Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.205
Cevap
272
Favori
617.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GcGokhan

quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

1000 tlye kadar romer king2 veya maxicosi tobi en iyi secim.

İkisinden de daha iyi sonuçlar alan Kiddy'yi nedne önermiyorsunuz?

https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/detail.aspx?KisiID=449&nc=True&info=KIDDY+Phoenixfix+3+(Isofix)+&ergo=True

Ön barı çocuk yadırgamadığı sürece hiç olumsuz bir yanını göremedim, sizin görüp benim kaçırdığım bir nokta mı var acaba diye tereddüt ettim.

dez avantaji o zaten bu yuzden oneride bulunmuyorum.

Yoksa alternatif

Cybex ,recaro da var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arsenelupin kullanıcısına yanıt
    Hocam 3 modelden hangisi önerildi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermanerz

Hocam 3 modelden hangisi önerildi ?

Herhangi bir model önerisi yapan arkadaş olmadı.E bebekte joe de indirim başlamış 9-36 kg da onu da düşünüyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıfır britax römer first clas oto koltuğu var elimde ilana koydum 1 dakika içinde satılması gereken koltuk için pazarlık yapmaya çalışanlar var.

1199tl ye alınan ürünü birinin işi görülsün diye 600tl ye yazıyorum ama yok bu millet ilginç gerçekten.

Kullanılmış olsa anlarım da henüz araca bile takılmamış ürünü bedava mı vereyim ne yapayım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

Sıfır britax römer first clas oto koltuğu var elimde ilana koydum 1 dakika içinde satılması gereken koltuk için pazarlık yapmaya çalışanlar var.

1199tl ye alınan ürünü birinin işi görülsün diye 600tl ye yazıyorum ama yok bu millet ilginç gerçekten.

Kullanılmış olsa anlarım da henüz araca bile takılmamış ürünü bedava mı vereyim ne yapayım?

açıkcası çok satılan ve önerilen bir ürün değil. Kemerle bağlantısıda stabil değil ve çok eski bir koltuk. satılmaması gayet normal. Arz talep meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 26 Mart 2018; 13:37:46 >
  • quote:

quote:

Sıfır britax römer first clas oto koltuğu var elimde ilana koydum 1 dakika içinde satılması gereken koltuk için pazarlık yapmaya çalışanlar var.

açıkcası çok satılan ve önerilen bir ürün değil. Kemerle bağlantısıda stabil değil ve çok eski bir koltuk. satılmaması gayet normal. Arz talep meselesi.

Önceki sayfada siz önermişsiniz yanlış mı gördüm.

• quote:

quote:

quote:

Önceki sayfada siz önermişsiniz yanlış mı gördüm.

römerin çok fazla modeli var. yanlış görmüşsünüz tekrar kontrol edin.

• Arkadaşlar bana isofix olan olmayan araçta kullanabileceğim , 300 tl civarında, yatabilen bir otokoltuğu önerebilecek var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba
    Koltuğun yatması önemli mi. Kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi. Arasında kaldığım heyner yatıyor. Britax yatmıyor. Bebeğim 1 yaşında yaklaşık 11 kg.
    Teşekküler.
  • https://www.e-bebek.com/indirimler-kampanyalar/kraft_1000000662-indirim/?OM.OSB=anasayfa-kraft-gece-kmp-29-03-2018

bunu kullanan var mi. alinir mi. isofix olmayan koltuk guvensiz midir.

• aliriza81 kullanıcısına yanıt
    Bu işten çok anlayan biri değilim , sadece birkaç gündür çocuğum için araştırma yapıyorum . Burdaki arkadaşlardan ve yabancı forumlardan öğrendiğim kadarıyla :

1 - Çocuk oturabildiği kadar geriye dönük oturtulmalı . Bu yüzden geri dönük pozisyonda ayak mesafesi uzun olan koltuklara öncelik verilmeli . Öne yönelimli koltuklarda Ani bir frende Allah korusun çocuğun boyun , omuz ve omuriliği zarar görme ihtimali çok daha yüksektir ..

2 - İmkan varsa testlere girmiş ve olumlu puan almış koltuklara öncelik verilmeli . Nuna Rebl 360 koltuğun bağlantı yerinden koptuğunu teste girmese göremezdik . testlerde en çok sadece geri oturuşu olan koltukların daha yüksek puan alabildiklerini gördüm . 360 dönebilenler ve sadece öne dönebilenler çok yüksek güvenlik puanı alamıyorlar ancak kullanım rahatlıkları - ergonomi puanları yüksek oluyor . İsveç plus test öne dönük ve 360 derece koltukları yeterince güvenli bulmadığı için teste bile sokmuyor ..

3 - Koltuğun malzemesi önemli . Allah korusun kaza anında kırılan bir koltuk parçası bir bıçak görevi görebilir ..

4 - Doğru bağlandığında isofix ve kemer arasında güvenlik farkı yok denecek kadar az . Bazı koltuklarda kemerin doğru bağlandığını gösteren uyarılar var ancak yanlış bağlanırsa sıkıntı olabilir . İsofixte yanlış bağlama riski yok denecek kadar az . Ya bağlamışsınızdır ya bağlamamışsınızdır . O yüzden isofix daha güvenli deniliyor ..Yanılmıyorsam Besafe izi Plus sadece geri dönük ve kemerle kullanılabiliyor ve isofixle bağlanan bir çok koltuktan daha yüksek puan almış testlerden ..

5 - 0 - 1 yaş arası bebekler için 0-18 ya da 9 - 18 koltuklar daha uygun görülüyor . 9-36 çok tavsiye edilmiyor ...

Herkese kazasız sürüşler dilerim . Allah evlatlarımıza sağlıklı sıhhatli uzun ömürler versin . Amin

• Hocam Concord Absorber XT isofix'li ürün 1950 lira e-bebek'te. Bu ürünü tavsiye eder misiniz?

Recaro optiafix bana çok rahat bir koltukmuş gibi gelmedi açıkçası.

Britax Römer Trifix Joker'de 1724 lira.

Ya da 1500 lira civarında isofixli tavsiyeniz var mı?@M_aTRa_X

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delpo41 -- 31 Mart 2018; 0:54:52 >

• Galiba iki ürününde adac testi yok. Cybex' in ön barı ilerde sorun çıkarabilir.

Ben de 1000 TL' yi geçmeyecek şekilde 9-36 kg oto koltuğu ariyorum. Erman hocam yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delpo41

Hocam Concord Absorber XT isofix'li ürün 1950 lira e-bebek'te. Bu ürünü tavsiye eder misiniz?

Recaro optiafix bana çok rahat bir koltukmuş gibi gelmedi açıkçası.

Britax Römer Trifix Joker'de 1724 lira.

Ya da 1500 lira civarında isofixli tavsiyeniz var mı?@M_aTRa_X

eski trifix 1499 piyasda

yenisi 1699 tl

en iyi alacağınız koltuk olur
  • Merhaba,

Oğlum 13 kg civarı ve 83 cm boyunda. Britax römer in 9-36 kg advansafix 3 modelini düşünüyoruz.

Yorumunuz nedir?

Cybex barından dolayı düşünmüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asrkng -- 1 Nisan 2018; 23:11:5 >
  • Mojaverok kullanıcısına yanıt
    hocam gerıye oturustan kastınız nedır??e-bebek satıcısı besafe izi comfort x3 isofix cok onerdı ..dedıgınz krıterere uyuyormu ancak kolduk boyna gelen kısmı cok sert...degıl kaza anı hafıf frende sankı boynu zedeler ızlenımı verdı...
  • kızım 13 kılo 9-18 kılo da en ıyı onerebılcenız koltuk hangısı olur acaba?*FIyatı 3000-3500 KADAR cıkılabılır...
  • Romer Dualfix sahibi olan var ise

Seri numaranizi kontrol edin;

Urunlerde hata mevcut.

https://www.dualfix-check.com

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elif08032016

hocam gerıye oturustan kastınız nedır??e-bebek satıcısı besafe izi comfort x3 isofix cok onerdı ..dedıgınz krıterere uyuyormu ancak kolduk boyna gelen kısmı cok sert...degıl kaza anı hafıf frende sankı boynu zedeler ızlenımı verdı...

Geriye dönük demek çocuğun yüzü bagaja doğru dönük demek .Besafe İzi Comfort x3 isofix öne yönelimli bir koltuk . Besafe şuan Türkiyeye sadece 2 model gönderiyor. Distribitorle iletişime geçtim diğer Besafe koltuk modelleri için ama getiremeyeceklerini söylediler ...
  • 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.