Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.206
Cevap
272
Favori
617.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen hafta 10 aylık 70cm kızım için besafe X3 aldık. (İsofixsiz)

Sıfır pozisyonda diğer koltuklardan ortalama 10cm daha yüksek. Dışarıyı seyreder canı sıkılmaz diye yüksek alalım dedik.

Ancak bize göre büyük bir sorunla karşılaştık. Kimse de bahsetmemiş ki bu koltuk yüksek çocuğu arabaya indirip bindirirken zorlanırsınız. Bizim de aklımıza hiç gelmedi.

İlk başta eşim bindirmişti, dünde ben yaptım.

Başı çarpmasın diye baya dikkatli olmak gerekiyor.

Değişim yaptırabilirsek Maxi cosi axissfix e geçeceğiz.

Cybex te denedik, ön bari takarken ağlayarak geri çıkarıyor, kemeri düzeltelim derken ön bar yerinden çıkmış oluyor.

Birde tüm koltuklarda kemerlerin çıkış yaptığı kısım sabit, bebek büyüdükçe kemer çıkışı omuz yerine artık sırttan gelecek. Sorun yaratmaz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Merhaba,

Geçen hafta 10 aylık 70cm kızım için besafe X3 aldık. (İsofixsiz)

Sıfır pozisyonda diğer koltuklardan ortalama 10cm daha yüksek. Dışarıyı seyreder canı sıkılmaz diye yüksek alalım dedik.

Ancak bize göre büyük bir sorunla karşılaştık. Kimse de bahsetmemiş ki bu koltuk yüksek çocuğu arabaya indirip bindirirken zorlanırsınız. Bizim de aklımıza hiç gelmedi.

İlk başta eşim bindirmişti, dünde ben yaptım.

Başı çarpmasın diye baya dikkatli olmak gerekiyor.

Değişim yaptırabilirsek Maxi cosi axissfix e geçeceğiz.

Cybex te denedik, ön bari takarken ağlayarak geri çıkarıyor, kemeri düzeltelim derken ön bar yerinden çıkmış oluyor.

Birde tüm koltuklarda kemerlerin çıkış yaptığı kısım sabit, bebek büyüdükçe kemer çıkışı omuz yerine artık sırttan gelecek. Sorun yaratmaz mi?

Urunlerin cogunun kafa bolumu yukseliyor kemer herzaman omuz uzerinden geliyor

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Kafa bölümü yükseliyor ama kemerin çıkış yaptığı kısım aynı yükseklikte hocam,

Kemer kafalik ile yükselmiyor olarak gördüm.

• matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Ses devam ediyor mu hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Kafa bölümü yükseliyor ama kemerin çıkış yaptığı kısım aynı yükseklikte hocam,

Kemer kafalik ile yükselmiyor olarak gördüm.

kafalıkla beraber kemerlerde yükseliyor merak etmeyin.

Axissfixte herhangi bir ses problemi duymadım burdaki bir kullanıcı dışında. problem yaşamazsınız merak etmeyin. Yaşarsanız da firma ömür boyu garanti veriyor.
    Teşekürler hocam,

Cybex sirona M2 i size -- Maxi cosi axiss fix

Siz hangisini önerirsiniz?

Bu ay uzun yola cıkmıcak olsam garantiye verecektim. Ses özellikle koltuk normal konumda iken yapıyor. Muhtemelen çocuğun oturduğu döner kısmın arkası, koltuğun sabit kısmına değiyor sarsıldıkça. Çocuk yola arkası dönükken ses oldukça azalıyor. Pürüzsüz yoldada ses azalıyor ama hafif çıkık bi kanalizasyon kapağının üstünden geçincede koltuk burdayım diyor. Koltuktan memnundum bu ses olmasa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 9-36 kg ve isofix li seçenek için.

Recaro Young sport modeli şu anda E-bebekte 699 tl

Çok uygun geldi, iyi bir markamıdır?

Ayrıca; Römer ve Besafe için önerebileceğiniz model varmı 9-36 için.

Mazi cosi de bu kg. Aralığı yol galiba ya da ben bulamadım.

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • realistic34 R kullanıcısına yanıt
    Recaro kısmı için yazabilirim.

9-36 çok önermiyorlar ama ben dün aldım.

Recaro Young sport modeli için ebebek çalışanı güvenlik testinden geçemedi dedi. Recaro Young sport Hero modelini öneriyoruz o yüzden dedi. Fiyatı 999. İkisinde de isofix yok.

Bizim çocuk boy olarak biraz uzun olduğu için içerisinde çok küçük kalmadı, kafasının denk geldiği yer güvenliğini tehdit edecek durumda olmadığı için ben tercih ettim. Adac testiinde ortalama bir derecelendirme almış.

150 TL ye 50 TL çek ile 300 TL daha düşüyor. Her ne kadar çekler ertesi gün kullanılabilir dese de biz çalışanın yönlendirmesi ile aynı gün kullandık. Ankara.
  • seat leon Alcantara koltukta Trifix modeli kullanan var mı? Koltuk boşken ses yapıyor sanki. bunun nedeni araç koltuğundan mı yoksa Trifix ten midir çözemedim

• Gittigidiyordan 1700 liraya Römer Trifix i-size aldım. 100 lira da puan verdi, 1600'e geldi.
    Kızım çok memnun çok sevdi. Yolculuklar ızdırap olmaktan çıktı, annesi ön koltukta oturuyor ona bile ses etmiyor. camdan dışarı izliyor, uykusu varsa da 3-4 dakika içinde dalıyor.
    Koltuk çok sağlam duruyor. İzofix ile montajı çok basit. Megane Sedan, Qashqai ve Corsa E'de problemsiz kullanıyorum

Şiddetle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurordek

Recaro kısmı için yazabilirim.

9-36 çok önermiyorlar ama ben dün aldım.

Recaro Young sport modeli için ebebek çalışanı güvenlik testinden geçemedi dedi. Recaro Young sport Hero modelini öneriyoruz o yüzden dedi. Fiyatı 999. İkisinde de isofix yok.

Bizim çocuk boy olarak biraz uzun olduğu için içerisinde çok küçük kalmadı, kafasının denk geldiği yer güvenliğini tehdit edecek durumda olmadığı için ben tercih ettim. Adac testiinde ortalama bir derecelendirme almış.

150 TL ye 50 TL çek ile 300 TL daha düşüyor. Her ne kadar çekler ertesi gün kullanılabilir dese de biz çalışanın yönlendirmesi ile aynı gün kullandık. Ankara.

Merhaba

İstanbul ebebek çalışanları aynı gün çek kullandırtmayı bilmiyor. Siz nasıl yaptınız?

• Joie Trillo lx almayı düşünüyorum . Kızım 16 kg. İsofix ki olması ve adac testinden geçmiş olması , Fiyatı 500 ( 150 de hediye çeki veriyorlar) . Daha mantıklı - daha uygun bir isofxli çocuk koltuğu bulamadım. Tavsiye veren olursa çok memnun olurum

• tworule kullanıcısına yanıt
    Bilmemek değil de bilmemezlikten gelme gibi olmuş.

Bize kendisi dedi, 3-4 kere denedim hepsinde oldu diye, ilk alışveriş sonrası gelen kodu ikinci alışverişte ilgili yere yazacak. Biz bir sorunla karşılaşmadan tamamladık işlemi.
  • quote:

Bize kendisi dedi, 3-4 kere denedim hepsinde oldu diye, ilk alışveriş sonrası gelen kodu ikinci alışverişte ilgili yere yazacak. Biz bir sorunla karşılaşmadan tamamladık işlemi.

çek kullanılıyor lakin kullandırmamak isteniyor. Sebebi ise kasada yoğunluk olmasın ve müşteriyi tekrar mağazaya çağırmak.

Personellerin bunu bilip kullandırtmaması lazım normalde.
  • quote:

Çek bir gün sonra geliyor dediler. Biz 500 tl Lik ürünü aldıktan sonra çek geleceği için kullanamayacağız diye düşünüyorum. Anladığım kadarıyla İŞLEM bitmeden çek kodu geliyor? Çek kodu gelince ödemeden düşünüyor?

• tworule kullanıcısına yanıt
    Çekler ödemeden düşmüyor.

Şöyle 500 TL lik alışverişinizi 600 e tamamladığınızı varsayalım. Ödemeyi yaptınız ve ilk alışveriş bitti. Fatura ve hediye çeki mesaj olarak geliyor. CÇeki bir gün sonra kullanabilirsiniz diyor e bebek, gerekçesini yukarıda yazmışlar zaten.

Personel yardımcı olursa 600 TL lik alışverişten 200 TL olarak kazandığınız çek ile 200 Tl lik bir şeyler alabiliyorsunuz. İlk alışverişten hemen sonra çek kodunu paylaşarak biz aldık. Yani iki kere alışveriş yapılıyor, doğrudan düşmüyor. Dorudan düşen (Ankara için) Babymall 100/23 Toker bebe 100/25 indirim uyguluyor Nisan ayı için.
  • Anladım. Aldık araba koltuğunu.teşekkürler yardımlar İçin.

• Ebebekte joie every stage fx 1249 tl. 450 tl cek veriyor. 800 liraya geliyor. Sizce alinir mi? Teste girmedigini biliyorum ama koltuk kaliteli gorunuyor.

• Gittigidiyorda attabebek mağazalarında %23 indirim kuponu var. Bende uzun zamandır Matrax arkadaşımızın tavsiyesiyle Maxi Cosi Rodifix almayı düşünüyordum. Son kampanyayı ben alana kadar stok bittiğinden kaçırmıştım. Bugün aynı koltuğun Concrete Grey modelini 710 TL +50 chip paraya aldım. Bu rengi düşünmüyordum belki eski tarihlidir ama diğer renklerle arasında 200TL fark olunca tercihim bu yönde oldu. Almak isteyen arkadaşlar varsa faydalanabilir.

• 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.