.
    http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=8427

Fakat bu adac testlerinde Britax veya Römer (çok pahalı olan markalar) nedense ürünleri listenin sonunda bu ürünler niye pahalı bu kadar.
    Yani bu firma yada firmalar adac testlerini gereksiz mi görüyor, yada kullanıcılar neye güveniyor da bu ürünlere bu kadar para veriyor.
    Ayrıca bu ECE R44 sertifikasını avrupada hangi kurum veriyor, bakabileceğimiz bir site var mı?

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar benim biraz aydınlanmaya ihtiyacım varda... :)

2013 de britax 9-36kg de yeterli puanı almış ancak römer alamamış. Britax veya Römer in kendi fiyat politikaları gereği böyle bir fiyatlamaya gitmiş olabilirler.

Benim bildiğim firmalar bu çarpışma testlerine istekleri halinde giriyorlar. Başarılı olurlarsa sertifikaları alıp tercih edilebilirliklerini artırıyorlar alamazlarsa da sorun değil yine de satıyorlar. Burada önemli olan tüketicinin neye göre seçtiğidir.

ECER44 ü hangi kurum veriyor bilmiyorum ancak çarpışma testlerinde sadece ADAC yok bunun dışında başka önemli test yapan kuruluşlar da var.

CYBEXİ kullandığım için öneriyorum. Ayrıca cybex diğer kurumların yaptığı çarpışma testlerinden de onay almış bir koltuk(broşüründe sertifikaları vardı)

• Kiddy guardianfix pro 2 almayı düşünüyorum ama top teather bağlantısı var mı yok mu anlamadım. Aslında mağazada çocuğu oturtup denemek istiyorum ama sadece internette bulabiliyorum. Bu ürünü önerir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 3 Ocak 2014; 11:45:15 >

• Cybex Pallas 2-Fix ve Cybex sirona modelleri arsında kaldım. antalyada görerek alacağım ver varmı acaba?

oğlum 14 aylık ve 11 kilo civarı. pallas için kurtarıyor fiyat 600 lira civarı ama 4 yıl ters binmesi daha güvenli diye sirona modeline kayıyorum oda 1100 lira iki kat fark var kafam karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MySun

Cybex Pallas 2-Fix ve Cybex sirona modelleri arsında kaldım. antalyada görerek alacağım ver varmı acaba?

oğlum 14 aylık ve 11 kilo civarı. pallas için kurtarıyor fiyat 600 lira civarı ama 4 yıl ters binmesi daha güvenli diye sirona modeline kayıyorum oda 1100 lira iki kat fark var kafam karıştı.

http://cybex-online.com/tr/retailer.html

• barsoy kullanıcısına yanıt
    bunlara baktım yinede teşekkürler. ilke ve jokerde yok malesef oralara gittim. bi e bebek kaldı.

sizin baktıgınız "Kiddy guardianfix pro 2 " yatmıyor sanırım neden bunu tercih etiniz. pallas 2 fix daha kullanışlı değilmi?
  • MySun kullanıcısına yanıt
    Cybex'e hiç bakmadım. Ben aracımın kılavuzundaki (citroen c4 picasso) önerilen markaya göre kiddy'e yöneldim aslında. Ama cybex'te de önünde yastık varmış.

Aslında aracımın kılavuzunda çocukların 3 yaşına kadar yüzü arkaya bakacak şekilde seyahat etmesi öneriliyor; bu da cybex sirona'yı haklı çıkarıyor. Ama 3 yaşına kadar arkaya dönük olması yanında illaki bir refakatçi olmasını gerektiriyor. Bu da her zaman mümkün değil. Artı 4 yaşına kadar çocuğun bacakları ne kadar sığar ters otururken, o da soru işareti.

Cybex'in fiyatları biraz fazla dediğiniz gibi, ama bu farkı hakediyorsa verilebilir. Ben de alırsam Antalya'dan alıcam, görürsem buradan haber vereyim
  • quote:

Cybex Pallas 2-Fix ve Cybex sirona modelleri arsında kaldım. antalyada görerek alacağım ver varmı acaba?

4 yil arkaya dogru deyince merak ettim bu koltuk nasil bir seymis diye baktim.

Birinci sorun cocuk buyudukce arkaya dogru oturmak istemeyecektir. Tabi her cocuk farkli olur ama mesela bizimkini 1 yasinda one dondurmek zorunda kaldik cunku artik hic bir sekilde aglamadan durmuyordu. One donunce hem biz rahatladik hem o. Sizinki 14 aylikmis su an arakay donuk oturmaktan memnun mu?

Ikinci sorun ise koltugun kendi tanitiminda bile arkaya donuk pozisyonda yeteri kadar ayak mesafesi kalmayabilir demis. Ki ben dusunemiyorum yani 3-4 yasinda cocuk oraya sigsin. Onlar kiloya gore 18 kg 4 yil diye hesaplamislar. O yuzden o koltugu alsaniz bile bence 4 yil oturtamaycaksiniz arkaya donuk olarak. Mecbur bir ara one cevireceksiniz.

Ucuncusu ise Sirona alirsaniz, ilerde buyuk ihtimal yine Pallas tarzi bir sey satin almaniz gerekecek.

Ben kendi tecrubeme dayanrak Sirona almayin bosuna fazla para verip diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: trcn

Bebeğimiz henüz 4 aylık. Oto koltuğu alacağız yakında; ama 0-9 arası olanlara boş yere para verip kısa bir süre sonra değiştirmek zorunda kalmak istemiyorum; bu yüzden 9-36 kg olanlarından almak istiyorum; ama ne kadar uygun olur, onun hakkında bilgim yok maalesef.

Sizce yaklaşık 4 aylık bebeğimiz için hangisi uygun olur? Çok şükür hızlıca kilo alıyor, nasip olursa 3-4 ay içinde 9 kg'ya yaklaşır gibi.

Ana kucagi varsa (markasina göre) 9 ay ile 1 yaşına kadar oto koltugu olarak da kullanabiliyorsunuz,(hatta römer markaları 12 kg ye kadar kullanılabiliyor).bütçeye göre römer&cybex&graco...
    ben de yakın bir zaman da almalıy düşündügüm için araştırıyorum.(yukardaki markalar daha çok satıcıların tavsiye ettigi markalar).

Nakit alacak olan arkadaşlara tavsiyem -istanbul da olan lar için tabi-bisikletçiler çarşısından pazarlıkla bayagı bir indirim le alinabiliyor.(bebek arabası-ana kucagini ordan almıştım).

• quote:

Dostum ben sirona modelini tavsiye ederim.11 Aylık kızım 2 aydır kullanıyor.Hem ters seyahatin en az 2 yaşına kadar güvenlik açısından tavsiye edilmesi nedeniyle hem de Adac testlerinden başarıyla geçtiği için bu modeli tercih ettik.Saatlerce otursa/yatsa bile huysuzluk yapmadığı için konforlu olduğunu düşünüyorum.Hem dik hem de yarı yatar pozisyonda kullanılabiliyor.360 derece dönerken tam sağ/sol konumda kilitlenebildiği için de arabaya bindirirken/çıkartırken kolay oluyor.Malzeme kalitesi ve kullanışlılık açısından gayet iyi.Bizim kız şimdilik ters gitmekten hoşnutsuz değil.En az iki yaşına kadar da böyle gitmesi için elimizden geleni yapacağız.Eşim rahat otursun diye bebek koltuğunu sol arka tarafa sabitledik.Benim boyum 1,9mt.Sabitlerken şöför koltuğunu kendi boyuma göre ayarlayıp sirona'yı öyle monte ettim.Isofix rayları üzerinden ileri geri yapmak çok kolay.Şu anki konumunda zaten bacaklarının sıkışması mümkün değil.İleriki aylarda da duruma göre biraz daha ön koltuğa yaklaştırabilirim.En kötü durumda sağ arka tarafa taşıyıp tamamen rahatlamasını sağlayabilirim.Ön yolcu koltuğuna oturan biraz rahatsız olur en kötü.Hiçbir şey ufaklıkların keyfinden önemli değil Sizin aracınız da focus'muş.O yüzden sıkışma hususunu kafanıza takmayın.Diğer husus olan ters gitmekten sıkıldığı zaman ise incelediğiniz pallas modeli gibi öne doğru kilitleyip standart çocuk koltuğu gibi kullanabilirsiniz.İlk alımda biraz fazla veriyorsunuz ama çift amaçlı bir koltuk sahibi oluyorsunuz.Bu arada siz Antalya'daymışsınız.Benim de sık sık alışveriş yaptığım ve çok güvenilir bir Antalya firması olan "ilkebebe" de sirona modeli varmış.Orada inceleyebilirsiniz zannedersem.Selamlar.

arka koltuğa monte edilen ayna sistemi var bu şekilde arkaya refakatçi gerekmiyor.
  • Antalya e-bebek mağazasında cybex'in her iki modeli de var. Ama top teather bağlantı yok ikisinde de. Gerçi sironanın bazası olduğu için onda gerek yok. Satıcı arkadaş çocuğun 6aydan sonra öne döndürülebileceğini , 4 yaşına kadar ters oturmasının mümkün olmadığını söyledi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben alırken maxi cosi ve römeri çok tavsiye ediyorlardı, 3 ay önce maxi cosi tobide karar kıldık, özellikle kaza anında stabilitesi diğer markalardan çok daha iyiymiş diye bilgi vermişlerdi. Ama benim oğlum (şu anda 9 aylık) hiç oturmadı o ayrı, benimki gibi çok hareketli, durduğu yerde duramayan çocuğunuz varsa boşuna almayın.

Ayrıca ben eşimin de hassasiyeti nedeniyle bir de o ara baya bi indirime girdiğinden böyle pahalı bi ürün almıştım, bence ortalama oto koltukları da iş görür, Allah göstermesin kaza anında bu koltuklar arasında büyük farklar olacağını düşünmüyorum. Önemli olan otomobilin darbeyi sönümleyebilme yeteneği diye düşünüyorum.
  • Kızım 9 aylıkken çok araştırdım ve Besafe İzi Comfort 9-18 kg aldım. Çok rahat ettik. Kızım bir kez bile memnuniyetsizlik yaşamadı. Aksine her bindiğinde uyudu. Şimdi Cybex 15-36 kg olanından aldım, henüz gelmedi.

Çocuk koltuğu önemlidir, çocuğun ve dolayısıyla sizin rahatlığınızın yanısıra güvenlik açısından belki bir kez lazım olur ama hayat kurtarır. İyisini almaya çalışın.

Besafe alındığı günkü gibi tertemiz duruyor, isteyen arkadaş olursa mesaj atabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: salserol

arka koltuğa monte edilen ayna sistemi var bu şekilde arkaya refakatçi gerekmiyor.

Ben bulamadım onu, daha önce bebek dikiz aynası diye aldığım şey ön cama takılan ekstra bir dikiz aynasıydı. O da yüzü öne bakan çocuk için. Link verebilir misiniz?
    http://www.ebrusallistore.com/Diono-Arka-Koltuga-Takilan-Cocuk-Izleme-Aynasi,PR-11823.html
    aldığım yer burası değil ama ürünün aynısı.
    bebekle göz kontağı kurduğun zaman bebek rahatlıyor doğrusu..
  • salserol kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Çocuk artık maxi-cosi'nin 1 yaşına kadar olan oto koltuğuna sığmıyor ama ben hala isofix+ top tether bağlantısı olan, 9-36 kg , güvenlik testleri yapılmış, bilindik marka ve makul fiyatlı bir şey bulamadım

Tek bulduğum Fisher-Price'ın şu koltuğu, ama bunun da ne idüğü belirsiz çünkü fisher price'ın oto koltuğu yapıp yapmadığı belli değil. İnternet sayfasında bile oto koltukları sayfasını açmıyor.

Fisher Price I-max

• seçim yapmadan önce internette ve mağazalarda iyi araştırma yapmak lazım.

Benim tercihim Römer Trifix modeli oldu. Para sıkıntısı yoksa Römer veya Besafe.
    Para sınırı varsa Recaro veya Cybex bence.

Şu yazılarla incelemelere başlanabilir.

Bebek Oto Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Oto Koltuğu Güvenliği - İsofix Nedir?

• 1-)Heyner Capsula multifix: 560 TL . Isofix +top tether . 9 ay-12 yaş arası kullanım. Ayarlanabilir baş yüksekliği ve 4 farklı yatış eğimi. (ürün fiziksel mağazalarda satılmadığı için deneme şansımız yok)

2-)Cybex Pallas 2-fix: 650 TL. Isofix. Güvenlik yastığı . 9 ay - 12 yaş arası kullanım. Ayarlanabilir baş yüksekliği ve yaslanabilir koltuk arkası.

3-)Cybex Sirona: 1100 TL. Isofix. Güvenlik yastığı. 9 ay-4 yaş arası kullanım. Arkaya bakan koltuk sayesinde önden çarpmalarda 5 kat fazla koruma. Kolay giriş ve çıkış pozisyonu. Yüksekliği ayarlanabilir kafalık. Öne 5 arkaya 7 farklı eğimde yaslama.

Bu 3ü üzerine yoğunlaştım.
    Heyner capsula multifixi gecen ay aldım. Gayet guzel. Icime cok sindi, ufakligi henüz bindirmedim. Zira henüz 3 aylık :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.