Şimdi Ara

Otobüste koltuğu yatıran elemanla kavga ettik (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
1
Favori
23.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
260 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir tane gerizekalı da beni buldu boş otobüste gidiyoruz geldi önüme oturdu bide koltuğu yatırdı uyuz oldum mala

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • otobüste arkamda oturan veletle tartıştım
    https://forum.donanimhaber.com/otobuste-arkamda-oturan-veletle-tartistim--130881652

Bu konu ile bağlantısı nedir?

• Şimdi durum şöyle hocam o koltuk yatıyorsa eğer, yatırmak yolcunun hakkıdır, bu durum karşısında yapacağımız birşey yok. Ha ben tamamen yatırmam koltuğu o ayrı mesele ama yatırana da bişey diyemiyoruz maalesef çünkü hakkıdır. O yüzden mümkün oldukça uçak yolculuğunu tercih ediyorum, katlanması daha kolay oluyor.
  • Bunlara karşı en güzel çözüm: indirmek için hamle yaptığında daya dizini. 3 4 kez dener sonra beceremedim heralde çaktırmayayım diyip vazgeçerler.

Bi de iyi firmalara binin pamukkalede sonuna kadar indirse de arkadaki için çekilmez olmuyor yolculuk ama metroda ağzına kadar iniyordu yanlış hatırlamıyorsam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de bunun cam kenarına oturanı var.Sen hususi cam kenarına almışsındır gidersin yerine oturmaya.Hanzonun teki senin yerinde oturmaktadır ve başında dikilince sanki o koltuk atalarından ona kalmış mirasmış gibi rahat bir şekilde oturur.İstifini bile bozmaz.Sen başında beklersin olur ya dersin belki ben yanlış baktım numarama biraz da başında durayım da anlasın rahatsız olduğumu dersin.Evet numara doğrudur ve Hanzo da hanzodur.Beni koyun gibi gütmeden ben anlamam der hareketleriyle.Sonra dersin o koltuk benim.İşte bundan sonraki laflarına çıldırıyorum

-Ya ne farkedecek otur işte buraya(Be sivri zekalı it.Madem fark etmiyor ne demeye benim yerime oturdun.Bir çakal sensin ya)

İstanbul'a ilk geldiğimde burada uzun yıllar kalmış bir tanıdığım "İstanbul'da insandan çok insan görünümlü hayvan yaşıyor.Bunu kabul eder ve ona göre davranırsan daha az canın sıkılır" demişti.Maalesef bizim ülkemizin geneli böyle insandan çok insanımsı yaratıklar var.Bir kere medeniyet M'sinden bihaber dünya insan var.

Diyelim pencere kenarına oturman çok elzem ne bileyim hastalığın var.Olabilir.O zaman bile geçersin koridor tarafına ben gelince izin ister izin verirsem eğer oraya oturursun.Ya da hadi oturdun özür diler durumunu anlatırsın.Bizim gibi pişkinlik yapanlar Orta çağ kaçkınlarıdır.Maalesef ülkemiz bunlarla dolu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramualda

Koltuk yatırma hakkı verilmiş. Adam da hakkını kullanıyor. Bu konuda çok katı görüşlüyüm. Bende sonuna kadar yatıran ve arkamda ki bir şey söylediğinde güzel bir dille bunun benim hakkım olduğunu söylüyorum. Ve sonrasında konuşmaya devam ederse kulaklığımı takıp kendisini hiç takmadan yoluma devam ediyorum.

Koltuk yatırma hakkını sana kim vermiş? Otobüsü üreten firma mı?

O zaman evde tv nin, ses siteminin sesini sonuna kadar açıp komşuları rahatsız edebilirsin. çünkü elektronik cihazı üreten sana bu hakkı vermiş.
    Ya da arabanın hız kadranı 300 km/h ise, bu hak bana verilmiş ben 250 ile de giderim 300 ile de dersin.
    Apartman girişlerine zil koyanlar sana bu zile basma hakkı vermiş. istediğin kadar insanların kapı ziline basabilirsin.
    ..
    ..
    Bu böyle uzayıp gider. İlle bir şeyin üretimde kısıtlanması ya da kanunla, yönetmelikle yasaklanması mı gerekiyor?
    Senin özgürlüğün başkasının özgürlüğünün kısıtlandığı yerde biter.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Siz galiba bu koltuk yatırma özelliğinin bilirkişiler tarafından her insan düşünülerek kimsenin rahatsız olmayacağı kararına vararak koyduklarını düşünüyosunuz? Ayriyetten ben zaten düzellttiğin cümledeki düşünceye karşılık yazdım onu.
  • Herkezi kendimiz zannediyoruz, sorun orda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kimse koltuğu yatıramazsın diyemez.. 4 yıl boyunca gaziantep-antalya arası otobüsle gittim 13 saat !(1 saatte 15 dk da ant- bucak arası).. ne yatırana bir şey dedim ne yatırmama engel olunmasına izin verdim...
    adama bak arkanda kadın var ise o adamın sorunu değil.. sen yatırmıyorsun diye başkasınında yatırmamasını beklemek nasıl rahatlık o hakkı nasıl kendinde buluyor millet ?...
    uzun lafın kısası o koltuğun parasını verdiysem nasıl rahat ediyorsam öyle giderim ! aksini iddaa etmek asıl terbiyesizlik bu...
    4 saatten sonra zaten her yerin tutuluyor belin ağrıyor.. liboş'luğun alemi yok
  • Benim başıma da gelmişti türkiye ziyaretinde . Sen bayağı şanssızmışsın bana bayan yaptı sayesinde 6 saatlik yolculuk 4x keyifle gitti molalarda tartışmayın sevişin

• İzmir - Dublin seferi yapan ulusoy otobüsünde başıma gelmişti.
    Önümdeki koltuktaki eleman koltuğu öyle yatırdı ki adeta kucağımda duruyor.
    Avucumu yaladım ben şakkkk diye alnına şiddetle geçirdim ve "n'oluyorrr len sibopcan ! ne bu rahatlık" diye bağırdım. Eleman şaşırdı ve özür diledi, apar topar koltuğunu düzeltti. "Adam ol bir daha uyarmam" diye bağırmaya devam ettim ve "kalk şimdi bana muavinden bir çay kap gel" dedim.
    Koridordan hemen sürünerek gidip çayı aldı geldi, şekeri de atıp karıştırdı.
    Bu da böyle bir anımdı.
  • Maalesef necip türk milleti ne oturmayı bilir ne kalkmayı bilir ne yatmayı bilir ne yemeyi bilir ne içmeyi bijur..

• lazloo kullanıcısına yanıt
    Ahaha aynısını ben yapıyorum hala da yaparım. Koltuk bozuk diye muavin çağırıyorlar

• Benim boy 1.90 kilo 110 yani zor sığıyorum zaten koltuğa. Geçen sene biri aynı öküzlüğü yaptı uyardım ters ters bakıyor beyimiz d dedim kardeş mola yerinde aşağı in bekliyorum seni sonra Bir baktım düzeltti.

• quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

Koltuk yatabiliyorsa kimseden izin alınmasına gerek yoktur.

Koltok yotoboloyorso komsodon ozon olonmosono gorok yoktor^^

Umarim birgun otobus yolculugunda onundeki koltugu yatirirlarda LCD ekran agzinin icinde seyahat edersin.
    Bu ne menem bir cevap? Hic mi edep, nezaket kültürünüz kalmadi? Bu kadar mi görgüden uzaksiniz?
  • Meselenin koltuk yatırma yatırmama konusu oldugunu düşünenler yanılıyor. Mesele insani iletişim. Öndeki arkaya dönse "Birader ben biraz bunalıyorum otobüs yolculuğunda, pek rahat edemiyorum eskiden beri, koltugu yatırsam sıkıntı olur mu? Biraz fazlaca olursa soylersin, bir yol buluruz eminim" dese, arkadaki kızar mıydı? Bana kibar şekilde soran olursa, bacağım kopmadıktan sonra ses cıkarmam. Cok sıkırsa az kaldırır mısın derim. Bitti, gitti.
  • _mp_ kullanıcısına yanıt
    Mantığa bakın güzel insanlar. Bu mantığa uyan 60 kişi var. Bir şeyin yapılması engellenmediği sürece meşrudur gibi bir mantık olabilir mi? Silah sıkılabilir o yüzden herkesi öldürebilirim de dersin sen.

• turkiyede otobus kulturu cok gelismis durumda.universte ogrencilerinin yaptigini gordukten sonra adamin koltugu yatirmasi hafif gorunuyor'.

https://www.sabah.com.tr/webtv/medya/minibuste-darp-edilen-engelli-agit-acun-muge-anlida
  • quote:

Orijinalden alıntı: theNomac

yıllar önce aynı durum başıma geldi sıradan bir firma da değil kalburüstü bir firma ile yolculuk ediyordum.

bildiğiniz gibi ön taraftaki eleman koltuğu indirdi sormadan. çok kibar şekilde uyardım falan filan söylene söylene azıcık dikledi. kavga çıkmasın diye bir şey demedim. neyse çay may servisi yapılırken muavin dikletti buna koltuğu, yalnız ben daha meyve suyumu bitirmeden bu lak diye bi yatırdı bi daha koltuğu....

yemin ediyorum böyle bir cinnet hatırlamıyorum. kalktığım gibi öyle bir giriştim ki çok net 2-3 yumruk aldı zaten bir kaşını açtım burnundan da kan geliyordu. araya girdiler hemen. dedim ki "şimdi hastaneye kadar yatır bilmemneyaptığımın koltuğunu" diye bağırdım.

sonrası bi ton mevzu adamı hastaneye götürdüler şikayetçi oldu bilmemne...

malesef ülkemizde medeniyet zayıflık olarak görüldüğü için ne kadar medeni ve eğitimli olursanız olun sorununuzu ancak bu şekilde çözebiliyorsunuz.

iyi yapmışsın hocam ellerine sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24.

quote:

Orijinalden alıntı: Kuralsiz111

yanlış ?

ona bakarsan adam öldürmekte yanlış ama silah üretmeye devam ediyorlar ? o zaman suç olmaması lazım

ortada bir imkan varsa bu onun yapılması gerektiğini o kişinin hakkı olduğunu göstermez

Ne kadar garip bakış açınız var ya. Benim koltuğumun ne zaman yatacağını arkadaki mi karar verecek?

kardeş sen birzahmet boşverya yorma kafanı hiç bu konulara.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.