Şimdi Ara

Orta Dünya Hakkında Sorularınız [Ana Konu] (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.982
Cevap
151
Favori
91.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Palantır ısengard'ın ele geçirilmesi felan iki kulede geçiyomuş. Film bizi baya yanılttı
  • Oromë kullanıcısına yanıt
    Hocam Aragorn yeni birleşik krallığının ne zaman kralı oldu? Theoden öldükten sonra tahta kim geçti? Bir de Faramir bir yeri kralı oldu mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radgolan10

Hocam Aragorn yeni birleşik krallığının ne zaman kralı oldu? Theoden öldükten sonra tahta kim geçti? Bir de Faramir bir yeri kralı oldu mu?

Sauron mağlup edildikten sonra Aragorn Birleşik Krallık'ın kralı oldu.Rohan'ın başına Eomer geçti.Faramir ise Aragorn'un ona verdiği Ithilien'in Prensi oldu.
    Eowyn de Faramir ile evlenmişti değil mi?
  • thelmessos kullanıcısına yanıt
    Doğrudur.
    O da Ithilien'e gitti ozaman. Yakışır.
  • İki Kule ve Kralın Dönüşündeki savaşların adı nedir? Aragorn Ölü Orduyu hangi savaşta çağırmıştır?

• quote:

İki Kule ve Kralın Dönüşündeki savaşların adı nedir? Aragorn Ölü Orduyu hangi savaşta çağırmıştır?

İki Kule'de Hornburg Savaşı, Kralın Dönüşü'nde ise Pelennor Düzlükleri Savaşı yapılmıştır.Aragorn ise ölü orduyu savaşta değil, savaşa desteğe giden Umbar korsanlarını etkisiz hala getirmek için kullanmıştır.Bunun sonucunda da Pelennor Düzlükleri Savaşı kazanılmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oromë

quote:

İki Kule ve Kralın Dönüşündeki savaşların adı nedir? Aragorn Ölü Orduyu hangi savaşta çağırmıştır?

İki Kule'de Hornburg Savaşı, Kralın Dönüşü'nde ise Pelennor Düzlükleri Savaşı yapılmıştır.Aragorn ise ölü orduyu savaşta değil, savaşa desteğe giden Umbar korsanlarını etkisiz hala getirmek için kullanmıştır.Bunun sonucunda da Pelennor Düzlükleri Savaşı kazanılmıştır.

Ölü Ordu, filmde gemiden inip saldırmıyor muydu?

• quote:

quote:

quote:

Ölü Ordu, filmde gemiden inip saldırmıyor muydu?

Kitaba göre savaşa girmiyor.Umbar korsanlarını yenerek zaten yeminlerini yerine getirmiş oluyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oromë -- 21 Nisan 2014; 17:41:19 >

• Orome adlı arkadaşımızın enfes anlatımıyla 3. kez okuyuşumun yanı sıra son güncellemeleride görünce içim kıpır kıpır! Seviyorum ağa böyle şeyleri okumayı. Ama kitapları yok o sıkıntı.
  • Ölü Ordu Orta dünyada nerede?

• İşte yıllardır aradığımm ve hakkında konuşabileceğim insanların olduğu "ORTA DÜNYA " BLOĞU VE BEN BUNU YENİ KEŞFEDİYORUMM
  • Tom bombadil hangi film'de hangi sahnede vardı ? Youtube'da baktım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iptal55

Tom bombadil hangi film'de hangi sahnede vardı ? Youtube'da baktım yok.

Hiçbir filmde yok.Es geçmişler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iptal55

Tom bombadil hangi film'de hangi sahnede vardı ? Youtube'da baktım yok.

Hiçbir filmde yok.Es geçmişler.

extended de vardı felan diyorlardı o kadar izledim acaba dikkatmı etmedim dedim. Demekki yokmuş. Teşekkürler
  • Çok yararlı konu olmuş Oromë hocam teşekkürler. Foruma kaydolmadan önce okumuştum bu konuyu şimdi yazayım dedim
  • Ben teşekkür ederim okuduğunuz için.Yararlı oluyorsa ne mutlu.
  • Orta dünyanin kizlari guzel mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Silmarillion'u sipariş ettim bugün geçti elime. Okumaya başladım ama biraz karışık geldi bana ve anlatım dili çok farklı umarım sıkılmadan devam ederim
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.