Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (248. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.205
Cevap
272
Favori
617.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ftrhüseyin

8,5 aylık kızımıza Hb dan Romer King 2 modelini 799 TL ye aldım.İlk izlenimim iyi yatış acısı da yeterli geldi.Aklimiza takılan tek sorun oturma alanı genişliği.Onu da yarın 5 yaşındaki kuzenini oturtup deneyecegiz.İncelemeyi paylaşırım sizlerle de.Herkesin gönlünce olsun

Britax romer king2 9-18 kg hakkında deneyimlerimizi paylaşmak isterim.Koltuk oturma alanındaki emniyet kemeri tokası oturma alanını daraltacak gibi hissettiriyor ileriki yaşlarda.Yanal destekleri kalın olduğu için eğer arka kapısı tam açılmayan bir aracınız varsa çocuğu bindirmek indirmek zor olabiliyor.Yatis fonksiyonu yeterli gayet arabanın koltuğuna bağlamadan yatış hakkında önyargılı olmayin(milofix i iade etmiştik yatış açisı az diye).Minyon bir bebeğiniz varsa göğüs pedleri çok büyük gelebilir.Baglanmasi gerçekten çok pratik ve isofix olmamasına rağmen çok sağlam ve rijit hissettiriyor.Fiyat performans olarak tatmin edici düzeyde.Kazasiz sürüşler dilerim herkese.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba. Yakin zamanda maxi cosi tobi aldik. Oglani dedik 3 yasina kadar idare eder bu. Ancak biraz hizli gidiyoruz. Bu nedenle koltugu degistirecegim. Hic eskitmeden satayim. Su an bebek 15 kg. Nasil bir koltuk almaliyim? Tavsiyeye ihtiyacim var. 1000 TL civarinds arayisim var. Tesekkur ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bluemoon kullanıcısına yanıt
    ayni durumdaydim
    dun sunu aldim..

https://urun.n11.com/oto-koltugu/recaro-monza-nova-2-seatfix-isofix-oto-koltugu-15-36-kg-carbon-P217637564

700 liraya..bugun 1150 olmus :(
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Gercekten iyi fiyatmis. Keske baksaydim dun. Adac testine girmis ve isofixli :(
    Sanirim yatmiyor bunlar di mi?

• bluemoon kullanıcısına yanıt
    hayir yatmiyor.yatanlar altinda 1 tane daha ayri mekanizma olanlar.onlarda canli gordum guvenilir gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluemoon

Merhaba. Yakin zamanda maxi cosi tobi aldik. Oglani dedik 3 yasina kadar idare eder bu. Ancak biraz hizli gidiyoruz. Bu nedenle koltugu degistirecegim. Hic eskitmeden satayim. Su an bebek 15 kg. Nasil bir koltuk almaliyim? Tavsiyeye ihtiyacim var. 1000 TL civarinds arayisim var. Tesekkur ederim

Cocugunuzun boyu kac cm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    86-87 cm su anda

• quote:

86-87 cm su anda

105 e kadar devam edebilirsiniz 2 yil daha kullanirsiniz tobiyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle herkese günaydın,

1 yasindaki evladımız için oto koltuğu bakıyoruz , aradığım özellikler mutlaka geriye dönük olmalı.

1-recaro zero 1

2-concord reverso

Bütçem 1750tl indirimle denk gelirse alternatif hangi modelleri önerirsiniz ???

• ntquartex kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de aynı modeli düşünüyorum. Siz alalı 1 seneyi geçmiş, nasıl? memnun musunuz genel olarak?
  • Arkadaşlar merhaba öncelikle donanım ailesine çok teşekkür ederim. Baba olmayı yenı tadan daha yeni anlam yükleyebilen birisi olarak buradaki bilgi paylaşımları benim için çok faydalı oldu, fark etmeden emeği geçenlere teşekkür ederim. Bebeğimiz 5. ayına oğru gidiyor şubat ayı indirimlerinden faydalanmak adına oto koltuğu almak istedim. Bu konuda da bayağı faydalı bilgilerinizle bilmediğim şeyler öğrenip daha dikkatli alışveriş yapmak nasip oldu.

Adac testinden geçmiş belli başlı markalar var zaten. Ben elemelerim sonucunda aşağıdaki üç marka arasında kalmıştım.

1-Maxi Cosi Tobi
    2-Britax Römer King 2
    3-Recaro Optiafix

Bu üç model arasında maxi cosinin tobi modelini almaya karar vermiştim ki indirimini yakalayamadım tükenmişti (not:ay sonunda ebebekte tekrar indirime girmekte ürün). Bende diğer modellerin yorumlarını adac testlerini incelemeye devam ederken Recaro nun adac testinin daha güncel olduğunu fark ettim. Ayrıca bu ürünler arasaında isofixli olan bağlantı sadece Recaroydu. Fiyat kıyaslamasında belirgin farklar olmadığınıda görünce 100 lira fazla verip Recaro optiafix aldım. Ürün henüz elime ulaşmadı gerçi ulaşsa da şuan kullanamayacağım fakat değerlendirme yapıp beğenmezsem iade edip ay sonunda ki maxi cosi ürünün alacağım. Elime geçince yapacağım 3 kıyaslama kriterim olacak iç hacmi, yatış pozisyonu yeterliliği ve bebeğin dışarıyı izleyebilirliği..

Maxi Cosi Tobi ve Britax hakkında çok fazla yorum bulunmakla beraber Recaro hakkında onlar kadar yorum malesef ki yok. Kullanmayı tercih edersem tecrübeleri buraya aktaracağım. Araştıran ebebeynlere fikir olması açısından bilgi paylaşımına ihtiyacımız var...

• bugrahank B kullanıcısına yanıt
    Bütçe dahilinde alınabilecek en güzel ürünleri tespit etmişsiniz zaten.
    Joker Next Level Ankara mağazasında Besafe X4 Combi modelini 1500 ₺ ya görmüştüm ama malesef teşhir ürünü. Diğer markaların en yakın modelleri de indirimli günlerde bile 1900 liradan aşağı satılmıyor.
    Concord Reverso çarpışma testi sonuçları muazzam ama ekstra yatmama durumundan şikayetler duymuştum.
    Recaro söylediğiniz fiyata kulağa çok hoş geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogokcek -- 20 Şubat 2018; 15:57:38 >
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Kilo 15i gecti aslinda cekincem ondan ama bilemedim.

• göktuğ_01 G kullanıcısına yanıt
    Memnunum, kullanımda en ufak bir sorun yaşamadım. Kaza anında deneyimlemedim Allaha şükür, tavsiye ederim kullanımı rahat.Çocuğu oturtma, bağlama, sökme, kaldırma...

• quote:

Orijinalden alıntı: ogokcek

Joker Next Level Ankara mağazasında Besafe X4 Combi modelini 1500 ₺ ya görmüştüm ama malesef teşhir ürünü. Diğer markaların en yakın modelleri de indirimli günlerde bile 1900 liradan aşağı satılmıyor.
    Concord Reverso çarpışma testi sonuçları muazzam ama ekstra yatmama durumundan şikayetler duymuştum.

Cevabınız için teşekkür ederim . Concord reverso şuan belki uyar ama oğlan 2-3 yaşına gelince koltuğun eğimi sıkıcı gelebilir. Recaro daha yüksek. E bebek de bir günlük recaro indirimi varmış kaçırdım . Ankara'ya geleceğim perşembe mağazalarda bizzat deneyip sonrasında indirip kovalayıp almak hedefim.

• quote:

Kilo 15i gecti aslinda cekincem ondan ama bilemedim.

çocuğunuz kaç aylık şuanda 18-24 arasında mı?

koltukta aslında boy önemli kafalık 105 cm ye kadar destekler 2 yılınız var çok rahat
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrahank

quote:

Cevabınız için teşekkür ederim . Concord reverso şuan belki uyar ama oğlan 2-3 yaşına gelince koltuğun eğimi sıkıcı gelebilir. Recaro daha yüksek. E bebek de bir günlük recaro indirimi varmış kaçırdım . Ankara'ya geleceğim perşembe mağazalarda bizzat deneyip sonrasında indirip kovalayıp almak hedefim.

ankara yerel mağazalarında hafta sonu şubatın son kampanyası var tüm oto koltukları %30 indirimde olacak.

• bugrahank B kullanıcısına yanıt
    Geriye dönük koltuk konusunda ısrarınız için tebrik ederim.

Recaro Zero tekrar o fiyatlara düşmezse de çok hayıflanmayın bence. Ben Maxi-Cosi 2way Pearl sahibiyim ve gayet kaliteli olduğunu düşünüyorum. İndirimde bütçeye yakın bir fiyat yakalarsanız incelemenizi öneririm. Axissfix kullananlarda çok memnun.

Besafe markası bu konuda çok iyi ama Türkiye ye nedense geriye dönük koltuklarını getirmekte nazlı. Besafe Modular harici ithalatı olan geriye dönük modeli yok onun da fiyatı biraz tuzlu ve test sonuçları da Maxi Cosi den pek farklı değil. Besafe X3 izi comfort isofix kullanıcıları bana kızmasın ama çok büyük paralar verip sadece ileriye dönük bağlanan bir koltukla yetinmek mantıklı gelmiyor. Besafe’ in anavatanı İskandinavya’da 4 yaş altında geriye dönük olarak seyahat bir zorunluluk ve adamların X2 modeli bugüne kadar ki en yüksek test skoruna sahip ama Türkiye’ye ithalatı yok. X4 combi modeli 2016 da güncellenmiş ve X2 ile neredeyse aynı hal gelmiş ama 2015 sonrası üretimli modelini bile bulamadım Türkiye de. İskandinav ülkelerinde ADAC testini bile takmıyorlar adamların Plus Test’i var. Şartları o kadar ağır ki hiç bir ileri dönük bağlanan koltuğun testi geçmesi mümkün değil. Kullanılan test mankenlerinde boyuna binen yükü de ölçen sensörler var ve önden kazada öne yönelimli koltukta boyna gelen yükler çok yüksek.

Bu iş bütçe ve imkan meselesi sonuçta ama 1250 liradan başlayan fiyatlarla geriye dönük ve daha güvenli seyahat imkanı elde edilebiliyorken öne yönelimli koltuklara bu kadar paralar dökmemenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogokcek -- 20 Şubat 2018; 22:46:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahank

quote:

ankara yerel mağazalarında hafta sonu şubatın son kampanyası var tüm oto koltukları %30 indirimde olacak.

Yerel mağazalardan kastınız hangileri ? Ankara'ya pek hakim değilim. Recaro zero 1 yada Concord reverso bakıyorum . Bu markaları satan bir yer olursa süper olur.

• quote:

Geriye dönük koltuk konusunda ısrarınız için tebrik ederim.

Recaro Zero tekrar o fiyatlara düşmezse de çok hayıflanmayın bence. Ben Maxi-Cosi 2way Pearl sahibiyim ve gayet kaliteli olduğunu düşünüyorum. İndirimde bütçeye yakın bir fiyat yakalarsanız incelemenizi öneririm. Axissfix kullananlarda çok memnun.

Besafe markası bu konuda çok iyi ama Türkiye ye nedense geriye dönük koltuklarını getirmekte nazlı. Besafe Modular harici ithalatı olan geriye dönük modeli yok onun da fiyatı biraz tuzlu ve test sonuçları da Maxi Cosi den pek farklı değil. Besafe X3 isofix kullanıcıları bana kızmasın ama çok büyük paralar verip sadece ileriye dönük bağlanan bir koltukla yetinmek mantıklı gelmiyor. Besafe’ in anavatanı İskandinavya’da 4 yaş altında geriye dönük olarak seyahat bir zorunluluk ve adamların X2 modeli bugüne kadar ki en yüksek test skoruna sahip ama Türkiye’ye ithalatı yok. İskandinav ülkelerinde ADAC testini bile takmıyorlar adamların Plus Test’i var. Şartları o kadar ağır ki hiç bir ileri dönük bağlanan koltuğun testi geçmesi mümkün değil. Kullanılan test mankenlerinde boyuna binen yükü de ölçen sensörler var ve önden kazada öne yönelimli koltukta boyna gelen yükler çok yüksek.

Bu iş bütçe ve imkan meselesi sonuçta ama 1250 liradan başlayan fiyatlarla geriye dönük ve daha güvenli seyahat imkanı elde edilebiliyorken öne yönelimli koltuklara bu kadar paralar dökmemenizi öneririm.

2way pearl de 1700'lu rakamlara baza dahil inmiş ama onu da kaçırdım :) bakalım kısmet . Geriye dönük olmak zorunda öne dönük hiç bir şekilde öne dönük düşünmüyorum .

• 
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.