Şimdi Ara

oto amfisini evde kullanmak için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
18.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pioneer oto amfim var daha önce evde kullandım fakat adaptör yandı.Şimdi bu oto amfisini evde kullanmak istiyorum bana yanmayacak bir adaptör tavsiye edermisiniz.Kaç amperlik bir güçlendirici lazım?Amfinin wattı kaç bilmiyorum ama 350 400 w rms olması lazım siz bana güçlü bir adaptör tavsiye edermisiniz.

• amfi nedir ona göre birşeyler önerelim..
  • pioneer 400w
  • resim fln koysana model fln nerden bilcez ki..

Class ı nedir ..vs..
  • slm nighteen oto amplifikatörünü ewde kullanabilmek için önce amplinin çıkış gücüne uygun üzerinde regüle dewresi olan bir trafo almalısın 12V luk 400w rms için 550-600W trafo işini görür sesle veya hoparlör bağlamakla ilgili sormak istediğin birşey olursa tekrar yazarsın saygılar...
  • evde(apartman dairesinde) kullancaksan 20-30 amper yeter.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorkem_grk

evde(apartman dairesinde) kullancaksan 20-30 amper yeter.

hocam yeter mi bea sende naptm

büyük olcakki cıs tak cıs tak ses cıkarsin :)
  • 12V 18A-36A-54A-72A-90A.... Switching Mode,reügleli,kısa devre ve termal korumalı,fanlı soğutmalı besleme sistemi uydurabilirim sizin için,ihtiyacınız varsa PM ile ulaşın yardımcı olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 26 Temmuz 2007; 12:04:19 >
  • vala ben 20 amper kullanıyorum sesi yarısına kadr zor acıyom
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorkem_grk

vala ben 20 amper kullanıyorum sesi yarısına kadr zor acıyom

20A normal adaptör kullanıyorsanız doğrudur çünkü onlar bass vurunca voltaj düşüklüğü yapar ve tam stabil olarak besleme yapmazlar.SMPS sistemler o yüzden saha sağlıklıdır.
  • çok sağolun demek istediğimi anlayıp yanıtlayan arkadaşlara teşekkürler.Resim görmekle alakası ne amper tavsiyesinin anlamadım.Bu işleri bilen biri olmasam anlarım.Hoparlör bağlantısını yaparım bir şekilde.Ben sesi çok açarım camları çatlatacak kadar ondan 50 amperlik alacağım.Umarım yanmaz.
  • bisi anlamadm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MachineFucken -- 26 Temmuz 2007; 19:27:45 >
  • üst yazıları okursan anlarsın arkadaşım.Teşekkürler tekrar.
  • düşük amper bi güçkaynağı + akü alırsan daha iyi olur derim
    şahsen ben öyle yapıyorum 60A mutlu akü + 15 A regüleli güç kaynağı işimi yeterince görüyo

hatta fazlası ile yüksek sesle fazla dinelmiyeceksen uzn süreli yani akü devre dışı ike sadece güç kaynağından

sese yüklendiğinde aküyü devreye sokacaksın paralalel bağlı şekilde amfiye bağlıyacaksın akü bağlantıları mandallı olursa çıkarıp takması rahat olur 5 yıl oldu daha akünün bittiğini görmedim :)
  • Aküyle hiç iş görmez millet niye kapasitör alıyor akü anlık güç veremezde ondan..

Resim model koy ona göre..
    Pioneer amfinin modelini söylemelisin..
    Öyle evde cam falanda kıramassın subwoofer ile..(Çok güçlü olmalı )
    30-40 Amper yeterli ..
  • Peki akü sarj cihazıyla amfi beslenirmi?Max 100 A veriyor.12/6v

Not:Az önce güzelim oto teybi yaktım.Sarj çihazıyla çalıştırmayı deniyordum.Çalıştı 5 sn sonra bi duman çıktı gitti teybim
  • Ters akım vermişsindir..
  • birşey soracağım bu yaptığınız sistem kaç watt lık bir elektrikle çalışıyor
  • beyler aynı sorun bendede var bende araba anfimi evde kullanmak istiyorum.diye dün çıktım yola gittim tanıdık bir elektronikçi abi vardı ona sordum 250 wattlık adaptor alcan dedi ben dedim ben trafoyu alıp yapsam regüleli falan çok pahalıya patlar dedi sen dedi anfinin içini aç dedi orda anfinin smps kısmını iptal et dedi oraya 2 tane 120 watt trafonun uçları al birleştir doğru akım yap dedi.bu sefer bangı bangır çalar dedi .bence sizde böle bi şe deneyin
  • Oldu bizde böyle yapalım..Sakın denemeyin amfinizi bir daha göremessiniz..
    Arabada kullanamassınız !
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.