Şimdi Ara

Garaj kapısina park ve para cezasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63
Cevap
1
Favori
38.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yan binanin garajının onune kendı kapımda arac olması sebebi ile aracımı gece biraktim
    Bugunde hala arac oldugu icin ellemedim
    İşte iken aramıslar bakamadım telefonuma
    Polısı aradigimda komsunuz madur olmus ondan cekildi aracınız dedi polıs bey
    Ben bu cezaya itiraz edebilirmiyim sonucta sokak herkesin sokagı kaza yapsam bu kadar koymaz ama 95lira ceza ve cekıcı ücreti derken bi 200 lirra giricek

Bu saatten sınrada kapmın onundekı her arabayi sikayet edip cektiricem benım yerim dolu ise.

• quote:

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

Evet sayın kafaları cok guzel arkadaslar.
    Bugun ogrendım kı arabamı cektıgım garajda arac yokmus.
    Kasten yapılmıs bır hareket suan yapılan.Yan bınadan yapılmıs cekememezlık sonucu oldugunu dusunuyruz.
    Bgun polıse bıldırıcem 155 hattına kım ıhbar ettgını buldurmak ıcın.

çok samimice yazıyorum sen gerçekten dayak istiyorsun. garajın önüne araba çekiyosun hala çekememezlik falan diyorsun. ara 155i de senle bide dalga geçsinler.

sende hiç mi utanma arlanma yok ? yüzün de mi kızarmıyor ? arabayı otopark kapısına bırakıp gitmek nedemek ? saatlerce orda kaldı nedemek.

birde utanmadan arlanmadan yüzsüz yüzsüz içerde kimse yokmuş diyorsun.PEKİ İNSANLARIN İÇERİ GİREMEDİĞİ DE AKLINA GELDİ Mİ ?

harbi senin gibi komşu allah kimseye vermesin
    Nasil bir yuzsuzsun de aracini baska bir apartmanin otopark kapisinin onune birakip evde rahat rahat uyuyabiliyorsun?

Nasil bir canlisin da utanmadan arabayi ayni yerde birakip ise gidebiliyorsun.

Tavsiyem: İsine daha fazla odaklan cunku bu kafayla fazla calisabilecegini sanmiyorum..
    insanoğlu ne garip %100 haksız olduğu halde bir umut kendini ve yaptığını desteklicek birşeyler arıyor.

Kardeşim haksızsın işte o adam istese seni hiç aramadanda çektirebilirdi.O adım çıkışını engellemişsin ,acil bir durum olsa hastası olsa zararını karşılayacakmıydın ?

Kusra bakmayın ve isterseniz bakabilrsiniz %100 haksızsınız.
    Bir kere bu başlığı açan "düşüncesiz ve sorumsuz" arkadaş gibi benim aracın önüne de araç bırakmışlardı. Gece 00.00 gibi acil araç lazım oldu ve aracımı çıkaramadım. 10 dk mahallede kornaya bastım, millet camlara çıktı ama araç sahibi piyasada yoktu. İyi ki de yoktu çünkü ağzını burnunu kırardım. Mecburen taksi çağırmak zorunda kaldım. Ertesi gün karşıda oturan birinin olduğunu öğrendim...

Eğer mahallede yer yoksa, gerekirse 5 sokak öteye gidip aracını bırakacaksın. Neden mi? Çünkü biz "düşünceli ve sorumluluk sahibi" insanlar öyle yapıyoruz. Sen vatandaşı mağdur et, sonra da gel burada başlık aç... İnsanda biraz utanma arlanma olur arkadaş yaa...

Senin gibi "düşüncesiz ve sorumsuzların" ehliyetleri ellerinden alınmalı...
    benim garajımın önünde GARAJ ÇIKIŞI PARK ETMEYİNİZ yazıyor. buna rağmen bir kaç cahil yine park ediyordu. daha sonra yazıya ilave olarak plastik duba aldım. onunda üzerinde ARACINIZ ÇEKİLİR yazdırdım. buna rağmen hala kapalı garajımın önüne koyanlar oluyor. trafiği arıyorum hemen motorlu polis geliyor cezayı yazıp, çekiciyle park eden aracı götürüyorlar.

arabayla işim olmasa bile yine garaj kapısı önüne konan arabaları çektiriyorum. bu bana tanınmış yasal bir hak. kural kuraldır. gerekirse 100 mt uzağa koyacaksınız arabanızı yine de insanların garaj giriş ve çıkışlarını kapatmayacaksınız.
  • Gesmis olsun itiraz etsenizde degisen bisey olmaz,belki hastasi vardi acil isi vardi komsunuzun adam hakli size ulassaydi poliside aramazdi.
  • başkasının garajinin önüne arabanızı bıraktınız ve gittiniz. Sonrasında arabanızı çekmeniz için sizi aradılar ulaşamadılar sonrasında aracınızı çekmişler. Doğru mudur? Eğer durum buysa ne yazık ki haksızsiniz.
  • İyi niyetle sizi aramışlar açamamışsınız mecbur çekmişler yapacak bir şey yok geçmiş olsun.
  • Cekılmesi suan sorun degil bizde cogu zaman garajın onunde araba olunca dokunmuyoruz ama benım itiraz ettigim nokta birde ceza gelmesi

Sadece cekıcı parasi ödemiş olsak neyse.

Cezayi hatalı parktan kesıyorsa zaten devletin sokagı burasi sahıs garajınin onundedemi ceza yiyoruz
  • AsosyalBilgisayar kullanıcısına yanıt
    birazcık karşı tarafın yerine koyun kendinizi. Aracınıza ihtiyacınız var ama o da ne alamıyorsunuz birisi kendi yeri dolu diye sizin garajınızı kapatmış arıyor açmıyor ceza da çektirmek de yerinde bence burda şikayetçi olacak birşey yok
  • Garaj kapısı ve yangın musluk yeri. Malum şahısların para kapısı 😹
  • Komşunuz dogru olanı yapmış kimsenin garaj kapısın önünü sokak herkesin sokagı diyerek kapamaya hakkınız yok.
  • Benim aracımı da o şekilde çekmişlerdi ve bende ceza ödedim.Şimdi olayın sıcaklığıyla isyan ediyorsunuz ama mantıklı düşününce adamlar haklı.Garaj önüne park yapılmaz ve yaptınız.Buda HATALI park demek ve hatalı Parktan dolayi ceza ödeyeceksiniz.
  • insanoğlu ne garip %100 haksız olduğu halde bir umut kendini ve yaptığını desteklicek birşeyler arıyor.

Kardeşim haksızsın işte o adam istese seni hiç aramadanda çektirebilirdi.O adım çıkışını engellemişsin ,acil bir durum olsa hastası olsa zararını karşılayacakmıydın ?

Kusra bakmayın ve isterseniz bakabilrsiniz %100 haksızsınız.
  • Maalesef haksızsınız .Yapacak birşey bundan sonrası için.Bir miktar para ödemeniz gerekecek .Geçmiş olsun
  • benim garaj kapıma arba park edecekler ve ben çıkamayacam ha polise gerek yok ben çekerim o arabayı. delimisiniz hasta mısınız
  • benim garajımın önünde GARAJ ÇIKIŞI PARK ETMEYİNİZ yazıyor. buna rağmen bir kaç cahil yine park ediyordu. daha sonra yazıya ilave olarak plastik duba aldım. onunda üzerinde ARACINIZ ÇEKİLİR yazdırdım. buna rağmen hala kapalı garajımın önüne koyanlar oluyor. trafiği arıyorum hemen motorlu polis geliyor cezayı yazıp, çekiciyle park eden aracı götürüyorlar.

arabayla işim olmasa bile yine garaj kapısı önüne konan arabaları çektiriyorum. bu bana tanınmış yasal bir hak. kural kuraldır. gerekirse 100 mt uzağa koyacaksınız arabanızı yine de insanların garaj giriş ve çıkışlarını kapatmayacaksınız.
  • Aekadaslar siz benı yanlıs anlıyorsunuz

Bdnım sitemın neden cekıldı degil

Cekıldı fakat neden üstüne birde cezai işlem parasi vericem sonucta sokak bırasi garaj onunde ise direk olarak cekılmesi lzm istine cezai islem can skkıyor
  • Nasil bir yuzsuzsun de aracini baska bir apartmanin otopark kapisinin onune birakip evde rahat rahat uyuyabiliyorsun?

Tavsiyem: İsine daha fazla odaklan cunku bu kafayla fazla calisabilecegini sanmiyorum..
  • Benim bildiğim apartmanlar vs. yapılırken garaj ya da cep için ekstra para ödüyor. Mesela şuan dükkanımın bulunduğu yere 80.000 TL para ödemiş adamlar bunun için.
  • Bir keresinde büyük annem rahatsızlanmisti, çok acil olmasa da doktora gidilmesi gerekiyordu ve bir işgüzar özenle park çıkışıma arabasını çekip gitmiş. Tam yarım saat adamı aradım. Hasta için ambulans çağırmak zorunda kaldık.
    Özel çekici çağırıp aracı şehirden 60km uzakta bir çamur balçık deryasinin içine bıraktık.
    Bir daha çekebildi mi? Hayır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

Nasil bir yuzsuzsun de aracini baska bir apartmanin otopark kapisinin onune birakip evde rahat rahat uyuyabiliyorsun?

Önce terbiyenı takın sonra cevap yaz labali labali tavirlarinla konusamazsin benımle.

Sokakta herkes birbirinin kapısının önüne cekiyor arkadaslar.

Neyse sizinle daha fazla münakaşa edip uzatmaya gerek yok ben bu saatten sonra ne yapacagimi biliyorum tesekurler size
  • Diğer araçların çıkışını engelleyecek şekilde park etmek yasaktır. Bu yüzden ceza ödemek zorundasınız.

http://www.trafikvakfi.org.tr/default.asp?x=61

Park etmenin yasak olduğu haller:
    g) Kurallara uygun şekilde park etmiş araçların çıkmasına engel olacak yerlerde,

Siz buna dahil oluyorsunuz.
  • Bir kere bu başlığı açan "düşüncesiz ve sorumsuz" arkadaş gibi benim aracın önüne de araç bırakmışlardı. Gece 00.00 gibi acil araç lazım oldu ve aracımı çıkaramadım. 10 dk mahallede kornaya bastım, millet camlara çıktı ama araç sahibi piyasada yoktu. İyi ki de yoktu çünkü ağzını burnunu kırardım. Mecburen taksi çağırmak zorunda kaldım. Ertesi gün karşıda oturan birinin olduğunu öğrendim...

Eğer mahallede yer yoksa, gerekirse 5 sokak öteye gidip aracını bırakacaksın. Neden mi? Çünkü biz "düşünceli ve sorumluluk sahibi" insanlar öyle yapıyoruz. Sen vatandaşı mağdur et, sonra da gel burada başlık aç... İnsanda biraz utanma arlanma olur arkadaş yaa...

Senin gibi "düşüncesiz ve sorumsuzların" ehliyetleri ellerinden alınmalı...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.