Şimdi Ara

Osmangazi köprüsünde çifte saçmalık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dun gece Bursa tarafindan İstanbul'a gelmeye calistim. Bursa'dan otobana girip Osmangazi köprüsüne baglandim. Giselerde ciddi bir yogunluk vardi. Hgs'ler işlemiyordu. Her gisede memur vardi ve Hgs'ler okumadıgi için nakit alınıyordu. Sira bize geldi Hgs yine okumadi. İstanbul'da aktif kullandigim Hgs köprüde okumadi. 83 liralik Bursa otobani ve köprü parasini nakit odeyip gectik.Buraya kadar normal diyelim. Sonrasinda kopru devamından Istanbul ici giselerden çıkarken Köprüde Hgs okumadığı için giselerde giris yok deyip 20TL daha otoban parasi kesti. Muhtemelen Ankara veya Gerede girişi kabul ediyor sistem ...
    Nihayetinde 100 km olmayan yola 103,75 bi para odemis olduk. Birde feribot kuyrugu gibi gise kuyruğu bekledik...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bayaa istikrarlı kazanmaya başlamış demekki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuyruğun sebebi oymuş demek. Aynı yoldan geldim, OGS tarafında sıra yoktu, direk geçtik. Dangozun biri OGS gişesine girip nakit ödeme yaptı. Bu sebeple bekledik 2 dakika kadar. HGS bence başarısız bir sistem. Dünyanın cezasını ödedim sırf sistemleri okumadı diye. OGS'ye geçtim, kafa rahat artık.

• Bu benim de dikkatimi çekmiştir, dediğiniz gibi köprü çıkışından sonra İstanbul içinde gişeden geçerken HGS girişi olmadığı için sistem bize en uzak mesafe ücretini yansıtıyor. Sonradan düzeltiyorlar mı bilmiyorum ama sanmıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurchik

Kuyruğun sebebi oymuş demek. Aynı yoldan geldim, OGS tarafında sıra yoktu, direk geçtik. Dangozun biri OGS gişesine girip nakit ödeme yaptı. Bu sebeple bekledik 2 dakika kadar. HGS bence başarısız bir sistem. Dünyanın cezasını ödedim sırf sistemleri okumadı diye. OGS'ye geçtim, kafa rahat artık.

bende ilk çıktığından beri ogs kullanıyorum,sıfır hatayla çalışıyor.

yakında ogs yi kaldırırlar, çünki fazla sorunsuz

• bence hgslerde bir sorun varmış gibi davranılıyor.
    sıcak para her zaman daha iyidir. belki hgsden geçilse ücret vergi falan derken kesintilere uğrayacaktı. ama nakitte vergi kaçırılıyor olabilir. belkide gerçekten problemli bilemiyorum.
  • Hgs çıktığında insanlari resmen hgs'ye yönlendirdiler. Bi sekilde hgs yani hizli! gecis sistemi aldik. Ne zaman yaptinizda ne zaman bozuldu okumuyor demezler mi?

Gişelerin hepsinde memur var zaten. Bariyer var.

Ödeme yapan icin kalkiyor. Odeme yapan geciyor sonra yine iniyor... Nihayetinde en sacma olanda İstanbul gise cikisi en uzak giris alinmasi.

Araba 20 kr yaksa ne olur. Km'de 1 liradan fazla yakan yol yapmislar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • En iyisi Feribot, hem deniz havasi aliyorsun, hem W.C. de isini goruyorsun, hem karnini doyurup cayini yudumlayabiliyorsun, hem de araba bir sureligine yakmamis oluyor.
  • Köprünün dibi altınova dan yola çıkar çıkmaz 2.75 TL otoban parası kesiyor, 65.65 TL diye bilinen yol 68 küsüre geliyor. Ne kopardıysak kardır anlayışı var.

Bu yüzden çok acil işim olmadıkça feribotla gidiş dönüş alıyorum. Hafta içi 80 lira, Cuma dahil hafta sonu 70 lira yapıyorlar. Bazen 30 dakika da karşıya geçiyor. Köprü yapıldıktan bu yana sıra bekleme sıkıntısı da kalmadı.

Feribot a binerseniz Göreceksiniz bir çok büyük markanın tırları feribot kullanarak geçiyorlar.

• Daha önceki Bursa donusumde parasiz yoldan feribot yapmistim. Gayette keyifliydi. Gece donusu saatin 01:00 lere ulaşmasi, sabah 7'de is basi olmasi ve eve gidince bilgisayarda halletmem gereken bi is olmasi. Kopru olsun hizli olsun dedik...

Hem yavaş oldu hem kalin. Bundan sonra korfezi donerim yine gecmem o kopruden.

• quote:

Orijinalden alıntı: devilish_

Bu benim de dikkatimi çekmiştir, dediğiniz gibi köprü çıkışından sonra İstanbul içinde gişeden geçerken HGS girişi olmadığı için sistem bize en uzak mesafe ücretini yansıtıyor. Sonradan düzeltiyorlar mı bilmiyorum ama sanmıyorum...

2 yıldır hgs kullanıyorum. Araca etiket yapıştırmadım. Geçerken ceza yazıyor sonra plakayı okuyup HGS den düşüyor geçiş ücreti.

• yeni Türkiye manzararları..
  • Ogsnin geliştirilmesinde Aselsan'ın büyük rolü var diye biliyorum. Hgsde ise özel bir şirket ile birlikte çalışma yapıldı. HGS hala daha stabil bir sistem değil OGS akar, HGS bakar

Osmangazi tamamen para tuzağı. Gerçi köprüden geçsek ne geçmesek ne nasıl olsa o para her türlü bizden çıkıyor

• mesajımı yazmıştım ama hata vermiş sanırım.

İstanbul lines kullandım memnunum. Haftasonu 70TL gidiş dönüş; büfesi de uygun fiyatlı
  • Son durum ne acaba? Hala nakit mi istiyorlar? Yanımda nakit yok dersem ne olur?

• Diretin vermeyin

Çünkü

Siz ogs hgs kullanırsanız köprüden geçişiniz sistem tarafından kayıt altına alınıyor

Dolayısıyla taahhüt edilen sayıya ekleniyor

Para ile geçerseniz devlet bunu bilmeyebilir

Kameraların başında oturup araç sayacak değiller

Hgs ogs okumadı limit yok gibi yalanlarla sizden nakit para alıp ayrıca devletten taahhüt edilen sayıdan eksik diyerek fark parası alırlar

Dikkat li olalım

• quote:

Orijinalden alıntı: emreelci

Diretin vermeyin

Çünkü

Siz ogs hgs kullanırsanız köprüden geçişiniz sistem tarafından kayıt altına alınıyor

Hgs ogs okumadı limit yok gibi yalanlarla sizden nakit para alıp ayrıca devletten taahhüt edilen sayıdan eksik diyerek fark parası alırlar

Dikkat li olalım
    devlet bilmiyormu sanki .gişeler yavuzdada var ogs-hgs varken neden gişe koydular sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: emreelci

Diretin vermeyin

Çünkü

Dikkat li olalım
    Fıs alıyosun nakıt parayla gectıgın zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: ism72

Son durum ne acaba? Hala nakit mi istiyorlar? Yanımda nakit yok dersem ne olur?
    Bellı bır gun ıcerısınde (15 gundu sanırım) odeme yapmanız lazım, ılla orada odemenız gerekmıyor

• Hgs den düştü 10 gün önce geçerken. Nakit istemediler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.