Şimdi Ara

Oto teyp bağlantısı hakkında yardım edecek yiğit arıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar arabam 2006 c3 teybinde sıkıntı vardı fazla elektrik akımı çekiyordu bende değiştirmek istedim yeni bir teyp aldım.yanlız bundan tek soket çıktı.eski teybimde 2 soket bulunuyor.Biraz arastırma yaptım.
    Ama aracımdan gelen kabloların rengi biraz karısık.ben de tersden gitmeye karar verdim kabloların ne işe yaradıklarını arabanın şemasından bulup hangisi kırmızı hangisi sarı hangisi siyah ona karar vereceğim.Sizden ekte yollayacağım şemadan bana yardımcı olmanızı istiyorum.Daha önce uğrasmıs arkadaslar eminim vardır.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Van olanlar galiba bosta kalıyormus A2 A3 A4 olanlar. İnternette araştırdığım kadarıyla.

A1 ve A6 zaten zaten bos sokette.

A7 ve A8 ikisi de sarı-yesil kablo bunların şase olduğunu öğrendim.bir farkı var mı bilmiyorum.

• Elektronik veya oto müzik dukkanlarindan teybine uygun cevirici soket alabilirsiniz.

• A8 şase ama A7 12volt giriş. yani senin yazdığın gibi değil. zaten sadece bunları bağlaman yetiyor.bu standart din soket.hemen hemen bütün teyplerde var.

• B1 ve B2 , arka sağ hoparlör,

B3 ve b4 , ön sağ hoparlör,

B5 VE B6 ön sol hoparlör,

B7 ve B8 arka sol hoparlör,,

A8, yeni soketin GNd siyah kablosuna bağlanacak,

Yeni soketin , sari ve kırmızı kabloları için tam Emin değilim, A7 +12 v,, fakat hafıza tutması için Akü den drek gelen var, bide kontağı açınca teybin çalışması için 12v var,,, bunları da mutlaka 12v led veya ölçü aleti ile ölçüm yaparak tam emin olunuz,, çevirici soket hoparlör uçlarını karşılar belki ama diğer güç soketine yine tek tek bakmak kontrol etmek lazım,, yeni teybin bazı çıkış uçları, eski teybin soketindeki bazı uçlar ile çakısabilir ...

• ISO soket alıp kolayca halledebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bende Piranha orta halli bir oto teyp var bunu arabaya takmisken bir ara duman çıkardı. Çıkardım arabadan söktüm içindeki soğutucu ya bağlı siyah cok ayaklı bir entegre den duman çıkıyor ve siyah olan yer biraz erimiş bunu değiştirmek için aynısını nerden bulabilirim bunun adı nedir bilen varmı? Yardımcı olursanız sevinirim...

• Ses çıkış entegresi yanmış, büyük ihtimalle bağladığınız kabloları iyi izole etmediğiniz için kısadevre oluşmuştur. Tda serisi bir entegre olduğunu sanıyorum ama numarasını bilmeden değiştirmek mümkün değil, plakette yazıyor olabilir veya teybin model numarasıyla aratılabilir. Elektronik parça satan yerlerde mutlaka bulunur. Başka bir komponent yanmadıysa değiştirince çalışır.

• AliAtahan0001 A kullanıcısına yanıt
    Üstteki mesajı size yazmıştım adınızı eklemeyi unutmuşum malum konu sahibi farklı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.