Yüzbaşı
10 Aralık 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 55 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar,

Malumunuz ülkemizdeki e-ticaret siteleri neredeyse her hafta; muhteşem cuma, süper eylül, harika mayıs, dev inidirim vb. sloganlarla kampanyalar yapıp indirimli!! ürün sattıklarını iddia ediyorlar.

Ben de çoğu müşteri gibi bunları bilsem de ihtiyacım olan ürünleri takip edip uygun fiyata denk getirdiğimde almaya çalışıyorum. Geçen ay 14-15-16 eylül tarihlerinde dev indirim diye lanse ettikleri günlerde ana sayfada kocaman resimle New Balance ayakkabı indirimi vardı. Eşim için sipariş verdim, hatta 37,5 alacaktım kalmamıştı 38 numara aldım ve sipariş verdikten sonra bir müddet daha bu numara satışa devam etti. Ürün bana 129,39 TL'ye geldi.

Aradan zaman geçti ve ürünün kargo tarihi geçtiği halde hala kargoya verilmediğinden müşteri hizmetlerini aradım. Bana bu zamana kadar kargoya verilmediyse büyük ihtimalle iptal olur dendi. Ben de ürünün iptal edilmesini istemediğimi gerekirse tedarik edilmesini bekleyeceğimi söyledim.

Ancak 29 eylülde hepsiburada tarafından arandım ve ürünün tedarik edilemediğini ve iptal edileceğini bildirdiler. Tesadüftür ki aynı tarihlerde satıcısı kiğılı olan 2 gömlek siparişi vermiştim ve 1i iptal olmuştu. Onun için aradığımda efendim satıcısı hepsiburada değil, kiğılı iptal etmiş, parayı da iade sürecini başlatmış, bizim yapabileceğimiz bir şey yok, satıcı hepsiburada olsaydı yardımcı olurduk demişlerdi.

Şimdi ise satıcısı hepsiburada olan bir ürün için yardımcı olamayacaklarını ürünün tedarik edilemediğini iptal olacağını bildirdiler, bu arada konuşma onayımı alma değil beni bilgilendirme yükümlülüklerini yerine getirme için yapılmış gibiydi, çünkü ben herhangi bir onay vermedim. Hatta daha önce benzer olay başıma geldiğini ve tedarik sürecini beklettiğimi söyledim. Ancak yine de siparişim iptal edildi.

Şikayet sitesine baktığımda benim gibi brçok kişinin siparişinin iptal edildiğini gördüm. Burada 10 ve 14 eylülde aldığım iki ürünün ücreti 2 hafta karşı tarafta kalmış, sonra da iptal edilmiş. Düşünün bunu benim gibi kaç kişiye yapıyorlar? Kaç milyonluk parayı nasıl değerlendirip sonra geri veriyorlar?

Yönetmelikte " Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması olarak kabul edilmez." yazıyor. Ürün diğer sitelerde satıştayken tedarik edilememesi zaten kabul edilemez.

Şimdi can alıcı son nokta, siparişim iptal edildikten 3 gün sonra tedarik edemeyecekleri!! ayakkabı satışta. Ancak fiyatı 325 TL. İptalden bir gün sonra kontrol etmiştim. 350 tl ye 37,5 numarası vardı. Şimdi ise benim sipariş verdiğim 38 numara da satışta.

Müşteri hizmetleri iptal olmuş, stokta yok, tedarik edilememiş gibi aynı şeyleri söylüyor. Ellerinde olmayan bir ürünü neden sattınız, stok kontrolünüzde problem var diyeceğim geçen sene kara cumada 1 tl ye cep telefonu satınca anında tükendiğini görüyorduk. Şimdi ben aldıktan sonra satışa devam etmiş ürün yokmuş. E madem yoktu iptal ettiniz 3 gün sonra neden aldığım fiyatın 2,5 katına satıyorsunuz??

Arkadaşlar kusura bakmayın bu konuya çok uzağım, hiç anlamam. Bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var.
Türk telekom fiber internet kullanıyorum. İlk aldığımda (2013 yılında) tılgın modem koydular - başka modem kullanamzsınız dediler.

Bugün itibariyle taahhütüm sona eriyor. Ben şimdi iss değiştirmek istesem yine tılgın modem kullamak zorunda mıyım? Yani, bu internet altyapısıyla ilgili bir zorunluluk mu, yoksa tamamen türk telekomun dayatması mı?

Türknet ve Millenicoma geçerim belki diyordum. Sırf bu modem işi yüzünden uğraşmamak için türk telekoma fazla para ödeyip daha yavaş internete razı hale geliyorum. (türk telekom tılgın modemi geri alacak- yeni modem bulmam gerekecek)

yardım ederseniz sevinirim.
32 yaşındayım. Beşiktaşın 3 yıl üst üste şampiyonluğunu da gördüm, liverpooldan 8 yediğini de. Fenere içerde dışarda 4-5 attığımız yılları da gördüm, 3-4 lük maçtan sonra kadıköyde galibiyet alamayışımızı da. Yıllarca statlarda içerde-dışarda maç izledim. Çok zaferler de gördüm, yenilgiler-hayal kırıklıkları da..
Ama o yılların hiç birinde bugünkü kadar utanmamıştım.
Yanlış anlamayın, Beşiktaşımdan asla utanmam. isterse 8 değil 15 yesin, (8 yediğimiz Liverpool maçından sonra yaptığım gibi) ertesi günü formamı giyer kötü gün dostlarına inat, daha da sahiplenirim takımımı. Utancım burdaki fenerliler, galatasaraylılar ve beşiktaşlılar adına...

Galatasarayın uefa kupası kazandığı zaman nasıl sevinmiştim. fenerbahçe sevillayı elediğinde fenerli arkadaşlarımla izleyişim geliyor aklıma. artık evliyim-çocuğum var, maçları evde tek başıma izliyorum, arada bir gelip buraya yazılanlara bakıyorum ve utanıyorum bir çoğunuzdan.

6 yememizle dalga geçtikleri için değil, hakemi haklı bulan troller için de değil. burda Beşiktaşlılara laf atıp aynı hareketleri kendi yaptıklarını görmediklerinden...

Burdaki lafım fener ve gs taraftarlarına değil sadece, bjk taraftarlarına da. Hepiniz aynısınız. hepimiz aynıyız. hiç bir farkımız yok. sana yapıldığından diğerinin yaptığı şeyi, diğerine yapıldığında da sen yapıyorsun. yoksa Beşiktaş taraftarı tü-kaka, diğer takımlarınki çok iyi. böyle bir şey olabilir mi?

İyi insan vardır, kötü insan vardır. İyi beşiktaşlı, iyi gs li, iyi fenerli vardır, bunların kötüleri olduğu gibi. Ama biz ne diyoruz?
Beşiktaş taraftarına çok gıcık olduk, ohh iyi oldu? neden? sen liderken, şampiyonken senin yaptıklarının aynısını yaptığı için aslında.
Dünkü maçta hakemin penaltı kararını kendi takımınız aleyhine verilseydi hiç biriniz hakem doğru karar verdi demezdiniz, aynı şekilde ivan bebeğin yönettiği maçtan sonra hakem haklıydı diyen bjkli ve gs liler olduğu gibi.

demem o ki, eyyyy çok bilmiş donanımhaber futbol otoriteleri;
tvde-sosyal medyada bir tane yorumcu, spiker, yazar, antrenör, eski futbolcu, eski hakem yok ki - hakem çok iyi maç yönetti desin. ama burdaki futbol ulemaları hakemi alkışlıyor. neden? çünkü aynısını sen de yaptın eyy beşiktaşlı.
sen ordan gülme gs li, aynı şey senin de başına geldi, gelecek de. o zaman da fenerlileri ve bjklileri göreceksin bu durumda. aynı ucl de her maç 4 yediğin sene yaptıkları gibi.

hani burda diyorlar ya beşiktaşlılar çok havalandı, keşke yeniden gs-fb çekişmesi olsa, bunlar hiç çekilmiyor diye...
hepiniz balık hafızalısınız da ondan, beşiktaş gibi bir büyüğü yok saymaya-küçük görmeye çalışıyorsunuz da ondan, aynısını aslında sen de yapıyorsun da ondan.

hepiniz aynısınız aslında, hepimiz aynıyız...
utanıyorum hepinizden, sevincimizde gelip takıma-futbolcuların emeğine, bok attığınız için
utanıyorum hepinizden üzüntümüzü bile adam gibi yaşatmadığınız için

tabi ki rakip taraftarı kızdıracaksın, çekişeceksin, futbolun güzelliklerinden biri de budur belki. ama burda okuduklarım masum takılmalar, kızdırmalar değil...

tek tesellim bunları yapanların çoğunun bilinçli bir şekilde, trollük olsun, rakip kızsın diye yapan ergenler olduğunu bildiğim için,
ama bu seferde gelecek adına kalan umutlarım da yok oluyor, benim çocuğum da mı böyle olacak diye??...
Biliyorsunuz kış saat uygulamasına geçmediğimizden yarın maç Türkiye saatiyle 22:45' de. Anvak iç saha maçlarını 20:45'de oynuyoruz.
Bu UEFA maç saatlerini ülke saat dilimlerine göre ayarlıyor, iyi güzel de o ülkenin hava şartlarını da göz önüne almak gerekmez mi?

Fırat Günayer paylamış twitterda, Kievde şu an öğle vakti sıcaklık -8 derece.

Ya Rus-Ukrayna takımlarının gruptaki son hafta maçlarını deplasman yaparsın, ya da maç saatini biraz erkene alırsın.

Böyle bir iklimde 22:45'de maç oynamak (tabi eski saatle 21:45) saçmalıktır bence.
Arkadaşlar merhaba, bir sorum olacak.

Ben geçen ayın 23 ünde şehir dışında olduğum için Mobil Ligtv servisini açtırdım. Sonra iptal ettiririm diye düşünmüştüm, sonra da kaldı. Her neyse, şimdi ayın 3 ünde fatura kesildi ve digitürk faturayı peşin tahsil ettiği için; hem geçen ayın bedelini (10 günlük 3,55 TL), hem de sonraki 1 aylık 10 tl yi (3 Kasım-3 Aralık) faturama yansıtmış.

Ben bu servisi iptal ettirdiğimde; nasıl geçen ay kullandığım süre hesaplanıp 10 günlük ücret yansıtılmışsa, aynı şekilde (bugün iptal ettirdiğimi farzedelim) peşin ödediğim 10 tl bir sonraki ay günü gelmemiş 25 gün hesaplanıp geri iade edilir mi?

Bunu müşteri hizmetlerine soruyorum, laf kalabalığı yapıyor. En son geri ödenmez dedi.

Ancak tüketici kanununda şöyle bir madde var:
"Satıcı veya sağlayıcı, fesih bildiriminin hüküm ifade etmesinden itibaren on beş gün içinde tüketici tarafından ödenmiş olan ücretin geri kalan kısmını kesinti yapmaksızın iade etmekle yükümlüdür."
bu madde benim durumumu kapsamaz mı?

Bende günü gelmemiş şeyin parasını alıyorsun, sonra da iptal etsen de etmesen de, izlesen de izlemesen de bu para benim diyorsun. Olur mu böyle şey?

Hayır, kıytırık bir hizmet karşılığında 85 tl fatura ödemek zaten zoruma gidiyordu, şimdi faturada 100 tl yi görünce sinirlendim. bir de insanı enayi yerine koyar gibi gasp ediyorlar resmen.
Kaynak Aspor

Hayretler içerisindeyim. takımı nereden nereye getirdi, yaptıklarına baki. Bu İlhan Cavcav tam dayaklık

Stat : Ülker Stadyumu
Tarih : 29 / 02 / 2016 20:00
Yayın : Ligtv

Başarılar Beşiktaşım...
Gördüğüm kadarıyla bu sezon Fenerbahçe ilk defa ligde bir maçı gol atamadan tamamladı. Özellikle son iki maçtır (lokomotif ve bursa), ilk yarıdaki o sıkıcı futbol oynayan takım gitmiş yerine basan, ısıran, her an pozisyona girebilen bir takım gelmiş. Yalnız gol atamadığınız maçın bu maçlardan biri olması ve hatta belki de en çok pozisyona girdiğiniz maçlardan birine denk gelmesi ilginç. Tabi bunu çoğunuz pereiranın rvp-fernandao seçimine bağlayacak.

Gençler maçını kazanırsak yarışta avantaj bize geçecek ama haftaya fb-bjk maçı var, saha ve seyirci avantajınızla favori sizsiniz. Bizi yenebilirsiniz ama bence fb yi ileride karşılaşabileceği muhtemel asıl tehlike şu: elinizde 2 forvet var ve pereira seçimleri-taraftar tepkileri ile bunlardan birini veya ikisini küstürmeniz çok olası. Bu da takımızın gol problemi yaşama ihtimalini arttırıyor (olası bir sakatlıkta vs forvetsiz bile kalabilirsiniz)

Beşiktaşta ise son iki maçta görülen bir performans düşüklüğü var. Yarışın devamı bu düşüklüğün ne kadar süreceğine de bağlı.

Sonuç olarak şampiyonluk bence %50-50 ortada, hakeden kazansın. İnşallah biz kazanırız.
Bir arkadaşımın note 4 ü var. Bugün telefonun ekranındaki her şey kaybolmuş, sadece arka plan resmi var ve bir de uzaktan kumandaya benzer bir ikon var.

Menü tuşu falan hiç bir şey çalışmıyor, sadece açma-kapama tuşu çalışıyor.

Bu kumanda ikonuna basınca da hatalı yedekleme şifresi yazıyor.

Bu problemle karşılaşan var mı? Nasıl çözebiliriz?
arkadaşlar eşime telefon almak istiyorum, aradığım özellikler:
- tango..vs programlarla görüntülü konuşma yapabilmek için ön kamera
- kamerası kötü olmasın, oğlumun fotoğrafları düzgün çıksın :)
- şarjı çabuk bitmesin
- takılma, donma olmasın
- tasarımı düzgün olsun
- uzun süre götürsün

olmazsa olmazlar bunlar, bunların dışında en fazla bir iki internete bağlanır, facebooka girer
bütçe belirlemedim çünkü ne kadar düşük olursa o kadar iyi, yani kullanmadığı özelliğe para vermek istemiyorum.

bu açıdan "onu alacağına 200 daha koy onun rami 2 gb olanını al", "16 gb az 32 gb olanını al" gibi dertlerim yok.
işini görsün yeter

burada düşündüğüm şey, uygulama, oyun gibi isteği olmadığı için nispeten ucuz olan windows mobile mı düşünsem, çünkü windows almayın android alın diyen bir çok kişinin sebebi windowstaki uygulama azlığı.

Açıkçası bu konu babası için, eşi için telefon almayı isteyenlere de belki yardımcı olur diye düşünüyorum
çok araştırıyorum ama çok kararsız biri olduğum için arada kalıyorum. ne dersiniz f/p olarak istediğim özelliklere hangi telefon alınır? yardımcı olursanız çok sevinirim
Hakkında
Meslek: Mühendis
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Fiat
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Takım
Beşiktaş
TV
LG
Notebook
HP
Kombi
Bosch
Beyaz Eşya
Arçelik
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.278
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 16.343 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.019 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.