Şimdi Ara

Orta Dünya Temalı Resmi Bir Çeviriye Ne Dersiniz? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
2
Favori
14.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi doğmamış çocuğa don biçiyoruz burda da bu temaya nasıl baktığınızada bağlı tabi. Ama bu işte bilirkişi tdk olduğu için orda yazanı kopyalıyorum buraya.
    tema İt. tema
    a. (te'ma) 1. Asıl konu, temel motif, ana konu: Tablonun teması. Anıtın teması, Kurtuluş Savaşı'ydı. 2. ed. Öğretici veya edebî bir eserde işlenen konu, düşünce, görüş, tem, ana konu. 3. müz. Bir besteyi oluşturan temel motif, ana konu.
    Yani neymiş bu oyun Orta Dünya temalı da değilmiş.
    Yukarda da yazdığım gibi her elf, ork, cüce olan yere orta dünyalı dediğimiz zaman bu eserlere haksızlık yapmış oluruz. Bambaşka dünyalar, bambaşka hikayeler var çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemilture

Şimdi doğmamış çocuğa don biçiyoruz burda da bu temaya nasıl baktığınızada bağlı tabi. Ama bu işte bilirkişi tdk olduğu için orda yazanı kopyalıyorum buraya.
    tema İt. tema
    a. (te'ma) 1. Asıl konu, temel motif, ana konu: Tablonun teması. Anıtın teması, Kurtuluş Savaşı'ydı. 2. ed. Öğretici veya edebî bir eserde işlenen konu, düşünce, görüş, tem, ana konu. 3. müz. Bir besteyi oluşturan temel motif, ana konu.
    Yukarda da yazdığım gibi her elf, ork, cüce olan yere orta dünyalı dediğimiz zaman bu eserlere haksızlık yapmış oluruz. Bambaşka dünyalar, bambaşka hikayeler var çünkü.

Yalnız dikkat ettiysen TLOTR Battle for Middle-Earth oyununa tasarımlar, mekanlar vs.. tema olarak çok benziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

Orijinalden alıntı: cemilture

Şimdi doğmamış çocuğa don biçiyoruz burda da bu temaya nasıl baktığınızada bağlı tabi. Ama bu işte bilirkişi tdk olduğu için orda yazanı kopyalıyorum buraya.
    tema İt. tema

Yalnız dikkat ettiysen TLOTR Battle for Middle-Earth oyununa tasarımlar, mekanlar vs.. tema olarak çok benziyor.

Tamam hocam öyle olsun problem değil

• Orta dünya değil dragonlance,ravenloft ne farkeder oyun bir rpg ve cüceleri hepimiz seviyoruz.guardians of middle earth çıkmasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aminoasit

Orta dünya değil dragonlance,ravenloft ne farkeder oyun bir rpg ve cüceleri hepimiz seviyoruz.guardians of middle earth çıkmasında.

:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guardians of Middle-earth harici bir yapımsa elinize emeğinize sağlık der minnettar olurum
    Guardians of Middle-earth ise emeğinize yazık der üzülürüm

Guardians of Middle-earth leş bir moba çünkü ki güzel bile olsa bir moba zaten türkçe olması fark yaratmaz emek israfı olur sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire109

Guardians of Middle-earth harici bir yapımsa elinize emeğinize sağlık der minnettar olurum
    Guardians of Middle-earth ise emeğinize yazık der üzülürüm

Guardians of Middle-earth leş bir moba çünkü ki güzel bile olsa bir moba zaten türkçe olması fark yaratmaz emek israfı olur sadece

O oyun değil zaten, içiniz rahat olsun :))
  • AsRuleS kullanıcısına yanıt
    merakla bekliyoruz şubatamı sarkacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

ne zaman çıkacağını biz de bilmiyoruz oyun firmasına bağlı. biz kendi işimizi geçen hafta bitirdik.

• quote:

Orijinalden alıntı: tzakhi

quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

ne zaman çıkacağını biz de bilmiyoruz oyun firmasına bağlı. biz kendi işimizi geçen hafta bitirdik.

Katılıyorum dostum.

• Sevinmiştim "gerçek anlamda" bir orta dünya oyunu gelecek diye . shadow of mordor 2 belki diye düşünmüştüm. Ama olsundu. Emeğinize sağlık.

• tzakhi T kullanıcısına yanıt
    Yeni duyurulacak ve çıkacak bir oyun mu yoksa daha önce çıkmış bir oyun mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Sevinmiştim "gerçek anlamda" bir orta dünya oyunu gelecek diye . shadow of mordor 2 belki diye düşünmüştüm. Ama olsundu. Emeğinize sağlık.

Warner Bros.' un oyunlara Türkçe dil eklemesi için almamız gereken çok yol var maalesef .. ( mobil oyunları kastetmiyorum )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsRuleS -- 29 Ocak 2017; 18:27:20 >
    İyi de shadow of mordor ubisoft'un değil ki. Warner bros tarafından yayınlanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

İyi de shadow of mordor ubisoft'un değil ki. Warner bros tarafından yayınlanıyor.

Tamamdır, mesajımı da düzelttim. Ama neticede bir şey fark etmiyor. Ubisoft en azından başvurulara olumsuz da olsa cevap yolluyor, Warner Bros. onu da yapmıyor.

Neden olumsuz cevap veriyorlar bunu da söylüyorlar mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: R-10

" İhtiyacımız bulunmamaktadır. " diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsRuleS

quote:

Yama resmi olmayacak ise vermeyecek misiniz yamayı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prosouls

quote:

Orijinalden alıntı: AsRuleS

quote:

Yama resmi olmayacak ise vermeyecek misiniz yamayı?

Neden yazdığım bu yazıdan böyle bir anlam çıkardınız?

• İyice meraklandım

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.