Şimdi Ara

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.616
Cevap
20
Favori
89.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    interneti bağlayanlar türk telekom olduğundan ve siz 2.hat olarak bağlattığınızdan adamlar sizde bir tane vdsl olduğunu görüp ikinci hattı zaten bir tane var port dolmasın diye adsl bağlıyor olabilirler.Türk telekom'un diğer sağlayıcı müşterilerine ikinci sınıf olarak davrandığı bilinen birşey zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragontool

interneti bağlayanlar türk telekom olduğundan ve siz 2.hat olarak bağlattığınızdan adamlar sizde bir tane vdsl olduğunu görüp ikinci hattı zaten bir tane var port dolmasın diye adsl bağlıyor olabilirler.Türk telekom'un diğer sağlayıcı müşterilerine ikinci sınıf olarak davrandığı bilinen birşey zaten.
    Dediklerinize hak veriyorum. Ama ısrarla hattınız 16 yukarısını kaldırmaz ne demek! Basit bir arıza kaydı ile adsl hattı VDSL dönüşümü yapılabilirdi. Ben bu şirketin daha fazla para kazanmak için adsl bağlatmadıklarını nereden bileyim.

Sisteme abone olurken zaten hattınız şu kadar destekliyor gibi bir ibare yok. Şansa Kalmış.

Hocam umarım memnuniyetiz daimi olur. Ama ben de olmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafa_demir87 M kullanıcısına yanıt
    Müsteri hizmetleri diye oturttukları kisilerden ben daha çok şey biliyorum.İnterneti bağlatırken download ve upload ın ne olduğunu ben anlatmıştım müşteri hizmetlerine :) yani onların senin internetinin hızını kontrol etmesini yada adsl hattını vdsl yaptırmalarını bekleyemezsin bağlantı işi port verme işi %100 turk telekoma ait diğer firmalar gibi bunlar talep edemiyorlar malesef.Ama bu tür firmaların çogalması çok iyi birşey rekabet artıyor büyük firmalarda fiyatları indirmek yada benzer tarifeler çıkarmak zorunda kalıyorlar.Türknet'te ilk taahutsuz ve yuksek akk lı paketlerini çıkardığında bunlar gibi ufak bir firmaydı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragontool

Müsteri hizmetleri diye oturttukları kisilerden ben daha çok şey biliyorum.İnterneti bağlatırken download ve upload ın ne olduğunu ben anlatmıştım müşteri hizmetlerine :) yani onların senin internetinin hızını kontrol etmesini yada adsl hattını vdsl yaptırmalarını bekleyemezsin bağlantı işi port verme işi %100 turk telekoma ait diğer firmalar gibi bunlar talep edemiyorlar malesef.Ama bu tür firmaların çogalması çok iyi birşey rekabet artıyor büyük firmalarda fiyatları indirmek yada benzer tarifeler çıkarmak zorunda kalıyorlar.Türknet'te ilk taahutsuz ve yuksek akk lı paketlerini çıkardığında bunlar gibi ufak bir firmaydı.
    Bazı portlar hem ADSL hem VDSL destekliyor galiba. Turknette telefondaki müşteri temsilcisi hemen VDSL'ye çekmişti VAE'de olmama rağmen.

• Quattro kullanıcısına yanıt
    Tam olarak onu bilmiyorum ama oris telekomun musteri hizmetleri daha ne hız alacağını göremiyor öyle birşey yapmaları mümkün değil en azından şimdilik.Biraz muşteri toplasınlar ben kendilerini geliştireceklerini düşünüyorum türknet gibi.

• tweenietomatoes kullanıcısına yanıt
    Turknet iyi bir firma gibi görünüyor sadece
    superoline pop noktası fazla aynı şekilde turk telekom da öyle
    turknet speed test yapın sabit istanbul göstercektir
  • bugün itibari ile internetim bağlandı hat 100 mbiti rahat kaldırmasına rağmen 50 mbit tanımlamışlar m.h arıyorum kübra hanım diye birisi var kontrol ediyorum sizin hat 16 mbit ten fazla kaldırmaz diyor bakın zaten hat şuan 50 mbit olarak aktif kayıt oluşturun 100 mbit te yükseltin hattı diyorum 16 mbit ten fazla olmaz diyor deli etti beni o zaman hat neden 50 mbit te diyorum 16 dır o diyor hayattan soğuttu beni resmen zar zor kayıt oluşturdu akşama kadar düzeltmezseniz kapatın dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Reaver

bugün itibari ile internetim bağlandı hat 100 mbiti rahat kaldırmasına rağmen 50 mbit tanımlamışlar m.h arıyorum kübra hanım diye birisi var kontrol ediyorum sizin hat 16 mbit ten fazla kaldırmaz diyor bakın zaten hat şuan 50 mbit olarak aktif kayıt oluşturun 100 mbit te yükseltin hattı diyorum 16 mbit ten fazla olmaz diyor deli etti beni o zaman hat neden 50 mbit te diyorum 16 dır o diyor hayattan soğuttu beni resmen zar zor kayıt oluşturdu akşama kadar düzeltmezseniz kapatın dedim
    Oris telekoma hoşgeldin

mesajımı oku
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134306628

• Dark Reaver kullanıcısına yanıt
    Banada 50 tanımlamışlardı ısrarlarım sonucu 75e yükselttirdim ve sorunsuz kullanıyorum.Modem değerlerimden 100ü sorunsuz kullanacağımı görüyorum 100 olarak tanımlayın olmazsa tekrar 50ye çekersiniz diye ısrar et o zaman yapıyorlar. forum.donanımhaber'den arkadaşların selamı var de daha önce yapmışsınız de zorlayınca yapıyorlar. Birilerine söylüyor onlarda yükseltiyor.
  • whatshapp dan mesaj attım hat değerlerini ya 100 mbit tanımlayın yada aboneliği iptal ediyorum diye 2 dk aradılar hızı 100 yapıyoruz ama kopma olur dediler ben tamam olsun siz 100 yapın dedim hemen 100 mbite çıktı şimdilik sorun yok akşam hız düşer veya youtube bant kısıtlaması yaparlar diye çekiniyordum ama korktuğum gibi olmadı şimdilik cgn problemi de yok normal ip alıyor

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Reaver -- 9 Ağustos 2018; 21:28:51 >

• Dark Reaver kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun azmin zaferi keske benim hat degerleride 100mb desteklese malesef 70 destekliyor :( Ayrıca hız kısıtlaması yada ping sorunu bağlandıgından beri bende hiç olmadı her saat aynı.

• Bende başvuru yaptım NetSpeed İle Oris telekomu karşılaştırıp hangisi iyi ise onu kullanacağım. sonuçları buradan paylaşırım
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    oris al kardeşim ben aldım çok memnunum müşteri hizmeterine işin düşmüyor zaten
  • mustafa_demir87 M kullanıcısına yanıt
    ben böyle birşey yaşamadım .
  • Arkadaşlar merhaba.TTNET fiber kullanıpta oris telekoma geçen varmı.Varsa nasıl tavsiye edermisiniz.Birde benim sitede ttnetin gpob fiber var bende geçebilirmiyim.
  • ADSL kullanan var mı?

• Telefon bugün itibariyle bağlandı ancak internet için port yokmuş beklemedeyim telefon aktif olarak çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imate -- 11 Ağustos 2018; 12:50:28 >
  • Her müşteriye ayrı muamele yapmaları hiç hoş değil. Şurada o kadar mesaj var memnun olan kişi sayısı 2-3. Bu şekilde olmaması gerekir. Ha beni baştan kaybettiler. Demek ki bir sıkıntı çıktığında adamların bilgisi neredeyse yok gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar her baglatan buraya yazsin musteri goruslerini bilgimiz olsun bence iyi ilerleyen bir firma ayin 27 sinde bende basvurucam bakalim hayirlisi

• quote:

Orijinalden alıntı: eray_kaptan

Arkadaslar her baglatan buraya yazsin musteri goruslerini bilgimiz olsun bence iyi ilerleyen bir firma ayin 27 sinde bende basvurucam bakalim hayirlisi
    Dostum 3 gün önce cuma günü başvurdum Cumartesi günü telefon bağlandı. Pazartesi günüde hattımın aktif olmasını bekliyorum bakalım adsl mi vdsl mi verilecek. türk telekomdan gelip hattı bağlıyorlar zaten vae veya yapa tarzı değil fiyat olarak uygun otomatik ödeme talimatları her bankanın var fiyat performans olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim hattının port kontrölünü yaparsan port sıkıntın yoksa kullanabilirsin
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.