Şimdi Ara

Otomatik Megane mı Egea mı alayım-100 civarına

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
12.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mevcut aracım Astra K gayet menunum ama otomatik vites lazım oluyor çoğu zaman kullanamıyorum otomatik Astra J aracımdan sonra almıştım.

bagaj lazım oluyor Egea'nın bagajı çok iyi Megane alırsam İcon alacağım ne tavsiye edersiniz Egea alırsam paramda artıyor.

Kesinlikle Opel kalitesinden konforundan aşağı araç istemiyorum başka ne araç tavsiye ediliyor forumda ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• HB mi olacak?

Egea HB otomatik sahibiyim. Bütçem yetseydi alacağım araç megane HB olurdu. Özellikle performans istiyorsanız egea otomatik (benzinliler tabi) tork konvertörlü olduğundan atak değil. Uzun yokuşlarda da tatmin etmeyebiliyor klima açıkken. İç hacim, bagaj güzel ama megane HB inde geri kalır yanı yoktur sanıyorum.

Sözün özü param buna yettiğinden ve geniş araba istediğim için EGEA HB aldım ama bütçem elverseydi megane HB alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

param yetseydi derken o pahene değil

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2016-garantili-40-binde-emsalsiz-1.5-dizel-otamatik-110-ps-560987511/detay
    1- "0" Almak zorundaydım.

2- Fluence mi? Fluence ile yaklaşık 900 km, megane sedan ile yaklaşık 600 km yolculuk yaptım. Fluence ile bırakın megane hb'i Egea HB'i bile kıyaslamam. (subjektif bir yaklaşımdır, kişiye göre değişir.)

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    neden 0 almak zorundasın , o halde fiyatlardan şikayetçi olmuyacan öyle 1 dünya yok yani

sana parasına göre siper araç sundum 67 000 tl 2016 dizel otomatik 1.5 dci daha iyisi yok

parasına göre yani diğer türlü insanlar kıçının rahatlağını çok düşünüyolarsa

100 000 tl ve üzerine çıkmak zorundalar poliyannacılık oynamaya gerek yok çocuk parkı değil

yani , not sözlerim size değil genel
  • İmkan varken daha iyisi mi yoksa ekonomik olarak biraz daha temkinli olmakmı ikileminde kalanlardanım. 95bine benzinli otomatik 0 km focus alabilecekken vazgeçip 71bine dizel manuel egea hb aldım. Ben ülkedeki mevcut durumda elimde avucumda ne varsa arabaya bağlamak istemedim. Egea hem en güçlü hemde en dolu paketiyle 2. Elde olsa son derece bakımlı ve garantili bir şekilde 3 ay önce denk geldi. Hiç keşke dedirtmedi. Megane hb showroomda inceledim. İç malzeme kalitesi egeadan iyi. Ses yalıtımònın iyi olduğunu söylüyorlar. Ama egea hb ses yalıtımında astradan da iyi focustanda. Bendeki ünite dizel olmasına rağmen ölçtüm yaparak bu sonuca ulaştım. Donanım olarak yeterli gelen neyse onu alın hayırlısı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egea HB daha konforlu,sessiz,performanslı Megane ise çok üstün bi performansı yok.Yol tutuş olarak birbirlerine yakındırlar..ACC sisteminde standart,opsiyon listesinde Bi-Xenon farlarda var.Otomatik olarak DCT şanzıman sadece Fiatta değil Jeep,Alfadada kullanılıp en yüksek tork dayanımı sunan şanzımandır.Edc sorunlu bir şanzıman.

Megane için iç ambiyans aydınlatma,Led farlar,daha güzel kokpit,cam tavan olsun dersen bu seçenek ağır basar.

Herşeyden önemliside git test et.

• QralCess Q kullanıcısına yanıt
    kim ne derse desin gidip saçma sapan araçlara 80-90 milyar vereceğime

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2016-garantili-40-binde-emsalsiz-1.5-dizel-otamatik-110-ps-560987511/detay

şunu alırım 67 000 tl ye hem ucuz hem az yakar hem otomatik vites konforu daha ne olsun

2016 model km si de az 40 000 km de

insanların gerçekten kafası çalışmıyor
  • Egea almazsan çok kızarlar.
  • ÖTV indirimiyle aldım. O nedenle mecburen "0" almak zorundaydım. (Sol ayaktan gaz pedallı, otomatik vites)

Yoksa "0" araç fiyatları öyle bir hal aldı ki akıl alır gibi değil.
  • megane. her şeyden önce egea'dan daha sağlam.

https://www.euroncap.com/tr/results/renault/megane/22039

bu da egea sağlamlığı.

• Egeaaaa evinizin her şeyiiii
  • 100 civarına Egea almak çok mantıklı değil. Dizel Otomatik Urban için 80 Lounge için 85.000 TL üst sınırla alırsanız olur. Yoksa 100.000 civarı Megane alın, kötü araba değil.

Ben olsam 100.000 Tl ile ne alırdım? Golf olurdu büyük ihtimalle. Mk7.5 Tdi Dsg 110.000 gibi alınır sanki.

• cormen kullanıcısına yanıt
    oğlum yüri güt flunense tokat manyağı yapar vergisi ucuz parçası ucuz az yakar say say pitmez
  • evinizin penceresiii egopennn dikolinkk
  • Megane al

• quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

kim ne derse desin gidip saçma sapan araçlara 80-90 milyar vereceğime

şunu alırım 67 000 tl ye hem ucuz hem az yakar hem otomatik vites konforu daha ne olsun

2016 model km si de az 40 000 km de

insanların gerçekten kafası çalışmıyor
    Hayırlı satışlar

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    aracı satan değilim satanıda tanımıyorum gerçekler göz ardı edilemez

1.5 dci otomatik vites az yakar parçası ucuz konforu çok iyi olmasada çok kötü değil

aracın altıda yüksek içide geniş say say..

67 000 tl veriyosun 40 000 km de 2 yaşında dizel otomatik az yakan araç alıyousun daah noolsun parası fazla olmadığı için kafanda takılmaz çok iyi
  • Soru megane mı alayım egea mı? Cevap diye yazılan şey fluence. Okuduğunu bu kadar mı anlamıyor bu insanlar?

Daha önce yazdım 95e 0 focus yerine 71e 24binde egea aldim diye dizel full paket ama manuel. Size kesinlikle manuel alın falan demiyorum. Ben sebebimi bir kez daha kendini komik sananlara inat anlatayım. Lafım kesinlikle konu sahibine değildir.

Kar zarar analizi yaparsın. Ben bu analiz sonucunda 24bin daha az vererek egea aldım. Elimde kalan 24binlira dolar olarak durmaktaydı. Bozsaydım 1 subat tarihinde bozmam gerekiyordu ki o gün dolar 3.75 ti. Tam olarak 6400 dolar yapıyor.

Bu 3 ayda aracımın piyasası 80bini geçti en acilinden satmaya kalksam 77 desem havada kapılır. En kötü 6 bin buradan kar ettim.

6400 dolarım ben üzerine hiç tl eklememe rağmen sadece al sat yaptigim günlerde 6650 dolara çıkardım. An itibariyla 28bin 100 lira kadar yapiyor eee 4 binde buradan kar yaptım. En kötü 10bin kardayım. Peki ben 95bine focusu 0 alsaydım 3 aylik benzinli otomatik trend x focusu 105 bine satiliga koysam satabilir miydim?

Herşey para değil kesinlikle. Zevk sizin keyif sizin. Ben en hayırlı kararı vermenizi dilerim sadece. Megane egeadan iyi araba. Egea mantıklı bir araba. Fluence benim için kapının önüne bile konmaz bir araba. Sedan olması bunun için yeter sebeptir bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sepulnation -- 4 Mayıs 2018; 21:33:33 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.