Şimdi Ara

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.616
Cevap
20
Favori
89.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bu gün itibariyle ORİS internet başvurumu yapmış bulunuyorum.

Daha ikiyıl öncesine kadar Ttnet kullanırken son iki yıldır uydunet kullanıyorum. Şuan kullandığım paket 25Mbps 50gb AKN sonrası 16Mbps kullanıyorken 60 TLye bana önerdikleri 24Mbps 75GB sonrası 8Mbps çağ dışı bir hız anlayacağınız. Ve maalesef son 2 aydır stabil internet de alamıyorum sürekli yavaşlama hissediyorum.

Şuan sizden ricam alacabileceğim maksimum hat değerini nasıl görebiliyorum? internet bağlandıktan sonra modem aracılığıyla mı bakacağım. Yapmamı önerdiğiiz birşey var mı? Ay sonu uydunet taahhütüm bitiyor o zamana kadar en azından Orisi deneyimlemiş olacağım.
  • başka iss dan tel ve interneti taşıtan oldu mu ?
    birde abonelik formunda referans abone no vs var nedir bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

başka iss dan tel ve interneti taşıtan oldu mu ?
    birde abonelik formunda referans abone no vs var nedir bilen var mı?
    süper internet kullanan farklı 7 arkadaşın varsa onlarına Abone numarasını gireceğin yermiş. 7 arkadaşın da süper internet kullanırsa seninki bedava oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: btlck

süper internet kullanan farklı 7 arkadaşın varsa onlarına Abone numarasını gireceğin yermiş. 7 arkadaşın da süper internet kullanırsa seninki bedava oluyor.

Alıntıları Göster
    teşekkürler
    7 kişi bulmak zor olur .
    dün m.h ile konuştum. numaranızı taşırız dediler. sadece kimlik fotokopisi yeterli dedi.
    güven vermedi açıkçası.evrak imzalamadan mevcut aboneliklerimi nasıl iptal edip portumu devir alacaklar ?
  • Belki merak edenler olur, firmaya modem marka/modellerini sorduğumda şöyle cevap aldım.

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU
  • Dün yaptığım başvuru sürecim bugün 10:54'de 08504700724 nolu müşteri numarasından aranılarak sesli onayım alınmasıyla devam etti.

En son gelişme olarak 17:40'da aşağıda gelen SMSle devam ediyor. Bağlantı için 27.08.2018 için randevu belirlemişler. Herhalde araya bayram gireceği için böyle oldu.

İlerleyen süreci buradan aktarmaya devam edeceğim. ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU

Öğrenmek istediğim şey hattın devreye gireceği andan itibaren mi 14 günlük şartsız iade sürecinin başlayacak? Mantıken aktivasyon sonrası başlaması lazım ama belli olmaz şirketlerin ne yapacağı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dragontool D kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom al sat ile 100 mbps 200 gb akn li paketi vergiler hariç 71,53 TL ye veriyor.

Yüzde 18 KDV yüzde 7.5 oiv artı iss kari var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    60tl ye akk siz sattıklarına göre bunlar daha ucuza alıyorlar demekki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dragontool D kullanıcısına yanıt
    Al-sat tarifeleri Türk Telekom Btk ya sunar Btk onaylar. Fiyatlar ve tarifeler hem Türk Telekom un hem de Btk nin sitesinde var. Oris e özel bir tarife yapamaz Türk Telekom. Santrallere fiber kablo çeken kendi omurgasını kurmaya çalışan Türk net o zaman boşu boşuna uğraşıyor. Al sat ile Türk Telekom dan 100 mbps hız almak varken 60 liraya, kim neden 35 mbps hıza 65 lira para versin.

Oris te milenicom gibi 100 mbps reklamını yapıyor. Bir iki ay sonra hızı o da 32 mbps ye düşürür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende biraz önce başvuru yaptım ama bakalım artık. E devlet üzerinde oris telekom gözükmüyor yalnız dikkatimi çekti. Birde diğer türknette olan aboneliği kendileri iptal ediyorlardır umarım.

edit1: Çarşamba günü abonelik başvurusu yapmıştım Perşembe günü Saat 11 gibi aradılar sesli onayımı aldılar

edit2: Cumartesi günü sabit telefon hattınız aktif olmuştur diye mesaj geldi telefon çalışıyor bir sıkıntı yok.

edit3: Türknet ten hat taşıma yapıyorum bu arada sıfır hat başvurusu değil.

edit4: 28/08/2018 Bu sabah internet hizmetimin açıldığına dair sms geldi arayıp kullanıcı adı şifre mi aldım fakat internete bağlanamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tezekos -- 28 Ağustos 2018; 10:43:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmysterious

Dün yaptığım başvuru sürecim bugün 10:54'de 08504700724 nolu müşteri numarasından aranılarak sesli onayım alınmasıyla devam etti.

En son gelişme olarak 17:40'da aşağıda gelen SMSle devam ediyor. Bağlantı için 27.08.2018 için randevu belirlemişler. Herhalde araya bayram gireceği için böyle oldu.

İlerleyen süreci buradan aktarmaya devam edeceğim.

Öğrenmek istediğim şey hattın devreye gireceği andan itibaren mi 14 günlük şartsız iade sürecinin başlayacak? Mantıken aktivasyon sonrası başlaması lazım ama belli olmaz şirketlerin ne yapacağı.
    İnternet hizmetin aktif olduktan sonra 14 gün içerisinde cayabiliyormuşsun

• quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Bende biraz önce başvuru yaptım ama bakalım artık. E devlet üzerinde oris telekom gözükmüyor yalnız dikkatimi çekti. Birde diğer türknette olan aboneliği kendileri iptal ediyorlardır umarım.

edit1: Çarşamba günü abonelik başvurusu yapmıştım Perşembe günü Saat 11 gibi aradılar sesli onayımı aldılar

edit2: Cumartesi günü sabit telefon hattınız aktif olmuştur diye mesaj geldi telefon çalışıyor bir sıkıntı yok.

edit3: Türknet ten hat taşıma yapıyorum bu arada sıfır hat başvurusu değil.

edit4: 28/08/2018 Bu sabah internet hizmetimin açıldığına dair sms geldi arayıp kullanıcı adı şifre mi aldım fakat internete bağlanamıyorum
    ALFA İLETİŞİM diye geçiyomuş.. geçiş başvurusu yaptıysan turknetteki iptal olur. operatörler arası geçiş başvuruları böyle oluyor zaten...

• bu kadar dandik web site görmedim.
  • Kullanan arkadaşlar online oyunlarda ping değerlerini ve hattın CGN havuzunda olup olmadığını kontrol edebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: btlck

ALFA İLETİŞİM diye geçiyomuş.. geçiş başvurusu yaptıysan turknetteki iptal olur. operatörler arası geçiş başvuruları böyle oluyor zaten...

Alıntıları Göster
    E devlette alfa iletişim diye bir şey de çıkmıyor :)

Saat 11 gibi aradılar sesli onayımı aldılar bakayım ne olacak girdik bir işin içine..

Sesli onaydan sonra hiç bir sms vs. gelmedi bekliyoruz.. geçiş işlemi olunca daha çabuk oluyor sanırım sıfır hat açtırmaktan.

Benim hat 80 mbps kaldırıyor normalde 100 mbps tanımlarlar umarım sistemden sorgulama yaptırınca 36 mbps çıkıyor..

Kimlik fotokopisini kaç gün içinde göndermemiz lazım acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tezekos -- 16 Ağustos 2018; 13:17:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fpwr

Kullanan arkadaşlar online oyunlarda ping değerlerini ve hattın CGN havuzunda olup olmadığını kontrol edebilir mi?
    online oyun oynamadığım için bişey diyemen ama almanya ya ping 70 ms civarı ve cng olayı yok

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Reaver -- 16 Ağustos 2018; 19:0:46 >
  • Aynı fiyattan herkese 100mbps'ye kadar vaad ediyor en azından. TurkNet gibi eski VAE müşterilerine zam yapmayıp 65TL'den hizmet verip, yeni 35mbps VAE müşterilerine yada 100mbps'ye geçmek isteyenlere 15TL farkla 80TL'ye 100mbps vermiyor.

100mbps 59TL fiyat güzel düşünmüyor değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Faustus -- 16 Ağustos 2018; 21:55:16 >
  • selam arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum hizmette bir sıkıntı yok ama firma felaket amatör 3-4 gün uğraştım zar zor online işlemler kul adı ve şifresini alabildim sürekli ne için istiyorsunuz diye sorup durdular ne kadar internet kullandım kaç dk kaldı bakarım diye aldım ne kota sorgulama yapabiliyorsun nede kaç dk telefon görüşmen kaldığını görebiliyorsun online işlemler bomboş m.h aradım kotayı nerden bakacağım dedim sınırsız internet ne gerek var diyor telefondan kaç dk var diyorum bize arayıp bilgi alabilirsin diyor mevcutta milleni 100 mbit akn siz kullanıyordum oris yedek olarak bağlatmıştım müşteri hizmetleri dışında internet çok iyi cng ip uygulaması yok youtube band kısıtlaması yok millenide 100 mbit te sayfalar açarken zorlanıyordu bunda öyle bir sorun yaşamadım bugün milleniyide kapattım oris den devam artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Reaver

selam arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum hizmette bir sıkıntı yok ama firma felaket amatör 3-4 gün uğraştım zar zor online işlemler kul adı ve şifresini alabildim sürekli ne için istiyorsunuz diye sorup durdular ne kadar internet kullandım kaç dk kaldı bakarım diye aldım ne kota sorgulama yapabiliyorsun nede kaç dk telefon görüşmen kaldığını görebiliyorsun online işlemler bomboş m.h aradım kotayı nerden bakacağım dedim sınırsız internet ne gerek var diyor telefondan kaç dk var diyorum bize arayıp bilgi alabilirsin diyor mevcutta milleni 100 mbit akn siz kullanıyordum oris yedek olarak bağlatmıştım müşteri hizmetleri dışında internet çok iyi cng ip uygulaması yok youtube band kısıtlaması yok millenide 100 mbit te sayfalar açarken zorlanıyordu bunda öyle bir sorun yaşamadım bugün milleniyide kapattım oris den devam artık
    Oim de ne kadar kullanmışsın vs. göstermemesi garibime gitti o nasıl iştir öyle.. Pişman olmam umarım bende bugün sesli onay verdim ama bakalım.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.