Şimdi Ara

Ortlama 60-80 km/s hızdayken ani fren yaptığımızda araç zank diye durur mu? (ABS yoksa) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
158
Cevap
2
Favori
37.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Durulmaz. Zaten denemek bile tehlikeli olur.
  • Eylemsizlik prensibini açın da bir okuyun
    zank diye durursan ya camdan çıkarsın ya da maruz kaldığın G kuvveti seni öldürür
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

quote:

Orijinalden alıntı: korfezgunesi

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Tekerler kilitlenir. Ciyak ciyak kayarsınız ve durursunuz.

Yani hemen olduğu yerde mi durur yoksa birkaç metre kayma payı olur mu?

arkadasım kayma payı olmaması demek, 60 km hızla zınk diye durman demektir.

bu 60 km hızla düz bir duvara çarpmandan daha kötü birseydir. çünkü duvara çarpınca en azından arabanın ön kısmı darbeyi emer.

zınk diye duramazsın yani, durursan da emniyet kemerin takılı olsa bile ölürsün sanırım.

yani bi kaç metre kayarsın ki bu kısa bi kaç metre olmaz, ondan sonra durursun.

abs varsa fren mesafesi biraz uzar fakat zikzak çizmeden kaymadan durursun

abs yoksa tekerler kitlenir, belki dümdüz kayarak durursun belki yamularak durursun. frenlerin balataların yeniyse daha kısa mesafede durabilirsin

ABS fren mesafesini uzatmaz yada kısaltmaz... sadece ön tekerleğin kilitlenmesini önler...

• şurada testini yapmışlar. millet nerelere gitmiş gelmiş.

http://www.racemath.info/motionandenergy/stop_distance.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

ABS Off

[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=rbirSKx
    http://www.youtube.com/watch?v=rbure=channel&list=UL

ABS on

[DHTUBE=http://www.youtube.com=k37J2u3II-M&feature=endscreen

Hocam şimdi diyecekler ki "Nerden biliyorsun aynı yerden yapılmadığını, hile hurda olmadığını." çünkü aynı vidyoyu attığımda bana dediler ve şu vidyo ile de kanıtladım doğruluğunu:

• punto da 70 le giderken aniden frene basarsanız zank diye durursunuz lastikler çok önemli ama
  • Çok kısa mesafede durmaktan söz edilebilir ama olduğu yerde durmak diye bir şey söz konusu bile olamaz tabi ki
  • Sana şöyle söyleyim bmw e92 m3 gtsin 100 km hizla giderken fren mesafesi 30 metre. kendi aracına göre hesapla. (bahsettigim modeldeki fren sistemi lamborghinidekilerle neredeyse ayni)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onur801 O kullanıcısına yanıt
    Sen 2 metre gorrmedin galiba. 70 le giderken degil 2 metre, 15 metrede dur sana 1 depo benzin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes tekerleri kızaklatmış. Ben kızaklatmıyorum.
  • Otomobil iyimserliklerle doludur.

80'le giden 2 tonu sıcak frenle kızaklamak 14 tane iki metre (@ 2:30). ~96-0, ~62 metre. Dumanlar arabayı geçiyorsa sorun yok. "-All of our stops made in a good, straight line!"

100-0, kuru beton otoyolda 51,8 metre. "-Ein guter Wert."

100-0 1.5 ton, kuru beton. 52,6 metre (@ 5:30). "-Die vier Scheibenbremsen..."

• Yaklaşık 50 km hızla 2013 üretimi kış lastikleriyle ani fren ve sonuç:
     Ortlama 60-80 km/s hızdayken ani fren yaptığımızda araç zank diye durur mu? (ABS yoksa)

Ortlama 60-80 km/s hızdayken ani fren yaptığımızda araç zank diye durur mu? (ABS yoksa)

Videosu:

http://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=6cCpuClg3o8&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D6cCpuClg3o8%26feature%3Dyoutu.be

Bu kazada garip olan lastikler -2 derece ayazda kızaklama yaptığı halde ABS bile devreye giremedi.
    Bu arada bilirkişi bu kavşak için "Sarı ışık sabıkalısı" dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 26 Aralık 2013; 20:24:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• takip
  • arkadaşlar birşey sormak istiyorum bende abs li araçta 50 60 la giderken tahminen kaç metrede durur dip frende ? frenler biraz aşşada kavrıyor araçta pompalayınca şişiyor sanırsam fren beyninde sorun var :S tahminen ne kadardır acaba ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: linqs

arkadaşlar birşey sormak istiyorum bende abs li araçta 50 60 la giderken tahminen kaç metrede durur dip frende ? frenler biraz aşşada kavrıyor araçta pompalayınca şişiyor sanırsam fren beyninde sorun var :S tahminen ne kadardır acaba ..

Fren beyni ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

quote:

Orijinalden alıntı: linqs

arkadaşlar birşey sormak istiyorum bende abs li araçta 50 60 la giderken tahminen kaç metrede durur dip frende ? frenler biraz aşşada kavrıyor araçta pompalayınca şişiyor sanırsam fren beyninde sorun var :S tahminen ne kadardır acaba ..

Fren beyni ???

frenime beyinsiz mi diyorsun
  •  Ortlama 60-80 km/s hızdayken ani fren yaptığımızda araç zank diye durur mu? (ABS yoksa)

nereye duruyosun zank diye?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.